Dercksen stopt met topzeilen beu larco Groeneveld is het gekonkel P-JPW 1 gqj KRAS.NI 21 Wintersport TIROL Wintersport TIROL Amsterdammer gaat nu tijd steken in zijn bedrijven vrijdag 2 februari 2007 vanaf Super voordelig'. vanaf Waanzinnig geprijsd! vanaf V/oornógmeeM/uintersportrei^ 8-daagse autoreis Oostenrijk 8-daagse autoreis Oostenrijk Voordelige wintersportvakantie naar prachtig skigebied Advertentie NU VOLOP SNEEUW IN OOSTENRIJK! Genieten in winters TIROL! boek online of bel 073 - 5 999 9°° aelische is oriet tijdens ssuurstrijd «ff - De dressuurruiters g morgen in Heikant om Voortitels van de KNHS Zeeland met de daaraan „den startbewijzen voor K, In het hippisch sport lui komen, evenals vorig ije combinaties in de ring (li da de voorselectie heb- 'm te plaatsen. ilasse Z2 krijgt Thamar ja van de Hexagonstal «re wegens haar interna- status niet de kans om itel te verdedigen. De zus- ijntal en Jessica Nijpjes m staat worden geacht van hun stalgenoot over Ven. igagon's Ustinov en Hexa- Unehained heeft Chantal ijzers in het vuur. De zus sen concurrentie van de i seizoen naar de klasse jromoveerde Mieke Evert- de strijd om het outdoor ioenschap afgelopen zo- jgde de amazone uit Hein- ad voor een verrassing, g stuurde toen de merrie iade klasse Z1 naar de ti- ip tijd :2ani is net op tijd terug aél om met Hexagon's haar titel in de klasse lerdedigen. De Israëlische door minister Rita Ver- deze zomer terug naar Ierland gestuurd. Inmid- zij teruggekeerd bij de postal in Schore. Omdat een Zeeuwse stal rijdt, deelnemen aan de pro kampioenschappen, ioverstap van Sander Os- :de pony's naar de paar- tc'nter een gevaarlijkete- aler voor Raz Nizani in Anneke Phernambucq, iCömmee, Sandra van der jen Jacqueline Walraven sin staat worden geacht k een verrassing te zor- ïfc spannend belooft de deklasse Ml te worden, jarige Marie-Anek Bruijn- a de 35-jarige Miranda Bans bleken in de aan- de titelstrijd immers door Peter van der Meeren AMSTERDAM - De olympische sportploeg raakt zijn boegbeeld - in dienstjaren - kwijt. Herbert Dercksen stopt met zeilen in de Tornado. De 33-jarige Amster dammer kreeg dertien jaar on dersteuning van NOCNSF en be taalde terug met één olympisch diploma. „Vijfde in Athene, daar zal het bij blijven. Ik heb veel gewonnen, maar die ene me daille helaas niet." Toevallig: Herbert Dercksen zag deze week ineens zijn olympisch diploma liggen tussen allerlei papieren. „Heb ik het even spe ciaal opgepakt en eens goed gele zen. Wel typisch ja, dat je dat te genkomt op het moment dat je net besloten hebt om met topzei len te stoppen." Dercksen heeft een mooie ere lijst. Met de in Australië gebo ren stuurman Mitch Booth werd hij één keer Europees kampioen in de Tornado. Drie keer werd de wereldtitel in de Formule-18 behaald. Speciaal voor de Spe len van 2004 liet Booth zich tot Nederlander naturaliseren. Hij ging voor een gouden plak, na voor zijn geboorteland al olym pisch zilver en brons te hebben gewonnen. De onderneming strandde dus op de vijfde plaats. Hierna ont stonden haarscheurtjes in de re latie tussen Booth en Dercksen, die in 1996 zijn debuut op de Spelen had gemaakt. Met stuur man Ron van Teylingen werd hij achtste in het Amerikaanse Savannah. „Mitch en ik kwamen tot de con clusie dat we er alles uit hadden gehaald en een plaats bij de éch te wereldtop er niet inzat", al dus Dercksen. Vorig jaar werd de breuk officieel en formeer den beiden een nieuw team voor het WK in Argentinië. De win naar van de onderlinge strijd verzekerde zich