ÏL Fietsenstalling in de herkansing kies en stem Dikkertje Dap krijgt de ruimte 4 Meer bussen naar carnaval 's-Heerenhoek Nog even geduld en uitkijken VANDAAG 20 Joese wethouder wil mogelijkheden Grote Markt alsnog bekijken Weten wat lier staat? fj Nu ook ontbijtservies ÈfLL Gratis toegang Attractiepark Neeltje Jans Poepzakje factie: 0113-315649 «w,pzc.nl slbus 314460 AA Goes wrtentie-exploitatie: #r(j.en Midden-Zeeland: 0113-315520; pjws-Vlaanderen: 0113-315570; I5naal: 020-4562500. ersservice: 0800-0231231 iterdag 3 februari 2007 Davids leert jonkies hoe het moet editie Bevelanden-Tholen ^Willem van Dam )ES - Mogelijk koml er DOg een bewaakte overdek- lietsenstalling op de Grote uk! in Goes. Wethouder Dieleman (CDA, verkeer en „oer) heeft dat gisteren ge- ieman deed dat in een reac- op een brief die het voorma- GroenLinks-raadslid A. van sten namens de Fietsersbond deling de Bevelanden) aan de jeenteraad heeft gestuurd. In ibnef dringt bestuurslid Van sten van de Fietsersbond er de raadsleden op aan, het da- ijks gemeentebestuur te dwin- :op zoek te gaan naar een ge- akte locatie voor een bewaak- overdekte (gratis) fietsenstal- j op of in de directe onige- igvan de Grote Markt deman zei gisteren dat hij brief 'zeer serieus' neemt en ide orde zal stellen in de stvolgende raadscommissie mdgebied. „Alle mogelijkhe- liggen open", aldus Diele- de brief herinnert Van Oos- ier aan, dat de gemeenteraad a drie jaar geleden in het Ier van het Masterplan Bin- stad Goes) een bedrag van 1.000 euro opzij legde voor de inhering van een fatsoenlij rijwielstalling met 170 tot I plaatsen. Vervolgens werd laantal mogelijke locaties be ten, waarna het vrijwel stil' rd rondom een bewaakte fiet- stalling op of bij de Grote ekt. aOosten, in zijn brief aan de tl „Van een fietsenstal- ito in brand ES - Op de A58 bij Goes sdde gisterochtend een per- aiauto uit. De Middelburgse iuurder hoorde een klap on- de motorkap en parkeerde ïauto in de berm naast de chtstrook. Kort daarna indde de hele voorkant van auto uit en moest de brand- sin actie komen. (Advertentie) ISIV parata est iSW, gewoon ouw school! vww.cswalcheren.nl ling op /bij de Grote Markt ver nemen we niets meer. Die lijkt geruisloos uit het beeld te zijn verdwenen. Dit in tegenstelling tot een peperdure autoparkeer garage op de Oostwal, die vele miljoenen meer kost dan een qua aantal plaatsen vergelijkba re fietsenstalling." GroenLinks pleit al lang voor de bouw van een bewaakte overdekte fietsenstalling op of rond de Grote Markt. Halverwe ge vorig jaar ondernam Groen Links weer een poging. Toen reageerde wethouder Dieleman nogal terughoudend. Hij wees er destijds onder meer op, dat bij de toekomstige parkeergara ge op het Bleekveld een rijwiel stalling komt met een capaci teit van 75 lïetsen.Hij vroeg zich hardop af, of het moeite waard is geld te steken in nóg een stalling. Dat standpunt lijkt Dieleman te hebben verla ten. Gisteren zei de wethouder dat hij de opvatting van Van Oosten deelt dat de capaciteit van de staal op het Bleekveld te gering is. In de brief aan de gemeente raad wijst Van Oosten er op, dat de ervaringen met goed ge outilleerde rijwielstallingen in met Goes vergelijkbare steden, gunstig zijn. Voorwaarde is wel, dat de stalling midden in het stadshart ligt. door Willem van Dam KAPELLE - De ruimteproble men van het kinderdagverblijf Dikkertje Dap in Kapelle beho ren binnen afzienbare tijd tot het verleden. Het kinderdagver blijf wordt aanzienlijk uitge breid. „We zijn er echt aan toe", zegt Fiona de Ritter, een van de leid sters van Dikkertje Dap. In Kapelle worden de komende jaren veel nieuwe woningen ge bouwd en dat betekent dat meer ouders een beroep zullen doen op