Natuur genoeg gecompenseerd PZC Vakjury kiest voor project De Kreeke I Vertraging werk Zandkreekbrug in te halen Veere doet detector niet in de ban weekenddiensten Poppelaars: Milieuclubs moeten niet langer dwarsliggen bij rondweg Aardenburg Protest tegen reclamebelasting Hulst wacht met smart op advies van Monumentenzorg wissel zeeuws Vlaanderen vrijdag 2 februari 2007 DOMBURG - Mensen die met een detector over een voetbal veld scharrelen op zoek naar een muntje, daar heeft niemand last van, vindt burgemeester R. van der Zwaag. De provincie pleit voor de invoering van een detectorverbod, maar vindt in Veere geen gehoor. „Wij kunnen dergelijke regels niet handhaven, dus heeft het ook geen zin om ze in te voe ren", meent de burgemeester. De Vereniging van Zeeuwse Ge meenten had het college ge vraagd een detectorverbod be spreekbaar te maken in de ge meenteraad. Het verbod had een plaats moeten krijgen in de Alge mene plaatselijke verordening. „Maar zo'n extra verbod past niet bij ons streven naar minder regels", vindt Van der Zwaag. „Bovendien heeft de politie geen tijd om de naleving van dat soort regels te controleren." Aanleiding voor het verzoek is de Nota Archeologie van de pro vincie Zeeland. In deze nota wordt eei detectorverbod gead- viseerd on archeologische vond sten te beschermen. „Dat kun nen we iu ook al", aldus Van der Zwaag. „Als er nu binnen de gemeente een waardevolle vondst vordt gedaan," heb ik ook de bevoegdheid dat gebied af te sluiten." door René Hoonhorst WATERLANDKERKJE - De mi lieu- en natuurgroeperingen moeten hun zegeningen tellen en niet langer dwars voor de rondweg om Aardenburg gaan liggen. Het is nu tijd om het be lang van de verkeersveiligheid van de mensen niet langer te la ten lijden onder verdere vervol making van de leefwereld van de boomkikker. Die oproep deed gedeputeeerde A. Poppelaars gisteren tijdens de ledenvergadering van de CDA-afdeling West-Zeeuws- Vlaanderen in Waterlandkerkje. De dagelijks provinciebestuur der toonde zich eerder die dag verbaasd over de ontevreden heid van de inwoners van Sluis over de verkeersveiligheid in hun gemeente. De afgelopen tien jaar is voor tientallen mil joenen euro's in maatregelen voor Duurzaam Veilig gestoken. Bij de officiële afsluiting van het project werd geconstateerd dat goede resultaten zijn ge boekt. Poppelaars benadrukte nog maar eens dat verkeersveilig heid in heel Zeeland hoog op de agenda blijft staan. Hij wijt de ontevredenheid van de West- Zeeuws-Vlamingen aan het uit blijven van maatregelen aan de N61 en de langdurige vertraging van de rondweg om Aarden burg. Voor de rondweg om de kikkerstad is 3,5 hectare asfalt nodig. Aan nieuw natuurgebied is in middels 35 hectare ingericht, ter wijl elders in de regio nog eens 45 hectare voor nieuwe natuur werd aangekocht en een fruit- teeltbedrijf het veld ruimde van de Aardenburgse wallen. „Dat Hulstenaren hebben veel vragen over werking WMO KLOOSTERZANDE - Onder de mensen die in de gemeente Hulst gebruik maken van zorg voorzieningen leven heel wat vragen over de werking van de nieuwe Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO). Dat is maandagavond en gister middag gebleken tijdens de twee informatiebijeenkomsten die de stichting Gehandicapten beleid Hulst over de nieuwe wet heeft gehouden. De bijeen komst, maandag, in gemeen schapscentrum Den Dullaert in Hulst was met ruim