voor nog eens drie jaar van de steun van spon-, sor Zwitserleven, zijnde 200.000 euro per jaar. Aan boord bij Mischa Heemskerk eindigde het WK voor Dercksen in een enorme de ceptie. „26ste, dat was duidelijk niet goed genoeg", aldus de Am sterdammer die in diverse klas sen aan ruim zeventig wereld en Europese kampioenschappen deelnam. Hij gaf meteen na het WK al aan dat het wel eens ge beurd kon zijn met zeilen op top niveau. „Per slot van rekening ben ik straks 34, hebben we een zoon tje van twee en wordt het tijd om meer tijd te steken in mijn twee bedrijven." Dercksen han delt in horloges en catamarans. „Ik vul mijn dagen wel. Dat zal de verwerking van deze beslis sing eenvoudiger maken. Op zich was de keuze niet zo moei lijk, al is het best even slikken als je zoveel tijd en energie in iets gestoken hebt en uiteinde lijk je doel niet haalt. Maar dat zat er ook niet meer in, tenmin ste niet voor 2008. In anderhalf jaar worden Mischa en ik niet goed genoeg om een medaille uit China weg te halen." Of Booth en zijn nieuwe partner Pim Nieuwenhuis dat kunnen, is zeer de vraag, gezien hun pres taties van de laatste tijd. „Sco ren als zeilteam vergt nu een maal heel veel trainingsarbeid en geduld", weet Dercksen. Versnippering Voor de Nederlandse zeilsport is het spijtig dat Booth en Derck sen niet meer samen verder wil den, want als geroutineerd kop pel hingen ze dicht tegen de mondiale Tornado-top aan. „On ze breuk was versnippering van kwaliteit, maar je moet je ogen niet sluiten voor de realiteit. Er waren te veel dingen gebeurd om nog samen te werken", zegt Dercksen. Hij gaat niet geheel voor de zeilsport verloren. Dercksen gaat sturen in de Formula-18 en kijkt rond in het circuit van de 'grote boten'. „Ik was al eens zij delings betrokken bij de Volvo Ocean Race. Wie weet." Terug kijkend is hij vooral trots. „Ik heb baanbrekend werk verricht in mijn sport door het vinden van grote sponsors. Mede daar door-kreeg" het zeilen in ons land nieuw elan." GPD Herbert Dercksen (rechts) in de boot met zijn laatste partner, Mischa Heemskerk. De prestaties van het duo vielen zo tegen, dat Dercksen besloot te stoppen. foto GPD Nog beperkt plaats in de Krokusvakantie! Geweldig familie-skigebied! waarom zou je verder zoek dig bij de stichting zou komen te liggen." „De volgende dag belde Cor Klos. Hij wilde nog eens met me praten en ik heb toen anderhalf uur met hem gesproken. Maar het was al snel duidelijk dat de weg voor mij werd afgesloten. Hij vroeg om garanties voor vol gend seizoen, maar die kun je in het voetbal nooit geven. Er bleek ook nog steeds nauwelijks vertrouwen in mij te zijn. Die zelfde avond heb ik naar Zierik- zee gebeld en de mensen daar verteld dat ze een nieuwe trai ner voor het volgende seizoen hadden." Later kreeg Groeneveld te ho ren dat Adrie Kleppe meteen in opstand was gekomen, toen bleek dat spelers en bestuur met de trainer verder wilden. „Hij heeft bestuursleden gebeld en gedreigd samen met een hele boel sponsors te vertrekken als mijn contract verlengd zou wor den. Hij zou die sponsors des noods naar Kloetinge brengen. Daarna is hij ook onrust binnen de selectie gaan stoken, door spelers op te bellen. Ik ben heel boos geworden. Op de nieuw jaarsreceptie heb ik tegen hem gezegd dat hij zijn zin had gekre gen. En dat hij niet meer tegen me hóefde te praten. Ik probeer altijd open en eerlijk te zijn, hij blijkbaar niet." Terugkijkend op zeven moeiza me maanden steekt Groeneveld de hand ook in eigen boezem. „Ik durf mijn fouten