ZC anering plein kost zes ton extra I Goese brandweerkazerne bereikt de top Eis werkstraf en rijverbod voor fataal ongeval bij Hoek IPZC I Bureau maant gemeente tot spoed over Kaj Munk hoonmaken Bleekveld tegenvaller voor Goes In hoger beroep toch straf voor mislukte overval Morgen Open dag PZC 3 2 februari 2007 Vriesekoop heeft geen tijd voor tafeltennis editie Bevelanden-Tholen Frank Balkenende De gemeente Goes is a extra kwijt aan de sane- de bodem van het reld. Daar zat vroeger een dij, waardoor de grond is itreinigd met chloorverbin- Goes plaatste in 1991 rondwaterzuiveringsinstal- niaar die schoonmaakme- ■gaat veel te langzaam. ehuidige aanpak kost het Eker tientallen jaren voor- grond schoon is. Een snel- siveringsmethode is nodig, de chloorverbindin- jh dreigen te verplaatsen, ioor het steeds moeilijker te saneren. Daarnaast ide grond nog behoorlijk zijn. In elk geval viezer srd aangenomen, rspelen de herinrichtings- a voor het Bleekveld/ Kol- usbof een rol. Goes wil er ^rkeergarage, met in de koningen, bouwen. Ook ko maan het Bleekveld appar aten bij en verdwijnen de parkeervakken. De ge- wil van beide pleinen rblijfsgebied maken. ilen die plannen zadelen Goes een financiële tegenval- lis er sprake was geweest 0 situatie die voorlopig gandert, zou het ministe- aVolkshuisvesting, Ruim- Ordening en Milieu :}de bulk van de sanerings- ibetalen. flink gebouwd gaat wor- het Bleekveld, schuift de rekening terug naar :eente. Bij dergelijke 'dy- ehe' ontwikkelingen moet meente Veere zeewaartse tverterking BÜBG - Niet de goedkoop- iarde heste vorm van kust- rking moet de voorkeur vindt de gemeente Daarom houdt zij onver tast aan een zeewaartse akmgvan de kust ten noor- jnWestkapelle. iza! dit schrijven aan de secretaris van Verkeer en slaat, die over de kustver- üggaat. Die gaat binnen- adeur uit. De brief wordt Vertekend door de provin- iWaterschap Zeeuwse Ei- L ïoriftelijke pleidooi volgt a studie naar de kosten Etversterking bij Westka- Een zeewaartse aanpak See keer zo veel geld als iandwaartse. Daarmee Ide kans toe dat Rijkswa- de Iandwaartse ver zal kiezen. Geld mag de doorslag geven, vindt E. Als de eerste de beste |dat gekozen moet worden of kwaliteit het geld geeft, doet dat vre- cor het vervolg van het pro- Zwakke Schakels, stelt de ate. Goes de saneringskosten maar betalen uit de opbrengsten van bijvoorbeeld de parkeergarage, luidt het beleid van VROM. Volgens de gemeente klinkt dat leuk, maar is de praktijk an ders. Ze verwacht juist toe te moeten leggen op de grondex ploitatie voor de 530 plaatsen tellende parkeergarage, die zo:n tien miljoen euro kost. De gemeente vestigt nu haar hoop op een provinciale bijdra ge. Ze praat daarover binnen kort met gedeputeerde J. Suur- mond van milieu. De wasserij (De Zon, later Zee- tex) die lange tijd aan het Bleek veld was gevestigd, verhuisde eind jaren tachtig naar bedrij venterrein Poel I. Ze liet chloor in de bodem achter, in concen traties die de normen ver over schreden. In 1991 plaatste Goes een grondwaterzuivering, lange tijd herkenbaar aan een grote, groen kast die op het Bleekveld stond te pruttelen. Daarmee pompte de gemeente grondwa ter op om het vervolgens te be luchten en zo te reinigen en via het riool af te voeren. Niet lang daarna kwamen de eerste klachten over stankover last. Na ettelijke pogingen om het systeem te verbeteren, ver ving de gemeente de boven grondse installatie door een zui veringskelder, die naar nu blijkt weinig zoden aan de dijk zet. door Frank Balkenende GOES - Nog even en