PROVINCIALE ZEEUWSE COURAN Verlenging missie in 2008 onzeker Netwerk doorstaat licht-uitactie eatrix opent )e Ruyterjaar Jill» Slachtoffers Ramp herdacht O' iggekerkse fokker omt met 29 honden p straat te staan Auto PZC juister Kamp: Afghanistan legt grote druk op Nederlands leger Werk in uitvoering Woensdag 7 februari a.s. verschijnt de Ondernemer Met o.a. de volgende onderwerpen: Special Ondernemend Borsele Nieuwjaarsreceptie Kamer van Koophandel Interview Dhr. Vrijland Ondernemer lAdri Klinkenberg HAAG - Hondenfokker 5c«rs uit Biggekerke komt op Ei op straat te staan samen :njn29 herdershonden. lokker van de Blitse Düne feValkenisseweg 52 in Big- Êe heeft nog geen idee hij met zijn dieren naar M. „Maar een spuitje laat nooit geven", zei de man Ja bij de Raad van State fel Haag. nis zowel met zijn huisbaas aide gemeente Veere in ju- s'ne procedures gewikkeld, injn verhuurder is hij nood- ifongen tot een akkoord ge- a, Op 1 juni moet Boers de nng hebben ontruimd, zo nde kantonrechter bepaald, 'geldt ook voor zijn mi- amping en hondenfokkerij, fokkerij is in strijd met de awetgeving en met het be- aingsplan. Boers krijgt euro mee van zijn huis vaar hij heeft straks geen leer boven zijn hoofd, an speelt met het idee om sjn honden in een' vracht- pi te gaan wonen en dan ïeen beetje rond te rijden, als hobby is in de re- bestaan. Alles wat daarbo- wordt beschouwd als be- gemeente Veere heeft Boers dwangsom opgelegd van (Advertentie) VACATURES Bent u de hoofd conciërge die csw zoekt? (ijk morgen in de het alfabet van Zeeland en maak werk van of één van de vele andere vacatures. OUWERKERK - Tijdens een sobere plechtig heid bij het Watersnoodmonument in Ouwer- kerk zijn gisterochtend alle 532 Schouwen-Dui- velandse slachtoffers van de watersnoodramp herdacht. Namens het gemeentebestuur is een krans gelegd bij het monument naast het wa tersnoodmuseum. „De Ramp is voor veel inwo ners een markeringspunt in het leven gewor den", memoreerde burgemeester J. Asselbergs. „De herinnering aan de Ramp en de wederop bouw daarna duikt in het levenverhaal van bijna iedereen in dit gebied op. De ramp is een wezenlijk deel van de herinnering, een herinne ring die steeds herhaald wordt en steeds nieu we gestalten krijgt." Asselbergs sprak tijdens een korte plechtigheid die ongeveer zestig be zoekers trok. De watersnoodramp in de nacht van 31 januari op 1 februari 1953 in Zuid-West-Nederland kostte 1836 mensen het leven. foto Marijke Folkertsma ochtend middag ^lokaal mist, maar in de middag tyend. Matige noordwestenwind, a 9 of 10 graden. je jaargang no. 28 jjjag 2 februari 2007 nummer €1,30 VN-baas Ban in Nederland internet: www.pzc.nl Uruzgan ligt in handen van het volgende kabinet. Tegelijk heeft de Navo, waar de Isaf-missie onder valt, de verant woordelijkheid om een opvolger van de Nederlanders te zoeken voor de stabilisatie en wederop bouw in de provincie Uruzgan, waar de twee Nederlandse kam pen zijn opgebouwd. Volgens Kamp en zijn collega's Bot van Buitenlandse Zaken en Van Ardenne van Ontwikke lingssamenwerking ïs iedereen het erover eens dat de taken in Uruzgan nog lang niet voltooid kunnen zijn medio 2008. „Maar Nederland heeft dan in ieder geval een stevige basis ge legd", vinden ze. Papaverteelt Verder zijn de bewindslieden het altijd eens geweest over de aanpak van de papaverteelt in Uruzgan, die de Afghaanse auto riteiten nu zelf oppikken. Het drietal sprak tegen dat er enige tegenspraak tussen hen be stond. Bestrijding van productie en handel van drugs moet plan matig en in samenhang gebeu ren. Dat betekent dat niet zomaar de velden moeten worden vernie tigd maar onder meer dat de boe ren alternatieven wordt gebo den en dat de drugsbazen en cor ruptie worden aangepakt. Bij de bestrijding is geen rol weggelegd voor de Isaf-troepen. Binnenkort gaat een team van landbouw-experts naar Afgha nistan om te zoeken naar alter natieven voor de arme boeren. ANP Stellen zeggen huwelijk af vanwege zwarte trouwambenaar SINT-NIKLAAS - Minstens drie koppels hebben in Sint-Ni- klaas hun huwelijksvoltrekking