Oranje bezorgd over Van Persie Davids is vooral een leermeester Topspelers in een marginale sport PZC Stevens per direc naar Hamburg Huidige spitsen Nederlands elftal doen Van Nistelrooij nog niet vergeten Ajax en Feyenoord gehavend in topper Van Gaal hoopt op onmogelijke bij PSV zaterdag 3 februari 2007 door Leon ten Voorde ZEIST - Hij is bij Oranje aange ver en afmaker tegelijk. Robin van Persie is de laatste maan den onmisbaar gebleken. Zijn af wezigheid, in combinatie met de blessure van Arjen Robben, zorgt ervoor dat het Nederlands elftal woensdag met een geman keerde aanval aantreedt tegen Rusland. Vooral de blessure van Van Per sie baart zorgen. De speler van Arsenal brak veertien dagen ge leden in de topper tegen Man chester United een middenvoets beentje en volgens de eerste diagnose zou hij zes weken uit de roulatie zijn. Maar inmiddels waaien er ook berichten vanuit Engeland over, dat er serieus re kening moet worden gehouden met een herstelperiode van tien weken. Arsenal-manager Arsè- ne Wenger heeft zich zelfs al la ten ontvallen dat Van Persie dit seizoen helemaal niet meer in ac tie komt. Internationals mogelijk bij Jong Oranje ZEIST - Bondscoach Foppe de Haan van Jong Oranje doet ko mende zomer tijdens het Euro pees Kampioenschap in eigen land mogelijk een beroep op Stijn Schaars, Urby Ema- nuelson en Ryan Babel. Het drie tal maakt de laatste tijd vaak deel uit van de selectie van Mar co van Basten. „Maar we hebben afgesproken dat ik ze mogelijk kan gebrui ken", aldus De Haan die zich tij dens het EK voor de Olympi sche Spelen van 2008 in China wil kwalificeren. De Haan doet tijdens het EK geen beroep op andere A-internationals die nog voor Jong Oranje mogen uitko men. Voetballers als Wesley Sne- ijder, Robin van Persie, Nigel de Jong en Klaas-Jan Huntelaar zijn in de ogen van de bonds coach Jong Oranje ontgroeid. ANP Dat raakt Oranje diep in de ziel. Niet omdat er woensdag wordt geoefend tegen de Russen van Guus Hiddink, wel omdat eind maart twee cruciale EK-kwalifi- catiewedstrijden op het pro gramma staan, uit tegen Slove nië en thuis tegen Roemenië. En voor die duels heeft het Neder lands elftal de creatieve impul sen van Van Persie hard nodig, want de voorgaande wedstrij den hebben uitgewezen dat Oranje bijna volledig afhanke lijk is van de Rotterdammer. Bij alle zeven treffers in de EK-kwa- lificatie was Van Persie betrok ken: hij maakte er vier en de ove rige drie bereidde hij voor. Onthand Omdat Robben zich ook heeft af gemeld - de speler van Chelsea kampt met een enkelblessure - is de aanval van Oranje zicht baar onthand. Van Basten heeft voor het duel in offensief op zicht gekozen voor Ryan Babel, Dirk Kuijt, Jan Vennegoor of Hesselink en Klaas Jan Huntel aar. Met die laatste hopeloos uit vorm is nog geen van hen in het gat gesprongen dat Ruud van Nistelrooij na het WK heeft ach tergelaten. „Kuijt doet het goed bij Liver pool en Vennegoor of Hesselink maakt indruk bij Celtic", zegt Van Basten zich geen zorgen te maken. In zijn ogen is Vennegoor of Hes selink inmiddels zelfs meer dan een pinchhitter. „Jan zit dicht tegen de basis aan." Over Van Nistelrooij wilde Van Basten niet zo veel meer kwijt na de mislukte verzoeningspo ging van twee weken geleden. Behalve dan, dat de spits van Real Madrid zijn eigen glazen heeft ingegooid met zijn weige ring terug te keren in Oranje. De selectie. Doel: Edwin van der Sar Manchester United) en Maar ten Stekelenburg (Ajax). Defensie: Wilfred Bouma (Aston Villa), Gio vanni van Bronckhorst (Barcelo na), Tim de Cler (AZ), Urby Ema- nuelson (Ajax), John Heitinga (Ajax), Keiv Jaliens (AZ), Jan Kromkamp (PSV) en Joris Mathij- sen (HSV). Middenveld: Nigel de Jong (HSV), Denny Landzaat (Wigan Athletic), David Mendes da Silva (AZ), Clarence Seedorf (AC Milan), Wesley Sneijder (Ajax) en Rafael van der Vaart (HSV). Aanval: Ryan Babel (Ajax), Klaas Jan Huntelaar (Ajax), Dirk Kuijt (Liverpool) en Jan