'ij dig bezwaar Natura 2000 nodig Met z'n allen aan de Sirkelslag ft u VANDAAG Kampeernota weer in discussie bij raad IL Gratis toegang Attractiepark Neeltje Jans Twijfels over pulskor $b merlid R. Jager roept Zeeuwen op om alert te zijn 21 Weten wat hier staat? Nu ook ontbijtservies Poepzakje ictie: 0113-315649 l.pzc.nl jj|:redactie@ pzc.nl jus 31,4460 AA Goes rtentie-exploitatie: d-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Ws-Vlaanderen: 0113-315570; ,naal: 020-4562500. fsservice: 0800-0231231 ■rdag 3 februari 2007 waarin opgenomen I de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 i editie Schouwen-Duiveland rMelita Lanting [GH-HAAMSTEDE lak uw visie over Natura I) kenbaar, anders mag u ks misschien niet meer mee- len." Die boodschap heeft I-Kamerlid R. Jager voor al- eeuwen. deze oproep wil Jager voor- ien dat bezwaarmakers ndeweg de procedures tot jntdekking moeten komen ze te laat zijn. Volgens Ja- lopen mensen die nu geen e ondernemen tegen de aan- angsbesluiten Natura 2000 daaraan verbonden het zee- rvaat) de kans dat ze later Ie procedure te horen krij- dat ze eerder een bezwaar- rift in hadden moeten die- „En als je dan zwart op hebt staan dat je eerder be- lar hebt gemaakt ook al kon volgens de instanties nog niet, sta je veel sterker." T vergelijkt de situatie met iraak voor een bestemmings- |n en de inspraak voor een iwvergunning. Bij een bouw- Lnning kan je bezwaar ma il tegen bijvoorbeeld de dak- jt, maar als je bezwaar hebt en het hele gebouw, had je lal kenbaar moeten maken n het bestemmingsplan aan irde was. tiviteiten »r vindt-daarom dat ieder- die denkt een belang te heb- nu alert moet zijn. Dat inen de overheden zijn of na- rorganisaties, maar hij kt daarbij ook aan organisa- b van activiteiten als Con- at Sea. „Juist dat soort din- komt onder druk te staan, !an rijdt twee eer zo hard Is toegestaan ORTVLIET - Een 21-jarige tomobilist uit de gemeente olen heeft donderdagmiddag i rijbewijs moeten inleveren, idat hij 102 kilometer per uur ld waar hij 50 mocht. iman is opgemerkt tijdens leo-surveillance op de Paas- kweg richting Sint-Anna- id. jreed volgens de politie niet een te hard, maar ook gevaar- i. De bestuurder haalde op de am Groenewegeweg een auto terwijl uit de tegenoverge- 1de richting een auto kwam. [gebeurde ook nog in de dich- inist. Q aanrijding kon worden voor men, omdat de automobilist iwerd ingehaald flink afrem- isnelheidsmaniak kon daarop ar rechts sturen. dat hebben we ook gezien in de Eemshaven, waar een soortge lijk evenement niet meer door kan gaan." Natura 2000 is een Europees netwerk van natuurgebieden. Voor Zeeland zijn onder meer de Voordelta, de Ooster- en Westerschelde, De Manteling en de Kop van Schouwen aan gewezen. Voor deze gebieden zullen bepaalde natuurdoel stellingen geformuleerd wor den. Wat mag wel en wat mag niet? Die doelstellingen zijn er nog niet, maar momenteel liggen al wel de ontwerp-aanwijzingsbe- sluiten van de gebieden ter inza ge. Tot 19 februari bestaat nog De Kids Next Door buigen zich over de vragen, op jacht naar zoveel mogelijk punten. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Het was een plechtig moment gisteravond in het Hervormd Kerkcentrum in Zierikzee. Klokslag half acht bonden de leden van de jeugdcatechisatie van de Hervormde Gemeente de strijd tegen de klok aan in het lande lijke themaspel Sirkelslag Kids. Zij speelden dit spel samen met 48 andere kerkelijke kin dergroepen verdeeld over Ne derland, waaronder ook in Nieuwerkerk, Tholen, Middel burg en Serooskerke (W) en nog een groep in Zierikzee van het Gereformeerd jeugdwerk. Sirkelslag is een initiatief van JOP, de Jeugdorganisatie van de Protestantse Kerk. Doel is plaatselijke kerken en hun jeugdbegeleiders een manier te bieden actief en op een speelse manier bezig te zijn met kerk en geloof. „De vergelijkbare tienerversie van Sirkelslag bestaat al sinds begin jaren negentig. Met deze editie voor kinderen van tien tot twaalf jaar denken we in,te spelen op een behoefte van het kerkelijk jeugdwerk", zegt Liesbeth van den Brink van het JOP in Utrecht. Door op de zelfde avond met 450 kinderen op veel verschillende plaatsen met dezelfde opdrachten bezig te zijn, ontstaat volgens haar een onderlinge band. Geluidsfragmenten Thema van de eerste Kids-ver- sie van Sirkelslag gisteravond was 'Een reis door