IC Zeeland present op botenbeurs Gent Justitie wil rovend Bevelands duo achter de tralies Vastenactie voor dak pater Cyriel Swinne 17 PZC ondernemend zeeland in detail lezers schrijven agenda vrijdag 2 februari 2007 ezoektijden ëand henhuis Walcheren IsJierkseweg 88, EE Vlissingen 118)425000 Jrdag. 15.00-20.00 uur rafd.ouders gehele dag, «bezoek 14.00-19.00 uur. wchiatrie dag. 19.00-20.00 uur J&zaenzo 14.00-16.30 uur. CCCU en Stroke Unit CVA dag 16.00 en 19.00-20.00 uur. sterscheldeziekenhuis Bjnpolderseweg 114, RAGoes, tel. (0113) 234000 ujTen Hartbewaking: ..Ï3 45 en 18.30-19.45 uur; •5-14-30-19.30 uur; -15.00-20.00 uur; -1400-20.00 uur; *11.00-11-30. 14.00-14.30 en 1930 uur; Afd L: 14.00-15.00 38-20.00 uur. idenhof revalidatie «enpolderseweg 114, BA Goes, tel.10113) 236236 14.00-21.00 uur (8n: 12.00-21.00 uur jiolenweg 101 IPM Kloetlnge, 4113)267000 isienzon: 14.00-21.00 uur j. do en vrij: 18.30-21.00 uur 1 ;uws-Vlaanderen ■jjde Honte «enlaan 2 ATerneuzen, 151688000 1.A2.B1. B2, C1 dag. ;500en 18.30-20.00 uur. zie en Gynaecologie van -15.15 en 19.00-20.00 uur; afd. jstrie ma, di, do en vrij KO.OOuur, woe, weekeinde, •n 14.00-16.30 uur en £-20.00 uur; afd. IC/CCU 14.30-15.15 en 19.00-20.00 uur. aa(d. 14.00-19.00 uur alieAntonius wvanGenklaan 6 AJOostburg, tel. (0117)459000 .1430-16.00 /18.30-20.00 uur; 09.00-21.00 uur. we-Overflakkee yhuis Dirksland sweg 22 Dirksland, 187)607300 400-17.00 en 17.45-19.3C itot20.00 uur 1gen op Zoom Lievensberg sveplein 1 OergenopZoom, 184)278000 '430-15.15 en 18.30-20.00 uur 14.30-16.00 en 18.30-20.00 estelijk Noord-Brabant (ban 8 AHalsteren, 164)289100 sdag, zaterdag en zondag 17.00 uur I erdam MC (Dijkzigt) ksat: Or. Molewaterplein 40 KD Rotterdam, »gang:'s-Gravendijkwal 230 1)4639222 (voor inlichtingen jtójden van alle afdelingen) bus MC Sophia ilewaterplein 60 SJ Rotterdam, 10)4636363 «lijden ouders: 07,00-12.00 uur ektijden iedereen: 14.00-20.00 ttld. Verloskunde: dag. P-12.0Oen 18.00-20.00 uur Ipariner'echtgenool: feOOen 15.00-21.00 uur. sinus MC Daniël den Hoed KHilledijk 301 EA Rotterdam, 10)4391 911 600-20.00 uur. igiê ■een Ziekenhuis Sint Jan tehovelaan 10 W2) 50 452111 jïlOO-20.00 uur (muv IC en hart- pneen Ziekenhuis Sint Lucas 596 Rraslaan 29 Sm 50 369111 KOO-20.00 uur (muv IC en hart- N) frersitair Ziekenhuis Gent felaan 185 6032)92402111 >14.30-20.00 uur «tsitair Ziekenhuis Antwerpen ijb'raat 10 (Edegem *632)38213000 llaoekuren: werkdagen 62000 uur, weekeinde en feest- P 14.00-20.00 uur !B1 (cardiologie) dag. 16.00-17.30 130-20.00 uur. Afd. IC dag. H4.30 en 19.00-19.30 uur. Provinciale Zeeuwse Courant «inopgenomen de Middelburg- Vlissingsche.Goesche en Bres- die Courant, Vrije Stemmen en dsrikzeesche Nieuwsbode - is onafhankelijk dagblad, dat zich ™dt aan levensbeschouwelijke politieke opvattingen, stromin- 'RON VERMELDING redactie van de Provinciale "wse Courant maakt- t de eigen nieuwsgaring nik van de volgende bron- ïsocieerde Pers Diensten Algemeen Nederlands bureau (ANP), Bridge, Ische Presse Agentur DPA, "ce France Presse (AFP), Reu- IRTR), Belga en European 5-Photo Agency (EPA). beeldrecht publicatierechten van werken ordende kunstenaars aange- sbij een CISAC-organisatie zijn 9dd met Beeldrecht te Amstel- door Jeffrey Kutterink GENT - Vlak 11a de grootste wa- tersportbeurs van Europa, Boot in Düsseldorf, is de voor Zee land belangrijke Belgian Boat Show in Gent. Vijftien