Misdaad onder Antillianen groeit Gestolen auto steeds vaker spoorloos Inderjarigen gaan volgens Rotterdams onderzoek steeds vaker over de schreef Rosmalen maakt Nederland beetje zwaarder Hopelijk nog extra voordelig!! Nicolaï wil afgekeurde stemmachines niet opnieuw beproeven SIEjNHAUS zaterdag 3 februari 2007 [n7Bredactie binnenland IERDAM - De crimi- onder Antillianen in frdam is sinds 2000 ge- onder minderjarigen «plosief. Dat blijkt uit on- )fk in opdracht van de ge le Rotterdam, politie en De laatste twee jaar de criminaliteit onder vol- Antillianen enigszins af ®en. jderzoekers stellen vast dat jntillianen vooral bij ge- delicten en drugszaken ikken zijn. Zij maken zich ■e{ vaker schuldig aan irdere geweldsdelicten als en moord. De onder- eis noemen het opvallend een relatief grote groep An- vrouwen in contact imet de politie. Drugscrimi- eil doet zich bijna altijd familieverband, conclu- izij. „Vooral bij het smok- ivan drugs zijn zij afh anke anderen en wordt er jmet broers, neven, ooms en ;of andere familieleden sa- jewerkt"staat in het rap- 'Verslaafd aan een flitsen- .vensstijl' van het Rotter- slnstiluut voor Sociaal-we- happelijk BeleidsOnder- fÜsbo). ;verder opmerkelijk, schrij- ;ellers van dit rap- dat veel van de jongens de in Rotterdam plegen, zelfs in de buurt waar zij 3. Het gaat daarbij om illen en berovingen of de »p van balletjes drugs. igsturen iderzoekers doen aanbeve- s het investeren in spatie van (tiener)moe- a het beperken van de in- van Antillianen. Terug vinden zij geen optie. Antillen zijn nog minder ust op de opvang en bege- gvan kansarmen", aldus van San. Volgens haar hulpverleningsinstan- dbeter samenwerken. Bo- anvil zij dat de Antilliaan- seenschap sterker wordt a Oudenallen iingt blunder tarnavalslied IERDAM - Voormalig le Kamerlid Gonny van nallen heeft een nieuwe ire in het verschiet. De politica heeft een carnavals- opgenomen over haar Ier tijdens het vragenuur- saarbij ze minister Hans tervorst (Volksgezondheid) ierkende. het lied Hans waar is leesbril? samen met Jak van het Vara-televi- rogramma De wereld draait ,zo lieten zij gisteren we- De samenwerking ontstond Van Oudenallen in een Jakhals-reportages had reerd. Na het incident Boogervorst in de Tweede a benoemde hij de politica llins Carnaval van Amster- Zo kwamen de twee uitein- kop het idee om een carna- ammer op te nemen. Oudenallen laat in een ver eg van de Vara weten dat sn langgekoesterde wens har is. ANP betrokken bij de aanpak. Burge meester Ivo Opstelten zei giste ren de adviezen over te nemen en het bestaande beleid te wil len verdiepen. Rotterdam nam in 2006 maatregelen om de pro blemen de kop in te drukken. Zo kwam er een 'stadsmarinier' voor Antillianen. Antilliaanse criminelen kregen een Persoons gebonden Aanpak. „Daardoor hebben we korte klappen ge maakt", zei Opstelten, die een trendbreuk constateert. „Politie cijfers tonen aan dat we op de goede weg zijn." Het plan van minister Rita Ver donk. (Integratie) om criminele jongeren uit de Antillen terug te sturen, is opnieuw gekraakt door de Raad van State. Ver donk zei gisteren dat de raad een negatief advies heeft uitge bracht over dit wetsvoorstel. Het betreft een voorstel dat al is aangepast, omdat de Raad van State eerder constateerde dat het strijdig is met Europese re gels. Ondanks de nieuwe kritiek kondigde Verdonk aan het wets voorstel volgende week te zullen bespreken in de ministerraad. De minister reageerde vrijdag ook op het onderzoek waaruit blijkt dat de criminaliteit onder Antillianen in Rotterdam is toe genomen. „Laten we er geen doekjes om winden: er zijn grote problemen met Antilliaanse jon geren in Nederland." ANP ROSMALEN - Berichten over alsmaar zwaarder wordend Nederland ten spijt be staat het verschijnsel nog steeds: wie eet de meeste snacks. Zo was het gisteren in Ros malen weer raak. Radio 8FM hield daar het kampioenschap 'broodje frikadel eten'. De twaalf deelnemers moesten in tien minuten zoveel mogelijk broodjes naar binnen werken. Het record van vijf stuks werd verbroken door Ton Fleuren (foto) uit Sint Michielsgestel met 7 en driekwart broodje. foto Ed Oudenaarden/ANP door Berry van der Heijden DEN HAAG - Auto's vanaf veer tigduizend euro moeten worden uitgerust met een gps-volgsys- tcem. Omdat gestolen auto's steeds vaker spoorloos blijven, kan dit 'track and trace-sys- teem' die trend keren. Dat zegt