de tijd'. Precies om half acht werd in het Kerkcentrum in Zierikzee de envelop met vijf opdrachten geopend. Onder leiding van Geert- Jan de Bruijn, Gemma Bouwman en Flora Splunter gingen de negen jeugdige deel nemers aan de slag onder hun groepsnaam Kids Next Door. Vooraf hadden zij zich mooi uitgedost met verkleedkleren en grime. De opdrachten vari eerden van geluidsfragmenten herkennen tot met elkaar ge bouwen, daterend uit verschil lende perioden in de geschiede nis, uitbeelden. De tijd dringt bij het uitvoeren van de opdrachten. Het uitein delijk doel is immers als eerste de slagzin vinden en doorbel len naar het landelijk hoofd kwartier in Utrecht. Tenslotte wil elke groep winnaar wor den van de Sirkelslag Kidstro- fee. Het is dus zaak om de slagzin te achterhalen en daar zijn dan foto Marijke Folkertsma weer letters voor nodig. Die let ters kun je kopen met de pun ten die hebt verdiend bij het uitvoeren van de opdrachten. „Maar het is wel de bedoeling dat jullie zuinig zijn met die punten, want we kunnen al leen winnen als we de eerste zijn met het doorbellen van de slagzin én als we de meeste punten over hebben", legt de leiding uit. De Kids Next Door werkten zich in het zweet, hadden veel lol en wachtten met spanning op de einduitslag. Maar he laas: winnaar werd de groep uit het Zuid-Hollandse Otto- land. Advertentie n het kader van de Provinciale open dag 'Economie en Water'. Toegang tussen 12.00 en 16.00 uur door Melita Lantinq ZIERIKZEE - De nota kampe ren wordt in maart opnieuw ter discussie gesteld bij de gemeen teraad. De nota stond in januari ook al op de agenda, maar riep zoveel vragen op dat de raad eerst nadere informatie wilde hebben van het college. Na een informeel overleg tussen raad en college kan de raad nu alsnog behandeld worden. „De raad moet zich nu maar uit spreken over de nota", zegt ver- antwoordelijk wethouder A. Ver- seput. „We gaan in dit stadium niet een hele procedure over doen." Bij de raad bestond onder meer de indruk dat het kampeerbe- leid in de gemeente Veere min der strak geregeld was dan het voorstel zoals het op Schouwen- Duiveland voorligt. „Maar dat bleek toch wat anders te liggen. Veere heeft tot nu toe alleen een regeling voor regulieren cam pings, terwijl hier alles klaar is gemaakt" zegt raadslid F. Fon- teijne PvdA). In het algemeen wordt de nota kamperen als te detaillistisch er varen. Zo is bijvoorbeeld in de nota de kleur van toiletvoorzie ningen opgenomen. Zowel on dernemers als raadsleden vin den dat te ver gaan. De eigenaren van grotere cam pings (verenigd in de Recron) kunnen zich in grote lijnen vin- den in de nota. Eigenaren van minicampings hebben meer moeite met verschillende onder delen van de nota. „Wij worden achtergesteld", zegt voorzitter A. Smits van de Vekabo (de vere niging voor campingboeren). „Winterkamperen mag bij ons niet, wij worden bij het winter- toerisme buiten spel gezet." Maar er is meer, vertelt Smits. Zo mogen de campingboeren geen winterstalling meer heb ben op het terrein en maakt de nota verschil tussen bijzettent- jes bij een permanente eenheid (stacaravan) en een niet-perma- nente eenheid (toercaravan of tent). „Bij niet-permanente een heden mogen twee bijzettentjes en bij permanente eenheden maar een. Leg dat maar eens uit aan de gasten." Gratis koken met Cas Spijkers, vissen op de Oosterschelde, meevaren op een mosselkotter, zelf windkracht 12 ervaren, en nog veel meer... Kijk voor het volledige programma op: vsww.zeeland.nl/verkiezingen VERKIEZINGEN PROVINCIALE STATENZEELAND VLISSINGEN - De visserijsec tor heeft twijfels over de ontwik keling van het elektrisch vis tuig, ook wel pulskor genoemd. Een meerderheid in het kotter- visserijoverleg heeft deze week het vertrouwen opgezegd in het project. Ze deed dat door een gevraagde bijdrage van 100.000 euro niet te geven. De pulskor wordt sinds zomer 2004 op de Urker kotter UK 153 beproefd; M. van Stralen uit het Schouwse Eiker zee is onafhankelijk wetenschap pelijk begeleider. De resultaten zijn volgens hem bemoedigend. De pulskor is goed geschikt ge bleken voor tongvisserij op zan derige bodems. De sector is al met al verdeeld over de pulskor die het voordeel heeft dat min der brandstof nodig is om te vis sen. Voor visserij in de zuidelij ke Noordzee, waar veel Zeeuw se vissers werken, is de pulskor niet geschikt