zc lasterplan Zierikzee in de maak Kinderen onder indruk van herdenking '53 meente betrekt burgers en bedrijven bij planvorming IPZC I Vertraging werk Zandkreekbrug in te halen Morgen Open dag Eis werkstraf en rijverbod voor fataal ongeval bij Hoek PZC Melk 2:0113-315649 &nl i redactie@ pzc.nl -31 4460 AA Goes fltié-exploitatie: en Midden-Zeeland: 0113-315520; •-Vlaanderen: 0113-315570; !3| 020-4562500. yvice: 0800-0231231 jg 2 februari 2007 waarin opgenomen I de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 Vriesekoop heeft geen tijd voor tafeltennis editie Schouwen-Duiveland me Soesman [ZEE - Er wordt een pro- ep op poten gezet die lensief met de ontwikke- n de Zierikzeese binnen- at bezighouden. Behalve ite maken ondernemers- jng en andere betrokken i deel van dit clubje uit. mend half jaar worden ■sstromen in en rond het n in kaart gebracht. Aan- j wordt een masterplan 1 =e komt een vervolg op >002 vastgestelde struc- ievoor Zierikzee, waarin lijnen beschreven staat stad zich zou moeten ont- m. Sindsdien is er ook en ander gebeurd, zoals beeld de herinrichting Nieuwe Haven. De bin- I is echter op een lager men te staan. De komen- n keert het tij. De ver- ig is dat het masterplan 2008 ligt, blikt projectlei- ■an Tuil van de gemeente ;en-Duiveland vooruit, zullen de plannen gefa- ;orden uitgevoerd. Denk beeld aan het autoluw van het Havenplein of beteren van looproutes grote parkeerterreinen Zierikzeese centrum. Hing is na al die jaren eds het verbeteren van laarheid van de binnen- ius Van Tuil. eente Schouwen-Duive- 1 het masterplan samen gers, bedrijven en ande- ighebbenden ontwikke- ;is de bedoeling een pro- p te formeren met daar- tuk of acht belangenbe- houding na e vechtpartij liddelburg LBURG - Een vijftienja- ïgen uit Middelburg is ddag in Middelburg aan- :n op verdenking van ieling. gen was betrokken bij htpartij tussen een stuk tig jongeren op de Ka- in Middelburg. Een is zo mishandeld dat hij t ziekenhuis is gebracht, een hersenschudding en dingen aan nek en rug au toe hebben drie jonge- £fte gedaan van mishan- De politie sluit meer aan- ;en niet uit. hartigers, die - onder regie van de gemeente - met de planvor ming in de weer gaan. Het komende half jaar ligt daar bij de nadruk op het in kaart brengen en analyseren van ver keersstromen en parkeerproble men. Zo zal er een parkeerdruk meting worden gehouden, waar bij direct ook het hoogseizoen wordt meegepakt. Aan de lang- zaam-verkeersstromen (fietsers en voetgangers) wordt ook aan dacht besteed. Is de verkeerssituatie in kaart ge bracht (met doorkijkjes naar mo gelijke oplossingen als een par keergarage of distributiecen trum), dan worden de uitkom sten met andere belangrijke za ken die de Zierikzeese binnen stad aangaan tot één masterplan gecombineerd. Denk bij dat laat ste bijvoorbeeld aan historische kwaliteiten, haalt Van Tuil als één van de voorbeelden aan. De aftrap voor de planvorming wordt donderdag gegeven in de Burgerzaal in het gemeentehuis. Daar wordt een informatie avond gehouden voor belangstel lenden, gewijd aan het Master plan binnenstad Zierikzee. De bijeenkomst duurt van 19.30 tot 21.00 uur. door Melita Lanting NIEUWERKERK - De bijeen komst op het kerkhof is sober en aangrijpend. Te midden van de schoolkinderen herdenken de inwoners van Nieuwerkerk de slachtoffers van de waters noodramp in 1953. De rijen een voudige en gelijkvormige graf stenen getuigen van de diepe wonden die deze stormnacht in de dorpsgemeenschap heeft ge