Een nieuwe ploeg columnisten PZC PZC Met 25% korting De AAP van vrijdag is al vergeven naar het lentefestival Middelburg itftir ctie Beatrix op drie is niet nieuw het alfabet van Zeeland vrijdag 2 februari 2007 Ernst jan Rozendaa! Matty Verkamman Willem van fotocollage Kees Lammere/PZC 25% korting op entree lentefestival 2007 Middelburg PROGRAMMA OVERDAG 9:00 - 17:00 uur entrée: gratis Kinderfestijn Alles voor een onvergetelijke dag: springkussen, schmin ken en zelfs swingen op de muziek van een echte DJ! Ook zijn er drankjes en hapjes aanwezig, en uiteraard zijn de ouders ook van harte uitgenodigd! Benny's Big Show Orchestra Just like Robbie Lange Frans Baas B Jan Smit (hoofdact) Benny's Big Show Orchestra (feestelijke afsluiting om 23:45 uur) i Maikel Harte Wim Hofman Marleen Blommaert PROGRAMMA AVOND vanaf 18:00 uur entrée: 15 euro in de voorver koop, 20 euro aan de poort Edith Ramakers, lezersredacteur, is bereikbaar per post op het adres van de Centrale Redactie van de PZC, Stationspark 28, Postbus 31, 4460 AA Goes Telefonisch: 0113 - 315660. E-mail:Lezersredacteur@pzc.nl Het forum waarop lezers zich kunnen uiten over actuele zaken is bereikbaar via internet: www.pzc.nl. Enkele lezers mopperden deze week over de in hun ogen te ge ringe aandacht die we aan de verjaardag van koningin Bea trix hebben besteed. Ze spraken de hoop uit dat dit niet de op maat is voor de PZC nieuwe stijl. „Ik ben 71 jaar en woon vanaf 1994 in Groede", mailt Martin Koenen. „Ik ben redelijk tevre den met uw krant, maar nu moet me toch iets van het hart." Hij vindt dat de eenkolomsfoto van Beatrix 'is weggefrommeld op pagina drie tussen de zorgpo lis en de mopjes'. Liever zag hij de staatsiefoto van oma en de kleinkinderen prominenter geplaatst, zoals een landelijke krant heeft ge daan. „Misschien kunt u een apart persoon aanstellen, die het leuke nieuws opspoort, dat zou een feest zijn." De eindredactie reageert dat dit geen nieuw beleid is. Vanaf 2002 wordt er of op de voorpagi na, of op pagina drie bescheiden aandacht gegeven aan de ver jaardag van de vorstin. Vorige week vrijdag werd in de serie Om de Kroon in de PZC nog uit gebreid ingegaan op de 69e ver jaardag van de koningin. De PZC houdt op Koninginnedag elk jaar veel ruimte vrij voor foto's van Beatrix en haar fami lie. De eindredactie moet wel erken nen dat de foto van de koningin en haar kleinkinderen een aan sprekende foto is. Die is veilig opgeslagen in het archief. Met trots presenteert Café Nationaal Middelburg, in samen werking met o.a. de Gemeente Middelburg, het Lentefestival 2007 op 24 maart op de Grote Markt in Middelburg. Er worden ruim 5000 mensen verwacht en het het zal een onvergetelijke dag en avond worden. Het Lentefestival 2007 zal 's ochtends om 11:00 reeds haar deu ren openen, waarna onze jongste inwoners kosteloos kunnen genieten van het kinderfestijn: springkussen, schminken, zelfs swingen op de beats van een echte DJ! Ook ouders en de rest van de familie zijn hierbij uiteraard van harte welkom. Vanaf 19:00 zal het avondprogramma aanvangen, waarna tot een uur of twaalf een oorverdovend muziekspektakel zal plaatsvinden, met als absolute topper een optreden van Jan Smit. Ook Benny's Big Show Orchestra staat garant voor een groot muzikaal feest. Lange Frans Baas B en Just Like Robbie maken het ensemble compleet. De entréeprijs voor de avond (vanaf 18:00 uur) bedraagt 15 euro in de voor verkoop, aan de deur wisselt een entréebewijs voor 20 euro van eigenaar. Haast is hierbij enigszins geboden, gezien het feit dat het Festivalterrein 'slechts' 5000 mensen kan herbergen! Tal van telefoontjes, mails, brieven en faxen over de rui ming van graven in Oost-Souburg bereikten de redactie afgelopen week. Persoonlijke en ontroerende berichten van nabestaan den die onwetend