Subsidie voor bank of bloembak Inclusief barokke bank en linnengoed •ZC Gemeente Veere wijst bezwaren slibdepot bij Serooskerke af ,15 )orpsraden Veere krijgen geld om kleine projecten te realiseren zonder bureaucratie Personenauto vliegt in brand Vijf brandweermannen onderscheiden Uitverkoop van topmerken zaterdag 3 februari 2007 'i irAnita Janse dbURG - Stads- en dorpsra- i in gemeente Veere krijgen üar een budget van 2000 eu- saarmee ze projecten binnen iigen kern kunnen financie ren speeltoestel, een bank- [een bloembak is nu zonder apslomp te verwezenlijken. teken dat ze ons als dorps- jserieus nemen", vindt S.J. s, voorzitter van de dorps- jinOostkapelle. graden stapten enige tijd y, alen zelf naar de gemeente ;de vraag om een eigen bud- „Als je iets voor elkaar wil- trijgen, een speeltoestel of picknickplaats bijvoor- id, dan duurde het erg lang jiat de aanvraag door de Dielijke molen was", vertelt de verantwoordelijkheid te dorpsraad neer te leggen sen projecten voortaan een sneller gerealiseerd wor- „Minder bureaucratie, slagvaardigheid", zoals gmeester R. van der Zwaag ggt. „In Venlo heb ik hier al tdng mee opgedaan. Het is kwestie van vertrouwen." ibedrag van 2000 euro wordt ©reeks overgemaakt naar bankrekeningen van de Advertentie rste uien gezaaid aorgklachten: Ö-0231231 imaandag t/m vrijdag ge- «ende de openingstijden; tsrdags tot 12.00 uur DACTIE U.CHEREN Senruststraat 18 ïtbus 8070 ÏEB MIDDELBURG 10118-493000 c0118-493009 nail: redwalch@pzc.nl is Sep (chef) Üa Berkelder iamvan den Broek na Osman ndyvan den Hurk de Vries (sport) NTRALE redactie öonspark 28 ilbus 31 sqaagoes (0113)315500 :t0l13)315669 ibredactie@pzc.nl ERNET «■pzc.nl "ail: web@pzc.nl stads- en dorpsraden. Bij elkaar gaat het in gemeente Veere om een bedrag van 26.000 euro. Het is de bedoeling dat de kernwet houder vooraf wordt ingelicht over de bestemming van het geld. „Dat kan met één telefoon tje", aldus de burgemeester. „Er is eigenlijk maar één regel: dat het geld wordt besteed op een manier die de leefbaarheid en de veiligheid van de kern ten goede komt." Het is niet de bedoeling dat met het geld taken van de ge meente worden overgenomen. „Het zal voornamelijk gebruikt worden voor kleine projecten, maar het geld kan ook ingezet worden in een medefinancie ring waardoor het bedrag juist groeit en er meer van gedaan kan worden." Niet alle dorpsraden zijn enthou siast over de invoering van het eigen budget. „Er waren toch wel manieren om aan geld te ko men", vindt J. Landzaat, secre taris van de dorpsraad in Zoute- lande. „De gemeente heeft nu ook al een fonds waar je een be roep op kunt doen. Hei. voordeel daarvan is dat alles onder con trole blijft." In Zoutelande hebben ze nog geen idee wat ze met het geld gaan doen. Ook de andere dorps raden moeten hun gedachten daar nog eens over laten gaan. K. de Korte, voorzitter van de Meliskerkse dorpsraad, is in ie der geval blij met het geld. „We gaan iets doen waar iedereen wat aan heeft, iets om het dorp te verfraaien." De bijdrage wordt dit jaar bij wijze van proef ingevoerd. Als de regeling goed bevalt, wordt het geld jaarlijks beschikbaar gesteld. C3 februari 2007:16.00 tot 21.00 ,1» februari 2007:11.00 tot 19.00 10 februari 2007:11.00 tot 19.00 r.il februari 2007:11.00 tot 18.00 ilwendonk'- Hofstraat 8, Hoeven [lissen Roosendaal en Breda) ijnader inzien nering van de musical Saul, mor- Hag in de Zionskerk in Oostka- sgint niet, zoals eerder gemeld, ir, maar om 16.30 uur. 