>zc D eking ..Maar l^oor td LOVE www.skytours.nl Vliegvakanties .159 H s Egypte vakantievoordeel exclusief voor de lezers van deze krant! Vraag antwoord Reis in 5 clicks in Maastricht v.a. 39 euro p.p. 0900-1552 jaclie bijlagen: 0113-315680 ipzc.fi1 I3jl:redactle@pzc.nl fibus31,4460 AA Goes srtentie-exploitatie: 5Id-en Midden-Zeeland: 0113-315520 jivs-Vlaanderen: 0113-315570 onaal: 020-4562500 erdag 3 februari 2007 Reizen -«International Tours Bel 0900-1552 pact 'eking wordt in sneltreinvaart pgeknapt voor de Olympische pelen van volgend jaar. Steeds meer toeristen ontdekken de als stedentrip en daar zijn ie winkels en straatverkopers zeker niet rouwig om. /RUUD POELS I 1 chteraf hadden we misschien f\ liever een lege koffer meege- ■A nomen naar de Chinese ^hoofdstad. Die hadden we kkelijk vol gekregen, want in Pe- gis het goed shoppen. Op de Wang- pgDajie, de Qiammen Dajie en de ta Dajie kun je je geld gemakkelijk jt. Alle bekende merken zijn er ge- ijgd en creditcards worden overal ïcepteerd. shet wel af en toe een potje schou- iowen. Chinezen anticiperen niet Èelijk en wijken dus op het laatste cent niet voor je uit. Oversteken is 4 gevaarlijk. Voetgangers wach- teèt voor rood, bussen stoppen ze- liet voor voetgangers en de fietsers en daartussen hun weg. Bij belang- zebrapaden houdt de politie een je in het zeil, maar veel gezag heb- ze niet als een peloton Chinezen saai het wachten beu is. Een ande- proef, om automobilisten alleen is te laten inhalen, is mislukt. Te leilijk. ;zijn maatregelen waarmee de rege- ig probeert om inwoners in de aan- >p naar de Olympische Spelen van gend jaar te laten wennen aan nieu- iregels. Zo mag er bijvoorbeeld ook 5 meer onbekommerd op straat ge- i'aeld worden en dus zie je geregeld "Chinees richting afvalbak gaan om fluim te lozen. bushaltes begeleiden mannen met iie jassen en rode vlaggen de passa- jss. Het is de bedoeling dat iedereen :ctn rij wacht en dat de bus niet meer Kaal bestormd wordt. Openbaar ver ft wordt belangrijk tijdens de spe- 5.0m de lucht schoon te houden zou szomaar kunnen zijn dat hele groe ft mensen tijdens het evenement niauto's moeten laten staan. iamen ïh zijn massa's Chinezen blij met de $ds groter wordende bezoekers- Mm. Onze gids heet Frank, het meis an de receptie bij het hotel Wendy, sn Chinese namen zijn onuitspreek- arvoor ons. En wie weet, zegt Frank, 'bet over een groot aantal jaren wel idersom. ïgens is overigens tekort aan perso- iel Het verhaal dat het bij toeristen «1 doet is dat Chinezen rechtshan- tzijn en daarom alleen aan de linker al mooie lange nagels hebben. Om Oude wijken ver dwijnen, nieu we gebouwen verrijzen. Foto's GPD het werk dus goed te kunnen doen, heb je overal twee mensen voor nodig. Rolex-Lolex Wie zich ook al verkneukelen op de ve le buitenlandse toeristen, zijn de 'Ro- lex-Lolex-verkopers' die bij elke grote attractie opduiken met hun klokjes, fo to's, tassen, petten en sjaaltjes. Alle maal nep, maar spotgoedkoop. Wie net aankomt in Peking is nog trots op twee Breitlings voor 10 euro, maar wie wat langer in de stad blijft, ervaart al snel dat vijf Rolexen voor tien mogelijk is. En je kunt geluk hebben. De meesten geven al snel nog maar twee keer per dag de juiste tijd aan, maar de model len die lopen op je polsslag doen het zo lang je ze draagt. China verheugt zich op de Olympische Spelen De politie houdt de verkopers overi gens goed in de gaten. Het is geen recla me voor de spelen van 2008, maar ze la ten zich niet vangen en maken zich ra zendsnel per fiets uit de voeten als agenten opduiken. Kwaliteit Voor wie aan de dure winkels of de straatverkopers niet genoeg heeft, gaat naar de New Silk Market. Het echte koopjesparadijs van de hoofdstad. Kle ding te kust en keur in een overdekte hal, omdat de oude, beroemde zijde- markt in de nauwe straatjes is gesloten in verband met brandgevaar. 'Wich one do you need sir' en voor ik er erg in heb, trekt een meisje me haar winkel binnen en sta ik voor een gigan tisch rek met zijden dassen. Wegko men is er niet meer bij. Ze verspert me de doorgang. En als ik geen das wil, dan vast een jas, hoewel ik die al een draag. Goed uitkijken met de kwaliteit is wel nodig. Er kunnen partijen tussen zit ten die eigenlijk vernietigt hadden moeten worden. Ook de labels kloppen niet altijd en soms staan er wel hele ra re engelse spelfouten op de T-shirts. Maar het hoort bij de charme van de markt. Hier telt ook de kunst van het onderhandelen. Rekenmachines ne men het gesprek snel over. De truc is simpel. De verkopers tikken hun prijs in en als je nee zegt vragen ze jou een prijs in te toetsen. Vanaf dat moment zit je eigenlijk aan de koop vast en zal de uiteindelijke prijs uitkomen tussen hun en jouw bod. De vuistregel is: be gin met een tiende