fcommelmarktregeling versobert Onderwerpen genoeg voor senioren PZC Duinzoomgebied gaat op de schop VVD wil meer fietsenstallingen bij bushaltes Mozaïek zoekt meer mensen schouwen meente wil hoeveelheid gratis in te leveren afval verlagen Uitverkoop van topmerken doorTon van den Nouweland BURGH-HAAMSTEDE - De WD wil dat er op termijn bij el ke bushalte op Schouwen-Dui- veland een keurige, overdekte fietsenstalling komt. Het liberale raadslid D. Meul- blok heeft daar wagen over ge steld aan burgemeester en wet houders. Meulblok ergert zich aan de klu wens van fietsen bij de drie bus haltes in Burgh-Haamstede. Twee ervan hebben niet eens een fietsenstalling en waar die er wél is, bij het VW-kantoor, is het ook een puinhoop. „Die plek is toch de entree van het dorp. Een aanfluiting noem ik het." Afgezien van de rommelige aan blik is levert het ontbreken van "caliingen ook schade op aan de door buspassagiers achtergela ten fietsen. Meulblok: „Ik word daar door mensen uit het dorp op aangesproken. En het kan ook anders. Ik kom wel eens op Goeree-Overflakkee en daar is het keurig geregeld." Dat de gemeente Schouwen-Dui- veland het gebruik van het open- Advertentie) De nieuwe collectie is binnen: Lol Bihtf, Imps Elfs, Batf Boys, File, Tiwterlahi, D.T. Generation, European culture, Finger in the nose .OOK VOOR DE BABY'S.. Lies Velthuijsen en Klaas Mandemaker zoeken passende muziek voor het wekelijks radiouurtje voor senioren. door Ali Pankow ZIERIKZEE - „Mozaïek, het wekelijks radioprogramma voor en door oude ren", kondigt Klaas Mandemaker uit Zonnemaire vrijdagochtend om negen uur aan via Radio Schouwen-Duive- land (RSD). Mandemaker stond aan de wieg van zowel deze lokale omroep als van dit specifieke programma voor se nioren. Hij zat destijds al in de klankbordgroep om RSD op de rails te zetten. Alleen met een brede afspiegeling van de sa menleving binnen de programmering zou de lokale zender recht van bestaan kunnen afdwingen. In een vergrijzend luistergebied als Schouwen-Duiveland zou een aanbod zonder ouderen dus bijna ondenkbaar zijn. Mandemaker zette zijn schouders onder Mozaïek en wist een aardig groepje me destanders enthousiast te maken. Dat de meesten nog nooit een studio van bin nen hadden gezien of een microfoon voor hun mond hadden gehad, behoefde geen probleem te zijn. De meeste vrijwil ligers bij de lokale omroep moesten im mers nog leren wat een beetje radioma ken nog eigenlijk betekent. Zij kregen in groepjes les van mede-initiatiefne mer van RSD, John Cevaal. Ze leerden onder meer dat een programma geva rieerd moet zijn. Dat gesprekjes met gas ten bijvoorbeeld met regelmaat afgewis seld moeten worden met muziek. An ders zou het, hoe interessant het onder werp ook mocht zijn, al gauw te veel van hetzelfde worden. Mandemaker is na elf jaar Mozaïek de radio nog steeds trouw gebleven. Ook Marie van Vught uit Zierikzee heeft er al heel wat jaartjes als presentatrice op zitten. Petra van Melle is er wat korter bij betrokken en Lies Velthuijsen is sinds enkele maanden weer terug op het honk als coördinator. Zij zette zich eer der al enthousiast in voor het senioren programma, maar ging zich ook met het actualiteitenprogramma Info bemoeien en vond het toen wat te veel worden. „Ik ben weer terug gekomen toen ik via de Seniorenraad hoorde dat het aantal vrijwilligers voor Mozaïek erg was te ruggelopen en dat de druk op de men sen die er nog wel waren, wat te groot werd", zegt Velthuijsen. Evenals de ove rige volhouders wil zij niet dat dit ra dio-uurtje voor ouderen ter ziele gaat. Volgens haar is dat ook helemaal niet nodig. Met een stuk of vijf vrijwilligers meer moet het mogelijk zijn zonder veel druk op de schouders een informatief en onderhoudend programma te maken. Ze doet dan ook een dringend beroep op senioren die er voor voelen deze uit daging eens aan te gaan. Elke vrijwilli ger