»zc Visclub voorspelt forse vissterfte Hulst positief over uitbreiding Zeeland Fresh PZC kies en stem Dorpsquiz Clinge is een gezellige erezaak DLG gaat grondeigenaren benaderen VANDAAG 21 }eduld overwint waarschuwt voor gevolgen van zout water in Braakman-Zuid ector vijfelt over lektrisch istuig Nu ook ontbijtservies PZC Gratis toegang Attractiepark Neeltje Jans Poepzakje jactie: 0113-315649 W.pzc.nl naj|:redactie@pzc.nl 5tbus31,4460 AA Goes ,ertentie-exploitatie: ord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; ^jws-Vlaanderen: 0113-315570; tonaal: 020-4562500. grsservice: 0800-0231231 lerdag 3 februari 2007 Davids leert jonkies hoe het moet editie Zeeuws-Vlaanderen Eerste uien gezaaid irEugène Verstraeten ILIPPINE - Ontpoldering i het gebied Braakman-Zuid een enorme en onverantwoor- vissterfte tot gevolg hebben. I voorspelt hengelsportvereni- g Geduld Overwint uit Philip- visclub schrijft dat in een ef aan het gemeentebestuur iTemeuzen, naar aanleiding ihet rapport van de commis- Maljers. Die heeft in op- cht van de provincie op een je gezet welke mogelijkhe- i er zijn om natuurherstel in Westerschelde te realiseren, gevolg van de verdieping i de vaargeul gaat er natuur loren en moet er zo'n 600 hec- natuurcompensatie komen, commissie Maljers komt tot slotsom dat het de moeite ird is om de mogelijkheid i een ontpoldering van de takman-Zuid te onderzoe- l Dat zou dan een getijdege- l moeten worden, waarbij zoute water aan en afge- rd wordt door aanpassing i de bestaande afwateringska- (Advertentie) "SW parata est Weten wat lier staat? ;SW, gewoon ouw school! /ww.cswalcheren.nl nalen en het graven van nieuwe waterlopen. De Philippiense hengelsportver eniging is fel tegen de ontpolde ring. Het bestuur wijst erop dat het betreffende Isabellakanaal en Philippinekanaal in het ge bied Braakman-Zuid tot het vis water behoort van de hen gelsportvereniging. De club werkt al vele jaren aan het op peil houden van de kwaliteit van dit viswater, onder andere door het uitzetten van vis. Volgens de club heeft dat ge resulteerd in een 'uitstekend visbestand'. Het bestuur en de 350 leden zeggen dat ze hun 'prachtige viswater' niet willen laten vernietigen door ontpolde ring. „Omdat het visbestand in beide kanalen uitsluitend bestaat uit vissen die in zoet water leven, druist het in tegen alle milieu normen en -waarden om zout water in deze kanalen te laten lo pen, daar dit een enorme vis sterfte ten gevolg zal hebben", betoogt het bestuur. De henge laars voorspellen dat ook 'alle flora en fauna van de aangren zende bossen, polders en natuur gebieden' door de plannen ver nietigd zullen worden. De hengelclub stelt vast dat er bij dê Zeeuwse bevolking geen enkele draagkracht is voor der gelijke ontpolderingsplannen. De vereniging vindt dan ook dat een ontpoldering van de Braak man-Zuid niet mag doorgaan en spreekt de hoop uit dat het Ter- neuzense gemeentebestuur ook op dat standpunt staat. ISS1NGEN - In de visserijsec- bestaan twijfels over de ont- ikeling van het elektrisch vis- ook wel pulskor genoemd, i meerderheid in het kotter- ierijoverleg heeft deze week vertrouwen opgezegd in het ject. deed dat door te besluiten gevraagde bijdrage van LOOO euro aan het project, I te geven. De pulskor, een duct van Verburg Holland in ijnsplaat, wordt sinds zomer I4 op de Urker kotter UK 153 iroefd. van Stralen uit het Schouw- ilkerzee is onafhankelijk we- schappelijk begeleider. De re- laten zijn volgens hem bemoe- end. pulskor is goed geschikt ge iten voor tongvisserij op zan- ige bodems. Wat wel blijkt de interesse voor Texelse vis- 5, aldus Van Stralen. De sec- is al met al verdeeld over de skor die het voordeel heeft minder brandstof nodig is te vissen. >r visserij in de zuidelijke ffdzee waar veel Zeeuwse vis- werken, is de pulskor niet chikt vanwege de stenige bo- Eenenveértig ploegen buigen zich over de vragen van de dorpsquiz van Clinge. door Jeanette Vergouwen CLINGE - Meedoen aan de In ternationale Kwis in Malper- tuus in Clinge is een erezaak, maar het plezier is zeker zo be langrijk. De 41 ploegen wachten af. Een enkeling bijt op zijn potlood als of het een stuk zoethout is, maar de meeste deelnemers zijn uiter lijk kalm. „Een goede test om te zien hoe goed we zijn, maar het is vooral leuk om mee te doen en hopelijk eindigen we hoog", ver zuchten twee Hulstenaren. Uit Clinge doen 17 ploegen mee. De deelnemers moeten tien vragen per ronde beantwoorden. Zes rondes met internationale ken nisvragen, twee met foto's, een tje met puzzels en rebussen en eentje met muziekfragmenten. Op de tafels staan de drie be kers voor de algemene winnaars en de drie sloeberbeeldjes voor de winnende Clingse ploegen. Ronny van Goethem, die samen met Luc Bracke, Gerrie Smet en Mare Herdewel de quiz in goede banen leidt, verzon alle vragen. Hij begint met de schiftings- vraag, die bij een gelijkstand de doorslag kan geven. 