honderd be langstellenden het drukst be zocht. Gisteren verzamelden zich ongeveer vijftig mensen in zaal Van Leuven in Kloosterzan- de. „Mensen zijn bezorgd", vatte vi- ce-voorzitter J. Collet van de stichting Gehandicaptenbeleid de oorzaak van de grote animo voor de bijeenkomsten samen. „We hebben het idee dat de voor lichting zeer verhelderend heeft gewerkt. Onder de mensen die gebruik maken van de voorzie ningen leeft de gedachte 'het is een nieuwe wet, dus het zal wel weer bezuinigen zijn'." G. van Leeuwen van de Chro nisch zieken en Gehandicapten raad, C. Schuitvlot van het Cen trum Indicatiestelling Zorg (CIZ) uit Terneuzen, wethouder F. van Driessche van de gemeen te Hulst, en J. Hiemstra besteed den elk vanuit hun eigen invals hoek aandacht aan de nieuwe wet. De gemeente is daarin eind verantwoordelijk. Mensen kun nen daar terecht voor het aan vragen van huishoudelijke hulp, woningaanpassingen, rolstoelen en vervoersvoorzieningen. De wethouder zei te zijn ge schrokken van het recente kran tenbericht, waarvan de strek king luidde dat inwoners van zijn gemeente bang zijn voor de nieuwe wet. Toch bestreed hij dat er alleen maar wordt bezuinigd met de komst van de WMO. Hij nodig de mensen met vragen of klach ten uit toch vooral contact te zoeken met het zorgloket dat in het stadskantoor aan de Grote Markt in Hulst is ingericht. Het loket is elke werkdag voor de middag geopend, na de mid dag op afspraak. Het zorgloket is telefonisch be reikbaar tijdens kantooruren via 389342. moet reden genoeg zijn voor na tuurbeschermers om niet langer rupsje-nooit-genoeg te spelen, maar constructief mee te wer ken aan de noodzakelijke ver keersmaatregelen", betoogde Poppelaars. De gedeputeerde verwacht dat herinrichting van rijksweg N61 eind volgend jaar echt kan be ginnen. Vóór de zomer moet het ontwerp tracébesluit er liggen. In het najaar moet de gemeente de noodzakelijke besluiten heb ben genomen. Poppelaars: „Als ik dan nog een jaar uittrek voor allerlei juridi sche procedures, moeten we eind 2008 toch echt de eerste spade de grond in kunnen ste ken." De gedeputeerde ontraadde de Sluise CDA'ers om nu nog alter natieven voor het tracé aan te dragen. Rijkswaterstaat heeft gekozen voor een stroomweg waar honderd kilometer per uur kan worden gereden. Voor meer dan één ontsluitingsrotonde ter hoogte van IJzendijke en één ter hoogte van Biervliet is dan geen plaats. Voor echte verkeersvei ligheid bijft een mentaliteitsver andering overigens noodzake lijk, meikte Poppelaars giste ren. „Op weg naar Waterland kerkje reed ik keurig tachtig op rijksweg N61. In dichte mist werd ik echter vier keer inge haald." Het werk aan de Zandkreekbrug in Kats ligt al vier weken achter op schema. door Harmen van der Werf KATS - De werkzaamheden aan de oude Zandkreekbrug in de weg Goes-Zierikzee liggen vier weken achter op schema. E. Buys, directeur van de tijdelij ke vereniging Iris-Willems, heeft er toch alle vertrouwen dat de afgesproken planning wordt gehaald. Een faillissement van één van de aannemers uit de combinatie Iris-Willems is de oorzaak van de vertraging. Metaalcon structiebedrijf Willems uit het Vlaamse Balen legde eind de cember het loodje. „Het kost dan vanzelf enige tijd om de zaak weer op de rails te krij gen", verklaart Buys, die tevens directielid is bij schildersbedrijf Iris. Iris heeft het werk aan de Zand kreekbrug en een