Huis is nog niet verkeersveilig ZC Poep in een zakje snel verplicht 1/ Werkstraf en rijverbod geëist voor veroorzaken dodelijk ongeluk N61 19 Koffieshops kunnen niet zomaar worden gesloten Morgen Open dag I,*- toners niet tevreden over lokale politiciveiligheid, wegen en straatmeubilair tfredactie@pzc.nl 31,4460 AA Goes rtentie-exploitatie: j en Midden-Zeeland: 0113-315520; .«-Vlaanderen: 0113-315570; laai: 020-4562500. service: 0800-0231231 jag 2 februari 2007 Vriesekoop heeft geen tijd voor tafeltennis Fietser gewond bij aanrijding TERNEUZEN - Een 52-jarige fietser is in de nacht van woensdag op donderdag gewond geraakt bij een aanrij ding op de kruising Kennedylaan - Kerkhoflaan in Ter- neuzen. De man is met verwondingen aan het hoofd over gebracht naar het ziekenhuis. Het ongeval gebeurde rond één uur. Een 31-jarige automobilist uit Terneuzen reed over de Kerkhoflaan en wilde linksaf de Kennedylaan in. Daarbij verleende hij geen voorrang aan de fietser. Fransen schoppen herrie in café TERNEUZEN - De politie heeft in de nacht van woens dag op donderdag twee Franse mannen aangehouden in een horecapand in de Terneuzense Westkolkstraat. Eén van hen had vermoedelijk een pakje sigaretten gestolen van een medewerker van het café. Er ontstond een woor denwisseling, die uitmondde in een vechtpartij tussen per soneel, klanten en de twee Fransen. Daarbij sneuvelden twee stoelen. Nadat de politie was gearriveerd, werd één van de agenten verbaal bedreigd. Daarop werden de Fran sen (46 en 22 jaar) aangehouden. Op het bureau bleek dat de 22-jarige een boete had openstaan van 480 euro. Subsidie voor sportevenementen HULST - De komende edities van de autorally door de polders van de gemeente Hulst, pinkster wedstrijden van de Hulster Atletiek Vereniging en het OZ-wielerweekend krijgen subsidie van de gemeente Hulst. Het Hulster colle ge kent het wielerevenement 2030 euro toe. De autorally en pinksterwedstrijden krijgen elk 1015-euro gemeente geld, onder meer omdat zij van grote promotionele waar de zijn voor Hulst. Ook de Stichting Internationale Junio- rendriedaagse (een wielerwedstrijd) diende een subsidie verzoek in, maar deed dat te laat. Hulst laat de deur ech ter nog op een kier, omdat ook dit evenement de gemeente promoot. Als de stichting een bezwaar indient, wordt het subsidieverzoek opnieuw bekeken. Mantelzorgers weekeindje weg GOES - Zeeuwse mantelzorgers die toe zijn aan een pau ze kunnen mee met een ontspanningsweekend voor man telzorgers in de Brabantse bossen. De Steunpunten Man telzorg in Zeeland, in samenwerking met Mezzo, de lande lijke vereniging voor mantelzorgers en vrijwilligersszorg houden zo'n weekeinde in de periode van 13 tot en met 15 april. Zorgverzekeraar CZ ondersteunt het weekeinde met subsidie. Op het programma staat een vei'blijf in een driesterrenhotel in Oisterwijk. Twintig Zeeuwse mantel zorgers kunnen mee. Aanmelden kan tot 15 maart bij het Coördinatiepunt Vrijwillige Thuiszorg Zeeland annex Steunpunten Mantelzorg Zeeland: 0113- 249310. door Euqène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen kan de twee koffie shops niet zomaar sluiten en een einde maken aan het gedoogbe leid. Burgemeester en wethou ders antwoorden dat op raads vragen van K. van Burg (SGP). Die pleitte ervoor 'de kraan dicht te draaien' en zo een eind aan de overlast van het drugstoe risme te maken. Volgens het college is het echter nog maar de vraag in hoeverre het sluiten van de koffieshops de totale overlast in de Terneu zense binnenstad doet dalen. De onderzoeksresultaten van het bureau Intraval moeten daar over meer duidelijkheid bren gen. Het dagelijks gemeentebestuur is het niet eens met de redene ring van Van Burg dat het dea len bij scholen een gevolg is van het huidige gedoogbeleid. Dat zou inhouden dat in gemeenten zonder koffieshops en elders in Europa niet