afgezegd omdat een zwarte trouwambtenaar hen in de echt zou verbinden. Dal verklaarde burgemeester F. Willockx giste ren. De ambtenaar in kwestie is W. Van Bellingen van de pro gressieve partij Spirit. Hij is sinds januari de eerste zwarte wethouder in Vlaanderen. In zijn takenpakket zit ook het vol trekken van huwelijken. Twee stellen die al maanden ge leden een trouwdatum hadden geprikt, zegden af omdat zij voor een zwarte trouwambte naar zouden moeten verschij nen. Een vader van een derde paar deed hetzelfde, omdat de schoon familie bezwaar zou hebben ge maakt. Volgens Willockx was Van Bel lingen niet verrast door de afzeg gingen. „Maar ik sta echt ver steld", aldus de burgemeester gistermiddag. Hij voegde eraan toe dat Van Bellingen een schoolvoorbeeld is van integra tie. Willockx verweet de nationa listen van Vlaams Belang dat zij een klimaat hebben gecreëerd waardoor dergelijke racistische uitingen zonder blikken of blo zen aan een loket worden geuit. Agenten staan op de keien na examenfraude LELYSTAD - Zeven agenten in opleiding hebben volgens de korpsleiding van de politie Fle voland gefraudeerd. Dat maak te de politie gisteravond be kend. De zeven studenten aan de poli- tie-academie in Amsterdam heb ben werkstukken gekopieerd en opdrachten verzonnen. De korpsleiding heeft vier van de zeven studenten met onmid dellijke ingang geschorst in af wachting van onvoorwaardelijk ontslag. De andere drie agenten in oplei ding beginnen in een lagere functie. De studenten zijn officieel al in dienst bij het poli tiekorps in de provincie Flevo land. ANP rRené Schrier SINGEN - Koningin Bea- opent vrijdag 23 maart het faylerjaar in de Jacobskerk singen. s'net begin van een jaar vol daten die te maken heb- het feit dat Michiel de de grootste zeeheld uit raderlandse geschiedenis, r geleden in Vlissingen ra werd. officiële opening speelt deepsbel van het roemruch- ïhip de Zeven Provinciën De Ruyter een belangrijke ferder houdt de marine een felwacht waarbij alle vaan- an de marine present zul len zijn. Er is een optreden van de tamboers en pijpers van de Marinierskapel en een optreden van het Zeeuws Orkest. Als de koningin aankomt wordt ze ont vangen met zang van Vlissingse schoolkinderen. In de kerk is een officieel programma met ver schillende toespraken. Daar is de Nederlandse marinetop bij aanwezig. Ook een borstbeeld van Michiel de Ruyter wordt in de kerk geplaatst. Een ander belangrijk onderdeel van het programma is de aftrap van het landelijke onderwijspro ject over Michiel de Ruyter. Een van de doelstellingen van dat project is De Ruyter weer meer onder de aandacht van het Ne derlandse volk te brengen. 12-delige serie met uitleg over het nieuwe tabloid. Kijk dagelijks op: www.pzc.nl Eis werkstraf voor fataal ongeval Vorig jaar kwamen bij Hoek een 21-jarige lerares en een 10-jarige leerlinge om het leven toen de auto waarin zij za ten frontaal werd aangereden. Gisteren diende voor cle Middelburgse rechtbank de zaak tegen de 53-jarige Mid delburgse die volgens justitie het ongeluk had veroor zaakt. Tegen haar werd 240 uur werkstraf, zes maanden voorwaardelijke gevangenisstraf en twee jaar i'ijontzegging geëist. VVD: leg waterschappen fusie op De provincie moet de waterschappen Zeeuws-Vlaanderen en Zeeuwse Eilanden desnoods dwingen te fuseren. Gede puteerde en WD-lijsttrekker Suurmond gaat ervan uit dat de fusie in het programma van het nieuwe dagelijks provinciebestuur- wordt opgenomen. Suurmond geeft de waterschappen nog een jaar om zelf met een fusievoorstel te komen. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten en Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 7; Werk in uitvoering: 8; Radio en Te levisie: 9; Zeeland: 11, 13, 15 en 17; Sport: 19, 20 en 21; Redactie en Reactie: 22; Auto: 23. (Advertentie) Avonne Hamar HAAG - Minister Qk Kamp van Defensie ([l er een hard hoofd in ide huidige Nederlandse [jlaire missie in Afghanis- na augustus 2008 kan rijen verlengd. Volgens nis de druk op de Neder ige krijgsmacht, en ze- op de luchtmacht, I PZC bv goal zorgvuldig om met persoonsgegevens. In de colofon leest u er meer over Kijktip wwwpzc.nl/abonneren, bel gratis 0300 - 0231231 of stuur deze bon naar: P2C. afdeling lezersservice Antwoordnummer 713. 