slagen. „Er was veel verdriet; Daarom vergeten wij het niet", leest Den- (Advertentie) nis voor. Hij is een van de kinde ren van de basisscholen die tij dens deze herdenking een ge dicht van eigen hand mag voor dragen. Kinderen hebben in Nieuwer kerk een grote rol gekregen bij de herdenking. Ze zijn aanwezig op het kerkhof en na afloop tij dens de bijeenkomst in het dorpshuis praten ze in groepjes met de ouderen die De Ramp hebben meegemaakt. „Het is een hele nare gebeurtenis", zeg gen Emiel, Marcel, Dennis en Pa trick van openbare basisschool Duiveland. „Ik kreeg een brok in mijn keel toen ik mijn gedicht moest voor lezen. Je ziet allemaal mensen huilen", zegt Dennis. „Maar het is heel goed dat we er meer van weten", zeggen de kinderen in koor. Ze zijn op school goed voorbe reid. „We hebben tekeningen ge maakt en op internet dingen op gezocht. We hebben ook een film gezien. Dat was niet zo leuk om naar te kijken. Dan krijg je een naar gevoel. Je ziet vee drijven en mensen die hun familie kwijt zijn." Dooie vissen „En de wederopbouw was ook moeilijk", vult een ander aan. „Ze moesten al het puin wegha len, en al het water moest ook uit de huizen gehaald en dan zie je al die dooie vissen en soms lij ken." De kinderen rillen bij de gedachte. De ouderen die naar het dorps huis zijn gekomen denken dat het goed is dat de kinderen hun verhalen horen. „Ik heb een paar foto's meegenomen, dat maakt het allemaal wat duidelij ker", zegt M. Verton-Kooyman en ze laat een paar foto's zien die in de omgeving van Nieu werkerk zijn gemaakt. „Dat huisje is weggevaagd. Dat was ons paard, die heeft het ge haald." Een paar jaar geleden heeft ze haar eigen verhaal over de Ramp op papier gezet en vertelt regelmatig op scholen. „Maar dat deed je vroeger niet." Datzelfde vertellen de dames Van den Bos en Schiettekatte. „De verhalen zijn pas gekomen na de veertigjarige herdenking en de vijftigjarige herdenking. Voor die tijd sprak je er niet over, je ging gewoon door." De Ramp is gisteren ook her dacht in Sirjansland, Seroosker- ke, Oosterland, bij de begraaf plaats in Ouwerkerk. Eerder op de ochtend was er de centrale herdenking bij het watersnood monument in Ouwerkerk. foto Marijke Folkertsma ebruari start de unieke verzamelserie an Suske en Wiske op klein formaat j Suske en Wiske, I nu ook op tabloid! door Harmen van der Werf KATS - De werkzaamheden aan de oude Zandkreekbrug in de weg Goes-Zierikzee liggen vier weken achter op schema. E. Buys, directeur van de tijdelij ke vereniging Iris-Willems, heeft er toch alle vertrouwen dat de afgesproken planning wordt gehaald. Een faillissement van één van de aannemers uit de combinatie Iris-Willems is de oorzaak van de vertraging. Metaalconstruc tiebedrijf Willems uit het Vlaam se Balen legde eind december het loodje. „Het kost dan van zelf enige tijd om de zaak weer op de rails te krijgen", verklaart Buys, die tevens directielid is bij schildersbedrijf Iris. Bruinisse Iris heeft het werk aan de Zand kreekbrug en een vergelijkbaar karwei aan een brug over de Grevelingensluis bij Bruinisse volledig overgenomen. Een nieu we onderaannemer is gevonden- Het moet volgens Buys lukken de achterstand in te lopen. Dat is bij de Grevelingensluis snel ler gedaan dan bij de Zand kreekbrug. Het werk bij Bruinisse ligt slechts één week achter op de planning, dat aan de Zandkreek brug vier weken. Buys: „Maar we werken daar inmiddels in ploegen. Ook op zaterdag en des noods zondags. In drie weken tijd kunnen we één