vergelijkbaar karwei aan een brug over de Grevelingensluis bij Bruinisse volledig overgenomen. Een nieu we onderaannemer is gevonden. Het moet volgens Buys lukken de achterstand in te lopen. Dat is bij de Grevelingensluis snel ler gedaan dan bij de Zand kreekbrug. Het werk bij Bruinisse ligt slechts één week achter op de planning, dat aan de Zandkreek brug vier weken. Buys: „Maar we werken daar inmiddels in ploegen. Ook op zaterdag en des noods zondags. In drie weken tijd kunnen we één week inha len." De brug over de Grevelin gensluis is sinds 25 september buiten gebruik, die over de Zandkreek sinds 23 oktober. Volgens Buys is alles erop ge richt de brug bij Bruinisse eind maart gereed te hebben. De Zandkreekbrug volgt begin april, als alles meezit. Het wegdek van de bruggen wordt volledig vernieuwd en de bruggen krijgen een straal- en schilderbeurt. Autoverkeer kan door Ton van den Nouweland NEELTJE JANS - Basisschool De Kreeke uit Westdorpe is win naar van de projectenwedstrijd bij de viering van het twintigja rig bestaan van de Oosterschel- dekering. De prijs van de kinder jury en de presentatieprijs gaan naar Onder de Wieken uit Burgh-Haamstede. Zo'n driehonderd kinderen van acht Zeeuwse basisscholen zijn donderdag bijeen in Waterland Neeltje Jans. Zij hebben op school één of meer presentaties voorbereid met het thema 'Wij en Water'. Die presentaties lo pen uiteen van zang, dans en poëzie tot speelfilm, maquettes en powerpointpresentaties. De projectenwedstrijd was het slot akkoord van de jubileumviering Oosterscheldekering, die op 4 oktober is begonnen. Het aantal deelnemende scholen valt organisator B. van Beveren van Rijkswaterstaat tegen. „We hebben alle 250 Zeeuwse scho len aangeschreven. Een stuk of vijftien scholen had ik toch wel hier verwacht. Maar ze hebben een groot aanbod aan projecten waar ze aan mee kunnen doen en het moet natuurlijk ook in het schoolplan passen." Aan het prijzenpakket kan het niet gelegen hebben. Rijkswater staat heeft vijf prijzen van 1000 euro te vergeven. Voor scholen die buiten de prijzen vallen, is er 250 euro voor de moeite. De 'overallprijs' van de vakjury - zeven oud-werknemers van Rijkswaterstaat van wie sommi gen nog aan de kering hebben gebouwd - is voor De Kreeke uit Westdorpe. Zij brengen de po- werpointpresentatie Opa ver telt, begeleid door vioolspel. 'Veel aspecten belicht, goed ver zorgd en dicht bij het thema' oordeelt de jury. „We hebben er een week aan ge werkt. Het idee is van twee van onze juffen", vertelt een opgeto gen Evi van de Brande, de tienja rige leerlinge die de viool be speelt. De originaliteitsprijs gaat naar De Schalm uit Stavenisse met het project Water in Stavenisse. Behalve origineel vindt de jury de presentatie ook aangrijpend. De Sint Antoniusschool uit Oud-Vossemeer gaat strijken met de themaprijs. In hun po- werpointpresentatie Van kring loop naar toekomst wordt het thema volgens de jury het best gevolgd. Ontroerend Met hun dans en lied Ode aan de Oosterschelde (ook al goed voor de prijs van de kinderjury) weet Onder de Wieken uit Burgh-Haamstede de presenta tieprijs los te weken bij de jury. door Wendy van den Hurk MIDDELBURG - Woensdagoch tend plofte een brief van de ge meente op de deurmat bij de fa milie Meijer in Middelburg. De uithangborden van hun antiek zaak zou ze reclamebelasting gaan kosten. Maar daar is Rein- der Meijer het niet