ic )nderzoek missers bouw school Belangrijkste ingrediënt is gezelligheid Vertraging werk Zandkreekbrug in te halen ZC Toch kinderopvang bij basisscholen in Sint-Annaland bevelanden kenkamer Borsele bekijkt tegenvaller bij nieuwbouw Don Bosco ,13 Clubs kunnen in Haestinge blijven tijdens nieuwbouw VV vrijdag 2 februari 2007 ■rank Balkenende RENSZAND - De reken- van de gemeente Borsele onderzoeken waarom de bouw van de Don Bosco- I in 's-Heerenhoek zes ton er uitvalt en hoe het aan- is verlopen. geft de Borsele gemeente- jsteren besloten. Doel van derzoek is lering te trek- it dergelijke tegenvallers, bij volgende grote projec- als uitbreiding van het ge- ehuis, geen lijken uit de illen. irgi'ote meerderheid steun- ttemin het collegevoorstel irkosten voor de Don Bos- iol op tafel te leggen, al le Lokale Partij Borsele tegen. Na bezuinigingen jeuwbouw wordt wat so- - kost Borsele dat 0 euro. Daarmee komt de ïring neer op 2,7 miljoen aouten raad klonk wel ongezou- itiek op de gang van za- e overschrijding zou vol et college van burgemees- 1 wethouders zijn veroor- ioor onder meer een aan- nde bouwmarkt en sterk ■n materiaalkosten, actievoorzitter B. Kooi- |d een kostenverhoging jna dertig procent buiten roporties. Hij greep het 1 aan om het aanbeste- lelvertalers den open dag -Wycliffe Bijbelvertalers zaterdag 24 februari een ag in de Maranatha-kerk ide open dag is er van al- loren en te zien over het meen bijbelvertaler. I dag begint om 10.00 1 de Bergweg 43a. Opge- in via telefoonnummer >17444. enda rgklachten: 0231231 aandag t/m vrijdag rende de openingstij- aterdagstot 12.00 uur 1CTIE ELAIMDEIM/THOLEN mspark 28 )us31 AA GOES 1113-315670 5113-315669 lij; redgoes@pzc.nl Balkenende (chef) nvan Dam ivan der Jagt 'aardekam de Vries (sport) en van der Werf rRALE REDACTIE rnspark 28 us 31 AA GOES 1113)315500 0113)315669 il: redactie@pzc.nl RNET pzc.nl il: web@pzc.nl dingsbeleid van d gemeente Borsele aan de ord te stellen. „Het is namelijk'schring en in slag bij gemeentelke projec ten." Kooiker bepleitte :en onder zoek naar de aanbecedingen in de afgelopen drie jaa en met na me de manier waaop aanne mers worden geseleceerd. Dat ging de andere :acties veel te ver. Niettemin vond CDA'er A. Schenk dat de raad deze over schrijding niet zonder slag of stoot aan zich voorbij kon laten gaan. Want: „De verklaringen voor de overschrijding zijn niet erg sterk en we praten wel over een forse kostenstijging, Je vraagt je af hoe je zo de plank mis kunt slaan." Schenk opperde de rekenkamer te vragen de kwestie Don Bosco- school eens uit te spitteh. Daar ging uiteindelijk iedereen mee akkoord. Overigens verspeelde LPB-frac- tievoorzitter Kooiker gisteren een stukje sympathie bij zijn col lega-raadsleden. Hij beweerde dat het gunningenbeleid nu te ondoorzichtig is en mede wordt bepaald door ambtelijke wille keur. Dat laatste schoot ver keerd in diverse keelgaten. Schenk distantieerde zich daar van, omdat de 'politiek verant woordelijk is'. PvdA'er J Huige vond dat Kooiker die aantijging maar eens moet onderbouwen. „Volgens mij heeft Kooiker daar geen concrete aanwijzingen voor." De LPB-fractievoorzitter liet vervolgens weten dat het colle ge (en dus niet" de ambtena rij) verantwoordelijk te stellen voor het gunningenbeleid en al les wat daarmee goed- en mis gaat. Bij WD'er R. Boekholt had hij het echter verbruid. „Kooiker