week inha len." De brug over de Grevelingen sluis is sinds 25 september bui ten gebruik, die over de Zand- kreek sinds 23 oktober. Volgens Buys is alles erop gericht de brug bij Bruinisse eind maart ge reed te hebben. De Zandkreek brug volgt begin april, als alles meezit. Het wegdek van de bruggen wordt volledig vernieuwd en de Het werk aan de Zandkreekbrug in Kats ligt al vier weken achter op schema. foto Willem Mieras Advertentie your future Open Dag Maritiem Instituut De Ruyter Boulevard Bankert 130 en 156, Vlissingen Zaterdag 3 februari van 10.30 tot 15.00 uur (Scheepvaartdag) Kijk op: www.ticket2yourfuture.nl 3 februari 1D.3Q - 15.uur Hogeschool Ujt Zeeland bruggen krijgen een straal- en schilderbeurt. Autoverkeer kan momenteel over de Grevelingen sluis en Zandkreek slechts ge bruik maken van één brug. Bui ten het vakantieseizoen is dat doen. In de zomermaanden zou dat tot grote opstoppingen lei den. De tijdelijke vereniging Iris-Wil lems was geen onbekende in Zee land. Zij heeft jarenlang groot onderhoudswerk verricht aan door corrosie aangetaste schui ven in de stormvloedkering in de Oosterschelde. 'www.hz.nl Wij geven u de helft cadeau! leve Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 Starterswoningen Burgh komen er BURGH-HAAMSTEDE - Het burgerinitiatief voor goed kope starterswoningen in Burgh-Haamstede loopt welis waar fikse vertraging op, maar gaat wél door. T. Gref- kens zegt namens de initiatiefnemers dat hij goede hoop heeft dat het project vanaf nu voortvarend wordt opge pakt. De gemeente heeft onlangs een stedenbouwkundig bu reau aangewezen die een plan moet maken voor Burgh-Haamstede. Daarin wordt ook het burgerinitiatief betrokken. Dit plan is eind 2005 al aangekondigd, maar mede door ziekte van ambtenaren nooit van de groncl ge komen. Het is de bedoeling dat de initiatiefnemers voor de starterswoningen straks betrokken worden de uitwer king van het plan. Vooralsnog wordt gekeken naar de lo caties domineesbosje bij de Boomgaardwekken en de oude bollenloods op het terrein van de voormalige ge meentewerkplaats aan de Burghseweg. Het burgerinitia tief is in augustus 2005 aan de gemeente gepresenteerd. Als alles volgens planning verloopt, verwacht Grefkens halverwege 2008 met de bouw te kunnen starten. Voor het initiatief bestaat inmiddels veel belangstelling. „Maar nieuwe geïnteresseerden kunnen zich nog aanmelden. Mantelzorgers weekeindje weg GOES - Zeeuwse mantelzorgers die toe zijn aan een pau ze, kunnen deelnemen aan een ontspanningsweekend voor mantelzorgers in de Brabantse bossen. De Steunpun ten Mantelzorg in Zeeland, in samenwerking met Mezzo, de landelijke vereniging voor mantelzorgers en vrijwilli- gersszorg, organiseren zo'n weekeinde voor 13 tot en met 15 april. Op het programma staat een verblijf in een driesterrenho tel in Oisterwijk met contacten met ervaringsdeskundi gen en de nodige afleiding. Twintig Zeeuwse mantelzor gers kunnen zich aanmelden tot 15 maart bij het Coördi natiepunt Vrijwillige Thuiszorg Zeeland annex Steunpun ten Mantelzorg Zeeland: 0113-249310. Veere doet detector niet in de ban DOMBURG - Mensen die met een detector over een voet balveld scharrelen op zoek naar een muntje, daar heeft niemand last van, vindt burgemeester R. van der Zwaag. De provincie pleit voor de invoering van een detectorver bod, maar vindt in Veere geen gehoor. Het verbod had een plaats moeten krijgen in de Algemene plaatselijke veror dening. „Maar zo'n extra verbod past niet bij ons streven