Venneg oor of Hesselink (Celtic). GPD Rem op hockeybuitenlanders UTRECHT - De hockeyclubs uit de hoofdklasse zeL_ een rem op het aantal buitenlanders in hun selecties.» hopen zij de doorstroming van Nederlandse talenten te;Jw vorderen. De komende twee seizoenen mogen er peril f maximaal drie buitenlanders op de spelerslijst. AUeclJ uit de hoofdklasse mannen en vrouwen, met uitzonder van Rotterdam, hebben dat onderling afgesproken. All! Vei Robin van Persie kan mogelijk de rest van het seizoen niet meer juichen. De aanvaller van Oranje en Arsenal heeft een ernstige blessure aan zijn voet komende drie wedstrijden van het Nederlands elftal. en mist in ieder geval de foto Peter Schols/GPD Jurg/Rozenstruik in middenmoot ST. MORITZ - Eline Jurg en Urta Rozenstruik hebbet St. Moritz een magere eerste dag bij de strijd om de? reldtitel bobslee achter de rug. Het Nederlandse kop; staat na twee runs elfde. Esmé Kamphuis is na twee réilarl 22e. Ze startte wegens een blessure bij haar vaste remst Christel Bertens met de onervaren Fleur Ondersteijn. Het Duitse tweetal Sandra Kiriasis/Romy Logsch isopi llVI Zwitserse baan een klasse apart. Het duo verbeterde; twee keer toe het baanrecord. De Duitse vrouwen heb's op hun landgenoten Cathleen Martini en Janine Te al een voorsprong van 1,40 seconde opgebouwd. Vanc-. :',VI volgen run drie en vier. ANP Babel en Vermeer langer bij Ajax AMSTERDAM - Aanvaller Ryan Babel en doelman Ke neth Vermeer hebben hun contract met Ajax verlengdi 'zl 2010. Van beide spelers hep de verbintenis af in dezoa !e' van 2008. Vermeer, die vorig jaar Europees kamp» werd met Jong Oranje, speelde één keer in het eersten de Amsterdamse club, in de Uefa-Cupwedstrijd tegen'a Noorse IK Start vorig jaar september. Elfvoudig inteit 101 tional Ryan Babel werd vlak voor het sluiten van de tra fermarkt nog begeerd door Newcastle United, maar® vooralsnog in de Amsterdam Arena voetballen. GPD Boete voor Ricksen na knokpartij SINT PETERSBURG - Fernando Ricksen moet van 2 a Russische club Sint Petersburg een boete betalen w zijn aandeel in een vechtpartij met zijn ploeggenoot!! dislav Radimov. De twee raakten onlangs slaags tijde een oefenwedstrijd in Spanje, tegen Malaga. Toen t Spanjaarden een hoekschop wilden nemen, sloeg Riek; 10 Radimov, waarna de ploeggenoten de grootste moeiteha den de twee uit elkaar te houden. De scheidsrechter stuj -■ de het duo van het veld. Ricksen en Radimov hebben' 3 de website van de club, die wordt getraind door Dick A - vocaat, hun excuses aangeboden voor het incident Den zie is bijgelegd, melden ze bovendien. ANP Cretskens wint Ronde van Qatar DOHA - De Belgische wielrenner Wil fried Cretski 3 (Quick-Step) heeft de Ronde van Qatar op zijn naani| schreven. De zesde en laatste etappe, tussen SealmeL ach en Doha, leverde vrijdag een zege op voor zijn laai en ploeggenoot Tom Boonen. Voor de 33-jarige Cretska al tien jaar prof, is de eindzege het mooiste resultaat' zijn loopbaan. Boonen sprintte in Doha naar zijn vierde individuele da; zege. Met Quick-Step won hij ook de ploegentijdrit. Ste ven de Jongh bezette in het eindklassement de derdi plaats achter zijn ploegmaten Cretskens en Boonen. AVP Zes invallers in wereldbeker TURIJN - Eigenlijk zijn ze niet goed genoeg, maar omdat de nood aan de man is én omdat de toppers gespaard dienen te wor den voor het WK allround van volgende week, mogen zes Ne derlandse schaatsers vandaag en morgen alsnog de wereldbe kerwedstrijd in Turijn rijden. Gistermiddag nog vloog Simon Kuipers van Noordoost- naar Noordwest-Italië om vandaag de 1500 meter te kunnen schaat sen. De Haarlemmer was in trai ningskamp in Collalbo, maar neemt de plaats in van Beorn Nijenhuis. die nog te veel hinder heeft van de blessure die hij vori ge week opliep in Heerenveen. Eerder had Kurt Wubben zich vanwege een keelontsteking af gemeld voor de vijf kilometer en in zijn plaats lijdt Brigt Rykkje. Voor de teamachtervolging