mee eens. „Ten eerste", zo begint hij zijn betoog, „is de brief niet gericht aan de antiekzaak, maar aan mij persoonlijk. Dat klopt niet. Ten tweede zouden winkeliers aan het begin van het jaar een aanslag krijgen voor het nieuwe jaar en dit is een aanslag over 2006. Ook dat klopt niet." Maar waar meneer Meijer nog het meest over sti'uikelt, is het principe. „Alleen ondernemers binnen de veste moeten reclame belasting betalen. Dat vind ik niet eerlijk, het is discriminatie. Straks is het alleen voor Middel burg- Zuid, of Arnemuiden. Ik kan me niet eens voorstellen dat het juridisch is toegestaan." Dat zoekt de Middelburgse advo caat R. Maat uit. Meijer: „Ik ben heel benieuwd wat daaruit komt. Ik hoop dat er een uit spraak komt, waaruit blijkt dat de gemeente de belasting ten on rechte heeft geheven." Want dan haalt Meijer meteen zijn uithangborden weer voor de dag. Een reclamebord schroefde hij gisteren van de muur, een uithangbord pakte hij demonstratief in met plastic, waarop staat geschreven 'in ver band met reclamebelasting'. „In derdaad, uit protest. Niet om het geld, want het kost maar 130 euro, maar als signaal naai de stad." Middelburg moet zo langzamer hand eens wakker worden, zegt Meijer. „De gemeente heft de be lasting alleen maar omdat ze de baatbelasting er niet door kreeg. Ik hang de borden pas te rug als ik betaal en dat is pas als heel Middelburg moet betalen." Wethouder H. Kool kan niets an ders zeggen dan dat het Meijers goed recht is. zaterdag 3 en zondag 4 februari 2007 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Midden- en Oost- Zeeuws Vlaande ren (Terneuzen, Hoek, Philippine, Sluis kil, Sas van Gent, Axel. Zaamslag, Kloosterzande, Hulst, Koewacht, St. Jan steen en Clinge), vr. 17.00-ma. 08.00 uur: Voor dringende huisartsenzorg en huisbezoeken: Huisartsenpost De Hon- te, bezoekadres Vlietstraat 12, Terneu zen (aan ziekenhuis De Honte) tel. 0115-643000 (altijd eerst bellen). WestZeeuws-Vlaanderen (Oostburg, Aardenburg, Zuidzande, Biervliet, Hoofdplaat, IJzendijke, Breskens, Groe- de, Schoondijke, Sluis en Cadzand), vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: Voor dringen de huisartsenzorg en huisbezoeken. Huisartsenpost Antoniusziekenhuis, Pastoor van Genklaan 6 te Oostburg, tel. 0115-643000 (altijd eerst bellen). Tandartsen West Zeeuws-Vlaanderen: C. Hans/J. Buize, Nieuwstraat 55, Oost burg, tel. (0117)453580. Spreekuur: za en zo 12.00-12.30 uur; Oost Zeeuws-Vlaanderen: X. Groeneveld, Hofplein 2, Axel, tel. (0115) 562332. Spreekuur: za en zo 12.00-12.30 uur; Apotheken Gemeente Terneuzen: Dienstapotheek Terneuzen, Van Steen bergenlaan 27, Terneuzen, tel. 0115 626010. Voor spoedrecepten 24 uur be reikbaar. Hulst: Apotheek Reynaert, Steenstraat 7, tel. 0114-311156, zat. 10.00-17.00, zon. 13.00-17.00 uur. Voor spoedrecep ten 24 uur bereikbaar. Apotheek Hulst, Dubbele Poort 7, tel. 0114-314255, zat. 10.00-17.00, zon. 12.00-17.00 uur. Voor spoedrecepten 24 uur bereikbaar. Ook voor recepten van huisartsenpost Terneuzen/Hulst. Oostburg: Apotheek Oostburg, Burchstraat 16, tel. 0117-452170, zat. 10.00-12.30 en 13.00-16.30 uur, zon- en feestdagen dienst via deurtelefoon apotheek. Breskens: Apotheek Breskens, Spuiplein 13a, tel 0117-380222, zat. 8.30-12.30 en 13.00-17.00 uur. zon- en feestdagen ge sloten, dienst via deurtelefoon Apo theek Oostburg. Dierenartsen Terneuzen, Axel, Zaamslag, Hulst