Kritiek op partij Souburg School Stavenisse in de prijzen wissel P21Cbevelander!vijdag 2 februari 2007 -REBUS- Ex-wethouder valt partij aan weelenddiensten Doe de gratis Niercheck. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - De Partij Sou burg Ritthem heeft er gister avond flink van langs gekregen tijdens de raadsvergadering in Vlissingen. Eerst van de afgetre den wethouder Walraven en toen nog eens van de linkse par tijen. Met een verklaring heeft Maai ke Walraven gisteravond af scheid genomen van de Vlissing- se gemeenteraad. Precies het punt waarop zij als wethouder afgelopen week afge rekend is, het gebrek aan com municatieve vaardigheden, stel de zij gisteravond aan de kaak over de Lokale Partij Vlissingen en haar eigen Partij Souburg Ritthem. Om als wethouder goed te kun nen functioneren, stelde Walra ven, is back-up van je eigen frac tie onontbeerlijk. Dat zei ze de afgelopen tien maanden te heb ben gemist. „Dat is jammer, te meer ik deze partij mede heb op gericht en nu zie dat een aantal idealen niet is waargemaakt." Partijleden waren unaniem streng voor Walraven. „Wan neer je eigen fractiegenoten on omwonden tegen je zeggen dat Automodelbeurs in Heinkenszand HEINKENSZAND - In De Sten- ge in Heinkenszand is morgen weer een Zeeuwse automodel ruilbeurs. Veertig deelnemers worden ver wacht. De openingstijden zijn van 10.00 tot 15.30 uur. De toe gang is 1,50 euro, kinderen tot twaalf jaar 0,50 euro. je volgens hen niet functioneert zoals zij voor ogen hebben, kan ik maar één ding doen: mijn werk neerleggen. En of de me ning van mijn fractie is ingege ven door een motie van wantrou wen van een andere partij of door het vele verdriet van de na bestaanden van het heringerich te deel van de begraafplaats, doet daar niets aan af." Over 'die andere partij', de Lo kale Partij Vlissingen, zei ze zich te verwonderen dat ze haar motie van wantrouwen via de pers moest vernemen. „Over communicatie en fatsoen gespro ken." Ook Lou Waterman van de PSR legde een verklaring af. Daarin stelde hij het vertrouwen van hun kiezers waard te zijn. Bo vendien: de partij stapt niet uit de coalitie. „Verder kunnen we melden dat verschillende personen het wet houderschap durven te vervul len. Met de nieuwe wethouder zullen we bouwen aan een goe de verstandhouding met u als raad en met de burgers van Oost-Souburg, Ritthem en Vlis singen." Toch had Trix de Roos (SP) wei nig goede woorden over voor de gang van zaken. „Dat de PSR op deze manier het vertrouwen in haar eigen wethouder opzegt verdient bepaald geen schoon heidsprijs. Het brengt alleen maar schade toe aan Maaike Walraven. En dat betreur ik." Politiek opportunisme noemde Peter Kruizinga van Groen- Links het. „De PSR heeft haar laten vallen. Het bewijst hoe po litiek deze benoeming was. Het vertrouwen van burgers in de politiek heeft een knal gekre gen. En dat vertrouwen was toch al niet zo groot." Vreugde bij de leerlingen van basisschool Onder de Wieken bij het winnen van de prijs van de kinderjury. foto Marijke Folkertsma door Ton van den Nouweland NEELTJE JANS - Basisschool De Kreeke uit Westdorpe is win naar van de projectenwedstrijd bij de viering van het twintigja rig bestaan van de Oosterschel- dekering. De prijs van de kinder jury en de presentatieprijs gaan naar Onder de Wieken uit Burgh-Haamstede. De Schalm uit Stavenisse won de originali- teitsprijs. „De