de brandweer in Goes zit een stuk ruimer. Vandaag bereikt de uitbreiding van de kazerne aan de Oranjeweg het hoogste punt. Het gebouw is nog niet eens zo oud. Het stamt uit 1996. Zorgverzekeraar CZ betaalde destijds de helft van de benodigde 1,5 miljoen euro. CZ wilde een nieuw kantoor neerzetten op de plaats van de oude ka zerne aan de Van der Spiegelstraat. Dat mocht, mits de zorgverzekeraar meebetaalde aan een nieuw onder komen van de brandweer. Na tien jaar is die kazerne alweer te klein. Door een groeiend takenpakket en intergemeentelijke samen werking is het aantal beroepskrachten in een decen nium meer dan verdubbeld. De kazerne is niet meer berekend op tien voltijdkrachten. Een instructielo kaal is ingericht als kantoor en de brandweermensen zitten krap in de bureauruimte. Daarnaast staat het terrein vol met materieel dat mo menteel niet binnen kan worden gestald. Het gaat om containers met specialistisch materiaal, aanhangers voor onder meer de jeugdbrandweer, een haakarmbak met drieduizend meter slangen en een watercontainer voor incidenten op de snelweg. De brandweer is volop in beweging. De trend is dat brandbestrijding en hulpverlening steeds meer regio naal worden georganiseerd. In Zeeland wordt bijvoorbeeld een veiligheidsregio ge vormd, waarin de brandweer een hoofdrol speelt. Zo wordt de kazerne in Goes de centrale post van de brandweerkring in de Oosterschelderegio. Ook werken korpsen steeds meer samen, zoals Borsele en Goes die samen een facilitair hebben opgezet. Dat huist in Goes. Dat soort ontwikkelingen vergt meer ruimte en daar om wordt aan de zuidkant van de kazerne een stuk aangebouwd. Er komt flink wat kantoorruimte bij, maar ook drie extra deuren voor materieel. De kazer ne telt er nu zeven. De aanbouw kost 8,5 ton en is te gen de zomer klaar. foto Willem Mieras GOES - Een 20-jarige Kapelle- naar die eerder door de recht bank was vrijgesproken van een mislukte beroving in Goes is in hoger beroep door het Haagse gerechtshof toch veroordeeld. Ook is de man schuldig bevon den aan verzet tegen zijn aan houding. Hij kreeg voor beide misdrijven een celstraf van een half jaar waarvan bijna de helft voorwaardelijk en een werk straf van 60 uur opgelegd. De Kapellenaar probeerde een jaar geleden samen met een vriend bij een wederzijdse bekende een schuld van 150 euro te innen. Bij deze incasso zette de vriend van de Kapellenaar de bekende een mes op de keel en riep: „Dit is een liquidatie!" Het tweetal vertrok zonder geld. De vriend is inmiddels veroordeeld tot een jaar cel wegens afpersing. De Kapellenaar zei dat hij van tevoren niet had geweten dat zijn vriend de schuld onder drei ging van geweld wilde innen. Ook gaf hij de politie de schuld van de ruzie bij zijn aanhou ding. De hofaanklager dacht daar anders over en vond dat de Kapellenaar twee keer in de fout was gegaan. Hij kreeg het gerechtshof aan zijn zijde. De opgelegde straf is nagenoeg ge lijk aan de eis van de aanklager. februari start de unieke verzamelserie van Suske en Wiske op klein formaat I Suske en Wiske, nu ook op tabloid! r (Advertentie) 3 februari IQ.3D - 15. uur Hogeschool Zeeland r www.hz.nl 9 (Advertentie) Wij geven u de helft cadeau! lieve Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve Nt serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 53-jarige \touw uit Middelburg heeft vol gens het Openbaar Ministerie een dodelijk ongeval veroor zaakt door zeer onvoorzichtig en onoplettend te rijden. Bij het ongeval op de N61 bij Hoek vie len vorig jaar op 19 