>zc laagpad alleen voor wandelaar Delta weerspreekt kritiek Veere op onderhoud lantaarns Oude glorie in verval 'ietsers niet welkom op pad tussen Middelburg en Veere an rijdt twee ter zo hard Is toegestaan Nu ook ontbijtservies 1 Art-director 20 VANDAAG Gratis toegang Attractiepark Neeltje Jans zeeuwse almanak Poepzakje terdag 3 februari 2007 editie Walcheren ■rElian van't Westeinde DDELBURG - Het voormali- jaagpad tussen Middelburg Veere wordt in oude glorie jtield. Het plan om er een tpad van te maken is hele- ilvan de baan. jemeenten Middelburg en re zijn, na wat tegenstribbe- om. De plannen om het \ijaagpad te verharden en er een pad voor zowel voetgangers als voor fietsers van te maken, gaan definitief de kast in. Wal cheren is straks een wandelpad rijker. Al in 1817 gebruikten schippers het jaagpad langs het Kanaal door Walcheren om met paar den hun schepen door het water te slepen. Na de inundatie van 1944 ging het eiland Walcheren op de schop en werd het voet pad afgesloten. De Middelburgse wethouder F. Streng die in eerste instantie zijn zinnen op een fietspad had gezet, wil graag meewerken aan het in ere herstellen van het oude pad. „We krijgen de verbin ding tussen Middelburg en Veere terug", zegt hij tevreden. „Dat alle neuzen nu één rich-' ting uitwijzen, daar ben ik erg blij mee." De provincie wees de plannen voor een verhard fietspad drie jaar geleden al af. Een geasfal teerd pad aanleggen naast het Kanaal door Walcheren is te duur. Bovendien staat het haaks op het Zeeuws Omgevingsplan waarin staat dat de provincie zo veel mogelijk onverharde paden wil. Meebetalen Voor gedeputeerde T. Poppel- aars is het verrassend dat zowel de gemeente Veere als Middel burg afzien van het aanleggen van een fietspad. „Als gemeen ten zeggen: 'We gaan ervoor', dan is dat mooi. En als ze daar naast bereid zijn mee te betalen, dan hebben we echt voortgang geboekt." De provincie Zeeland, het wa terschap Zeeuwse Eilanden en de gemeenten Middelburg en Veere moeten de aanleg van het nieuwe voetpad betalen. Nog niet bekend is hoe duur het ORTVLIET - Een 21-jarige «nobilist uit de gemeente en heeft donderdagmiddag irijbewijs moeten inleveren, it hij 102 kilometer per uur waar hij vijftig mocht. overtredingen waar meer kilometer per uur te wordt gereden wordt het anijs automatisch ingeno- man is opgemerkt tijdens vi- Kurveillance op de Paasdijk- richting Sint-Annaland. •eed volgens de politie niet 3te hard, maar ook gevaar- :De bestuurder haalde op de Groenewegeweg een auto wijl er uit de tegenoverge- richting een auto nader- Dit gebeurde ook nog in de Re mist. Een aanrijding kon 'n voorkomen, omdat de obilist die werd inge- flink afremde. De snel- ■janiak kon daarop weer Eschts sturen. tte voor klap reactie op rijden hond DELBURG - Een 43-jarige ruit Vlissingen kreeg giste- s Middelburg voor het uit- ivan een klap 220 euro böe- iaarvan 120 euro boete voor- ndelijk, opgelegd. "ïdachte was 6 juli in Vlis- kwaad geworden op een cv, die met haar fiets over jspreed en haar hond aan- .„Dat deed ze bewust. Mijn agere hond schrok en is ver- losgebroken. Ik heb leen klap in het gezicht ge- a, omdat ik me moest verde- i Ze valt mij al langer las- vertelde de Vlissingse. iolitierechter kon zich de iieid wel voorstellen, maar sde dat verdachte zich had ten beheersen. Hij hield in toete wel rekening met de andigheden. (Advertentie) SIV parata est feten wat lier staat? ISW, gewoon )uw school! «w.cswalcheren.nl VLISSINGEN - Britannia raakt met de dag meer in verval. Dan weer een plaat eraf, dan weer een leus in graffiti erbij. En dan te bedenken dat het hotel aan de boulevard van Vlissingen eens zulke glorierijke tijden kende. Kom die zorgplicht nou eens na, hamerde de Lo kale Partij Vlissingen bij het college. Die belooft nu er voor te zullen zorgen dat het hotel er binnenkort in elk geval weer wat fatsoenlijker uit komt te zien. „We heb ben de projectontwikkelaars gevraagd om binnen een maand met een voorstel te komen. Wat mij betreft pak ken ze het gebouw in. Dat ziet het er in elk geval netjes uit als op 23 maart het Michiel de Ruyterjaar van start gaat", zegt wethouder Tineke Verhage. Ook zij ziet Bri tannia als 'een lelijke plek op de boulevard'. „Maar als (Advertentie) dineren ook ontbijten met exclusief servies van Johnson sthers voor de helft van de prijs? Dat kan, want wij geven u derom de helft cadeau in deze unieke spaaractie speciaal lezers van de PZC. Voor meer informatie kunt u terecht op wpzc.nl/spaaractie brothers) W WEDGWOOD ft - het alfabet van Zeeland door Maurits Sep MIDDELBURG - Delta ver werpt de kritiek van Veere over het slechte onderhoud van lan taarnpalen. „Wij plegen wel de gelijk onderhoud en we liggen ook op schema", stelt woord voerder J. Nelemans van het energiebedrijf. Delta heeft volgens Nelemans over een week een gesprek met de gemeente Veere over de open bare verlichting. „We zullen dan laten zien wat we hebben ge daan en wat we nog gaan doen." Hij benadrukt dat deze af spraak al langer gepland was en dus niet is gemaakt naar aanlei ding van de kritiek die wethou