'S' iEUZEN - Maatschap De ier-de Koster uit Walsoor- heeft de eerste uien laten a door loonbedrijf De iiat Ossenisse. sat om een perceel van 1,5 ire. Het bedrijf wil met de vroeg op de markt zijn, om- er meer vraag wordt ver- St als gevolg van een tekort plantuien. Het akkerbouw- voor het het ras Ro- sn ras dat direct van het of na een korte bewaring worden afgezet. Het ras 'i vrij goed om vroeg te azonder het risico van kou- rieiers. Dennes en Helen Kaptein hebben hun hotel té koop gezet. Niet omdat het slecht liep. integendeel. door Maurits Sep MIDDELBURG - Ze hebben het mooi ste pand van Middelburg. En voeren daarin het leukste hotel van Middel burg. Maar niet lang meer. Hotel aan de Dam staat te koop. Pal ernaast begin nen Dennes en Helen Kaptein een ta veerne. „Met heel veel soorten koffie en thee en taart. Lékkere taart." Hotel aan de Dam is in tweeënhalf jaar tijd uitgegroeid tot een begrip. Omdat het zo'n mooi huis is, een stadspaleis uit de zeventiende eeuw. Omdat de kamers zo groot zijn, en zo authentiek ingericht met antieke meubels. „Er is bijna niet één pand in Middel burg dat ook van binnen nog zo authen tiek is. Dat hebben we gehoord van Mo numentenzorg. Het is een soort open luchtmuseum. Het is een hotel, dus ie dereen kan naar binnen. Iedereen zit hier ook op museumstukken. Je stapt terug in de eeuwen. Zo voelen de gasten het ook. De rust die het uitstraalt, ne men ze over", vertelt Dennes Kaptein (52). Soms, vertelt zijn vrouw Helen (47), krij gen ze zelfs cadeautjes van hun gasten. „Dan komen ze met een fles wijn. Als bedankje dat ze hier mochten verblij ven." Zo voelt het voor henzelf en hun drie kinderen ook nog steeds, bekent Helen. „Soms dreigt het gewoon te worden, maar als je iedereen zo enthousiast ziet, dan genieten we zelf ook weer volop." Ze openden hun hotel in 2004. Het ging heel snel heel goed. Beter nog dan ze hadden durven hopen. Vanzelf Dennes: „Natuurlijk hebben we geke ken wat er verder wordt aangeboden. Maar we doen het toch op onze eigen manier. En als je kwaliteit biedt, gaat het vanzelf." Bovendien is de ligging ideaal, vindt He len. „In het centrum, met parkeerplaat sen voor de deur en restaurants in de buurt." Dennes: „En wat doen mensen die een hotel zoeken? Die rijden het centrum in. Het is nu januari. Dat is altijd een kwak- kelmaand, maar zelfs nu halen we toch een bezettingsgraad van meer dan vijf tig procent. En de lijn is nog steeds stij- Een succesverhaal dus, waaraan nu ech ter een einde komt. Veel te snel naar hun zijn. Ze hadden het toch zeker tien jaar willen doen. Hoewel ze het gast heer-schap niet als werk ervaren, maken de lange dagen het toch te zwaar. Voor al voor Dennes, die gezondheidsproble men heeft. Die maakt het hem niet lan ger mogelijk het hotel te bestieren zoals hij dat wil: met tijd en toewijding aan de gasten. Sinds een paar dagen staat het te koop. De koper krijgt een stadspaleis én een hotel. De prijs is namelijk inclusief het pand, het volledige interieur en het lin nengoed. Basis Dennes en Helen hopen dat de koper het hotel zal voortzetten. Dennes: „We hebben een mooie basis neergezet, die fantastisch is uit te bouwen." Helen: „We hebben bijvoorbeeld bijna geen ge bruik gemaakt van de tuin. Dat kan een foto Ruben Oreel ander wel doen. Of je kunt er een restau rant aan toevoegen." Maar als iemand er wil gaan wonen, pri ma. Dan kan hij de antieke meubels houden of verkopen. „Daar gaan wij niet over", stelt Dennes nuchter vast. Waar ze straks wel over gaan, is over de taveerne die ze in april hopen te ope nen. Pal naast hun huidige hotel, op de hoek met de Molstraat. Het vroegere ca fé De Zwarte Ruiter wordt omgedoopt in Het Witte Paart. Ze hebben het half januari gekocht. Het idee is er een taveerne van te maken waar veel verschillende soorten koffie en thee geschonken worden, „Ik ben de koffiedrinker, Helen is de theeleut", grijnst Dennes. Helen: „We gaan er ambachtelijk gebak ken taart bij serveren. En een tapa bij een goed glas wijn. Het wordt een dag