kinderopvang. De wachtlijst is nu al lang en die zal nóg langer worden, indien geen maatregelen worden ge troffen. Dikkertje Dap beschikt op dit moment (op de begane grond) over onder meer twee groeps- ruimten. Op de bovenverdie ping zijn een speelkamer, vier slaapkamers en een kantoor. Die bovenverdieping wordt straks ingericht als activiteiten ruimte. Aan de zuidkant van het pand wordt een nieuwe vleugel gebouwd met een extra groepsruimte, slaapkamers, toi letvoorzieningen en een entree. Aan de achterkant van het pand komt een aanbouw, die wordt benut als 'ren- en vlieg ruimte' en als 'babybalkon'. De buitenspeelplaats wordt op nieuw ingericht. Het streven is om in mei met de bouwwerkzaamheden te begin nen. Tijdens de bouw zal voor de kinderen tijdelijk een ander onderdak moeten worden ge vonden. Waardekensstraat Dikkertje Dap bestaat zo' n der tien jaar. Aanvankelijk huisde het kinderdagverblijf aan de Waardekensstraat in Biezelin- ge. Daarna was het in het voor malige gebouw van de Groene School gehuisvest. Sinds een jaar of tien zit Dikkertje Dap in het huidige pand aan de Dijkwelseweg. De ruimteproblemen waarmee het kinderdagverblijf worstelt, bestaan al geruime tijd. In september van het vorig jaar week Dikkertje Dap met een groep kinderen uit naar het voormalige pand van Pension Hommeles (voorziening voor buitenschoolse opvang) aan de Stationssingel. foto Willem Mieras (Advertentie) Wij geven u de heift cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. ilkunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. <w. -.YY 'let een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231. (Advertentie) aast dineren ook ontbijten met exclusief servies van Johnson 'others voor de helft van de prijs? Dat kan, want wij geven u 'ederom de helft cadeau in deze unieke spaaractie speciaal oor lezers van de PZC. Voor meer informatie kunt u terecht op ww.pzc.nl/spaaractie w WEDGWOOD het alfabet van Zeeland door Harmen van der Werf 's-HEERENHOEK - De proef met speciaal busvervoer is vorig jaar tijdens carnaval in 's-Hee renhoek zo goed bevallen dat het aantal lijnen dit jaar wordt uitgebreid van twee naar drie. Een lijn op Middelburg komt er bij. Carnavalsstichting De Koenkel- pot in Paerehat ('s-Heerenhoek) nam in 2006 het initiatief voor de busservice. Om twee rede nen: minder mensen zullen met een slok op achter het stuur krui pen en het scheelt autoverkeer plus geparkeerde auto's in het dorp. Het werkte vorig jaar. De Koenkelpot was tevreden, poli tie en gebruikers ook. Vandaar dat het recept half februari wordt herhaald. Drie lijnen komen er: lijn 1 van Goes over 's-Heer Hendrikskin deren, 's-Heer Arendskerke en Heinkenszand; lijn 2 van 's-Gra- venpolder via Kwadendamme, Baarland, Oudelande, Ellewouts- dijk, Driewegen en Ovezande; en de nieuwe lijn 3 van NS-station Middelburg via Nieuw- en Sint-Joosland, Amemuiden, Le- wedorp en Nieuwdorp. Het is zaterdag 17, zondag 18 en maandag 19 februari carnavals feest in Paerehat. Uit Goes (NS- station) en 's-Gravenpolder ver trekken de bussen die dagen om 21.30 uur; uit Middelburg om 21.00 uur. Alle bussen gaan za terdag en zondag terug om 1.15 en 3.15 uur; maandagnacht om 3.00 en 4.15 uur. Een enkeltje kost drie euro, een retour zes. De Koenkelpot spreekt van 'een bescheiden prijs', waardoor camavalsvier- 's-HEER HENDRIKSKINDEREN - Het blijft klachten regenen van fietsers over geparkeerde vrachtauto's op de Parallelweg langs de Nieu we Rijksweg in 's-Heer Hendrikskinderen. Nog steeds zorgen leveranciers en klanten die laden en lossen bij de achteringang van tuincentrum Groenrijk, voor onveilige situaties. Een oplos sing is in de maak. De provincie, die de weg be heert, heeft