'Hoeveel vierkante kilometer is Brazilië groot?' De eerste zuchten zijn hoorbaar. De ogen worden op het plafond gericht als de eerste echte vraag wordt gesteld. 'Hoe door Harold de Puysseleijr VOGELWAARDE - Burgemees ter en wethouders van Hulst zijn onder voorwaarden bereid mee te werken aan de uitbrei ding van het land- en tuinbouw bedrijf Zeeland Fresh, dat geves tigd is aan de Kerkdreef in Vo gelwaarde. Wethouder P. Weemaes (ruimte) zei dat tijdens een bijeenkomst met de dorpsraad Vogelwaarde en omwonenden van het bedrijf. Zeeland Fresh verwerkt witlof en wortelen en heeft bij de gemeente een aanvraag inge diend voor de bouw van twee grote opslagloodsen op het wes telijke gedeelte van het eigen ter rein. Verder wil het bedrijf de buitenopslag van kisten over kappen. Omwonenden zien die wensen niet zitten en willen het liefst dat het bedrijf verhuist. Het college is daarentegen in principe positief over de bouw- aanvraag. Met dien verstande, nuanceerde Weemaes, dat de bouw van de nieuwe opslaglood sen in zuidelijke richting moet plaatsvinden. „Een westelijke uitbreiding vinden we visueel ge zien niet wenselijk. Je kijkt dan vanaf de rijksweg 61 tegen een immens gebouw aan." Het Hulster college wil boven dien aan de uitbreiding de voor waarde verbinden, dat alle ver keer van en naar het bedrijf wordt afgewikkeld via de Schoolstraat naar de provincia le weg tussen Terhole en Zaam- slag. „Dan is er in onze ogen sprake van een win-winsitua- tie", aldus Weemaes. PvdA-ge- meenteraadslid en inwoner van Vogelwaarde R. de Kort deed op de bijeenkomst een suggestie die een nog groter winstpunt voor het dorp zou betekenen. Hij opperde de verplaatsing van transportbedrijf Scheerders. Dat is nu nog in de dorpskern ge vestigd, maar zou beter op zijn plaats zijn op een terrein in de zone tussen Zeeland Fresh en de provinciale weg. Dat zou voor Rapenburg een enorme vermin dering betekenen van de ver- (Advertentie) aast dineren ook ontbijten met exclusief servies van Johnson rothers voor de helft van de prijs? Dat kan, want wij geven u wlerom de helft cadeau in deze unieke spaaractie speciaal wr lezers van de PZC. Voor meer informatie kunt u terecht op wv.pzc.nl/spaaractie |fflfflbrothers[ W WEDGWOOD het alfabet van Zeeland door Raymond de Frel PERKPOLDER - De Dienst Lan delijk Gebied (DLG) onderzoekt op welke manier hij gaat onder handelen met grondeigenaren in het gebied van Plan Perkpolder. DLG, een onderdeel van het mi nisterie van Landbouw, Natuur beheer en Visserij voert de regie over de grondverwerving voor het project. Plan Perkpolder om vat onder meer de aanleg van een jachthaven en golfbaan en de bouw van enkele honderden (vakantie)woningen. Een groot deel van de benodigde grond is al eigendom van het Rijk, het resterende deel moet middels grondruil worden binnenge haald. Uit bezorgdheid over de manier waarop de gemeente Hulst hen tot nu toe heeft behan deld, hebben twintig grondeige- hun krachten gebundeld in een belangenvereniging. „We werken hard om de betrok kenen snel duidelijkheid te bie den. Het is lastig om daar een termijn aan te plakken. We zijn in elk geval voortvarend aan de slag om de juiste manier te vin den om belanghebbenden te be naderen. Halverwege deze maand hebben we weer overleg met de stuurgroep Plan Perkpol der. Daarna weten we hopelijk meer", aldus accountmanager van de DLG, C. van den Hoek. In die stuurgroep zijn de Dienst der Domeinen, Rijkswaterstaat, waterschap Zeeuws-Vlaande- (Advertentie) Als ervaren, creatief talent wil je ruimte om je creativiteit - te ontplooien bij een ambitieus Art-director jjjfe www.devriescom.nl/jouwruimte voor de ruimte die wij bieden. Gezocht. Art- die 'ruimte' zoekt TERNEUZEN - Maatschap De Bakker-de Koster uit Walsoorden heeft de eerste uien laten zaaien door loonbe drijf De Waal uit Ossenisse. Het gaat om een perceel van 1,5 hectare. Het bedrijf wil met de uien vroeg op de markt zijn, omdat er meer vraag wordt verwacht als gevolg van een tekort aan plantuien. De uien zijn gezaaid op lichte grónd met een grasgroenbemester, die kort