vanaf vijftig jaar met een brede be langstelling voor de samenleving, kan zich aanmelden. Radio-ervaring is abso luut geen vereiste. Een lesje 'presente ren' geven de doorgewinterde lieden van Mozaïek met liefde. Het programma kent een vaste inde ling. Elke week is er een vraaggesprek met iemand uit de regionale samenle ving die iets interessants voor ouderen te vertellen heeft. Gisteren bijvoorbeeld hield Mandemaker een interview met foto Dirk-Jan Gjeltema docent Dan Kersten van Pontes-vmbo Consumptief. Hij heeft de leiding over het bedrijfsrestaurant bij de Zierikzee- se scholengemeenschap waar zijn leer lingen praktijkervaring opdoen. Het leu ke voor ouderen daaraan is dat zij elke donderdagavond daar voor luttel be drag uit eten kunnen gaan en bediend worden door jongeren onder wie wel licht een van hun kleinkinderen. Zo zijn er al heel wat gasten in 'Mo zaïek' geweest. „Ik hoor soms de ver zuchting dat er nu geen ideeën meer zijn, maar dat gelooi' ik gewoon niet. Er zijn altijd onderwerpen genoeg voor senioren", zegt Velthuijsen. De coördinatrice heeft zelf ook veel ple zier in het presenteren en het leukste vindt ze het om na elk gespreksblokje een passend liedje te laten horen. Zo lar deerde ze een interview met directeur Antoine de Ceuster van woningbouw vereniging Zeeuwland met Ik heb een huis met een tuintje gehuurd en met House for Sale. Ze hoopt spontane respons te krijgen op haar oproep om vrijwilligers voor Mo zaïek. Ze kunnen zich bi] haar melden: telefoon: 9111-414456 of bij Radio Schouwen-Duiveland: 0111-420555 VV IÜJCI i r zaterdag 3 februari 2007 s 1D rouw beboet lor klap na inrijden hond IDELBURG - Een 43-jarige iwnit Vlissingen kreeg giste- in Middelburg voor het uit- mvan een klap 220 euro boe- raarvan 120 euro boete voor- irdelijk, opgelegd. verdachte was 6 juli in Vlis- jen kwaad geworden op een iw, die met haar fiets over loep reed en haar hond aan- 1. „Dat deed ze bewust. Mijn ngere hond schrok en is ver lens losgebroken. Ik heb reen klap in het gezicht ge en, omdat ik me moest verde en. Ze valt mij al langer las- vertelde de Vlissingse. wlitierechter hield in de boe- rel rekening met de omstan- eeden. ezorgklachten: BOO-0231231 p maandag t/m vrijdag ge urende de openingstijden; itecdags tot 12.00 uur ED ACTIE chouwen-duiveland rachtweg 23a ostbus 80 300 AB zierikzee el: 0111 -454647 sx: 0111 -454657 •mail: redzzee@pzc.nl larcel Modde (chef) ietKleemans li Pankow sme Soesman lelita Lanting udy Boogert (sport) entrale redactie lationspark 28 ostbus 31 160 AA goes el: (0113)315500 (0113)315669 ■mail: redactie@pzc.nl uternet WW-pzc.nl ■mail: web@pzc.nl door Piet Kleemans SEROOSKERKE - Er komt bos, een elzenmeet, drinkpoelen, wandel- en ruiterpaden en een kreek. Het Duinzoomgebied bij Renesse gaat er heel anders uit zien. Het wordt een omvangrijk karwei, dat onlangs van start ging en naar verwachting nog dit jaar afgerond wordt. Over herinrichting van het duin zoomgebied wordt - in het ka der van landinrichtingsproject Schouwen-West - al enkele ja ren gesproken. In 2003 zag het Landschapsplan Duinzoom het levenslicht. Een plan op dat fel le kritiek stuitte, maar uiteinde lijk wel de basis vormde voor het inrichtingsplan Duinzoom. Het inrichtingsplan betreft de omgeving van Kooijmansweg (deelgebied I, 30 hectare) en het gebied rond manege Grol (deel gebied II, 30 hectare). In de om geving van de Kooijmansweg willen de plannenmakers van de Dienst Landelijk Gebied (DLG) een 'raamwerk van groen' creë ren. Dat groen wordt met be hulp van houtwallen en hagen onderverdeeld in 'kamers' en die zijn zodanig ingetekend dat het gebied van noord naar zuid steeds opener wordt. Dat houdt in dat vanaf de recreatieverdeel- weg tussen Burgh-Haamstede en Renesse uitzicht is en blijft op het achterland. Het is de be doeling dat genoemde kamers uiteindelijk als paardenweide in gebruik genomen