september bij een frontale botsing twee do den te betreuren. De 21-jarige Mireille de Koeijer uit Oostburg was op slag dood. Een dag later overleed de 10-ja- rige Cindy Pagé aan haar ver wondingen. Een 11-jarig meisje verkeerde in het ziekenhuis in Gent aanvankelijk in levensge vaar, maar is aan de beterende hand. Een 12-jarige jongen liep ook verwondingen op. Een 11-ja- rig meisje bleef ongedeerd. Officier van justitie R. Ramme- loo eiste gisteren bij de recht bank in Middelburg tegen ver dachte 240 uur werkstraf, zes maanden voorwaardelijke ge vangenisstraf en twee jaar rij ontzegging. Wat die een leuk uitstapje naar Film by the Sea in Vlissingen moest worden, eindigde in een tragedie. De onderwijzeres van cle IJzehdijkse basisschool Het Molenbolwerk reed met vier leerlingen van groep 7 en 8 in haar auto richting Hoek. De Middelburgse kwam met het rechterwiel van haar Landrover in de berm, maakte een slinger beweging, en deed een stuurcor- rectie. De auto schoot door naai de andere weghelft en botste frontaal op de auto van de Oost- burgse. „Was u in slaap gevallen?",was de vraag van rechtbankpresi dent J. Hopmans. Een getuige was opgevallen dat de terreinwa gen langzaam naar rechts reed. Anderen hadden de auto ook twee slingerbewegingen zien ma ken en twee keer in de berm zien rijden. De Middelburgse zei niet te zijn afgeleid.Verder reed ze niet te hard. Ze kende de weg goed. „Ik raakte in de berm en verloor de macht over het stuur. Het was een schrikreactie. De eerste ge dachte was: ik moet terug op de weg." Uit technisch onderzoek bleek dat er geen mankementen aan de auto waren. Rammeloo wees óp de impact voor de nabestaanden, de school en de samenleving in IJzendijke. „Maar ik durf te beweren dat verdachte ook slachtoffer is." De nabestaanden maakten giste ren gebruik van het spreek recht. Zij hadden van de vrouw meer begrip voor hun leed en een beter contact verwacht. Raadsman E. Schute vond dat zijn cliënt de fout had gemaakt door met haar auto in de berm terecht te komen. Hij vond al leen de verkeerovertreding be wezen en pleitte voor een lagere straf. Uitspraak op 14 februari. Groen licht voor zorgcomplex SCHERPENISSE - De gemeenteraad van Tholen heeft gisteren ingestemd met de bouw van een nieuw woonzorg complex aan de Laban Deurloostraat in Scherpenisse. Daarin komen ook een dorpshuis en een multifunctionele gymzaal. De huidige gymzaal gaat tegen de vlakte. De ChristenUnie vroeg of er echt geen mogelijkheden zijn om die zaal te laten staan, omdat een oud gebouw niet per se een slecht gebouw hoeft te zijn. Andere fracties vinden dit echter het juiste moment om een nieuwe gymzaal neet- te zetten. Het multifunctionele daarvan zit hem in het feit dat er straks ook voorstellingen gegeven kunnen worden. Op die manier kan het dorpshuis bescheiden van omvang blijven. Het woonzorgcomplex krijgt ongeveer twintig ap partementen. Meisje gewond bij aanrijding POORTVLIET - Een tienjarige meisje is gistermiddag ge wond geraakt: bij een verkeerongeval op de Poortvlietse- dijk in Poortvliet. Het kind fietste samen met een vrien dinnetje over de Randweg en wilde de Poortvlietsedijk oversteken. Plet vriendinnetje stopte maar het 10-jarige meisje uit de gemeente Tholen stak de weg over. Ze werd nog net geschept door een 30-jarige automobilist uit Tho len. Het meisje kwam met haar hoofd tegen de voorruit te recht. Ze werd met de ambulance naar het ziekenhuis ver voerd en kon na behandeling naar huis. Bergse bloedbank vernieuwd BERGEN OP ZOOM - Het donorcentrum in