en Hengstdijk: Dierenkliniek J. Kop, Bastionstraat 3, Axel, tel. 0115-561488. Spreekuur, zat. 11.00-12.00 uur. IJzendijke: Dierenarts van de Vijver, tel. (0117) 301388 bgg. 0117-348424. Spreekuur zat. 13.00 en zon. 12.00 uur in de die renkliniek. Terneuzen: J. P. de Vos en A. Burm, dierenkliniek 'De Ottenhorst', Van Diemenstraat 83, tel. 0115-619628. Spreekuur zat. van 12.30-14.00 uur. Kliniek voor gezelschapsdieren 'De Steenberghe', Van Steenbergenlaan 7, Terneuzen. Dierenarts P. de Vos. Zat. en zon. uitsluitend behandeling van spoed- patiënten na telefonische afspraak, tel. 0115-696425. Dierenartsencentrum West.GAï Bruijckere en E.G. van Bruinessi- senberg. Afspraken via telefoon-- 0117-454484. Oostburg: J. P. J. v. d. Vijver, Sirius 1,0t tel. 0117-452103. Sas van Gent: E. O M. David, Westdam 54.tel•- 453800, spreekuur zat. 11.00 ijrj St. Jansteen e.o. A.E. de Bruyn, Brouwerijstraat;»! pellebrug, tel. 0114-312701. So-= 11.00-12.00 uur. Dierenambulance Zeeuws-Vlaanj alarmnummer 0115-442161. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Zeeuws-Vl deren, voor spoedgevallen d=g? nacht bereikbaar: West-Zeeuws-Vlaanderen:Tei-, nummer 0117- 456500, Kanaalzone: Telefoonnummer^ 674500, Oost-Zeeuws-VlaandereniTel* nummer (0114) 383500. Stichting Provinciale Kraan»™ Zeeland, kraamcentrum Zeeuw;' deren, dag en nacht bereikbaars 0113-224022. Pastorale dienst Oost-Zeeuws-Vlaanderen:tc ma. 24 uur. Bereikbaar via mobiéül mer06 22398801 West-Zeeuws-Vlaanderen: 10.00-13.00 en 16.00-19.00 uur.fe baar via mobielnummer 0620405- Midden-Zeeuws-Vlaanderen:;^ baar via mobiel nummer 06 53» Grote vechtparti in Middelburg MIDDELBURG - De J heeft gistermiddag in Mitf burg in de Roozenburglaai 15-jarige Middelburger ad houden op verdenking vaoi handeling. De jongen was betrokkel een vechtpartij tussen zot J tig jongeren in de Kanaakd die plaats. Een van de iond is met de ambulance nas] ziekenhuis gebracht. Hij! een hersenschudding en vera dingen aan zijn nek en nij] Drie jongeren hebben aaig gedaan van mishandeling. 1 Open dag GOES - Wycliffe Bijbelvert houdt zaterdag 24 februan open dag in de Maranatha-S* in Goes. Er is van alles te zi over het werk van een bi taler. De open dag bq 10.00 uur aan de Bergweg 11 Opgeven kan via telefoonnia mer 0343 - 517444. foto Willem Mieras momeiteel over de Grevelingen sluis in Zandkreek slechts ge bruik naken van één brug. Bui ten h»t vakantieseizoen is dat doen. In de zomermaanden zou dat tct grote opstoppingen lei den. De tijJelijke vereniging Iris-Wil lems vas geen onbekende in Zee land. Zij heeft jarenlang groot ondeinoudswerk verricht aan door corrosie aangetaste schui ven ii de stormvloedkering in de Oeterschelde. 'OntDerend', zo luidt het oor deel. De J W. van den Doelschool uit Zierkzee (zang/toneel), de Prin ses Teneschool uit Schoondijke (muscal),- de Louise de Colig- nysciool uit Vlissingen (websi te) ei de Prinses Beatrixschool uit Terseke (maquette) vallen buitm de prijzen. „We hebben er weken aan ge werkt", zegt Robin Wagenaar van le Prinses Beatrix een beet je beteuterd. Maar hij heeft 'wel een feuke dag gehad'. Heel treu rig b Robin niet: „We hebben toch.250 euro." „En morgen je naam in de krart," voegt de leraar daar op- beuiend aan toe. Reinder Meijer verwijdert zijn reclaimbord vanwege de belasting die hij erover moet betalen. foto Ruben Oreel door Harold de Puysseleijr