waren van de ruiming van de rust plaats van hun dierbaren. De emoties liepen hoog op. De pijlen werden vooral gericht op de verantwoordelij ke wethouder van de gemeente Vlissingen, Maaike Wal raven, nota bene van de Partij Souburg Ritthem. Ze bleef een goed antwoord schuldig. De teleurgestelde dorpsgenoten hadden meer inlevings vermogen van hun wethouder vernacht én meer zorg vuldigheid in een zo gevoelige kwestie. Walraven trad dinsdagmiddag af. Nog een laatste brief: Een monument Johannes Vermeel- (1632-1675) krijgt een grotere graf steen in de Oude Kerk in Delft. Op initiatief van Vrien den van het Vermeercentrum wordt de oude herinne ringssteen - ter grootte van twee stoeptegels - vervan gen door een grotere. Hij verdient meer dan dat, aldus de woordvoerder (PZC 27-1). Als het Oorlogsmonument op de Sloedam moet wijken vanwege de aanleg van een spoorlijn, dan ligt dat om be grijpelijke redenen gevoelig. Onze grootste zeeheld krijgt zijn kanonnen weer terug. Alles op zijn plaats! We staan weer een ogenblik stil bij wat ons dierbaar was en is. Het is een essentieel deel van ons geestelijk leven. Onvervreemdbaar verbonden met plaats en monu ment vormt dat een maatstaf, een standaard voor onze cultuur. Zo hoort het ook! Daar zijn we terecht trots op toch? Veroordelen we niet de ontkenning van en de in breuk op dat onvervreemdbare? Dat onvervreemdbare is nu juist in Souburg op de be graafplaats geweld aangedaan. Daar hebben wij als fa milie grote moeite mee. J. M. v.d. Burght-v.d. Velde P. van Anrooylaan 51, Temeuzen Dit is de vijfde aflevering van de serie Achter de Schermen. Dit keer Sidney Henneman en Edwin de Wolff, planners en be wakers van het proces van de (advertentie)pagina's. (Slot) „De AAP is al weg", zegt Sidney Henneman tegen een klant. Vak jargon dat verwijst naar de Ach terste Achter Pagina. Een gelief de plaats voor adverteerders. „Na die opmerking begint de on derhandeling met de klant",zegt Henneman. „Kijk, de AAP van vrijdag kan dan wel vergeven zijn, maar die van zaterdag heb ben we nog in de aanbieding." De planners zetten dagelijks de advertenties op de pagina's en het liefst kijken ze zo ver moge lijk vooruit. „Sommige adver teerders hebben nu al een plaats je gereserveerd in de krant voor de laatste dag voor Kerstmis." Planners moeten overzicht hou den en dus is er dagelijks over leg tussen hen en de redactie. De planners zetten de adverten ties op de pagina's. „Met dat lijstje, waarop het aantal pagi na's, de plaats van de kleurenpa- gina's, de bijzonderheden staan vermeld, gaan we naar de redac tie. Die weet dan waar ze aan toe is." Planners kunnen nogzovJ kijken, soms moet alleswj omgegooid en geven zeo^j om de drukpers in Bestwj pen. Dat was bijvoorbeelos geboorte van Maxima's td kind. Albert Heijn wilded de volgende dag een advert* over beschuit met muisjesrf sen. „En de redactie wildei] tuurlijk ook pagina's aanps sen. Dan moet er geïmprori- seerd worden", zegt Henng Door de omschakeling van broadsheet naar tabloid J de samenwerking tussen den ners en de redactie nogin|a ver. „Dat heeft met detect te maken. Maar de krant ij er wel mooier op", zegt de Wolff. Hij wijst erop dat ere kleurenpagina's gemaakte nen worden op klein formaat dan op groot formaat. Dekt teit van de drukpers bepa aantal pagina's waarop' mogelijk is. „Hetgrotev van tabloid is dat we vei kleurenpagina's kunnenaasj den. Een voorbeeldje: enkele gina's van de serie vanWer^ Uitvoering zijn in zwart-* meegegaan. De kleurenpag waren vergeven. Jammer,c bloid zou de hele serie ink zijn geweest." Edwin de Wolff en Sidney Henneman (rechts) Algemene voorwaarden abonneevoordeel Niet In combinatie met andere aanbiedingen. Geen korting achteraf op reeds betaalde kaarten. Alleen bonnen van krantenpapier worden in behandeling genomen. PZC