met Groenrijk afgesproken dat de hoofdingang aanmerkelijk zal worden ver ruimd. De vrachtwagens kunnen dan het ter rein van Groenrijk opdraaien en daar parke ren. De aanpassing gaat een paar maanden in beslag nemen. Tot dan zit er niks anders op dan geduld oefenen. En voorzichtig zijn, natuurlijk. foto Willem Mieras Tapijthandel kan in monument GOES - Tapijthandel Sarouk lean per 1 maart zijn nieuwe zaak openen in een monumentenpand aan de Goese Bier kade, hoewel de gemeente Goes onlangs daarvan de ver bouwing liet stilleggen. De intern doorgevoerde verande ringen zijn echter niet van dien aard dat langdurige op schorting van de verbouw nodig is. De gemeente liet het werk staken omdat er'geen bouw- en monumentenvergun ning was aangevraagd. In overleg met de eigenaar/verhuurder wordt dat nu rechtgetrokken. De Bat secretaris CDA-bestuurders GOES - De Goesenaar J. de Bat (26) is benoemd tot secre taris van de landelijke CDA-bestuurdersvereniging, de or ganisatie van lokale en provinciale CD A-politici. Hij is momenteel fractiemedewerker van de CD A-Statenfractie Zeeland en sinds maart 2006 ook lid van de gemeenteraad van Goes. De Bat is bestuurskundige en is afgestudeerd aan de Erasmus Universiteit Rotterdam. Beboet voor vernielzucht MIDDELBURG - Een 18-jarige Goesenaar bekende giste ren in Middelburg twee vernielingen te hebben gepleegd. De Goesenaar was al eens eerder veroordeeld voor verniel zucht. Politierechter M. Klarenbeek wilde hem niet te zwaar in zijn portemonnee treffen, omdat hij de schades aan de gedupeerden had vergoed. De jongeman kreeg 250 euro boete, waarvan 100 euro voorwaardelijk, opgelegd. De verdachte had vorig jaar 28 juni in Goes tegen een fiets aangeschopt, die gestald was bij het Groen College Eerder, op 6 mei, had hij een oranje versierde paal ver nield. De zinloze acties hadden volgens hem te maken met drank en verkeerde vrienden. De Goesenaar zei met hen gebroken te hebben. R.O.O.O.M sluit cultuurdagen af GOES - De band R.O.O.O.M trad gisteren in het Goese cultureel podium 't Beest op als afsluiting van de Kunst en Cultuurdagen op het Goese Lyceum. De onderbouw- leerlingen maakten donderdag en vrijdag door middel van workshops breakdancen, zingen, toneel spelen en an dere activiteiten, kennis met verschillende culturele acti viteiten en muziekstijlen. (Advertentie) in het kader Van de Provinciale open dag 'Economie en Water'. Toegang tussen 12.00 en 16.00 uur ders zich wel laten verleiden de bus te pakken. De gemeente Bor- sele geeft subsidie. MEER KEUZES. WWW.ZEELAND.WL Gratis koken met Cas Spijkers, vissen op de Oosterschelde, meevaren op een mosselkotter, zelf windkracht 12 ervaren, en nog veel meer... Kijk voor het volledige programma op: www.zeeland.nl/verkiezingen 13. VERKIEZINGEN PROVINCIALE STATEN ZEELAND Provincie Zeefend (Advertentie) Als ervaren, creatief talent wil je ruimte om je creativiteit te ontplooien bij een ambitieus Art-director ÈÉBt die 'ruimte' zoekt www.devriescom.nl/jouwruimte voor de ruimte die wij bieden. zeeuwse almanak In een radioverslag over zwerfafval legde de Hulster wethouder uit dat de gemeen te ook de overlast van honden poep wil aanpakken. Het is tijd voor verplichte 'doggy- bags en dergelijke', vond hij. Doggybags? Dat zijn toch zak jes waarin zuinige Amerika nen in een restaurant hun etensresten mee naar huis ne men? Dacht de wethouder een duur woord voor hondenpoepzak jes te hebben gevonden, maakt-ie meteen een uitglij der. Zijn reactie na het constate ren van zijn verkeerde inter pretatie, zal ongetwijfeld heb ben geleid tot een passende Engelse term, waarover geen enkel misverstand kan' be staan: shit! Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 67