heeft zich al vaker neerbuigend uitgelaten over ambtenaren. Ik vind dat niet toe laatbaar." ■EKACTIVITEITEN IND - Dorpshuis, 19.30 uur: r tijdelijk, blijspel door toneel- igBarland; I OP ZOOM - COC-café De 00 uur:Vrijdagavondcafé; UTSDIJK - Het Fort, 10.00 - :0pen voor bezichtiging; Het Snooker Centrum, 13.30- r Biljart voor ouderen, buurt- ise Polder; EERT - Kaj Munk, 13.00 uur: IENHOEK - De Kroon, 20.30 voer avond, 23.00 uur: Optre- zanger Alwin; ELAND - Jeugdsoos De Sik, c Geopend voor de jeugd van met 20 jaar; E-Sportcomplex De Molenva- 11.30 uur: Jeu de boules; ie, 13.00 uur: Soos, biljarten: )RP - De Goede Verwachting, r Avondruilbeurs o.m. mun- 1 ansichten, postzegels en an cien: IILIPSLAND - De wimpel, ■.Jubileumconcert muziekvere- mcordia; 3INGE - De Wemel, 13.00 uur: :Soos; biljarten en kaarten; E - Het Trefpunt, 13.00-17.00 rten. Medewerkers van bakerij-theetuin Jikkemiene zijn druk bezig met koekjes bakken, door Astrid van den Hek NISSE - De lucht van'ersgebakken koekjes komt je al tegmoet als je bak kerij-theetuin Jikkeirêke in Nisse bin nenloopt. Wie afgaat o het vrolijke stemgeluid, vindt eenjechte vrienden groep enthousiaste kotcjesbakkers met een verstandelijke beprking. „We kun nen heel goed met elkar opschieten." Onder begeleiding vannedewerkers van Stichting Het Gor: dat zorg en on dersteuning biedt aan lensen met een beperking, bakken ze ngelijks hele la dingen koekjes en broo. Bolussen hebben ze ooi Jikkemiene be tekent immers bolus, mar die maken ze niet zelf. Om half negen binden e eerste mede werkers van Jikkemien al hun schort voor, zodat er bij de opging van de win kel om tien uur verse kekjes in de schappen liggen. „Soms komen er heel vel mensen in het winkeltje, maar nieültijd. Ze ko pen vaak koekjes en bród", zegt Belin da, die achter de kassa saat. Voordat de winkel open aat, is er eerst even tijd voor een kopjeioffie en een paar zelfgebakken koekjs. Alleen de kapotte uiteraard, de reswordt keurig verpakt en verkocht. Hun belevenissen thuis tj hun ouders of in de zorginstelling waar ze wonen worden besproken. „Ik heb vannacht in een nieuw bed geslapen", vertelt Ma- rius. „En ik heb ook een nieuw dekbed. Dat sliep heel lekker." Na een half uurtje hebben de meesten geen zin meer om stil te zitten. Ze wil len weer aan de slag. Machine Ieder heeft zijn eigen taak in het produc tieproces. Het werkt als een goed geolie de machine. Jacco maakt de voorberei dingen voor het deeg en weegt nauwkeu rig de hoeveelheden af die in het recept staan. Als het deeg door de deegmachine is ge kneed, drukt Nicole er vormpjes uit. On dertussen weegt Marius de spijs voor de vulling af en maakt er bolletjes van. „Die moeten op het deeg en dan leg ik er een stukje deeg bovenop en daar doe ik dan ei overheen zodat ze mooi bruin worden", legt Marlies uit. Als de koekjes uit de oven zijn, verdeelt Stephanie ze over de bakjes en pakt Sandra ze in. Dan gaan ze naar het win keltje, waar Belinda ze verkoopt. Het hele proces gaat gepaard met luid gezang en gelach, want de gezelligheid staat voorop. Jacco: „Ik ben hier al van af het begin. Er zijn in de loop der tijd wel wat nieuwe gezichten bijgekomen, maar we kunnen heel goed met elkaar opschieten." Machteld is het met hem eens. „We zijn goeie vrienden van el kaar." De gezelligheid is ook de voornaamste reden dat veel dorpsbewoners graag