zaak, open tot begin van de avond of zo. Geen restaurant dus." Ze gaan het immers wat rustiger aan doen. Dat maakt de spanning niet min der groo t dan toen ze het hotel begon nen. Misschien nog wel groter, bekent Dennes. „Er zijn niet zo heel veel hotels in Middelburg maar wel veel lunchrooms. Dit wordt toch weer een sprong in het duister." Schotse beurs in Gent trekt Zeeuwen GENT - De Schotse beurs in Gent trekt elk jaar de nodige be zoekers uit Zeeland. Dit jaar vindt de beurs plaats op 10 en 11 februari. De beurs wordt gehouden dooi de Vlaams-Caledonische Socie ty. De Gentse vereniging ver spreidt al dertig jaar de Schotse cultuur in Vlaanderen en daar buiten. De negenentwintigste editie van de Schotse Beurs vindt plaats in het International Convention Centre (ICC) in Gent. Tevens vindt in combinatie op dezelfde locatie het Internationale Malt Whisky festival plaats. Pipe bands, folklore, dansdemonstra- ties, Schotse specialiteiten, alle Belgische whiskyimporteurs zijn aanwezig met hun whisky- merken, nosing en tasting, toe ristische informatie Meer informatie: www.caledo- nian.be en www.whiskyfesti val.be. (Advertentie) Lol Bine, Imps Zlfs, B&<f fcoys, Me, TitoLeflalicf, D.T. SeJiefalion, Mropeah eullure, Finger in Ihe nose .OOK VOOR DE BABY'S.. VROUWENPOLDER - Vijf vrijwillige brandweer mannen uit de gemeente Veere zijn gisteravond in Uitspanning Oranjezon in Vrouwenpolder be noemd tot lid in de Orde van Oranje Nassau. Van links naar rechts: Jan Jobse (57) uit Serooskerke is sinds 1987 bij de brandweer en is opgeleid tol brandwacht eerste klas. Jaap de Visser (44) uit GOES - Op de A58 bij Goes brandde gisterochtend een personenauto uit. De Middelburgse bestuurder hooi-de een klap onder de motorkap en parkeerde zijn auto in de berm naast de vluchtstx-ook. Kort daarna brandde de hele voorzijde van de auto uit en moest cle brandweer in actie komen om te blussen. De Bat secretaris CDA-bestuurders GOES - De Goesenaar J. de Bat (26) is benoemd tot seci-e- taris van de landelijke CD A-bestuurdersvereniging, de or ganisatie van lokale en provinciale CDA-politici. Hij is momenteel fractiemedewex-ker van de CD A-Statenfractie Zeeland en sinds maax-t 2006 ook lid van de gemeenteraad van Goes. De Bat is bestuui-skundige en is afgestudeerd aan de Erasmus Univei'siteit Rotterdam. Werkstraf voor drankrijder MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter M. Kla- renbeek heeft gisteren een 40-jarige drankrijder uit West- dorpe veroordeeld tot 120 uur wei'kstraf, een jaar rijont zegging, waai-van drie maanden voox*waai-delijk, twee we ken voorwaardelijke gevangenisstraf en 360 euro boete. De man zat nog in zijn proeftijd toen hij vorig jaar op 18 febx-uai-i in Westdoi-pe in een bocht x-echtdoor reed en te gen de auto van zijn vi-iendin botste. „Ik was iets eerder thuis dan ik dacht", zei hij. Voor zijn aanhouding vertel- de hij thuis van schrik nog een glas wijn te hebben gedi'on- ken. Het Nederlands Forensisch Instituut paste daarom een correctie toe na het afnemen van de blaastest en kwam uit op 475 microgram: i-uim twee keer de toegesta ne hoeveelheid. De Westdorpenaar had zich voor zijn alco- holpi-oblemen vrijwillig laten opnemen in de vei'slavings- kliniek Emei-gis. Ook had hij zijn auto weggedaan. Aan zijn vriendin moet hij de schade van 2.500 eui-o vergoe den. In de strafmaat werd i-ekening gehouden met zijn fi nanciële situatie. Het rijden tijdens een ontzegging wex-d hem zwaar aangerekend en verdisconteei'd in de werk straf. Welstands vrij bouwen Tholen SINT-MAARTENSDIJK - Als het aan de Thoolse WD-fractie ligt, hoeven mensen die een huis bouwen of een aanbouw willen zetten hun tekening straks niet meer voor te leggen aan de gemeentelijke welstandscommissie. Het