wil len de coaches de rijders van de basisteams sparen, omdat die allen volgende week het WK rij den. Bij de mannen worden daarom vandaag Kramer, Ver- heijen en Wennemars vervangen door Wouter Olde Heuvel (wel geplaatst voor Turijn), Rintje Ritsma en Tom Prinsen. Bij de vrouwen rijden Jorien Voorhuis (wel geplaatst voor Tu rijn), Moniek Kleinsman en Wie- teke Cramer in plaats van Wüst, Groenewold en Van Deutekom. Ireen Wüst rijdt vandaag wel de drie kilometer op de Oval Lin- gotto, de baan waar ze een jaar geleden op dit onderdeel olym pisch goud veroverde. En ook de andere WK-gangers doen op de individuele nummers mee. GPD Ajacieden spelen rest van het seizoen samen met hun jeugdidool door Jop van Kempen AMSTERDAM - Drie glazen champagne wachten op een feestje. Een half uur voordat Ed gar Davids, Martin van Geel en Henk ten Cate achter een persta fel zullen proosten op een nieuw contract, staat de drank op een dienblaadje te verpieteren. Maar niemand die erom maalt. Davids drinkt niet, de technisch directeur ook niet en de trainer nipt slechts even van zijn glas. Na cle formaliteiten is er een van onze sportredactie AMSTERDAM - Met Edgar Davids als linkermiddenvel der begint Ajax morgen aan de thuiswedstrijd met Feye noord. De van Tottenham Hotspur overgekomen speler keert na ruim tien jaar terug in de hoofdmacht van de ploeg waar hij zijn profloop baan in 1991 begon. Ajax start met een gelegen heidskoppel in het hart van de defensie. Thomas Vermae- len en John Heitinga vervan gen de geschorste Jaap Stam en geblesseerde Zdenek Grygera. Klaas-Jan Huntel aar houdt na een tegenvallen de reeks wedstrijden waar schijnlijk toch het vertrou wen van Ten Cate. Hij vormt dan met Ryan Babel en Tom de Mul de aanval van Ajax. Feyenoord-trainer Erwin Koe man kan nog niet over Jacob Lensky beschikken. De aan winst uit Canada raakte giste ren geblesseerd aan zijn schouder. Eveneens een flin ke tegenvaller voor Koeman was het nieuws dat hij de ko mende drie maanden niet over Nicky Hofs kan beschik ken. Hofs werd gisteren aan een knie geopereerd, waarbij een stukje kraakbeen is ver wijderd. Daarnaast is Royston Drenthe morgen ge schorst. Danny Buijs kan on danks een lichte kuitblessure spelen. Koeman beslist vandaag of hij Romeo Castelen mee naar Amsterdam neemt. De rechts buiten is eindelijk fit en maakte donderdag een ge slaagde rentree in het tweede elftal van de Rotterdammers. ANP training en dat is belangrijker. Als Davids het stijlvolle kos tuum van zijn presentatie heeft ingeruild voor een trainingspak, blijkt dat zijn komst verder reikt dan het eerste elftal alleen. Zo verdringen de jongens van de B-jeugd zich voor een glimp van de nieuwe ster. Jongens als Ryan Babel en Urby Emanuelson kennen het gevoel. Het jaar waarin Davids de Champions League won, was het jaar waarin Emanuelson zich als pupil bij Ajax meldde. „We werden met elkaar vergele ken", zegt Emanuelson, die net als Davids linkshalf was. „Ook toen had ik al van die rastaha- i-en." Niet geheel toevallig wilde Emanuelson van alle spelers graag op de foto met Davids. Op de ochtend van zijn presenta tie heeft Davids kennis gemaakt met de nieuwe teamgenoten die hij anderhalf seizoen de fijne kneepjes van het vak zal probe ren bij te brengen. Zo stond de Pitbull plots oog in oog stond met tweede keeper Dennis Gen tenaar, die Davids als verklede supporter van het Nederlands elftal nog regelmatig heeft toege juicht. Ook Tom de Mul kreeg een hand. „Wat mij betreft had hij zich niet hoeven voorstellen, want ik kende hem wel", zegt De Mul. Edgar Davids maakt morgen tegen Feyenoord zijn rentree bij Ajax. foto Stanley Gontha/GPD Dat was me nog eens een spectacu laire start van een nieuwe spelers- bond in het biljarten. Marco Zanetti, topspeler en advocaat uit Italië, was op de worldcup in Sluiskil aangewezen als woordvoerder van de biljarters die zich gaan verenigen om meer televisie, meer prijzengeld en