worden. Rond manege Grol wil de DLG zogeheten 'boskamers' maken. Verder staat in dat deelgebied op het programma de aanleg van rondgaande wandelpaden die, als het even kan, zullen aan sluiten op reeds bestaande pa den en wegen. Houtwallen In het midden van het gebied rond Grol dient in de visie van de plannenmakers de houtwal len- en heggenstructuur ver sterkt worden. Door de bestaan de elzenmeten in het noorden van het gebied enigszins uit te breiden, kan een goede overgang worden gemaakt tussen de wei degronden en recreatief milieu centrum Ecoscope bij Renesse. De DLG begon in het voorjaar van 2006 met het opstellen van een bestek en het aanvragen van l de benodigde vergunningen voor de herinrichting. Inmid dels is het werk aanbesteed. Als alles meezit, kan de herinrich ting van het duinzoomgebied nog dit jaar afgerond worden. Hierdoor ontstaat een nieuw j bos- en recreatiegebied. (Advertentie) Visclub vreest ontpoldering PHILIPPINE - Ontpoldering van het gebied Braak man-Zuid zal een enorme en onverantwoorde vissterfte tot gevolg hebben. Dat voorspelt hengelsportvereniging Geduld Overwint uit Philippine. De visclub schrijft dat in een brief aan het gemeentebe stuur van Temeuzen, naar aanleiding van het rapport van de commissie Maljers. Die heeft in opdracht van de pro vincie op een rijtje gezet welke mogelijkheden er zijn om natuurherstel in de Westerschelde te realiseren. Als ge volg van de verdieping van de vaargeul gaat er natuur ver loren en moet er zo'n 600 hectare natuurcompensatie ko men. De commissie Maljers komt tot de slotsom dat het de moeite waard is om de mogelijkheid van een ontpolde ring van de Braakman-Zuid te onderzoeken. Dat zou dan een getijdegebied moeten worden, waarbij het zoute wa ter aan en afgevoerd wordt door aanpassing van cle be staande afwateringskanalen en het graven van nieuwe wa terlopen. De Philippiense hengelsportvereniging is fel tegen de ont poldering. Het bestuur wijst erop dat het betreffende Isa- bellakanaal en Philippinekanaal in het gebied Braak man-Zuid tot het viswater behoort van de hengelsportver eniging. De club werkt al vele jaren aan het op peil hou den van de kwaliteit van dit viswater, onder andere door het uitzetten van vis. Eerste uien gezaaid TERNEUZEN - Maatschap De Bakker-de Koster uit Walsoorden heeft de eerste uien laten zaaien door loonbe drijf De Waal uit Ossenisse. Het gaat om een perceel van anderhalve hectare. Het bedrijf wil met de uien vroeg op de markt zijn, omdat er meer vraag wordt verwacht als ge volg van een tekort aan plantuien. De uien zijn gezaaid op lichte grond met een grasgroenbe- mester, die kort daarvoor is omgeploegd. Daardoor lag de grond er naar omstandigheden vrij goed bij. Het akker bouwbedrijf koos voor het het ras Rolex, een ras dat di rect van het land of na een korte bewaring kan worden af gezet. Het ras leent zich vrij goed om vroeg te zaaien zon der het risico van koudeschieters. Het bedrijf van De Bakker-De Koster is 90 hectare groot. Jaarlijks wordt er negen hectare zaaiuien verbouwd. Daarnaast worden er aardappelen, cichorei, tarwe, gerst en suikerbieten geteeld. Drankrijder snel terug bij rechter MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter M. Kla- renbeek heeft gisteren een 40-jarige man uit Westdorpe veroordeeld tot 120 uur werkstraf, een jaar rijontzegging, waarvan drie maanden voorwaardelijk, twee weken voorwaardelijke gevangenisstraf en 360 euro boete. De man zat nog in zijn proeftijd toen hij vorig, jaar op 18 fe bruari in Westdorpe in een bocht rechtdoor reed en tegen de auto van zijn vriendin botste. „Ik was iets eerder thuis dan ik dacht", zei hij. Voor zijn aanhouding vertelde hij thuis van schrik nog een glas wijn te hebben gedronken. Het Nederlands Forensisch Instituut paste daarom een correctie toe na het afnemen van de blaastest en kwam uit op 475 microgram: ruim twee keer