directeur Guus Wesselink van de stichting Aanpak Voertuigcri- minaliteit (AVc). Het aantal autodiefstallen liep de afgelopen tien jaar met de helft terug tot 12.861. Het per centage teruggevonden auto's daalt echter al jaren. Nieuw is dat de diefstal van auto's jonger dan vier jaar sterk stijgt. Daar van wordt slechts 36 procent te ruggevonden. Guus Wesselink: „We willen daarom een gps-volgsysteem verplichten SEC? 3 OKÉ' maar PA/V METJOP voor auto's vanaf 40.000 euro. Nu ligt die grens nog op 70.000 euro. We zijn hierover in ge sprek met de verzekeraars." Bij een steekproef met een volgsys teem konden 52 van de 55 gesto len wagens worden opgespoord. „Van de drie overige piepte er één in Afrika, één in Rusland en de derde bleek een fraudezaak", aldus Wesselink. Een volgsys teem kost 600 tot 800 euro. Daar bij komt een abonnement op een particuliere alarmcentrale van 180 euro per jaar. Dure modellen Fabrikanten van dure auto's als de BMW X5 en Mercedes-ML drongen de diefstal terug door een volgsysteem in te bouwen. Veel auto's verdwijnen naar het Vertragingen fiscus duren nog jaren DEN HAAG - Het duurt nog vijf tot tien jaar voor de proble men bij de Belastingdienst met de uitbetaling van de toeslagen - bijvoorbeeld voor huur of kin deropvang - voorbij zijn. De pro blemen met de automatisering zijn zo groot en complex dat een snelle oplossing niet tot de moge lijkheden behoort. Dat schrijft minister Zalm van Financiën aan de Tweede Ka mer. Advies- en accountantsbu reau KPMG deed onderzoek naar de grote reorganisatie die sinds 2003 bij de Belasting dienst is doorgevoerd. Vooral rond massale processen, zoals de Dienst Toeslagen en de ver werking van de aangifte loonbe lasting, blijft het automatise ringssysteem in zijn voegen kra ken. Het uitvoeren van nieuwe wetgeving gaat daardoor traag, zoals bleek bij de invoering van de huurtoeslag en recentelijk de kinderopvangtoeslag. Boven dien worden er daardoor veel fouten gemaakt. De Belasting dienst maakt nu een plan om de automatisering te verbeteren. De uitvoering vergt vijf tot tien jaar, schrijft Zalm. GPD buitenland. Andere worden ge stript en in onderdelen ver kocht. Wesselink: „We hebben de Europese Commissie voorge steld micro-dots op onderdelen aan te brengen. Dat zijn stukjes kunststof van 0,3 millimeter met daarop het chasisnummer. In ultraviolet licht gloeien ze op. Dit moet een dam opwerpen tegen de illegale handel." Van de gestolen auto's jonger dan vier jaar is de Volkswagen (Golf of Passat) het populairst. Een kwart van de 2871 auto's die vorig jaar werden gestolen, is van dat merk. Opel (220) en Peugeot (189) werden minder ge stolen. De kleinste kans op dief stal heeft de eigenaar van een Renault. GPD Advertentie Passat Comfortline Business. Climatronic airconditioning Navigatiesysteem RNS 300 CD-wisselaar Multifunctioneel stuurwiel Park Distance Control Middenarmsteun vóór Telefoonvoorbereiding Elektrische ramen vóór en achter Coming home functie Licht- en Regensensor Voordeel tot 4.820,- Volkswagen-voordeel zolang de voorraad strekt. Proef gratis OV in Noord-Brabant DEN BOSCH - Noord-Brabant houdt het komende jaar drie proeven met gratis en goedkoop openbaar vervoer. Dat is het resultaat van een compromis dat Provinciale Staten gisteren hebben bereikt. Het plan krijgt steun van alle provinciefracties. In variant één gaat het om volledig gratis openbaar ver voer, in variant twee gaat het om een vast tarief van 50 eu rocent per rit en in de derde is het openbaar vervoer gra tis voor 65-plussers en kinderen jonger dan 12 jaar. Waai en wanneer de proeven zullen plaatsvinden, is nog niet be paald. Op basis van de effecten maakt Provinciale Staten na het experiment een definitieve keuze over de tarieven van het busvervoer in de hele provincie. ANP Lijk gevonden in opgedregde auto HAARLEMMERMEER - Tijdens werkzaamheden in de Ringvaart in Haarlemmermeer is gisterochtend een auto met daarin een stoffelijk overschot gevonden. Medewer kers van een baggerbedrijf haalden de auto naar boven. De politie doet onderzoek naar de identiteit van de per soon. Ze vermoedt dat de auto en het lichaam al langere tijd in het water lagen. ANP Poetsdoekjes vernielen gemaal EDAM - De enorme hoeveelheid poetsdoekjes en vochtig toiletpapier die het rioolgemaal Edam-Volendam te ver wei-ken krijgt, heeft ervoor gezorgd dat het gemaal voor 780.000 euro moet worden