betere condities te krij gen. Hij zou zijn verhaal komen doen op een persconferentie op de zondag van de finale in Sluiskil, om bekend te maken dat er een nieuw tijdperk op komst was. Dat hadden ze afgesproken op een geheime bijeenkomst. Journalisten, camera's en andere spe lers stonden klaar voor het moment su prème, maar wie niet kwam opdagen, was meneer Zanetti zelf. Hij zat nog op zijn hotelkamer, had zijn telefoon niet aanstaan en was vergeten dat hij de op richting van een spelersbond moest aan kondigen. De verzamelde pers verwon derde zich slechts en ging er snel weer vandoor. Meneer Zanetti had de toon weer eens gezet in biljartland, waarin spelers al jaren klagen dat ze te weinig geld krijgen en te weinig in beeld zijn. Ze willen als profs worden behandeld, maar verschuilen zich uitgerekend ach ter de man die alleen met mooipraten enig gezag heeft verworven. Achteraf vond hij het ook weer niet zo belang rijk dat hij niet op tijd was verschenen. Zo is dat ook, heer Zanetti. Veel was het niet, wat er stond, alleen de came ra's van Eurosport, die registreerden voor meer dan vijftig landen... Wat een kans voor open goal werd er weer gemist. En hoe zeer is in Sluiskil gebleken dat het driebanden, de popu lairste discipline van het klassieke ca rambole-biljarten, nog altijd een margi nale sport is. De tv keek eindelijk eens op grote schaal mee, maar veel nieuw elan lieten ze er niet vanaf stralen. Want hoe schrijnend was het om te zien dat de finale (Jaspers tegen Blom- dahl) door een defecte tijdklok ontaard de in eindeloos getreuzel aan het bil jart. Het is natuurlijk een vooruitgang dat de biljarters met de bonden aan ta fel gaan om voor een beter imago en een betere toekomst te pleiten. Dick Jaspers klaagde vorig jaar na zijn over winning in Sluiskil ook al dat hij de hoofdprijs van vijfduizend euro voor een profbiljarter geen acceptabele belo ning vindt. Dat is, vergeleken bij de winnaar van een tennistoernooi of wie lerklassieker, inderdaad een schijntje. De biljarters zullen zich evenwel reali seren dat alleen in Sluiskil de zaal vol zit met sponsors en dat andere toer nooien minder populair zijn. Het BWA-boIwerk van de Duitse dok ter Werner Bayer zorgde ooit ook voor een revolutie in driebandenland. De startgelden en premies vlogen dras tisch omhoog. Het gevolg was alleen dat de organisaties van toernooien dat niet meer konden betalen, dat ze één voor één afhaakten, dat de profbond vechtend over straat rolde met de we reldbond en ten slotte op de fles ging. Het andere stokpaardje van de nieuwe spelersbond is de televisie. De prangen de vraag is: „Waarom komen pool en snooker wel op Eurosport en andere zenders en driebanden zelden? Wie de Maar kennis maken is natuur lijk een wederzijdse aangelegen heid. „Ik denk wel dat hij de meeste spelers van ons team ook al kende." Vernuft Waar alle spelers de wens uit spreken dat Davids de soms zo dolende ploeg kan voorzien van een behoorlijke vechtersmentali teit en een grotere dosis tactisch vernuft, heeft de transfer ook een symbolische waarde. „Ook in mijn elftal was de komst van Edgar onderwerp van gesprek", zegt Sonny Silooy, de trainer van de Al. „Het is niet alleen goed voor het eerste elftal, maar voor de hele club. Bijna alle jeugdspelers hebben Davids nog in de Europese top zien voetbal len nadat hij is weggegaan bij Ajax. Dat spreekt tot de verbeel ding." „Maar het mooie was dat assis tent-trainer Dirk de Groot tij dens de training zei dat Davids een concurrent van die jongens is", vervolgt Silooy. „Daar moes ten ze een beetje schuchter om lachen, maar zo dichtbij kan het wel komen. Want A-junior Mitchell Donald heeft donder dag een contract getekend en hij traint soms mee met het eerste elftal. Hij is middenvelder, net als Davids. Ik verwacht niet dat hij Davids uit de basis zal spe len, maar hij moet wel proberen zoveel mogelijk van hem te le ren. En dat besef moet iedereen hebben." GPD