kinderen van Onder de Wie ken hebben hun best gedaan. Het was een mooie dans, ze ble ven allemaal gelijk bewegen. En het was heel origineel", moti veert de elfjarige Haijkoehi Ara- keljan uit Oud-Vossemeer de keuze van de kinderjury, waar van zij voorzitter is. Zo'n driehonderd kinderen van acht Zeeuwse basisscholen zijn donderdag bijeen in Waterland Neeltje Jans. Zij hebben op school één of meer presentaties voorbereid met het thema 'Wij en Water'. Die presentaties lo pen uiteen van zang, dans en poëzie tot speelfilm, maquettes en powerpointpresentaties. De projecten wedstrijd was het slot akkoord van de jubileumviering Oosterscheldekering, die op 4 oktober is begonnen. Het aantal deelnemende scholen valt organisator B. van Beveren van Rijkswaterstaat tegen. „We hebben alle 250 Zeeuwse scho len aangeschreven. Een stuk of vijftien scholen had ik toch wel hier verwacht. Maar ze hebben een groot aanbod aan projecten waar ze aan mee kunnen doen en het moet natuurlijk ook in het schoolplan passen." Aan het prijzenpakket kan het niet gelegen hebben. Rijkswater staat heeft vijf prijzen van 1000 euro te vergeven. Voor scholen die buiten de prijzen vallen, is er 250 euro voor de moeite. De 'overallprijs' van de vakjury - zeven oud-werknemers van Rijkswaterstaat van wie sommi gen nog aan de kering hebben gebouwd - is voor De Kreeke uit Westdorpe. Zij brengen de po- werpointpresentatie Opa ver telt, begeleid door vioolspel. 'Veel aspecten belicht, goed ver zorgd en dicht bij het thema' oordeelt de jury. „We hebben er een week aan gewerkt. Het idee is van twee van onze juffen", vertelt een opgetogen Evi van de Brande, de tienjarige leerlin ge die de viool bespeelt. Stavenisse De originaliteitsprijs gaat naar De Schalm uit Stavenisse met het project Water in Stavenisse. Behalve origineel vindt de jury de presentatie ook aangrijpend. De Sint Antoniusschool uit Oud-Vossemeer gaat strijken met de themaprijs. In hun po- werpointpresentatie Van kring loop naar toekomst wordt het thema volgens de jury het best gevolgd. Met hun dans en lied Ode aan de Oosterschelde (ook al goed voor de prijs van de kinderjury) weet Onder de Wieken uit Burgh-Haamstede de presenta tieprijs los te weken bij de jury. 'Ontroerend', zo luidt het oor deel. De J.W. van den Doelschool uit Zierikzee (zang/toneel), de Prin ses Ireneschool uit Schoondijke (musical), de Louise de Colig- nyschool uit Vlissingen (websi te) en de Prinses Beatrixschool uit Yerseke (maquette) vallen buiten de prijzen. „We hebben er weken aan gewerkt", zegt Ro bin Wagenaar van de Prinses Beatrix een beetje beteuterd. Heel treurig is Robin niet: „We hebben toch 250 euro." „En morgen je naam in de krant," voegt de leraar daar op beurend aan toe. zatrdag 3 en zondag februari 2007 CENTRAAIALARMNUMMER 112 Huisartsei Huisartsenpat De Bevelanden 's Gravenpoldseweg 114b, Goes, tel. 0900-1785 (geoend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 ur, in weekeinde of tij dens feestdaga, spreekuur volgens af spraak) Patiënten huiartsenpraktijk de Pij lers v. Dusseldorpraat 3, Goes, tel. 0113-272000 preekuurzat. en zon. 10.00-10.30 en7.00-17.30 uur. Tholen/St. Plipsland Van vrijdag 1730 tot maandag 8.00 uur: Huisartsenpratijk Bergen op Zoom, Pa- raselsuslaan Stel. 0164 273855. Tandartsn Noord- en Zid-Beveland B. Rijksen, Vronlandseweg 33, Kapel- Ie, tel. 06-532M31. Spreekuur 10O-11.00 uur. Tholen en Brgen op Zoom (leden NMT): teleforsch contact opnemen met eigen tarlarts. Apothelen Avond- en wekenddiensten worden verzorgd docDe Zeeuwse Apotheek, Stationsparkö, tel. (0113) 270620. Dierenatsen Dierenartsepraktijk Mosselman, Verboom eiBoer: W. L. Verbocn, tel. (0113) 342486 of (0113) 22886 Dierenartsapraktijk Karelse, van Dijk, Stokram van Anrooy: M.C. van Amoij, Hoofdstraat 22, Kort- gene, tel.