gedeald wordt bij scholen. Het college betwijfelt dat. Als de gemeente de koffieshops zou willen sluiten, dan moeten de exploitanten volgens het col lege een overgangstermijn van twee jaar krijgen om hun con tracten te kunnen ontbinden en hun personeel te kunnen ont slaan. In dat geval hoeft de ge meente geen schadevergoeding te betalen. Overlast kan volgens burgemees ter en wethouders een reden zijn de koffieshops op korte ter mijn te sluiten. Maar 'sluiting vanwege overlast is wel het ui terste middel', schrijft het colle ge. Een gemeente kan die slui ting pas hanteren, als de lichte re juridische instrumenten geen remedie bieden door bijvoor beeld het stellen van nadere voorwaarden aan de koffie shops, zoals het wijzigen van de openingstijden.' Burgemeester en wethouders wachten het onderzoek van In- traval af. (Advertentie) HogeschoolJ^^Zedand www.hz.nl zeeuwse almanak Halfvol Oma verbaast zich iedere keer over de hoeveelheden melk die haar kleinkinderen wegslikken. Als de middelste van acht jaar oma weer om een beker melk vraagt, is haar reactie: Tjongenu is dat pak alweer bijna leeg, dat gaat toch snel. Een uurtje later komt de jong ste van zes verontwaardigd de kamer in met het lege pak melk in de hand en zegt triom fantelijk tegen oma: „Wat ben jij dom zeg, op de pakken staat halfvol. Koop dan ook volle melk, die zijn niet zo snel leeg. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes (Advertentie) Wij geven u de helft cadeau! iieve Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Wj Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231. hel alfabet ran Zeeland (Advertentie) ticket.2 yourfu your future Open Dag Maritiem Instituut De Ruyter Boulevard Bankert 130 en 156, Vlissingen Zaterdag 3 februari van 10.30 tot 15.00 uur (Scheepvaartdag) Kijk op: www.ticket2yourfuture.nl Rp.né Hoonhorst IBURG - Hoewel Sluis een elandsgemeente is, waar ie- ea iedereen kent, staat de jek ver van de burgers. En aks tien jaar werken aan naam Veilig Verkeer zijn est-Zeeuws-VIamingen to- aiet tevreden over de ver- sveiligheid in hun gemeen- rnaast hebben de inwoners Sluis veel aan te merken op «stand van de wegen en het ilraeubilair en klagen ze gebrek aan fietsvrien- jkheid van hun gemeentebe- i.Ook krijgt de gemeentelij - tbsite een dikke onvoldoen- lat blijkt uit het klanttevre- adsonderzoek De Staat je Gemeente, waar Sluis vo- jaraan heeft deelgenomen, i heeft meegedaan om de aeivriendelijkheid' te kun- ierhogen, liet burgemeester 5ala gisteren weten. Het salebestuur wil de conclu- p.n het onderzoek dan ook jndergraven, maar ze ge- ja om het voorzieningenni- a de gemeente op te krik- 5 de dienstverlening te ver- si. Het klanttevreden- saderzoek is vorig voor- ïgelijkertijd bij 29 andere snten gehouden. Sluis be- ;zich over het geheel van cderzoek in de midden- De gemeente is snel met «oordelen en verlenen van irergunningen, krijgt rela- ranig bezwaar- en be- thriften voor bijzondere al binnen en kreeg een ;djfer voor het weerstands- ton, 'atste klopt niet, omdat «ke vraagt ibewijzen Sluis juist in financiële proble men dreigt te komen. Ook komt niet uit het onderzoek naar vo ren dat het beantwoorden van brieven van burgers tot voor kort nog wel eens wat lang kon duren. Maar voor het dagelijks bestuur van Sluis is dat geen re den de resultataten het onder zoek onderuit te halen. Sala: „Op elke onderzoeksopzet is wel wat aan te merken. Het gaat ons als gemeentebestuur er echter om de klant- en burgervriende lijkheid te verbeteren. Door het apparaat elke twee jaar door te laten lichten door De Staat van de Gemeente, hopen we een goed beeld van vorderingen en eventuele tekortkomingen te krijgen." Verbaasd De burgemeester geeft toe ver baasd te zijn over het gevoel van verkeersonveiligheid. Bij de af sluiting van Duurzaam Veilig constateerden gemeente en pro vincie samen dat het