>zc Jong talent wil hoofdrol spelen Geen fratsen maar zekerheid in Mauritshof Fashion Week Amsterdam Amerikaanse taille lager Labyrinths parfum Jan Jansen op de veiling Oud als nieuw horloge cede bijlagen: 0113-315680 npzc.nl aiiredactie@pzc.nl jus 31.4460 AA Goes srtentie-exploitatie: id-en Midden-Zeeland: 0113-315520; iW5-Vlaanderen: 0113-315570; jnaal: 020-4562500. q 3 februari 2007 Daryl van Wouw baarde opzien met deze breteljurk. foto Phil Nijhuis antiek in de collectie van Ilja Visser. Jonge ontwerpers die gelouterde collega's naar de kroon steken, grote namen die bewijzen waarom ze grote na men zijn, de Amsterdam International Fashion Week biedt alle variëteiten van het Nederlandse modeaanbod. Het spektakel in de Amster damse Westergasfabriek heeft inmiddels een vaste vorm gevonden, waar zowel rijp als groen aan de bak komt. Gebeurt het niet in het officiële hoofdpro gramma, dan in een van de vele 'off-schedule'-shows die het om lijsten. Informeler, maar misschien daardoor ook een stuk leuker. Mart Visser en Percy Irausquin bewezen opnieuw met kop en schouders boven de rest uit te steken. Joline Jolink, Daryl van Wouw en Angelos Bratis toon den dat ze met de juiste steun de potentie hebben zich daarbij aan te sluiten, ook al is hun mo de totaal anders. En meest heu gelijke nieuws van de winter- oogst 2007-2008, waartoe de ge toonde collecties hoorden: aan de zijlijn staan net afgestudeer de ontwerpers te trappelen om de hoofdrollen op te eisen. Voorbeelden De show van het Fashion Institu te Arnhem, waar ook Irausquin en Van Wouw hun opleiding af sloten, bewees dat aan talent geen gebrek is in Nederland. Met als beste voorbeelden Mar- garethe Przywara en Pierre Mil- lasson. Vlot, vrouwelijk en ver fijnd was hun collectie, en zon der het idee te geven dat het alle maal al eens eerder is vertoond, of blijft hangen in het concept. En er waren uiteraard ook shows die minder beklijven. Ilja Visser en Mada van Gaans bij voorbeeld, voorgaande edities opvallend aanwezig, slaagden er dit keer minder goed in een Ontwerp van Mada van Gaans. foto Jeroen Snijders blijvende indruk te maken. Maar ook dat hoort bij het pro ces van volwassenwording van de Fashionweek. Over een half jaar is er een herkansing. Koos van Wees Kijk, dat is leuk. Terwijl 'ho ge taille' hier betekent dat die opklimt tot net onder de bor sten, bijna als een corset, den ken ze in Amerika nog steeds dat vijf centimeter onder de na vel voldoende is. Al weten we niet of de collectie van For all Mankind, waarop we deze conclusie baseren, re presentatief is voor alle Ameri kaanse merken. En toegegeven, naar die Europe se versie van die hoge taille is het in ons land nog flink zoeken. De 'high waist bootcut' uit de voorjaarscollectie van For all Mankind kost 225 euro, en is er ook in een veel blekere versie. The People of the Labyrinths is behalve een Nederlands modemerk sinds een aantal ja ren ook een parfummerk. Amaze heet het nieuwste geur tje, een redelijk aanwezig lucht je dat vooral erg aan rozen doet denken. Er is vijf jaar aan ge werkt en het bestaat geheel uit natuurlijke ingrediënten. Het is het tweede parfum van het in 1984 door Hans Démoed en Geert de Rooij opgezette mo delabel. De prijs is 105 euro voor 100 ml eau de toilette, en de parfumfles met dezelfde inhoud kost 130 eu ro. Vooralsnog alleen verkrijg baar via de website en in de win kels van het merk. Altijd leuk om in huis te heb ben, ook al heb je ze niet aan: schoenen van Jan Jansen. De internationaal befaamde schoenontwerper wordt dit jaar 65 en wordt onder meer'geëerd met een veiling bij Christie's, op 14 februari. Te koop zijn enkele schoenen, die dus meer dienen als kunst werk, en paren, die niet meer verkrijgbaar zijn. Bij de laatste verwerft de koper ook onmiddel lijk de rechten om ze in produc tie te nemen. Onder de hamerstukken ook de ze 'high heeled sneaker' uit 1977, ooit een groot succes in Amerika. Zonder productierech ten, geschat op een veilingprijs van 500 tot 700 euro. Ontwerp van Pierre Millasson, jong talent uit Arn hem. foto Jeroen Snijders Bijna een eeuw oud, en nog steeds populair, dit toch enigszins gedateerd aandoende herenhorloge van Longines. Niet exact hetzelfde als het voor beeld uit 1920, maar er wel op gebaseerd. Grote