naar minder regels", vindt burgemeester Van der Zwaag. „Bovendien heeft de politie geen tijd om cle naleving van dat soort regels te controleren." Aanleiding voor het ver zoek is de Nota Archeologie van de provincie Zeeland. In deze nota wordt een detectorverbod geadviseerd om ar cheologische vondsten te beschermen. keerde weghelft en botste fron taal tegen de auto van de Oost- burgse. De vrouw kon geen verklaring geven hoe ze van de weg was ge raakt. „Was u in slaap geval len?", vroeg rechtbankpresident J. Hopmans. Een getuige was op gevallen dat de terreinwagen langzaam naar rechts afdwaal de. Getuigen hadden de auto ook twee slingerbewegingen zien maken en twee keer in de berm zien rijden. De Middel burgse zei niet te zijn afgeleid. Verder reed ze niet te hard over een weg, die ze goed kende. „Ik raakte in de berm en verloor de macht over het stuur. Het was een schrikreactie. De eerste ge dachte was: ik moet terug op de weg." School Rammeloo wees op de impact voor de nabestaanden, de school en de samenleving in IJzendijke. „Maar ik durf te be weren dat verdachte ook slacht offer is." De nabestaanden maakten giste ren gebruik van het spreek recht. Zij hadden van de vrouw meer begrip voor hun leed en een beter contact verwacht. Raadsman E. Schute vond dat zijn cliënt de fout had gemaakt door met haar auto in de berm terecht te komen. „Het kan zijn dat ze even is weggevallen. De N61 is een van de gevaarlijkste wegen van Nederland." De strafpleiter vond alleen de verkeerovertreding bewezen en pleitte voor een lagere straf. De rechtbank doet 14 februari uitspraak. door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 53-jarige vrouw uit Middelburg heeft, vol gens het Openbaar Ministerie een dodelijk ongeval veroor zaakt door zeer onvoorzichtig en onoplettend te rijden. Bij het ongeval op de N61 bij Hoek vie len vorig jaar op 19 september bij een frontale botsing twee do den te betreuren. De 21-jarige Mireille de Koeijer uit Oostburg was op slag dood. Een dag later overleed de 10-ja- rige Cindy Pagé aan haar ver wondingen. Een 11-jarig meisje verkeerde in het ziekenhuis in Gent aanvankelijk in levens gevaar, maar is aan de beteren de hand. Een 12-jarige jongen liep ook verwondingen op. Een 11-jarig meisje bleef onge deerd. Officier van justitie R. Ramme loo eiste gisteren bij de recht bank in Middelburg tegen ver dachte 240 uur werkstraf, zes maanden voorwaardelijke ge vangenisstraf en twee jaar rij ontzegging. Wat die dag voor de schoolkin deren uit IJzendijke een leuk uit stapje naar Film by the Sea in Vlissingen moest worden, eindig de in een tragedie. De onderwij zeres van de IJzendijkse basis school Het Molenbolwerk reed met vier leerlingen van groep 7 en 8 in haar auto richting Hoek. De Middelburgse bestuurde een Landrover en reed richting De Braakman. Ze kwam met haar rechterwiel in de berm, slinger de en probeerde te corrigeren. De auto schoot door naar de ver- zeeuwse almanak Oma verbaast zich elke keer weer over de hoeveelheden melk die haar kleinkinderen wegslikken. Als de middelste van acht jaar oma weer om een beker melk vraagt, is haar reactie: „Tjonge, nu is dat pak alweer bijna leeg. Dat gaat toch snel. Een uurtje later komt de jong ste van zes verontwaardigd de kamer in met het lege pak melk in de hand en zegt triom fantelijk tegen oma: „Wat ben jij dom, zeg. Op de pakken staat 'halfvol'. Koop dan ook volle melk, die zijn niet zo snel leeg."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31