best toe te geven. Bij Breskens en SSV'65 heb ik nu in ruim anderhalf jaar tijd precies vijftien punten ge haald. Overal is een verklaring voor, maar het wordt voor me zelf wel tijd dat ik snel resulta ten ga boeken." Volgens de trainer zijn de plooien tussen het bestuur en de stichting wel weer glad gestre ken. „En ik hoop dat dat zo blijft, want SSV'65 is een leuke club. Alleen is het afgelopen de cennium in de organisatie nooit rekening gehouden met promo tie naar de hoofdklasse. Je moet dan al een spaarpot hebben, zo dat je de stap kunt maken. Bij het bouwen van een huis leg je normaal gezien eerst een funda ment. Bij SSV'65 lijkt het wel of ze met de schoorsteen zijn be gonnen." De sponsorstichting van SSV'65 wilde gisteravond nog niet rea geren op de uitlatingen van Mar co Groeneveld. Aankomstdata: februari 10-17 -24, maart 3-10-17 U verblijft in het fijne familiehotel Gasthof Rossmann op basis van half pension. Met de zorg van de familie zal het u aan niets ontbreken. Het hotel beschikt o.a. over een rustiek ingericht restaurant en een Stube. Het hotel Is gelegen in Greifenburgeen leuk dorp gelegen in het dal van het riviertje de Drau.Heel mooi in Greifenburg is het 17e- eeuwse kasteel met een vierkante burchttoren en delen van de middeleeuwse burcht In Karinthië vindt u 9 skigebieden met meer dan 300 km piste. Voor elke skiër of snowboarder mogelijkheden genoeg dus. Maar ook schaatsen, wandelen, sleeën, langlaufen en wellness behoren tot de mogelijkheden in dit prachtige stukje Oostenrijk U zult zich beslist met vervelen! AUTO 73.596, zie www.kras.nl/73596 iner van SSV'65 botste meerdere malen met sponsorstichting oordelig sneeuw Aankomstdata: februari 10 -24, maart 3-10-17 U verblijft in het gezellige Waldhotel Putz in Berg op basis van halfpension. Het hotel beschikt o.a. over een lounge met open haard, restaurants, bar, Stube, diverse gezellige 1 zitruimtes, recreatieruimte met overdekt zwembad, sauna en solarium (tegen beta- ling). In het hotel is ook een skischool aanwezig waar u naast het boeken van ski- snow- H board- of langlauflessen ook liftpassen voor het familie-skigebied Emberger Alm ,j kunt aanschaffen en waar u materiaal kunt huren. De omgeving leent zich uitstekend i; voor allerlei vormen van winters plezier. De loipen worden er keurig onderhouden en datzelfde geldt voor de sneeuwgeruimde wandelpaden, die beiden direct bij het hotel I beginnen, dus... kan het gemakkelijker? AUTO 73.595, zie www.kras.nl/73595 Aankomstdata: februari: 10-17-24 maart: 3-10 Heerlijke wintersportaanbieding! U verblijft in hotel Aldranserhof In Aldrans v.a. slechts 229 en dit is inclusief het uitgebreide ontbijtbuffet en 3-gangendiner! Het hotel beschikt over vele faciliteiten, zoals receptie, kluisje, sfeervolle eetzalen en een overdekt zwembad met Turks bad en solarium. Op ongeveer 100 m van het hotel bevindt zich de ski bushalte, vanwaar de vele skigebieden in de omgeving gratis en gemakkelijk te bereiken zijn. Deze gebieden zijn de Axamer Lizum, Schlick 2000 en de (sneeuwzekere) Stubaigletscherl Deze gebieden bieden een grote variëteit aan blauwe, rode en zwarte pistes, maar u kunt hier ook heerlijk langlaufen over de gratis langlaufloipen en schitterende wandelingen maken op de speciaal uitgezette wandelpaden in het sfeervolle winterse landschap. Reisnummer AUTO 73.569, zie www.kras.nl/73569 Aankomstdata: februari 10, maart 3-10- 17 U verblijft in het populaire familiehotel Hotel Dreilanderblick in Nauders op basis van halfpension. Dit hotel