cijfers, een let tertype dat ons zo een eeuw te rugplaatst, en een mooi klas- siek-leren band. Het is het boegbeeld van de 'spi rit collectie', die verder toch iet wat moderner oogt, met stalen banden. Er zijn ook damesmodellen. De Longines Spirit is er vanaf 660 euro. bij de wekelijkse bi'unch in Mauritshof. foto Peter Nicolai In de Smaak van Edith en Raymond be schrijven redacteuren Edith Ramakers en Raymond de Fr el wekelijks hun erva ringen in Zeeuwse eetgelegenheden. De ze maand combineren zij ontbijt en lunch. Ofteioel het thema 'brunch'. Van daag: partycentrum Mauritshof in IJ- zendijke. Het is een reguliere zondag, niets bij zonders, dus zal het er vast wel rustig zijn. Dachten we, voordat we het par keerterrein bij Mauritshof opdraaiden. Man, man, man, wat een auto's! Hon derdvijftig, tweehonderd bezoekers moeten er zeker zijn. Bij die constate ring doemt gelijk de term 'vreetschuur' op, maar daarmee doe je het centrum van Frank en Marianne Buysse tekort. Ja, het is er druk, het is er rumoerig, maar toch heb je nagenoeg geen last van zo veel mensen. De tafels zijn name lijk ruim uit elkaar gezet en de doorgan gen zijn breed, zodat er genoeg bewe gingsvrijheid is. Moet ook wel, want het is tijdens de wekelijkse brunch op J)c mMk W om y'M- itk Sj l^aifiHOnd zondag (exclusief drank 17,50 euro per persoon) zelfbediening, met uitzonde ring van de drank. Ik (Raymond) ga vandaag met zeven mensen brunchen, Da's een flinke club, maar in vergelijking tot de meeste ande re tafels zijn we maar een klein groep je. Brunchen doe je niet alleen, maar het liefst met héél veel mensen. En als het even kan ook met kinderen. Die Üuote vm de talel Het is hier vertrouwd. Ik proef geen dingen die ik thuis niet kan. worden in Mauritshof onder andere be ziggehouden met een schminksessie. Ook het eten is kindvriendelijk. Geen gekke dingen, misschien op de wat min der gangbare hazenpeper (een gerecht met haas en rode wijn) na. Na de koffie starten we met een balle tjesoorlog. De tomatencrèmesoep is sim pel maar oké, alleen heeft een medewer ker onbewust de een wat rijker met soepballetjes bedeeld dan de ander. Het ene kopje telt nul vleesbolletjes, het tweede één en de ultieme geluksvo gel doet het met maar liefst zes ballen. Ze is echter de beroerdste niet om haar geluk met de 'minder bedeelden' te de len. Op naar de eerste echte gang. En ja hoor, ik ga weer in de fout. Net als mijn meeste tafelgenoten trouwens. Mijn ogen zijn weer eens veel te groot. Krab salade, lekker! Gepocheerde zalm? Hmmm! Rosbief, rauwe ham, makreel, mosseltjes, mini-croissants en chocola debroodjes... het ligt allemaal op mijn bord tijdens deze eerste ronde met kou de gerechten. En ik eet het nog alle maal op ook, terwijl ik weet dat er ook nog een boel aanlokkelijke warme ge rechten wachten. Er is niets mis met al het koude, met uitzondering van de f}eooi-de[in(j Prijs-kwaliteit: Entourage: Bediening aan tafel: Helderheid van de kaart: nvt Horen, zien en ruiken: de een ziet een brunch als een perfecte gelegenheid om op chice te gaan, een ander eet liever in zijn spijkerbroek. Conclusie: Mauritshof biedt op brunchgebied voor ieder wat wils. Uitgebreid, veel en lekker, maar zonder culinaire hoog standjes. onvoldoende goed matig uitstekend voldoende wat flauwe mosselen in tomatensaus. Het eten is hier verder vertrouwd. Da's enerzijds positief uit te leggen (we voe len ons op ons gemak), maar aan de an dere kant wil je tijdens een etentje toch ook een beetje verrast worden. De war me beenham, kippenkluifjes, roerei, ge bakken spek, hazenpeper en frietjes brengen die verrassing nog niet, maar het dessert zorgt toch nog voor een on verwachte wending. De roomijs met ea- ramelsaus, verse vruchten, chocolade en aardbeienmousse scoren een vol doende, maar de vanillemousse heeft een wat rare smaak. Gastheer Frank Buysse gaat daarom als de wiedeweer ga op onderzoek uit. Om even later te melden dat ook hém de bereiding met witte wijn met zo ligt. Partycentrum Mauritshof, Mauritsweg 5, IJzendijke. Tel: 0117-306666. Inter net: vvvvvv.partycentrunnnauritshof.nl. Brunch: zo vanaf 11.00 uur. Rokers- vrije ruimte en vegetarisch: op verzoek. Rolstoelvrienclelijk: ja. Pinnen: ja.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 41