even binnenlopen. „Ik vind het altijd leuk om hier mijn brood te halen. Het is lekker dichtbij, want ik woon hier aan de overkant", zegt mevrouw Burger. Jikkemiene trekt ook veel mensen van buitenaf. Die komen met name voor de theetuin, het kleine restaurantje achter de bakkerij, waar medewerkers van Jik kemiene vermoeide fietsers, wandelaars of automobilisten van een kopje koffie met wat lekkers voorzien. Sfeer Mevrouw Van Melle uit Ulvenhout doet zich na een lange autorit te goed aan een kopje koffie met een bolus. „Ik ben hier bij toeval gekomen, het zag er leuk uit en ik had zin in koffie. Ik wist niet dat hier mensen met een ver foto Willem Mieras standelijke beperking werken, maar dat vind ik een heel goed initiatief. Ze doen alles zelf en er hangt een goede onderlin ge sfeer. Dat merk je meteen als je bin nenkomt." De sfeer is volgens leidster Rianne het hoofdingrediënt van het succesvolle dagbestedingsproject. „Iedereen heeft wel een eigen taak, maar ze helpen el kaar ook met alles. Het is een hele socia le groep die erg betrokken is bij elkaar. We zijn als groep op elkaar ingespeeld en dat maakt het ook zo leuk. Die tien jaar gaan we zo zeker wel volmaken", vertelt Rianne. Dat lustrum laat nog even op zich wach ten, eerst moet deze maand het vijfjarig bestaan gevierd worden. Rianne is trots op wat er in die jaren is bereikt. „Het is heel mooi dat we allemaal zelf doen met de cliënten; bakken, inkopen doen, de was doen. Eigenlijk maken we alleen niet zelf de vloeren schoon, dat is het enige." Speciaal voor deze gelegenheid worden er koekjes in de vorm van muzieknoten gebakken. Het lustrum wordt immers gevierd met een concert Zaterdag 24 februari viert Jikkemiene het vijfjarig bestaan met een concert in de Hervormde Kerk van Nisse. Het be gint om 20.00 uur. Kaarten zijn te koop bi] Jikkemiene aan het Dorpsplein 46. door Harmen van der Werf KATS - De werkzaamhedeman de oude Zandkreekbrug il de weg Goes-Zierikzee liggen der weken achter op schtna. E. Buys, directeur van de tijdlij- ke vereniging Iris-Willjms, heeft er toch alle vertrou'en dat de afgesproken planing wordt gehaald. Een faillissement van één an de aannemers uit de combintie Iris-Willems is de oorzaak an de vertraging. Metaalconstic- tiebedrijf Willems uit het Vlam- se Balen legde eind decemer het loodje. „Het kost dan vn- zelf enige tijd om de zaak wei- op de rails te krijgen", verklart Buys, die tevens directielid is bij schildersbedrijf Iris. Iris heeft het werk aan [ie Zandkreekbrug en een vere lijkbaar karwei aan een bug over de Grevelingensluis pij Bruinisse volledig overgep- men. Een nieuwe onderaane- mer is gevonden. Het met volgens Buys lukken de aa- terstand in te lopen. Dat is ij de Grevelingensluis sneller g- -'aan dan bij de Zandkreekbrug. Het werk bij Bruinisse ligt één week achter op de planning, dat aan de Zandkreekbrug vier we ken. Buys: „Maar we werken daar inmiddels in ploegen. Ook op zaterdag en desnoods zon dags. In drie weken tijd kunnen we één week inhalen." De -brug over de Grevelingen sluis is sinds 25 september bui ten gebruik, die over de Zand- kreek sinds 23 oktober. Volgens Buys is alles erop gericht de brug bij Bruinisse eind maart ge reed te hebben. De Zandkreek brug volgt begin dan april. Het wegdek van de bruggen wordt volledig vernieuwd en de bruggen krijgen een straal- en schilderbeurt. Autoverkeer