beschikt o.a. over een sfeervolle lounge, a la carte restaurant, gezellige eetzaal, bar met open haard, sauna en stoombad (gratis) en een solarium (tegen betaling). Het hotel is gelegen op het bekende drielandenpunt tussen Oostenrijk, Italië en Zwitserland, is een waar skiparadijs, waar zow^l de beginner als de echte crack helemaal aan z'n trekken komt! Ook langlaufliefhebbers kunnen grenze loos schitterende tochten maken. Het familiehotel Dreilanderblick ligt even buiten Nauders en de langlaufloipes lopen langs het hotel. De omgeving is bovendien ook prachtig om te voet te verkennen en geniet van het panorama op de Norbertshöhe. AUTO 73.557, zie www.kras.nl/735657 Aankomstdata: februari: 17-24 maart: 3-10-17 Heeft u nog niet geboekt voor de wintersport? Dan is dit uw kans! U boekt al een 8-daagse wintersportreis naar het gezellige Hotel Goldene Rose in Lechaschau v.a. slechts 259 en dit is inclusief ontbijt en 3-gangendiner! Het hotel beschikt o.a. over terras. Stubes, solarium, sauna en er is gratis parkeergelegenheid aanwezig.Uw comfortabele kamer beschikt oa.over bad of douche, wc, tv en balkon Het hotel is een prima uitvalsbasis voor het skigebied Reutte dat bestaat uit blauwe, rode en zwarte pistes die zich bevinden tussen 875 en 1900 meter hoogte. Het biedt dus vele mogelijkheden voor beginners en ook voor gevorderde skiërs. Ook langlaufers kunnen hier prima terecht, want er is hier maar liefst 90 km aan langlaufloi pen te vinden en wandelaars kunnen prachtige wandelingen maken door de omgeving Reisnummer AUTO 73.567, zie www.kras.nl/73567 "kijk voor prijs/actievoorwaarden op kras.nl Éief opzicht is SSV'65 mmpjaar bezig en degra- de hoofdklasse komt week dichterbij. Toch Groeneveld volgend nog graag als ploor de groep gestaan. lias krijgt hij echter niet, mvanuit de sponsorstich- jsn enkel vertrouwen in ïde Goesenaar speelt nu wrt en lucht zijn hart. by van der Hooft I-„Laat ik vooropstellen i verantwoordelijk ben kt resultaat", begint Mar- zijn betoog. „Ik mezelf geregeld een spie- weet dat ik nog veel tan." kant weet hij ook hele ziel en zalig- om het maximale van SSV'65 te ha- daarom vind ik het pijn- er nu binnen de club lover mij wordt gespro- Die geluiden heeft hij al ellende keren opgevangen lat hem niet lekker. De 1-jarige oefenmeester be st het achter de schennen •el het hele seizoen onrus- saf gezien is dat eigenlijk srste dag begonnen", legt tvelduit. „We kwamen be- dmet de eerste selectie aar en werden toegespro- leden van de sponsor- Het zal jullie aan kregen de spe- horen. Je moet voetbal- duizend keer vertellen, juist dat onthouden ze daar dan vervolgens tot niets van terecht- dat wrevel. Op zul- word je later afge- Osorstichting van SSV'65 am drie personen. Groene- Cor Klos is voorzitter en thrijver, één van de op- s van de club, zit ook in huur. Adrie Kleppe had technische zaken in zijn iuille, maar houdt zich nu hezig met het binnenha- n sponsors. Er is vooral isgegaan in de communi st die mensen. Zij zeggen he Kleppe alles moest re- zegt zelf dat hij dat netjes heeft ge klopt niet, weet Aankomstdata: februari 10-24, maart 3-10-17 U verblijft in het sfeervolle en comfortabele Hotel Tyrol. Het hotel beschikt o.a. over een gezellig restaurant, kleine huisbar, Stube met televisie, sauna (2x per week gratis), en een solarium tegen betaling). Het hotel is gelegen op slechts ca. 400 m van het centrum van Pertisau. Dit is de grootste toeristenplaats aan de Achensee. U kunt hier naar hartelust skiën en het is ook echt een waar