Zeeuwse bedrijven en organisaties presen teren er niet alleen zichzelf, maar ook de provincie als ultie me watersportbestemming. Van 10 tot 18 februari vindt in de Flanders Expo in Gent de ne gentiende editie plaats van de watersportbeurs. Behalve nieuwe boten en sche pen, scheepsloebehoren en kle ding, is er ook ruimte voor 'nau tische lifestyle". Volgens de organisatie is de op komst van grotere, snelle motor boten opmerkelijk. Een andere trend is dat schepen steeds ge schikter zijn om langere afstan- den af te leggen. De inrichting wordt steeds luxer, waardoor de leefbaarheid op de boot toe neemt. Ook groeit de ergonomie aan boord. Accessoires, zoals (sa- telliet)navigatiesystemen ma ken het varen naar minder be kende bestemmingen eenvoudi ger. Niet alleen motorboten wor den comfortabeler en luxer. Dat geldt ook voor zeilschepen. Ook daarin zijn inmiddels dubbele bedden, toilet en douchecellen, ïmime zithoeken en goed uitge ruste kombuizen te vinden. Zeeland is ruimschoots vertegen woordigd op de Gentse water- sportbeurs. Vijftien bedrijven presenteren er zich. Ook is de stichting promotie en marketing Zeeland Delta aanwezig, om de provincie op de kaart te zetten als watersportprovincie. Grote concuxrentie ondei*vindt Zee land op de beurs van Friesland. Aanmerkelijk meer Friese dan Zeeuwse bedrijven en instellin gen staan op de Belgian Boat Show. Toch is de Zeeuwse in breng al een stuk groter dan op Boot in Düsseldorf, waarnaar slechts een handvol Zeeuwse be drijven is afgereisd. De Belgian Boat Show is van 10 tot en met 18 februari. Openingstijden: weekdagen van 12.00 tot.18.00 uur; in het week end van 10.00 tot 18.00 uur. Op vrijdag 16 februari is de beurs Boten worden steeds luxer. Ze lenen zich beter voor een langer verblijf. foto Belgian Boat Show open van 12.00 tot 22.00 uur ge volgd door de 'Nacht van de Yach ting' Toegangsprijs is 10 euro. Meer informatie: www.belgian- boat.show.be. Vestiging van Marskramer in Bruinisse BRUINISSE - Bruinisse houdt een winkel in huishoudelijke ar tikelen. Het echtpaar M. Flik- weert uit Oosterland heeft de Novi-winkel van J. en N. den Braber overgenomen. De drie personeelsleden, twee parttimers en een weekeind- kracht, blijven in dienst. De voormalige Novi-winkel is on langs omgebouwd naar de richt lijnen van de Marskramerwin kels en zal het Marskraxïierassor- timent gaan bevatten. Het echt paar Flikweert heeft ervaring met de Marskramer. Zij zijn fi-anchisenemer in Roosendaal van een Marskramervestiging. Vanuit Bruinisse willen zij Dui- veland gaan bedienen. Zo zal er tot en met Nieuwerkerk gefol- derd worden. M. Flikweert denkt met zijn as- soxtiment mensen tot ver uit de omtrek te kunnen trekken, me de omdat de twee grote super markten in Bruinisse ook een re gionale functie hebben. Verder rekent hij op omzetverhoging door het groeiend aantal toeris ten. Voor Bruinisse is het be houd van de winkel van belang voor de leefbaarheid. De rubriek Ondernemend Zeeland staat onder redactie van Jeffrey Kutterink Vra gen, tips en mededelingen kunnen schriftelijk worden aangeboden aan de redactie van de PZC, postbus 18, 4460 AA Goes, fax: 0113-315669, e-mail: redactie@pzc.nl. Pilates center Goes opent 3 februa ri de deuren. Pilates is een bewegings methode om het lichaam in evenwicht te brengen. Van 13.00 tot 17.00 uur worden demon straties gegeven. Pilates center Goes gaat werken