4460 WB Goes g het alfabet V3I1 Zeeland De bewindsman zei dat gisteren tijdens een overleg met de Twee de Kamer over Afghanistan. „Doorgaan op de huidige wijze is uitsluitend een theoretische mogelijkheid. Dat moeten we ons goed realiseren", aldus Kamp, die binnenkort zijn de partement verlaat en voor de WD weer terugkeert in de Tweede Kamer. Eerder op de dag wees Kamp er al op dat de twee jaar durende missie een grote inspanning is voor de krijgsmacht, die 'met krabben en bijten is waar te maken'. De Task Force Uruzgan, de Neder landse bijdrage aan Isaf, begon in augustus 2006. Sinds 2001, toen de taliban waren verjaagd, lopen er echter al Nederlandse projecten voor wederopbouw. Een besluit over een mogelijke verlenging van de Task Force 200 euro voor elke keer dat hij wordt betrapt met meer dan vijf honden. De dwangsom kan op lopen tot 50.000 euro. De man vroeg gisteren de Raad van Sta te om een spoedvoorziening. Boers zegt dat hij vanaf 1998 al een fokkerij heeft en vindt dat de gemeente na zo'n lange tijd gedogen niet meer kan optre den. De klachten van bezitters van enkele recreatiewoningen, zijn overdreven terwijl in de loop van de jaren honderden mensen in de buurt hebben gelo geerd, zei hij. „De gasten op mijn eigen camping hoor je ook niet." Op de mini-camping van Boers zijn honden toegestaan. Uitspraak van de Raad van Sta te volgt binnen twee weken. (Advertentie) Aan elkaar gewaagd van onze redactie binnenland O Noteert u mij voor een proefabonnement van 10 weken voor €15,- Ik geef daarbij éÈnmalig toestemming voor automatische incasso van dit bedrag van mijn rekeningnummer Ik heb de laatste zes maanden geen proefabonnement gehad KJ Noteert u mij voor een vast abonnement. De eerste 10 weken ontvang ik de krant voor €15,- Daarna wil ik betalen: per maand mot automatische incasso 21,501' per kwartaal met automatische incasso (€61,50)' O per jaar met automatische incasso 236.-)" mei gratis PZC-paraplu In een trein op het traject Utrecht-Amsterdam lichten reizigers zich bij met een door de NS verstrekte knijpkat. foto Ed Oudenaarden/ANP RIJSWIJK - Tennet, beheerder van het landelijke elektriciteits net, heeft gisteravond 'geen merkbaar effect' waargenomen tussen 19.55 en 20.00 uur. Mi lieuorganisaties hadden opgeroe pen op dat tijdstip het licht uit te doen om de aandacht te vesti gen op de klimaatverandering. De belasting van het elektrici teitsnet was 13.000 megawatt, hetzelfde als elke andere donder dagavond, stelt een woordvoer der. Dat leidt tot de conclusie dat niet zoveel huishoudens gehoor hebben gegeven aan de oproep als verwacht werd. Hoeveel mensen in Zeeland de lampen uit hebben gedaan is niet duidelijk. Delta Netwerkbe drijf zag een minuscuul dipje in het elektriciteitsverbruik in Zee land. „Maar dan hebben we het over cijfers achter de komma", zegt Delta-woordvoerder J. Ne lemans. „Delta Netwerkbedrijf constateerde dat er een heel klein beetje minder stroom werd verbruikt dan normaal, maar hoefde verder niet in te grijpen." De Nederlandse Spoor wegen zetten gisteravond hun reizigers vijf minuten in de kou. De verwarming in de treinen werd uitgezet. Het spoorbedrijf steunde zo de klimaatactie, want om veiligheidsredenen kon het niet de lichten doven in de treinen. Wel werden twee coupés in een trein op het tra ject Utrecht-Amsterdam even verduisterd. De reizigers in deze trein kregen knijpkatten waar mee ze zelf de verlichting kon den verzorgen. Tennet had woensdag gewaarschuwd dat de stroom kon uitvallen als veel mensen op precies hetzelfde mo ment het licht zouden doven. Het ministerie van Vrom deed mee aan de actie, maar riep de Nederlanders toch op het licht niet uit te doen, nadat uit onder zoek was gebleken dat velen dat van plan waren. Vandaag komt in Parijs het nieuwste rapport van de Verenigde Naties over het klimaat uit. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1