langlaufparadljs. Ook snowboar- ders kunnen hier uitstekend terecht. Eigenlijk is dit een plaats waar iedereen kan vin den wat hij wil! De kinderen kunnen op skiles en daar wordt dan ook een wedstrijd voor georganiseerd en natuurlijk ook een kinderdisco. Zo'n heerlijke winterse week kunt u toch met aan u voorbij laten gaan. AUTO 73.560, zie www.kras.nl/73560 Marco Groeneveld: „„Ik houd mezelf geregeld een spiegel voor en weet dat ik nog veel moet leren." foto Willem Mieras Groeneveld. „Want er kwam al snel een kink in de kabel. Dat af spraken niet werden nageko men, ging binnen de selectie een eigen leven leiden. Er heerste on rust, jongens liepen met een sik op de training. Daarom heb ik me er zelf een keer in gemengd, maar dat heeft toen nogal wat kwaad bloed gezet. Ik werd als bemoeizuchtig en eigenwijs be stempeld. Maar het hele gedoe schaadde mijn ploeg, dus vond ik dat ik op moest treden." Een gesprek met het bestuur van de sponsorstichting leverde niets op. „Ze maakten opnieuw beloften, maar kwamen ze ver volgens weer niet na. Jaimy van Bloppoel en Jan Willem van Dijk zijn toen gestopt." De trainer stuurde het bestuur van de stichting ook een e-mail, waarin hij zijn ongenoegen dui delijk maakte. Tegelijkertijd zond hij deze ook naar enkele be stuursleden van de club en le den van zijn technische staf. '„Ik heb er vanuit de stichting nooit antwoord op gehad. Via via hoorde ik wel dat ze het belache lijk vonden. Hoe durfde ik? Ik moest eerst maar eens voor pun ten zorgen. Daarvoor was nooit over de resultaten gesproken, tot in de PZC verscheen dat mijn toekomst nog ongewis was. Toen waren de resultaten ineens wel het belangrijkste." Eind november liet Groeneveld clubvoorzitter Henk Hooger- land weten dat hij half decem ber wilde weten waar hij aan toe was. „Ondanks alle sores wil de ik blijven", zegt Groeneveld. Een gesprek met Cor Klos volg de. „Hij heeft best aardige idee ën en is ook als enige eerlijk en openhartig tegen me geweest. Volgens Klos was ik jong, ambi tieus en had ik een theoretische kijk op voetbal. Maar ik was niet de juiste man op de juiste plaats. Dat concludeerde hij door naar me te kijken en hij zei mensen te hebben ingehuurd die wedstrijden van ons hadden be keken." Achteraf gezien moet Groene veld er hard om lachen. „Er moe ten mensen over mij beslissen die zelf weinig of geen voetbal achtergrond hebben. Wie zijn zij dan om te oordelen over mijn functioneren als trainer? Ze kun nen zien hoe ik me in de be stuurskamer en kantine ge draag, maar daarbuiten niet. Al leen Adrie Kleppe en Henk Hoo- gerland komen wel eens naar een training kijken, die anderen niet. Hoe kun je dan een waarde oordeel over iemand geven? Kijk, bij Hoek liep in het verle den Gerrit Emans en nu Paul Te- lussa. Dat zijn mensen die hun sporen verdiend hebben en een gefundeerde mening kunnen ge ven. Dan zou ik er geen moeite mee hebben." Geledingen Het al dan niet verlengen van zijn contract zorgde voor de no dige problemen binnen de club. Het bestuur van de club wilde dat Groeneveld zou blijven, het bestuur van de sponsorstichting absoluut niet. En dus kwamen de twee geledingen in de eerste week van januari lijnrecht tegen over elkaar te staan. „Het be stuur heeft het toen hard ge speeld, omdat ze mij samen met de spelers de geschikte man voor SSV'65 vonden. Alleen wil de de stichting dat ik zou ver trekken. Dus dreigde het be stuur dat de verantwoordelijk heid voor het eerste elftal volle- "WVU

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 21