vanuit verschillende loca ties in Goes en Middelburg. De open dag is in de hoofdvestiging aan de Blan- ckstraat 8A in Goes. Zumm Ontwerpbureau heeft zich gevestigd aan de Poststraat in Zierik- zee. Bouwkundig ingenieur Erik van Uf- felen en interieurarchitect Ramon Wijs man richten zich op het ontwerpen van het interieur, het gebouw en de omge ving. Zumm Ontwerpbureau heeft zich gespecialiseerd in de luxere woning- en scholenbouw. Op www.zumm.nl laten zij voorbeelden van hun werk zien. Justion Advocaten is omgevormd tot een maatschap en heeft per 1 februa- Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op de in de PZC ver schenen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactie tijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. Bio-industrie Miljoenen dieren lijden een er barmelijk leven in de overvolle donkere stallen van 'de bio-in dustrie. In het ai'tikel van de PZC (17-01) over beeldvorming en welzijn vee rammelt, heeft dhr J. Ramekers twijfels over het negatieve beeld van de bio-industrie. Feiten als lappen opgepropt in gestapelde stellin gen, zwangere zeugen tussen sta len stangen en onverdoofd cas treren van biggen zijn slechts en kele voorbeelden van moreel ver werpelijke methoden in deze sec tor. Het is hoog tijd voor stimule ring van de biologische land bouw en afschaffing van het im mense lijden en grove schending van het dier. L. Bosselaar Schubertlaan 5 Vlissingen WCT Ik reageer op het artikel over de WCT (PZC 25 januari) en een ad vertentie een dag eerder. Het is het goed recht van voorstanders van de WCT om dit op die ma nier kenbaar te maken. Echter, de advertentie is voorzien van onjuiste informatie. Het betreft de volgende punten: De 150 hectare betreft de com pensatie in het kader van de vo- gelrichtlijn en was al goedge keurd door de Raad van State in 2003. Echter de compensatie in het kader van de Habitatricht lijn ontbreekt nog steeds ten ge volge van een blunder van Fon ten Tije die ten onrechte heeft aangegeven, dat een verkorte containerkade niet signxfikant is met betrekking tot de Habitat- i-ichtlijn. Dat betekent tevens, dat de aanleg van de WCT aan toonbaar niet voldoet aan de Eu ropese wet- en regelgeving. Het proces van jonge duinvor ming op de Kaloot komt door de aanleg van de WCT in gevaar, omdat duinvox-ming plaatsvindt door wind die schuin op het strand zandtransport Verzorgt. De verdeling weg/ spoor/ bin nenvaart ldopt aantoonbaar niet waardoor de overlast vele malen groter is dan wordt gesug gereerd in de MKBA, zo ook het CPB aangeeft. De WCT levert door steeds verder gaande auto matisering veel minder werkge legenheid op dan wordt gesugge reerd in de MKBA, zo ook het CPB aangeeft. De recente stranding van het containerschip op de Engelse zuidkust wijst op gevaren die niet zijn meegewogen in de MK BA en de MER-rapportage. Je reinste demagogie is de passa ge die aangeeft dat kinderen straks geen werk kunnen vinden in Zeeland. Er zijn echter veel betere mogelijkheden om hoog waardige werkgelegenheid en leefbaarheid te combineren. P. de Dreu Ruigendijk 10 Driewegen Begrip Oud-commissaris Van Gelder vindt dat het begrip van Vlamin gen en Zeeuwen jegens elkaar toeneemt (PZC 29-1). Misschien vindt Van Geldei' dat omdat hij uitvoering gaat geven aan een in- tergewestelijk Cultureel Ak koord? De academische en filoso fische zitting in Hulst vraagt om terug te gaan naar de