vanwege de steni ge bodem. (Advertentie) Wij geven u de helft cadeau! «L Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 de mogelijkheid om hiertegen bezwaar te maken. Meer infor matie over de procedure en de aanwijzingsgebieden is te vin den op www.minlnv.nl. Davids leert jonkies hoe het moet Onderzoek bij waterschap ZIERIKZEE - Waterschap Hollandse Delta laat een onaf hankelijk onderzoek instellen naar een intern conflict. Binnen het college van Dijkgraaf en Heemraden is ver schil van inzicht ontstaan over de interpretatie van be leidsstukken. Dijkgraaf J. Geluk wil het conflict niet in houdelijk toelichten. „Binnen elk bestuur is wel eens ver schil van mening." De Bat secretaris CDA-bestuurders GOES - De Goesenaar J. de Bat (26) is benoemd tot secre taris van de landelijke CDA-bestuurdersvereniging, cle or ganisatie van lokale en provinciale CDA-politici. Hij is momenteel fractiemedewerker van de CDA-Statenfractie Zeeland en sinds maart 2006 ook lid van de gemeenteraad van Goes. Werkstraf voor klap met balk MIDDELBURG - Het slachtoffer van een mishandeling liet gisteren aan de Middelburgse politierechter de gevol gen van een mishandeling zien. Een litteken ontsierde zijn gezicht. De dader, een 21-jarige inwoner uit Zierik zee, hield bij hoog en laag vol dat het slaan met de balk zelfverdediging was. Daarmee was politierechter M. Kla- renbeek het niet eens. Klarenbeek veroordeelde de verdachte tot 80 uur werk straf. „U bent eerst om de balk gegaan en u heeft daarna de man in het gezicht geslagen. U bent daarmee doorge gaan terwijl hij op de grond lag. Een onbezonnen actie." De politierechter oordeelde ook dat de verdachte aan het slachtoffer 982 euro dient te betalen. De aanleiding tot het incident, vorig jaar 25 maart in Zie rikzee, was een discussie tussen enkele jongeren, waartoe ook dader en slachtoffer behoorden. Vast stond dat er de nodige alcohol was gedronken. Toen zijn vriend een klap kreeg, haalde de verdachte ergens een balk vandaan en sloeg daarmee in het gezicht van het slachtoffer, die tegen de grond ging. „Ik heb me verdedigd", herhaalde hij tel kens. Twee getuigen vei'klaarden dat de Zierikzeeënaar een aantal keren had geslagen. Personenauto vliegt in brand GOES - Op de A58 bij Goes brandde gisterochtend een personenauto uit. De Middelburgse bestuurder hoorde een klap onder de motorkap en parkeerde zijn auto in de berm. Kort daarna brandde de hele voorzijde van de auto uit en moest de brandweer in actie komen om te blussen. Hotel Bom verbouwt BURGH-HAAMSTEDE - Hotel Bom in Burgh-Haamste- de wordt grondig gerenoveerd. Zowel het restaurant als een deel van de hotelkamers wordt vei'bouwd. Tijdens de vei'bouwing is het x-estaurant gesloten, het hotel is deels wel beschikbaar. (Advertentie) Smits is vast van plan om de be zwaren nogmaals onder de aan dacht te brengen van de raadsle den. Naar verwachting zal bin nen de gemeenteraad nog wel de nodige discussie ontstaan over de nota. (Advertentie) CSW parata est CSW, gewoon jouw school! www.cswalcheren.nl Naast dineren ook ontbijten met exclusief servies van Johnson Brothers voor de helft van de prijs? Dat kan, want wij geven u wederom de helft cadeau in deze unieke spaaractie speciaal voor lezers van de PZC. Voor meer informatie kunt u terecht op www.pzc.nl/spaaractie w WEDGWOOD het alfabet van Zeeland zeeuwse almanak In een radioverslag over zwerfafval legde de Hulster wethouder uit dat de gemeen te ook de overlast van honden poep wil aanpakken. Het is tijd voor verplichte 'doggy- bags en diergelijke', vond hij. Doggybags? Dat zijn toch zak jes waarin zuinige Amerika nen in een restaurant hun etensresten mee naar huis ne men? Dacht de wethouder een duur woord voor hondenpoep zakjes te hebben gevonden, maakt-ie meteen een uitglij der. Zijn reactie na het constate ren van zijn verkeerde inter pretatie, zal ongetwijfeld heb ben geleid tot een passende Engelse term, waarover geen enkel misverstand kan be staan: shit! Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes 'De. natuur is het grootste economisch goed van Zeeland. Ga daar zo^iuMSg mee oir (Advertentie) Als ervaren, creatief talent wil je ruimte om je creativiteit te ontplooien bij een ambitieus redamebureau. Kijk op: www.devriescom.nl/jouwnrimte voor de ruimte die wij bieden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 73