de toegestane hoe veelheid. De Westdorpenaar had zich voor zijn alcoholproblemen vrijwillig laten opnemen. Ook had hij zijn auto wegge daan. Aan zijn vriendin moet hij de schade van 2500 euro vergoeden. irAji Pankow jilKZEE - De gemeente lOinven-Duiveland wil de veelheid afval verlagen die anisatoren van rommelmark- per jaar kostenloos bij de mi- ütraat in Zierikzee kunnen veren. Met een verfijning de zogeheten rommelmarkt- ding moet een forse kosten- Hvorden voorkomen. alle vergunninghouders voor imel- en snuffelmarkten ge- ik zouden maken van het il per keer 25 m3 afval gratis ie milieustraat in te leveren, :kent dat een kostenpost van iOO euro per jaar. Dat bedrag :t uiteindelijk via de afval- fenheffing door de gemeen- Spworden opgebracht, dat te voorkomen, bereidt ambtelijke organisatie nu aanpassing van die rommel- ktregeling voor. Daarin dt wellicht onderscheid ge- ikt tussen de jaarlijkse evene- ïten voor goede doelen ener- sen de commerciële snuffel- rommelmarkten die tijdens zomerseizoen veelvuldig den gehouden anderzijds. lophal ruitlopend op deze verfij- iheeft het dagelijks gemeen- stuur de niet-commerciële Kijk- en Koophal van de Neder landse Hervormde Gemeente in Bruinisse juist toestemming ver leend ook 25 kubieke meter af val per jaar gratis te mogen afle veren in de milieustraat. De Kijk- en Koophal verkoopt twee dehands spullen en had om de regeling gevraagd. Het college van B en W motiveert haar be slissing door te stellen dat de Kijk- en Koophal te vergelijken is met kringloopwinkel De Soep kokerij in Zierikzee, die dat recht ook heeft. Per kilo De overeenkomst tussen De Soepkokerij en de Bruse Kijk en Koophal gaat overigens niet volledig op, benadrukt het colle ge. De kringloopwinkel krijgt naast het recht van gratis afval- ruiming ook een bedrag per kilo voor ingezamelde goederen aan subsidie. De ambtelijke afdeling vermoedde dat de kans bestond dat ook voor de Kijk- en Koop hal een dergelijke subsidie zou worden aangevraagd. Volgens B en W zou dat echter niet door gaan, omdat er een dui delijk onderscheid tussen de twee is te maken als gekeken wordt naar de besteding van de opbrengst van verkochte spul len. De inkomsten van de Kijk en Koophal komen ten goede aan onderhoud en investeringen voor de hervormde kerk in Brui nisse. De Soepkokerij is een commercieel kringloopcentrum. De eigenaar verdient daar zijn brood mee. Om de rentabi liteit te verbeteren, is besloten die subsidie te verlenen. De Kijk-en Koophal is geen com mercieel bedrijf. Slechts de on kosten moeten terug verdiend worden. baar vervoer stimuleert, vindt Meulblok prima. Maar dan dient er ook voor deugdelijke fietsenstallingen te worden ge zorgd. De WD-fractie pleit dan ook voor het bouwen van stallin gen bij alle bushaltes op Schou wen-Duiveland. Meulblok: „Ja, dat gaat wat kosten. Dat het niet in één jaar kan, oké. Maar ik wil met de wethouder eens praten over een bedrag dat we in de hiervoor jaarlijks in de be groting opnemen." Burgemeester en wethouders moeten binnen drie weken ant woord geven op de vragen van het raadslid. De vragen komen ook op de lijst van ingekomen stukken van de gemeenteraad. „En als we niet tevreden zijn met het antwoord, komen we er in de raadscommissie op terug," aldus Meulblok. De stalling bij de halte bij het VW-kantoor in Burgh-Haamstede. Bepaald geen voorbeeld van hoe het zou moeten, aldus de WD. foto Marijke Folkertsma MaxMara Nu met korting Bonneterie Nu met korting Bogner Nu met korting Escada Nu met korting Armani Jeans Nu met korting Van Laack Nu met korting Lammycoats Nu met korting Burberry Nu met korting Gunex Nu met korting Brunello Cucinelli Nu met korting Tassen Nu met korting Cashmere pulls Nu met korting Moschino Nu met korting Citizens of Humanity Nu met korting Grote Markt 11-13 Goes tel. 0113 227607

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 75