van hun prijs en dan maar langzaam omhoog. Namaak Ook is het oppassen met het geld. Chi nezen maken alles na, dus ook hun ei gen valuta. Het meeste risico loopje ui teraard bij kleine transacties op straat of op de markt. Uit de meeste geldauto maten komen gestreken biljetten, een teken van betrouwbaarheid. Yuan-bil jetten met een scheurtje kunnen gewei gerd worden. En zo komen de koffers na een paar da gen vanzelf vol. Tijdens de terugvlucht hebben we tijd genoeg om na te den ken over wat we de douane op Schip hol zullen vertellen. Hard werken aan Olympische accommoda ties. Peking ligt op ongeveer 10 uur vliegen van Amsterdam. Diverse touropera tors bieduen de stad als stedentrip aan. De meeste toeristen kiezen voor een georganiseerde reis, waarbij ook het oude China met de keizerlijke pa leizen, de Verboden Stad en de Grote Muur in het programma zijn opgeno men. Bezoekers van het land moeten in bezit zijn van een geldig paspoort (tot minstens zes maanden na vertrek) en een visum. De munteenheid is de Renminbi (RMB). De hoogste waarde is de yuan. De waarde van de Yuan ligt rond de 0,09 eurocent). Peking heeft verder een goed ontwikkeld openbaar vervoer. Fietsen is ook leuk, maar het verkeer is chaotisch en druk. Een al ternatief is de riksja. In Peking is het zes (zomertijd) of zeven (wintertijd) uur later dan bij ons. Info: Chinese Ambassade (voor aanvragen visa) Willem Lodewïjklaan 10, Den Haag, 070-3065090 Witte stranden Of het nou de aangename temperaturen in de winter zijn, tropische flora en fauna of de prachtige witte stranden. Curasao is populair. Net als het gehele Caribische gebied. Welk land heeft voor u de meeste Caribische uitstalling? Stem mee in de Graadmeter. Ga naar de website van deze krant en klik op de rubriek Reizen. Niet al te duur graag 0) <D "O De vakantie mag wel wat kosten, maar niet al te duur. Bijna de helft van onze stemmers geeft tussen de 500 en 700 euro uit aan de vakantie. Toch is er ook wel budget voor duurdere reizen. De uitslag: (2) 500-700 46% 300-500 17% (D >-1300 17% Q 700-900 10% 900-1100 5% fö 1100-1300 5% Waarom daalt het aantal reisbureaus? Miriam Dresmé van ANVR: 'Het internet heeft veel werk overgenomen van het traditionele reisbureau. Hierdoor hebben ze ook minder mensen en dus minder reiswinkels nodig. Bijna elke reisorganisatie heeft wel een eigen website waar ook veel informatie en boekings mogelijkheden op staan. Tegenwoordig hoe ven reisbureaus niet meer op elke hoek van de straat zichtbaar te zijn. Reizigers gaan bij lan gere en duurdere reizen vaak nog wel naar het reisbureau. Of als ze bijzondere wensen heb ben. Ondanks de terugloop van het aantal reis bureaus is de omzet in de reisbranche is juist weer gestegen. Dit komt omdat de reiziger nu via het internet of telefonisch zijn boekingen doet.' Langlaufen zonder sneeuw. Zo zou Nordic Wal king ook wel genoemd kunnen worden. In Fin land is het een ware rage. Daar zullen ze niet vreemd opkijken als iemand met twee stokken voorbij wandelt. Inmiddels in Nederland ook niet. Stichting: www.snwn.nl Demonstraties: www.nordicwalkinq.nl Reizen: www.nordicwalkinqreizen.nl Accessoires: www.elmakes.nl Informatie: www.tweevoeter.nl Training voor Nordic Walking. ADVERTENTIE BOEK NU, OP OP =2 nhna/Léisc/e- /ad yew uv HIP HOTEL ST. MARTENSLANE 1 Overnachting met ontbijt op de kamer Tips voor een romantische stadswandeling Ontdek leuke winkels, restaurants en cafeetjes 10% korting op duobehandeling in Designhotel La Bergère Beauty Lounge Geldig t/m april 2007 Citytax 4 p.p.p.n. Bel 043 321 11 11 CODE: LOVE STUNT Of boek op www.weekendjemaastricht.nl De korting van £50,- per boeking is geldig voor boekingen die u maakt vóór 01/03/07. Voor boekingen en meer informatie kijkt u op www.skytours.nl/voordeel Sharm el Sheikh 5* Prima Life Rehana Resort Het Prima Life Rehana Resort is een uniek vakantieresort met vele faciliteiten en activitei ten, ruime comfortabele kamers en een prima service! Er zijn drie heerlijke zwembaden, di verse restaurants en bars, tennis en animatie voorde kinderen. Het resort is rustig gelegen aan de schitterende Nabq baai. U kunt direct vanaf het strand snorkelen bij een prachtig rif. U verblijft hier op basis van All Inclusive Hurghada 4* Sea Gull Club Resort Prachtig 4*-resort in het centrum van Hurghada. De omgeving is gezellig met diverse winkeltjes en restaurants. Vanaf de 18 m. hoge draaiende panoramabar heeft u een indrukwekkend uitzicht over de kust van Hurghada. Vele facilteiten staan tot uw beschikking tijdens uw verblijf in het Seagull. Natuurlijk kunt u genieten van de heerlijke All Inclusive formule. Exclusief 68 - luchthavenbel. en 28.- transfer/handlingskosten .International Tours (18 ct/pm)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 49