der W. van Tatenhove van Veere donderdagavond uitte in een raadsvergadering in Domburg. Van Tatenhove zei donderdag dat Veere niet tevreden is over het onderhoud dat Delta uit voert aan lantaarnpalen. Zo zou het schilderwerk niet op tijd ge- Advertentie B Gezocht: m die'ruimte'zoekt www.devriescom.nl/jouwruimte Als ervaren, creatief talent wil je ruimte om je creativiteit te ontplooien bij een ambitieus reclamebureau. Kijk op: gaat worden. Streng: „We gaan ermee aan de slag. We willen ook een landschapsarchitect mee laten kijken. Het is belang rijk en dat de provincie de meer waarde van een wandelpad ziet." Binnenkort verschijnt een pro jectvoorstel. Het is de bedoeling dat nog dit jaar een procedure wordt opgestart om het jaagpad geschikt te maken voor wande laars. Davids leert jonkies hoe het moet Twijfels sector bij elektrisch vistuig VLISSINGEN - In de visserijsector bestaan twijfels over de ontwikkeling van het elektrisch vistuig, ook wel puls- kor genoemd. Een meerderheid in het kottervisserijover- leg heeft deze week het vertrouwen opgezegd in het pro ject. Ze deed dat door te besluiten een gevraagde bijdrage van 100.000 euro niet te geven. De pulskor, een product van Verburg Holland in Colijnsplaat, wordt sinds zomer 2004 op de Urker kotter UK 153 beproefd. M. van Stralen uit het Schouwse Eikerzee is onafhankelijk wetenschappe lijk begeleider. De resultaten zijn volgens hem bemoedi gend. De pulskor is goed geschikt gebleken voor tongvisse rij op zanderige bodems. Wat wel blijkt uit de interesse voor Texelse vissers, aldus Van Stralen. De sector is al met al verdeeld over de pulskor die het voordeel heeft dat minder brandstof nodig is om te vissen. Voor visserij in de zuidelijke Noordzee waar veel Zeeuwse vissers werken, is de pulskor niet geschikt vanwege de stenige bodem. Boete voor verduistering auto MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter M. Kla- renbeek heeft gisteren een 53-jarige man uit Grijpskerke voor het verduisteren van een auto veroordeeld tot 250 eu ro boete. De verdachte zou de auto van een garagebedrijf in Breda eind 2005 in bruikleen hebben gehad, omdat zijn eigen au to in reparatie was. De geleende auto bracht hij echter niet terug. Beboet voor vernielzucht MIDDELBURG - Een 18-jarige inwoner van Goes beken de gisteren in Middelburg twee vernielingen te hebben ge pleegd. Dat was niet zo verwonderlijk, want de Goese- naar was al eens eerder veroordeeld voor vernielzucht. Politierechter M. Klarenbeek wilde hem niet te zwaar in zijn portemonnee treffen, omdat hij de schades aan de ge dupeerden had vergoed. De jongeman kreeg 250 euro boe te, waarvan honderd euro voorwaardelijk, opgelegd. De verdachte had vorig jaar 28 juni in Goes tegen een fiets aangeschopt, die gestald was bij het Groen College Eerder, op 6 mei, had hij een oranje ver-sierde paal ver nield. De zinloze acties hadden volgens hem te maken met drank en verkeerde vrienden. De Goesenaar zei met hen gebroken te hebben. (Advertentie) Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve seryiezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 (Advertentie) in het kader van de Provinciale open dag 'Economie en Water'. Toegang tussen 12.00 en 16.00 uur de heren ontwikkelaars niks doen, en de aanvraag voor een monumentenstatus maakt de procedure alleen nog maar langer, dan kan de gemeente ook niks doen." Toch zit de gemeente niet stil, stelt Verhage. „We onderzoe ken hoe we de ontwikkelaars tot spoed kunnen manen." Zou de glorie dan toch ooit terugkeren? foto's Lex de Meester Gratis koken met Cas Spijkers, vissen op de Oosterschelde, meevaren op een mosselkotter, zelf windkracht 12 ervaren, en nog veel meer.. Kijk voor het volledige programma op: www.zeeland.nl/verkiezingen VERKIEZINGEN PROVINCIALE STATEN ZEELAND 7 MAART voor de ruimte die wij bieden. beuren en heeft Delta in 2005 een inhaalslag gemaakt op uit drukkelijk verzoek van de ge meente. Alleen als Delta de af spraken nakomt, zullen de reke ningen worden betaald, waar schuwde Van Tatenhove. Als Veere in het verleden onte vreden is geweest, zou dat nu geen rol meer moeten spelen, vindt Delta. Veere gaat het beheer en onder houd van de straatverlichting opnieuw aanbesteden. Meerdere bedrijven kunnen inschrijven op dit werk. Delta wil Veere hou den als klant. Nelemans: „Wij zullen in het gesprek dat we over een week hebben, de ge meente ook concrete voorstellen doen." In een radioverslag over zwerfafval legde de Hulster wethouder uit dat de gemeen te ook de overlast van honden poep wil aanpakken. Het is tijd voor verplichte 'doggy- bags en dergelijke', vond hij. Doggybags? Dat zijn toch zak jes waarin zuinige Amerika nen in een restaurant hun etensresten mee naar huis ne men? Dacht de wethouder een duur woord voor hondenpoepzak jes te hebben gevonden, maakt-ie meteen een uitglij der. Zijn reactie na het constate ren van zijn verkeerde inter pretatie, zal ongetwijfeld heb ben geleid tot een passende Engelse term, waarover geen enkel misverstand kan be staan: shit! Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 13