pleidooi voor het zogeheten welstandsvrij bouwen komt niet helemaal als een verx-assing. Het stond al in het verkiezingsprogramma van de liberalen. Volgens fractie voorzitter F. Hommel hebben ervaringen in andere ge meenten geleei'd dat de toetsingen van de welstandscom missie vaak ovex-bodig zijn. „Er ontstaan prachtige wij ken zonder dat de gemeente zich bemoeit met hoe een hxiis er precies uit moet zien." Honxmel wil wel uitzondexingen maken. Zo kan in het bui tengebied of in beschei'mde dorpsgezichten volgens hem geen sprake zijn van welstarxclsvrij bouwen. Nieuwbouw wijken zijn er wel heel geschikt voor. Volgens de WD'ex- wekt de huidige toetsing bij veel mensen ergernis op. „Met het afschaffen ex-van haal je meteen een stukje bu- ï-eaucratie weg. Hommel hoopt na de zomer met andere partijen te kun nen discussiëren over het ondex-werp. Op dat moment is de evaluatie van het welstandsbeleid klaar. door Maurits Sep SEROOSKERKE - Langs de Noorderweg tussen Serooskerke en Gapinge komt toch een slib depot. De gemeente Veere heeft de bezwaren tegen het depot af gewezen. „Het algemeen belang van het baggerdepot is ook groter dan het individuele belang", ver klaart wethouder J. Bostelaar. „Waterschap Zeeuwse Eilanden moet ervoor zox-gen dat wij dro ge voeten houden. Daarom moe ten waterlopen en kreken wor den gebaggerd om ze schoon te houden. De kwaliteit en de kwantiteit van het water zijn van groot belang. Het baggeren is een plicht." Bovendien hebben de Zeeuwse gemeenten met elkaar en met de provincie afgesproken dat zij elk op hun eigen grondgebied een depot hebben waar bagger uit de gemeente opgeslagen kan worden, merkt Bostelaar op. „Het depot aan de Noorderweg is het enige dat wij in Veex-e krij gen. De bagger komt ook uit on ze gemeente." Waterschap Zeeuwse Eilanden wil een depot aanleggen van 18.000 viex-kante meter, met een inhoud van 21.500 kubieke me ter. Daax-in komt geen vervuil de, maar schone, bagger. Daax-- om zal er geen sprake zijn van stankovex'last. De grond is wel nat en moet drogen. De droge en vruchtbare grond kan worden hergebruikt. Vex-ontreinigd slib gaat naar speciale verwerkings installaties zoals op de Maas vlakte, stelt Bostelaar. Het slibdepot stuit desondanks op bezwaren van omwonenden. De gemeente Veere kreeg vorig jaar 48 protesten binnen. Na be- studei-ing daarvan zijn die alle maal afgewezen. Volgens Bostel aar is één bezwaar ingediend door 44 mensen, waax-onder kin deren. Hij vermoedt dat het wet telijk niet eens mogelijk is dat kinderen dat doen, maar dat de minimum leeftijd op 18 jaar ligt. Bovendien wonen sommige bezwaarmakers niet in de buurt, maar in Middelburg. Hun protest wox-dt ook niet gehono reerd, omdat zij niet direct be trokken zijn bij het depot. Alleen mensen die rechtstreeks zicht hebben op het depot wor den als belanghebbenden aange merkt. Veel bezwaaxmakers wo nen in Gapinge. Hun protesten maken volgens de gemeente daarom geen kans. (Advertentie) Domburg is hoofdbrandwacht en sinds 1986 bij de brandweer, Robert Maranus (43) uit Oostkapel- Ie is brandweerchauffeur. Hij begon in 1981. René Melis (40) uit Zoutelande is hoofdbrandwachten en is sinds 1986 actief. Brandwacht eerste klas Robbie Wijkhuis (44) uit Biggekerke is vanaf 1981 bij de brandweer. foto Ruben Oreel MaxMara Bonneterie Bogner Escada Armani Jeans Van Laack Lammycoats Burberry Gunex Brunello Cucinelli Tassen Cashmere pulls Moschino Citizens of Humanity Nu met korting Nu met korting Nu met korting Nu met korting Nu met korting Nu met korting Nu met korting Nu met korting Nu met korting Nu met korting Nu met korting Nu met korting Nu met korting Nu met korting Grote Markt 11-13 Goes tel. 0113 227607

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 15