werkelijk heid. Volgens mij is de vriendschap tussen de Zeeuwen en Vlamin gen bekoeld. Als er begrip nodig is, dan is het dat er nog meer ruimte nodig is onder en langs de Westerschelde om de grote containex-schepen een veilige doortocht te geven naar Antwer pen en Gent. De economische groei van Vlaanderen is slecht voor Zeeland en het Zeeuwse mi lieu. De Zeeuwen laten zich niet kisten. Dat had de oud-commis saris nu wel moeten weten. Wim Boogaart Erlingsteenstrciat 14, Nieuwerkerk Duitse toerist Ik reageer op het bericht in de PZC (26 januari) dat de Duitse toerist Zeeland is vergeten. Per soonlijk verbaas ik mij er over, dat er nog steeds zoveel Duit- sei's hun vakantie hier doorbren gen. Ze worden allesbehalve behan deld als een lievelingstante die eens per jaar op bezoek komt. In tegendeel, vele lokale bewoners zijn deze toeristen liever kwijt dan rijk en maken van hun hart geen moordkuil. Ook de hox'ecasector draagt hier zijn steentje aan bij. Herhaaldelijk heb ik meege maakt, dat men vertikt één woord Duits te spreken. Fi-anz Hartje is nog vi-iendelijk. als hij opmerkt, dat er het één en ander schort aan de beheersing van de ri een nieuwe vestiging in Breda. Het kantoor zetelt al in Rotterdam en Mid delburg. De deelnemende maten zijn: Jolanda van Koeveringe-Dekker (1963), Jan Peter de Man (1963). Joke Mikes (1968) en Jan-Willem van Koeveringe (1962). Vrijwel alle rechtsterreinen kun nen worden bediend, aldus Justion. Zeeuwse vmbo-scholïeren uit de me taal en elektro doen op 8 februari mee aan de regionale kampioenschappen van de Junior Valckanjer wedstrij den 2007. Dat zijn techniekwedstrijden voor derde- en vierdejaars vmbo'ers techniek. Op het Calvijn College in Krab- bendijke strijden 28 Zeeuwse leerlingen voor een plek in de landelijke finale. Die Duitse taal. De meeste Zeeuwen zijn totaal ongeïnteresseerd en als ze al bereid zijn, in het Duits te communiceren, is het resul taat een merkwaardig soort steenkolen Duits. Es ist kauB bauBen). Ook plaatselijke overheden be zondigen zich hieraan, getuige een poging van de gemeente Ter- neuzen waar Duitstalige toeris ten er op wordt gewezen, dat er in de binnenstad 'bezahlt par- ken'is (correct Duits 'Parken ge- bührenpflichtig'). Zo zou ik nog wel even door kunnen gaan. Het is duidelijk, dat het onderwijs in het Duits de laatste decennia weinig meer voorstelt. Geen wonder, dat Duitsers zich meer op hun gemak voelen in landen waar men hartelijker wordt ont haald en waar men ook nog eens in de eigen taal wordt aange sproken. Niet alleen Duitsers vinden Zee land (te) duur voor wat er wordt geboden; deze klacht is ook van veel Vlamingen te vernemen en persoonlijk heb ik dit ook ex-va ren. Ton Faas Port Scaldis 19/41 Breskens Begraafplaats In de berichtgeving over de com motie rondom de begraafplaats te Oost-Souburg nüssen een aan tal feiten. In mei 2005 heeft de Vlissingse gemeenteraad beslo ten tot de procedure zoals die nu gevolgd is. Geen enkel lid van B&W maar ook geen enkel gemeenteraadslid is toen op het idee gekomen om de nabestaan den te proberen te achterhalen. Een wethouder nu tot aftreden dwingen 'omdat onvoldoende ge communiceerd is', is een toon beeld van politiek opportunis me. Alle, ook de Souburgse, ge- meentex-aadsleden van alle poli tieke partijen hebben zich im mers nooit om een veel zorgvul diger pi-ocedure bekommerd. Ook het taalgebruik - in de amb telijke notitie ten grondslag lig gend aan en het gemeenteraads besluit zelf - is alles verhullend. 