HULST - De gemeente Hulst wil zo snel mogelijk duidelijk heid van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg over de bouw mogelijkheden bij de vesting werken in de binnenstad. Wethouder P. Weemaes (ruimte) wil uiterlijk over twee weken bij de rijksdienst in Zeist op be zoek om duidelijkheid te krijgen in de bouwplannen voor het Houtenkwartier en de locatie van het voormalige postkantoor aan de Minderbroedersstraat in het centrum van Hulst. Het gemeentebestuur zit er toch enigszins mee in de maag dat er nog altijd geen advies ligt van de rijksdienst. Voor het terrein van het voorma lige activiteitencentrum aan het Houtenkwartier ligt een con creet plan van de Woningsticht- ng Hulst voor twee appartemen tengebouwen, die van elkaar ge scheiden worden door een trap loodrecht op de Vestdijkstraat, die toegang geeft tot de vesting werken. Hulstenaar A. Verstraeten heeft bij de instanties bezwaar ge maakt tegen dit bouwplan. Hij zegt te spreken namens een groep bezorgde inwoners die vindt dat het gebouw het histo risch erfgoed vei'minkt. Inmiddels heeft de erfgoedstich ting Menno van Coehoorn inder daad negatief advies uitge bracht; de stichting heeft vooral problemen met de hoogte van het gebouw, aldus wethouder Weemaes. De monumentencom missie en de welstandscommis sie van de gemeente hebben posi tief geadviseerd. Het wachten is nu nog op het belangrijke ad vies van Monumentenzorg. Brengt de dienst negatief advies uit, dan kan de gemeente in theo rie het bouwplan wel doorzet ten. Dan vindt de gemeente de rijksdienst echter vervolgens te gen zich in de bezwaarprocedu re en dat wil de gemeente vermij den, legt de wethouder uit. „In november is er iemand van de rijksdienst langs geweest om het plan te bekijken. Die heeft gezegd positief advies uit te zul len brengen. Inmiddels zitten we echter in de situatie, dat er bij de dienst toch nig wat vra gen zijn gerezen. We lopen er overal in de binnenstad tege aan dat er kritische noten h den gekraakt over de bouwfca te. Daar willen we met heil zoek aan de rijksdienst did lijkheid in zien te krijgen! ti'ekken er de komenden maanden voor uit om alleadj zen nog eens goed op een a te zetten", zegt Weemaes. 1 De gemeente wil in die pen ook nog een keer om de a met vertegenwoordigers! Menno van Coehoorn. 1 Directeur J. Valckx van del ningstichting betreurt de vei ging die het project He.1 kwai'tier oploopt, maarte nog altijd alle vertrouwi de bouw halverwege dij daadwerkelijk kan beginn Wandelen in e rond Kruiningl KRUININGEN - De Zee® Wandelsportbond houdt al dag 10 februari voor deuj keer een winterwandeltodil Kruiningen. Deelnemers kunnen 5,10,15 of 30 kilometer lopen. De® del tocht gaat door natuur-a creatiegebied Den Inkel langs de Westerschelae. Wandelaars kunnen tussen! en 13.00 uur starten vanaf dorpshuis aan de Berghc straat in Kruiningen. Wandelaars kunnen meer in matie over de tocht en deafe den krijgen via telefoonnuns 0113 - 220757. Informatieavoi werkgevers Cl TERNEUZEN - Werk? kunnen woensdag en dondfl van 15.45 tot 20.00 uur bi) C WI aan de Rozengracht in neuzen terecht voor een f lichtingsavond. Deskundigen van het CWI tellen over ontslagaanvra? het werkgeversservica Zeeuws-Vlaanderen. Het Westerschelde zal een pres tie geven over Eerder Ver ven Competenties. Gein!' seerden kunnen zich melda het CWI.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 40