aantal ver keersslachtoffers (doden én ge wonden) over een langere perio de substantieel is gedaald. Zo wel Sala als gedeputeerde A. Poppelaars denken dat de zware ongevallen van het laatste jaar op rijksweg N61 mensen het idee geeft dat het een stuk min der veilig op de weg is. Ook het uitblijven van de rondweg om Aardenburg zal burgers dwars zitten, veronderstelt de gedepu teerde. Aan de hoeveelheid en de fre quentie van buslijnen door en de vergrijzing van de regio kan het gemeentebestuur weinig doen. Ook het fietsvriendelijker maken van de gemeente lijkt Sa la een moeilijke taak. „We ho ren vaker de klacht dat de fiets paden alleen voor toeristen wor den aangelegd. Maar een rijwiel pad tussen Groede en Oostburg waar al jaren over wordt gespro ken, zou slechts door een zeer be perkt aantal fietsers worden ge bruikt." Het klanttevredenheidsonder- zoek wordt donderdag 22 fe bruari door de Sluise gemeente raad besproken. Sala gaat ervan uit dat het college vervolgens op dracht krijgt om een beleids plan op te stellen voor haalbare verbeteringen. KEUZEN - Burgemeester ilhouders van Terneuzen maar eens met een docu- aantonen dat het bedrijf iljens de plaatsing van iutomaten als voorwaarde ld voor realisering «n bowlingbaan en biljart rum bij de skibaan. Raads- Freeke dringt daarop aan tótelijke raadsvragen. cijens wilde in samen met 2ga uit Sluiskil een bow- jaanen biljartcentrum bou- Het initiatief werd volgens Gjens door projectontwikke- European Leisure Develop- echter zonder overleg uit hnen geschrapt, ie raadsvergadering kreeg ad van de wethouder de betoogt Freeke. „Loont- zou als voorwaarde de 'irig van speelautomaten Kn gesteld en de raad heeft rroor immers een een uit- ïleid vastgesteld." Vol- ilrecteur A. Loontjens is eerwaarde voor speelauto- aechter nooit gesteld. wijst erop dat in de Koe polder zwaar op detailhan- rcrdt ingezet en dat binnen- een derde winkelcentrum ijst", concludeert Freeke. Honden mogen zonder meer poepen op een speciaal uitlaatterrein, zoals hier in plan Othene. Op alle andere plekken in de gemeente Terneuzen moeten hondenbezitters de uitwerpselen binnenkort oprapen. foto Camile Schelstraete door Euqène Verstraeten TERNEUZEN - Hondenbezit ters in de gemeente Terneuzen worden op korte termijn ver plicht altijd materiaal bij zich te hebben om de uitwerpselen van de hond te verwijderen. Nu de gemeenteraad het nieuwe beleid heeft onderschreven, gaan ambtenaren in het stadhuis aan de slag om de Algemene Plaatselijke Verordening (APV) aan te passen. Wethouder J. Bos weet nog niet wanneer de verplichting daad werkelijk ingaat. Dat hangt er ook van af of de gewijzigde ver ordening eerst nog door de ge meenteraad moet worden goed gekeurd. „We willen het nieuwe beleid goed duidelijk maken bij de in woners", zegt Bos. „Daarom gaan we ook de dorps- en wijkra den uitgebreid informeren." Bos denkt niet dat er straks een hek senjacht wordt geopend op over- (Advertentie) ifebruari start de unieke verzamelserie van Suske en Wiske op klein formaat Suske en Wiske nu ook op tabloid! treders. „We zullen eerst een pe riode van gewenning invoeren, voordat daadwerkelijk wordt op getreden." Met de nieuwe aan pak wordt de begeleider van de hond verantwoordelijk gesteld voor het opruimen van de uit werpselen van zijn dier. Alleen op aangegeven uitlaatterreinen is hij niet verplicht de poep op te ruimen. 