kan momenteel over de Grevelingen sluis en Zandkreek slechts ge bruik maken van één brug. Bui ten het vakantieseizoen kan dat, in de zomermaanden zou dat tot grote opstoppingen leiden. De tijdelijke vereniging Iris-Wil lems was geen onbekende in Zee land. Zij heeft jarenlang groot onderhoudswerk verricht aan de schuiven in de stormvloedke ring in de Oosterschelde. Borsele steunt aankoop molen HOEDEKENSKERKE - Een stichting in oprichting krijg financiële steun van de gemeente Borsele om de molen Koutermolen in Hoedekenskerke aan te kopen. De gemeente besloot gisteren 36.000 euro bij te dragen. Daarmee zit de stichting, waarachter de dorpsraad en de organisatie van het Winkeltje van Wullempje zit, een eind op de goede weg om de molen te verwerven en open te stel len voor publiek. Met de particuliere eigenaar is een aankoopsom van 80.000 euro overeengekomen. De stichting hoopt naast de Borsele bijdrage ook op Europese subsidie voor platte landsontwikkeling. Zulke bijdragen zijn nodig om vervol gens andere fondsen te werven. De fracties van de SGP, het CDA en de Lokale Partij Borsele spraken gisteren hun waardering uit het voor initiatief en het plan van aan pak. Goes legt verbouw monument stil GOES - De gemeente Goes heeft in overleg met de eige naar de verbouwing van een monumentenpand aan de Bierkade in Goes laten stilleggen. Voor het werk was geen bouwvergunning en een vergun ning van Monumentenzorg gevraagd. Die laatste is ook nodig voor verbouwingen aan het interieur, in dit geval een voormalige wasserette. De eigenaar was bezig met de sloop van de betonnen voe ten waarop vroeger wasmachines stonden, maar wist niet dat ook daarvoor vergunningen moeten worden aange- Mantelzorgers weekeindje weg GOES - Zeeuwse mantelzorgei-s die toe zijn aan een pau ze kunnen mee met een ontspanningsweekend voor man telzorgers in de Brabantse bossen. De Steunpunten Mantelzorg in Zeeland, in samenwer king met Mezzo, de landelijke vereniging voor mantelzor gers en vrijwilligersszorg organiseren zo'n weekeinde voor 13 tot en met 15 april. Zorgverzekeraar CZ ondersteunt het weekeinde met sub sidie. Op het programma staat een verblijf in een driester renhotel in Oisterwijk met contacten met ervaringsdes kundigen en de nodige afleiding. Er wordt een eigen bijdrage van 35 euro gevraagd. Twin tig Zeeuwse mantelzorgers kunnen zich aanmelden tot 15 maart bij het Coördinatiepunt Vrijwillige Thuiszorg Zee land annex Steunpunten Mantelzorg Zeeland: 0113- 249310. Fransen maken amok in café TERNEUZEN - De politie heeft in de nacht van woens dag op donderdag twee Franse mannen aangehouden in een horecapand in de Terneuzense Westkolkstraat. Eén van hen had vermoedelijk een pakje sigaretten gestolen van een medeweker van het café. Er ontstond een woor denwisseling, die uitmondde in een vechtpartij tussen per soneel, klanten en de twee Fransen. Daarbij sneuvelden twee stoelen. Nadat de politie was ge arriveerd, werd één van de agenten verbaal bedreigd. Daarop werden de beide Fransen (46 en 22 jaar) aange houden. Op het polutiebureau bleek dat de 22-jarige nog een boe te had openstaan van 480 euro. door Rob Paardekam SINT-ANNALAND - Er komt toch kinderopvang bij de twee basisscholen in Sint-Annaland, als die straks in hun nieuwe on derkomen zitten. De bouw daar van begint vermoedelijk begin volgend jaar. Het college van de