gerenoveerd. Een woordvoer der van het Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwar tier (HHNK) bevestigde dat gisteren. Het gemaal raakte voorheen gemiddeld twee keer per week verstopt als ge volg van de poetsdrang van de inwoners van deze gemeen te. Volgens de woordvoerder kan het rioolgemaal mede door de verouderde pompinstallatie niet tegen cle hoeveel heid poetsdoekjes die erin belanden. ANP Politie int verkeersboetes DRIEBERGEN - De politie heeft het afgelopen jaar tij dens tien grote verkeerscontroles op snelwegen ruim 33.700 euro aan boetes uitgeschreven. Bij de acties onder de naam 'Ochtendgloren' werden in samenwerking met andere opsporingsdiensten 849 bekeuringen uitgeschre ven aan bestuurders van personenauto's en 121 bekeurin gen aan vrachtwagenchauffeurs. Dat maakte het Korps landelijke politiediensten (KLPD) gisteren bekend. Tijdens de acties op de snelwegen Al en A12 werden in 2006 in totaal 7100 personenauto's, 465 vrachtwagens en 13.275 personen gecontroleerd. ANP Inschrijving Vierdaagse van start NIJMEGEN - Deelnemers aan de Vierdaagse van Nijme gen die afgelopen zomer wegens de hitte al na een dag weer naar huis konden, krijgen dit jaar een nieuwe kans. Alle wandelaars die op 18 juli 2006 van start zijn gegaan kunnen zich vanaf maandag opgeven voor de 91e editie van de Internationale Vierdaagse Afstandsmarsen. Dit meldde de organisatie gisteren. In totaal zijn er 49.000 startbewijzen te vergeven voor het evenement dat van 17 tot en met 20 juli wordt gehouden. De inschrijftermijn sluit op 9 maart. ANP door Chris Bakker DEN HAAG - Minister Atzo Ni colaï (Bestuurlijke Vernieu wing) is niet bereid de afgekeur de stemmachines van leveran cier Sdu nogmaals te laten tes ten. Hij blijft erbij dat gemeen ten de apparaten van het bedrijf niet mogen gebruiken bij de Pro vinciale Statenverkiezingen van 7 maart. De bewindsman heeft er geen vertrouwen in dat Sdu voor die tijd alle 750 computers zodanig heeft aangepast dat de stra lingsproblemen, waardoor ze kunnen worden afgeluisterd, binnen de perken büjven. Dat stelde zijn advocaat E. Daalder gisteren in het kort geding dat Sdu tegen de Staat had aange spannen. Sdu eiste daarin dat de minister de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) op dracht geeft de aangepaste stern- machine van Sdu op korte ter mijn nog een keer te onderzoe ken op het stralingsgedrag. Vol gens de advocaat van het be drijf, waarvan de overheid enig aandeelhouder is, getuigt de houding van de minister van 'grote onwelwillendheid' ten op zichte van de serieuze pogingen van Sdu om de problemen op te lossen. Als de AIVD oordeelt dat de machines niet aan de eisen voldoen, legt Sdu zich daar bij neer. Het bedrijf wil dan wel een financiële compensatie van de Staat voor het onrecht dat Sdu is aangedaan. Directeur Huib Cuperus wilde geen be dragen noemen, maar hield het erop dat zijn bedrijf 'substan tiële schade' lijdt door de kwes tie. De advocaat van Sdu bena drukte echter dat het niet om geld gaat, maar om de reputatie van het voormalige staats bedrijf als 'betrouwbare en so lide' leverancier van de over heid. Geen vertrouwen Nicolaï vindt dat hij Sdu vol doende gelegenheid heeft ge geven om goede machines te leveren. Maar hij heeft er geen vertrouwen meer in. Verkiezin gen moeten eerlijk en geheim verlopen en dan wil de minister er zeker van zijn dat derden ie mands stemgedrag niet kunnen achterhalen, aldus de staatsse cretaris. De Sdu-stemcomputer zou wor den gebruikt in 35 gemeenten. Amsterdam, goed voor 490 ma chines, was al afgehaakt en gaat weer met het rode potlood stem men. De andere gemeenten doen dat ook of krijgen vervangende apparaten van marktleider Ne- dap. De rechter doet maandagoch tend uitspraak in de zaak. ANP fuit je winst! Er is een Passot 19 TOI105 pk Comfortlim Deze aanbieding is alleen uil voorraad Ie' - 218 g/km. Wijzigingen ook in uitvoeringsd il 33.495,- Vanalprijs is inclusief BTW en BPM, excl. verwijderingsbijdrage en kosten rijklaar maken. 3 de voorraad strekt. Brandstofverbruik 0 5,8 - 9.1 L/100 km (11 op 11,0 - 17,2 km), C02 uitsloot 0 157 suden. Getoonde afbeelding kon meeruitvoeringen bevatten. Voor meer informatie www.volkswogen nl GOES, Marconistraat 28 (Woonboulevard) tel 0800-1536 >r overige adressen en openingstijden op www.keukenkamploen.nl of bel 0800-1536.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 3