daarvoor is omgeploegd. Daardoor lag de grond er naar omstandighe den vrij goed bij. Het akkerbouwbedrijf koos voor het het ras Rolex, een ras dat direct van het land of na een korte bewaring kan worden afgezet. Het ras leent zich vrij goed om vroeg te zaaien zonder het risico van koudeschieters. Het bedrijf van De Bakker-De Koster is 90 hectare groot. Jaarlijks wordt er negen hectare zaaiuien verbouwd. Daarnaast worden er aardappelen, cichorei, tarwe, gerst en suikerbieten geteeld. Personenauto vliegt in brand GOES - Op de A58 bij Goes brandde gisterochtend een personenauto uit. De Middelburgse bestuurder hoorde een klap onder de motorkap en parkeerde zijn auto in de berm naast de vluchtstrook. Kort daarna brandde de hele voorzijde van de auto uit en moest de brandweer in actie komen om te blussen. Drankrijder wederom berecht MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter M. Kla- renbeek heeft gisteren een 40-jarige man uit Westdorpe veroordeeld tot 120 uur werkstraf, een jaar rijontzegging, waarvan drie maanden voorwaardelijk, twee weken voorwaardelijke gevangenisstraf en 360 euro boete. De man zat nog in zijn proeftijd toen hij vorig jaar op 18 fe bruari in Westdorpe in een bocht rechtdoor reed en tegen de auto van zijn vriendin botste. „Ik was iets eerder thuis dan ik dacht", zei hij. Voor zijn aanhouding vertelde hij thuis van schrik nog een glas wijn te hebben gedronken. Het Nederlands Forensisch Instituut paste daarom een correctie toe na het afnemen van de blaastest en kwam uit op 475 microgram: ruim twee keer de toegestane hoe veelheid. De Westdorpenaar had zich voor zijn alcoholproblemen vrijwillig laten opnemen. Ook had hij zijn auto wegge daan. Aan zijn vriendin moet hij de schade van 2500 euro vergoeden. (Advertentie) Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 JJI alfabet van Zeeland Advertentie foto Wim Kooyman heet de enige president van de VS die niet gekozen is.' „Was dat nu Reagan, of die man die net gestorven is, Ford", vraagt een vrouw haar ploeggenoten. Even later breken ze hun hoofd over wat een francobollo is; 'een postzegel toch?' Pas laat op de avond zou duidelijk worden wie de meeste vragen goed had. in het kader van de Provinciale open dag 'Economie en Water'. Toegang tussen 12.00 en 16.00 uur keershinder door zwaar ver keer, aldus het raadslid. Vol gens De Kort is de provincie mis schien zelfs bereid de verhui zing financieel te steunen. Weemaes laat zich daar niet over uit. Hij wijst er alleen op, dat wethouder C. de Kraker ko mende week gedeputeerde A. Poppelaars langs diverse ver keersknelpunten leidt, waaron der Rapenburg. Het college gaat zich nu beraden op het definitie ve standpunt over de uitbrei ding van Zeeland Fresh. ren, de provincie Zeeland, ge meente Hulst en DLG vertegen woordigd. Daarnaast is er ook nog een klankbordgroep, die ad vies uitbrengt over cle te volgen koers en de inrichting van het gebied. Ook de belangengroep van grondeigenaren en pachters is daarin vertegenwoordigd. Zij zullen ongetwijfeld ook het milieu effect rapport met de no dige precisie uitpluizen. De con cepten van dit rapport liggen van 9 tot 31 maart samen met het concept voor het bestem mingsplan ter inzage bij de ge meente. De gemeenteraad neemt vervol gens op 24 mei een besluit over de het milieu-effect-rapport. Vervolgens hebben belangheb benden nog zes weken de tijd om hun zienswijze op het rap port tè geven. Daarna komt het ontwerp-bestemmingsplan H de MEER KEUZES. WWW.ZEELAND .NL Gratis koken met Cas Spijkers, vissen op de Oosterschelde, meevaren op een mosselkotter, zelf windkracht 12 ervaren, en nog veel meer... Kijk voor het volledige programma op: www.zeeland.nl/verkiezingen VERKIEZINGEN PROVINCIALE STATEN ZEELAND Provmcie Zeeland zeeuwse almanak In een radioverslag over zwerfafval legde de Hulster wethouder uit dat de gemeen te ook de overlast van honden poep wil aanpakken. Het is tijd voor verplichte 'doggy- bags en dergelijke', vond hij. Doggybags? Dat zijn toch zak jes ivaarin zuinige Amerika nen in een restaurant hun etensresten mee naar huis ne men? Dacht de wethouder een duur woord voor hondenpoepzak jes te hebben gevonden, maakt-ie meteen een uitglij der. Zijn reactie na het constate ren van zijn verkeerde inter pretatie, zal ongetwijfeld heb ben geleid tot een passende Engelse term, waarover geen enkel misverstand kan be staan: shit! Bijdragen voor deze rubriek: redacti:@ pzc.nl of

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 81