gemeente Tholen besloot deze week tot de komst van kinderopvang bij de scholen. Daarmee krijgt het dorp toch een zogeheten brede school. Ook de bibliotheek wordt er gevestigd. Het feit dat scholen in de toekomst de plicht hebben om te zorgen voor kin deropvang buiten de schooluren heeft meegespeeld in het besluit van het college. De aanbieder van de opvang huurt straks een ruimte in het nieuwe gebouw. Directeur G. Bril van de openba re Casembrootschool is blij met de komst van professionele kin deropvang. „Dit neemt ons een hoop werk uit handen, omdat we anders zelf een vorm van op vang hadden moeten regelen", zegt hij. Het nieuwe gebouw voor de scholen - de tweede is de School met de Bijbel - komt op de huidi ge locatie. De scholieren moeten om die reden uitwijken naar de noodunits aan de F.M. Boog- aardweg, waar eerder de bewo ners van zorgcentrum De Schut - se tijdelijk onderdak vonden. In de laatste week van het huidige schooljaar vindt de verhuizing plaats, waarna de scholen ge sloopt kunnen worden. Nieuw bouw begint dan als het goed is begin 2008. Directeur Bril hoopt dat beide scholen ongeveer een jaar later terug kunnen naar de Schoolstraat. De nieuwbouw gaat ruim vijf miljoen euro kosten. Het college opteerde in eerste instantie voor een goedkopere variant, waarbij de scholen - die al jaren in het zelfde gebouw zitten - uit el kaar gehaald zouden worden. De raad koos echter voor het du re plan waarin de scholen bij el kaar kunnen blijven zitten. Het werk aan de Zandkreekbrug in Kats ligt al vier weken achter op schema. foto Willem Mieras De ChristenUnie stelde voor om het bedrag van 550.000 euro, waar in principe nog geen finan ciering voor is gevonden, te ha len uit het potje voor de impuls Sint-Maartensdijk en Scherpe- nisse. Dat kwam de partij op de nodige kritiek te staan. M. Klip- pel (RFT) stelde dat niet al het geld uit die pot naar Sint-Maar tensdijk mag gaan, terwijl de an dere partijen vinden dat bij het opstellen van de kadernota pas bekeken hoeft te worden hoe Haestinge wordt betaald. De nieuwbouw kost in totaal 4,8 miljoen euro. De wethouder liet verder weten dat hij het verzoek van de jonge- renraad om in het nieuwe ge bouw ruimte voor de jeugd te creëren, uiterst serieus neemt, In eerste instantie was het de be doeling om hen een ruimte te la ten delen met de muziekvereni ging, maar die repeteert op vrij dagavond en juist dan komen de jongeren ook graag bijeen. Er wordt gezocht naar een andere oplossing. door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - Het nieuwe Haestinge komt niet op de plek van het huidige sport en gemeenschapscentrum, maar iets meer in oostelijk richting. Op die manier kunnen clubs en verenigingen uit Sint-Maartens dijk het oude gebouw blijven ge bruiken terwijl het nieuwe wordt gebouwd. Als niet voor deze optie was ge kozen, hadden de vele gebrui kers van Haestinge een jaar zon der onderdak gezeten. Het zou voor de gemeente een enorme klus zijn geweest om voor alle verenigingen een alternatieve lo catie te zoeken. Wethouder C. van Dis maakte gisteren tij dens de raadsvergadering be kend dat het zo ver niet komt. Na onderzoek is gebleken dat het nieuwe gebouw best ergens anders op het terrein gesitueerd kan worden. Op die manier kan het oude Haestinge blijven staan tot het nieuwe klaar is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29