is niet verantwoordelijk en kan met aansprakelijk worden gesteld voor het gebodene en de financiële en administratieve afwikkeling bij de deelnemende organisaties. Wijzigingen in de spelregels, data, aanvangstijden en geldende prijzen zijn te allen tijde voorbehouden. Prijzen worden uitgegeven zolang de voorraad strekt. PZC BV gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Zie het colofon van PZC voor meer informatie. Naam: I Voorletters: Adres: Postcode: Woonplaats: Telefoon: E-mail adres: Aantal kaarten: (max. 2 perk Bon volledig ingevuld inleveren bij Café Nationaal, Markt 55 Middelburg. het alfabet m zeeland Zie voorwaarden elders op deze pagina. Als de PZC volgende week overgaat op tabloidformaat, treedt een an- I dere ploeg columnisten aan. Die be- j staat uit vier nieuwkomers en drie oude bekenden. Van de nieuwe gezich- ten komen er twee uit eigen gelederen: Ernst Jan Rozendaal uit Middelburg en Willem van Dam uit Wolphaartsdijk. Rozendaal is verslaggever voor de PZC in Den Haag. Zijn eerste column ver schijnt woensdag. Een column is wat hem betreft, een stukje tekst dat de le zer bij het ontbijt even wakker schudt, door bijvoorbeeld een ongewone obser vatie of een gevatte formulering. „Ik zal niet te veel naar mijn eigen navel staren, maar mijn onderwerpen zo breed mogelijk kiezen." Omdat hij veel in Den Haag is, kan hij ervaringen op schrift stellen die hij in een nieuwsver- haal niet kwijt kan. „Een anekdote uit de vergaderzaal of een persoonlijke ty pering van een bewindspersoon." Willem van Dam is regioverslaggever. Hij debuteert donderdag. Van Dam houdt wel van' de manier waarop Mar tin Bril, van onder andere de Volks krant, zijn stukjes schrijft. „Maar die zijn soms wel aan de lange kant. Zijn observaties in het algemeen kan ik wel waarderen. Ik wil opgewekte stukjes schrijven. Mensen moeten zichzelf en het leven niet zo serieus nemen. Ik wil mensen een glimlach geven." Matty Verkamman uit Kats is de derde nieuwkomer. Hij schreef jarenlang co lumns voor Trouw. Maar meer nog is hij bekend als 'lopende encyclopedie' van Oranje en voetbal. „Ik zal voor de PZC niet alleen over sport schrijven. Ik wil klein leed beschrijven. Omdat ik geen rijbewijs heb, zit ik vaak in de trein en bus. Dan zie je veel voorbijko men." Deze winter is hij al drie keer verkouden geweest en dat komt alle maal door het openbaar vervoer. „Ben jij al eens in Oude Tonge geweest?" Daar kwam hij met de bus terecht op weg naar Rotterdam. Oude Tonge kon hem al niet bekoren, maar zeker het busstation niet. „Dat is troosteloos. Ik heb drie keer 42 minuten moeten wach ten omdat de aansluiting niet goed gere geld is. Drie keer wachten, drie keer verkouden." Maikel Harte (Temeuzen) is de vierde nieuwkomer. Hij is advocaat en muzi kant. „Ik schrijf al langer liedjes. Co lumns schrijven lijkt me gemakkelij- •ker, want ik hoef geen rekening te hou den met de muziek. Meestal zet ik een fles whisky op tafel, dan komt de inspi ratie vanzelf. Grapje." De huidige columnisten Marjan Berk, Wim Hofman en Marleen Blommaert maken het team compleet. foto Willem W Speciale voordeelactie voor PZC abonnees Tegen inleveren t/m 23 maart van onderstaande bon bij onder staand verkoopadres ontvangt u 25% korting op de voorver koopprijs van 15 euro. Deze bon kunt alleen inleveren bij het verkooppunt "Cafe Nationaal" in Middelburg (2 kaarten per bon). Er zijn slechts 500 kaarten beschikbaar. Dus wees snel, want: op=op! Een column van Balkenende Premier Jan Peter Balkenende schrijft 6 februari, de dag dat de PZC omschakelt van groot formaat naar tabloid, een gastcolumn in de PZC. Als bekende Zeeuw was hij bereid iets te schrijven voor zijn 'oude krant'. Café Nationaal Markt 55 Middelburg 0118-624333

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 22