'Deze aanpak moet er voor zorgen, dat de argeloze wandelaar in de gemeente Ter neuzen in de toekomst minder kans heeft op een onverhoedse glijpartij', aldus burgemeester en wethouders. Er zijn wel uit zonderingen mogelijk op het be leid. Zo zijn er tal van kleine groenstroken, die niet gebruikt (kunnen) worden als picknick- of trapveldje en die wel dichtbij bebouwing liggen, maar niet in de buurt van een officieel uitlaat terrein of toilet. In overleg met de dorps- en wijkraden wil het college kijken of dergelijke veld jes aangewezen kunnen worden als een soort gedoogplek. Die plekken worden dan als zodanig gemarkeerd. Het plaatsen van zogenaamde Belloboxen, waar hondenbezit ters plastic zakjes vinden om de uitwerpselen van hun dier mee op te ruimen, zien B en W niet zitten. Daarmee zou de toon- plicht en de handhaving daar van ondergraven worden. Hon denbezitters kunnen dan im mers het smoesje gebruiken dat ze net onderweg waren om bij de Bellobox een zakje te pakken. Budget De gemeenteraad heeft ook be sloten het jaarlijks budget voor het schoonmaken van uitlaatter rein te verhogen van 57.000 naar 100.000 euro per jaar. Verder is eenmalig 45.000 euro uitgetrok ken voor de snelle aanleg van extra uitlaatterreinen. Dat is met name nodig in de Terneuzen se binnenstad en de kernen van de voormalige gemeente Sas van Gent. Ten slotte stelde de gemeente raad 10.000 euro beschikbaar om via een 'communicatie offensief' het nieuwe honden- beleid aan de inwoners duidelijk de maken. Het geld gaat onder meer op aan posters en flyers. door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 53-jarige vrouw uit Middelburg heeft vol gens het Openbaar Ministerie een dodelijk ongeval veroor zaakt door zeer onvoorzichtig en onoplettend te rijden. Bij het ongeval op de N61 bij Hoek vie len vorig jaar op 19 september bij een frontale botsing twee do den te betreuren De 21-jarige Mireille de Koeijer uit Oostburg was op slag dood. Een dag later overleed de 10-ja- rige Cindy Pagé aan haar ver wondingen. Een 11-jarig meisje verkeerde in het ziekenhuis in Gent aanvankelijk in levens gevaar, maar is aan de beteren de hand. Een 12-jarige jongen liep ook verwondingen op. Een 11- jarig meisje bleef onge deerd. Officier van justitie R. Rammeloo eiste gisteren bij de rechtbank in Middelburg tegen verdachte 240 uur werkstraf, zes maanden voorwaardelijke gevangenisstraf en twee jaar rij ontzegging. Wat een leuk uitstapje voor de school kinderen uit IJzendijke naar Film by the Sea in Vlissin gen moest worden, eindigde in een tragedie. De onderwijzeres van de IJzendijkse basisschool Het Molenbolwerk reed met vier leerlingen van groep 7 en 8 in haar auto richting Hoek. De Middelburgse bestuurde een Landrover en reed richting De Braakman. Ze kwam met haar rechterwiel in de berm, maakte een slingerbeweging, en deed een stuurcorrectie. De auto schoot door naar de verkeerde weghelft en botste frontaal te gen de auto van de Oostburgse. De vrouw kon geen verklaring geven hoe ze van de weg was ge raakt. „Was u in slaap gevallen?", vroeg rechtbankpresident J. Hopmans. Een getuige was op gevallen dat de terreinwagen langzaam naar rechts reed. Ge tuigen hadden de auto ook twee slingerbewegingen zien maken en twee keer in de berm zien rij den. De Middelburgse zei niet te zijn afgeleid. Verder reed ze niet te hard over een weg, die ze goed kende. „Ik raakte in de berm en verloor de macht over het stuur. Het was een schrik reactie. De eerste gedachte was: ik moet terug op de weg." Uit technisch onderzoek bleek dat er geen mankementen aan de auto waren. De officier sloot niet uit dat de verdachte in slaap was gevallen. Rammeloo wees op de impact voor de nabestaanden, de school en de samenleving in IJzendijke. „Maar ik durf te beweren dat de verdachte ook slachtoffer is." De nabestaanden maakten giste ren gebruik van het spreek recht. Zij hadden van de vrouw meer begrip voor hun leed en een beter contact verwacht. Raadsman E. Schute vond dat zijn cliënt de fout had gemaakt door met haar auto in de berm terecht te komen. „Het kan zijn dat ze even is weggevallen. De N61 is een van de gevaarlijkste wegen van Nederland." De strafpleiter vond alleen de verkeerovertreding bewezen en pleitte voor een lagere straf. Uitspraak op 14 februari.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37