Bergen op Zoom zoekt vijfhonderd nieuwe mensen die bloed of bloedproducten willen afstaan. Het centrum is nu in ge bruik bij 3500 donoren uit Tholen en de regio Bergen op Zoom, maar kreeg bij de vernieuwing van de inrichting extra capaciteit om de stijgende vraag naar bloedproduc ten te helpen lenigen. Het bloedafnamecentrum van bloed bank Sanquin aan het Boerhaaveplein is recent gemoder niseerd. Massale vechtpartij Middelburg MIDDELBURG - De politie heeft gistermiddag in Middel burg in de Roozenburglaan een vijftienjarige Middelbur ger aangehouden op verdenking van mishandeling. De jongen was betrokken bij een vechtpartij op de Kanaal- weg waarbij ongeveer twintig jongeren betrokken waren. Een van de jongeren is zodanig mishandeld dat hij met de ambulance naar het ziekenhuis is gebracht. Hij liep een hersenschudding en verwondingen aan zijn nek en rug op. Momenteel hebben drie jongeren aangifte gedaan van mishandeling. Het onderzoek is gaande en de politie sluit meerdere aanhoudingen niet uit. door Rob Paardekam IIANSWEERT - Het Bureau Eer lijke Mededinging (Iïem) wil dat de gemeente Reimerswaal vaart zet achter een nieuw besluit over het al dan niét houden van feesten en partijen in dorpshuis Kaj Munk in Hansweert. Het col lege hoopt komende dinsdag de knoop door te hakken. Het Bern vindt dat in gesubsidi eerde dorpshuizen geen feesten mogen plaatsvinden, omdat dat oneerlijk zou zijn tegenover de reguliere horeca. Daarom bond ze de strijd aan met de gemeente Reimerswaal over de partijen in Kaj Munk. Vorig jaar verklaarde de ge meente een bezwaar van het Bern ongegrond, maar dat be sluit werd van tafel geveegd door de rechter.Die heeft onder meer moeite met het feit dat de gemeente stelt dat Kaj Munk niet concurreert met de horeca. Op zich wordt dat niet betwist, maar de gemeente zou verder hebben moeten kijken dan al leen Hansweert. Wellicht bena deelt het dorpshuis met zijn fees ten wel ondernemers in omlig gende dorpen. Het college besloot niet in be roep te gaan en dus moet ze een nieuw besluit nemen op het be zwaar van het Bern. Die organi satie vindt dat het veel te lang duurt. „Dat had binnen zes we ken na de uitspraak moeten ge beuren", zegt A. Hogervorst. „Begin januari dus." Het Bern heeft de gemeente tot volgende week dinsdag de tijd gegeven met een nieuw besluit te komen, anders stapt de club opnieuw naar de rechter. Het college wil dinsdag de knoop door te hakken. B en W kunnen het bezwaar van het Bern opnieuw ongegrond verkla ren, zodat de feesten door kun nen gaan. Hogervorst rekent daar echter niet op na enkele uit spraken van de rechter die in het voordeel van het Bern wa ren. Als de gemeente toch weer met een truc komt om de feesten mogelijk maken, volgt een nieu we juridische strijd. (Advertentie) 9j ticket.2 your fu' your future Open Dag Maritiem Instituut De Ruyter Boulevard Bankert 130 en 156, Vlissingen Zaterdag 3 februari van 10.30 tot 15.00 uur (Scheepvaartdag) Kijk op: www.ticket2yourfuture.nl zeeuwse almanak Half vol Oma verbaast zich iedere keer over de hoeveelheden melk die haar kleinkinderen wegslikken. Als de middelste van acht jaar oma weer om een beker melk vraagtis haar reactie: „Tjonge, nu is dat pak alweer bijna leeg, dat gaat toch snel. Een uurtje later komt de jong ste van zes verontwaardigd de kamer in met het lege pak melk in de hand en zegt triom fantelijk tegen oma: Wat ben jij dom zeg, op de pakken staat halfvol. Koop dan ook volle melk, die zijn niet zo snel leeg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27