van onze sportredactie EINDHOVEN - Go Ahead Eag les en Roda JC lieten in de afge lopen periode zien dat ook PSV zijn kwetsbaarheden kent. Bei de clubs namen in het duel te gen de koploper van de eredivi sie brutaal het initiatief en toon den in de persoonlijke duels wei nig ontzag voor de spelers van de landskampioen. Go Ahead Eagles verloor het bekerduel nipt, maar Roda JC versloeg de nummer één van de eredivisie. AZ, vanavond de volgende te genstander van PSV, zal beide duels met interesse hebben beke ken. De Alkmaarders staan juist niet bekend om hun fysieke kwa liteiten. Het is daarom aan trai ner Louis van Gaal om PSV op een andere manier te verrassen. Het verschil met PSV loopt bij een zege van de Noord-Hollan ders terug tot zes punten. Van Gaal vindt PSV favoriet. „Als we het onmogelijke waar maken door bij PSV te winnen, wordt de strijd om het kan pioenschap spannender. Ma zelfs dan blijft het 1 moeilijk om PSV voorbij te sli ven." PSV-coach Koeman 1 naar de wedstrijd. „De mes; zijn weer geslepen", refers hij gisteren aan de nederlaag! gen Roda JC. „Daarom isdrte prettige situatie voor een ir ner. De spelers staan op schf Ik denk dat AZ met regelm een goed en hoog niveau ha Maar ze zijn ook op een aatl momenten kwetsbaar, steeds." De trainer van PSV wilde 1 meer terugkijken op het e pen van een extra aan dens de transferperiode in ja ri. PSV probeerde vergeefsb nardo, Danko Lazovrc, Nwa| wo Kanu, Albert Luque erj het laatste moment zelfs Ros no Denneboom aan te trek» „Met deze groep zijn weookj gekomen. Alleen bij bles* en schorsingen kunnen we in problemen komen." ANP finale van zondag in Sluiskil heeft ge zien, zal zich daar niet meer over ver wonderen. Want in een sport met spec taculaire biljarters als Blomdahl, Caudron, Sayginer en Sanchez rolde er uitgerekend een finale uit die dodelijk saai was om naar te kijken en die een anti-reclame was om dat soort wedstrij den integraal uit te zenden. De conclusie mag dan ook zijn dat er alleen meer geld en meer televisie zal komen de biljarters er zelf in slagen het spektakel te verhogen. Ook al hebben ze wel groot gelijk als ze wijzen op het schaatsen, waarin elke beweging van onbekende Russen, Noren en andere on verlaten worden geregistreerd in hun eindeloos lange rondjes door Thialf. Frits Bakker van onze sportredactie HAMBURG - Huub Stevens heeft gisteravond een contract getekend als trainer van Ham burger SV tot de zomer van 2008. De oefenmeester (53) ver trekt per direct bij Roda JC, waar hij sinds de zomer van 2005 de leiding in handen had. In Kerkrade wordt hij opge volgd door Raymond Atteveld, tot gisteren de assistent van Ste vens. Stevens was in Duitsland eerder in dienst van Schalke 04, Hert- ha BSC en FC Köln. Hij volgt bij HSV Thomas Doll op, die donderdag na de 1-1 tegen Ener gie Cottbus op straat werd ge zet. HSV sprak de afgelopen dagen ook met Felix Magath, die net zijn ontslag bij Bayem Mün- chen had gekregen en in het ver leden al in Hamburg werkte. Ma gath liet de hekkensluiter van de Bundesliga weten niet te wil len terugkeren. „Omdat HSV al in een ver stadium wasmeij nieuwe trainer. Dan ga ik' collega zijn baan niet ontnffi Dat is voor mij een erezaak Stevens, die eerder al had au geven aan het einde van he: zoen Roda JC te verlaten, zich te verheugen op zijn® we baan. „Hamburger SV i de Bundesliga een club me' enorme traditie. Ik ben ei overtuigd dat de ploeg de n ge kwaliteit bezit en in de van de competitie de degrad zone zal verlaten." HSV is dik tevreden me komst van de Nederlandse ner, ook al was in eerste in tie Felix Magath de gedood de kandidaat. Na een chaot zoektocht van 36 uur k technisch-directeur Beien fer zich opgelucht. „We zit' een moeilijke situatie, maar ven dat Huub Stevens onsi uit bevrijden kan. Hij staat de 'Hollandse school' en 1 tief voetbal. Vooral dat Ij heeft bij ons de laatste tiji broken." ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 20