(013)30214. Praktijk vor gezelschapsdieren, L. Huiskes-Corelisse en M. Berrevoets, Molenlaan 2, Yerseke, tel.( 0113) 572756. Sprekuurzat. 9.30-10 uur. Dierenklimk Goes, kliniek voor Ge- Wanleltocht in Kruiiingen KRUINIÏGEN - De Zeeuwse Wandelsprtbond houdt zater dag 10 fbruari voor de vijfde keer eenwinterwandeltocht in Kruininen. Deelnemrs kunnen 5, 10, 15, 20 of 30 kilmeter lopen. De tocht gaat doonatuur- en recreatiege bied Dednkel en langs de Wes- terschele. Wandelars kunnen tussen 9.00 en 13.0Cuur starten vanaf het dorpshui aan de Berghoek straat. Meer iformatie via telefoon- nummeflll3 - 220757. zelschapsdieren, C.W. Dreesm*> M.A.R. van den Boomgaard,'sfo polderseweg 92, Goes, tel.(óm 270072 (24 uurs spoeddiensti c*-, zat. 10.00 tot 15.00 uur, behang gens afspraak. Dierenambulance Dierenambulance Bevelanden w 0623466221. Tholen W. Brons, tel. (0166) 612596.Wga spreekuur Poortvliet, Kalfsdamg. zat. van 8.30-9.00 uur en TholenV markt 10, zat.van 11.00-12.00uu: Wijkverpleging Allévo. tel.(0113)249111. Stichting Woonzorg Bevelanda tel.(0113)218290 Zorgstroom De Bevelanden tel. (0113) 273636 Verloskundigen Verloskundige MaatschapGoa vrij. 19.30-zon. 19.30 uur: M.Stroo, tel. 0113 224099 Bij geen gehoor via alarmcentrale Vlissingen, 0118 414444, Verloskundigenpraktijk Gemeen (24-uur bereikbaar) D. Hoogendijk,06-53156391 Vlissingse raad wil verder met haven Rotterdai VLISSINGEN - De raadt Vlissingen wil de samenweri tussen havenschap ZetJ Seaports en het Rotterdams! venbedrijf niet zomaar op^ Het college dacht daarard over, maar de motie van ft en WD heeft gisteravond i meerderheid van de gemeg raad achter zich gekregen! betekent dat Zeeland Seart weer rond de tafel moet i haar collega's in de M: om samen tot een visie of menwerking te komen. De initiatiefnemers van de t tie vonden dat de saraemral te vroeg was opgegeven. Are partijen, zoals het CDA en RPCU, stelden juist dat Vis gen het best alleen kon. Of wj samen met een kleine havens die van Gent, suggerea öroenLinks. Maar die vooreti len haalden het niet. 1 op de 200 volwassen Nederlanders heeft verborgen nierschade. Je nieren werken dan slechter, zonder dat je het merkt. Wees er op tijd bij om erger te voorkomen. Doe de Niercheck, een urine-onderzoek voor thuis om zelf na te gaan of er teveel eiwit in de urine zit. In dat geval kan er sprake zijn van een beginnende nierziekte. Stop beginnende nierziekte. Vraag nu de Niercheck gratis aan op NIERSTICHTING www.nierstichting.nl geefttoekomst. urinestick giro 88.000 OPLOSSING: - Neem geen kind op schoot als u hete thee driikt! - Zet uw theekopje weg van de rand van de tafd! -Zet de theepot buiten bereik van kinderen! MKumSi - Gebruik geen tafelkleed waar kinderen aan kinnen trekken! BRANsdtk°hting Thee is oorzaak nr. 1 van brandwonden bij baby's in peuters. Voorkom brandwonden bij baby's enjeuters! www.brandwonden.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 30