'Niet ruimen, vak ophogen'. Zorgvuldig is vermeden te ver tellen dat de grafmonumenten verwijderd werden, het graf van de dierbare onvindbaar. Overigens heeft de Vlissingse ge meenteraad al in 2000 besloten dat wanneer een begraafplaats vol is nieuwe ruimte alleen ge maakt mag worden door graven te ruimen. Want uitbreiding is te duur. Oftewel: naast politiek oppoi'tunisme ook nog eens een kille, wat mij betreft immorele, afweging. Conclusie: onvoldoende respect Dennis Huijsman uit Breskens opent vrijdag 2 februari restaurant 'I Ambi ance in Cadzand-Bad. De zaak aan de Boulevard Wielinge 33 heette voorheen Yellow. Huijsman, die het restaurant met zijn vriendin en schoonouders heeft overgenomen, zal vooral veel vis gerechten op het menu zetten. Artec Interim in Vlissingen opent per 1 maart een tweede vestiging in Ber gen op Zoom. Artec Interim is een uit zend- en detacheringsbureau dat zich gespecialiseerd heeft in technisch ge schoold (metaal-, elektro-, installatie- voor de doden, onvoldoende res pect voor de nabestaanden. Of ben ik te gevoelig omdat mijn va der en de broer van mijn vrouw daar begraven liggen? En ik die graven regelmatig bezoek? Op de plek waar zij lagen nu een ko lossale graafmachine alles plat- walst? Bart Vader Ravelijn 2 Oost-Souburg Dijkbekrassing Natuur, verkeer, economie, de krant staat er vol van. De ge meente Sluis wil de Krabben- dijk verknoeien door de bochten eruit te halen. Monniken heb ben 800 jaar geleden dit kunst- werk aangelegd en niet voor au to's. Zij volgden de hoogten, daarom zijn dijken bochtig. Vol gens dijkendeskundige Gott- schalk is de Krabbendijk een van de oudste in het Graafschap Vlaanderen. Als je een kromme dijk op een museumschilderij overschildert, draai je de bak in. Als je een schilderachtig, echt bestaand landschap beklad met asfalt heet dit duurzaam veilig. De streek heeft na de oorlog HULST - 'Een dak om te delen' is dit jaar het motto van de Vastenactie in Oost-Zeeuws- Vlaanderen. De opbrengst gaat naar een project van pater Cy riel Swinne on Barranquila, Co lombia. Elf instellingen voor liefdadig heid en vastenactiewerkgroepen van dertien parochieshebben werken samen voor de actie. In voorgaande jaren ging de op brengst van de Vastenactie naar één van de landelijke doelen. Dit jaar koos het bisdom Breda voor Ghana. De Caritas Sint- Jansteen/Heikant vond dit ech ter een beetje te 'ver van mijn bed'. Cyriel Swinne is geboren in Sint-Jansteen en is al meer dan dex-tig jaar werkzaam in de wijk La-Paz in de Colombiaanse miljoenenstad Ban-anquilla. On der meer in de gezondheidszorg, opvang van bejaarden en daklo zen en scholing. Het motto van de actie slaat om een ijzeren dak die boven een parkje hangt. Het dak is erg door roest aangetast en er is ge- Pater swinne vaar voor instorten. Het parkje dient als opvang voor de jeugd uit de wijk voor sport en recrea tie en voor culturele activitei ten. Ook worden er driehonderd dakloze kinderen opgevangen die er een warm maaltijd krij gen. Naast een huis-aan-huis collecte worden er tijdens de Vastenactie allerlei andere acti viteiten gehouden. Onder ander een scholenproject een boeken markt en een sponsorloop. De organisatie hoopt dat ïrnim 25 000 euro zal worden opge haald. techniek) personeel. Het bureau biedl werk aan 160 mensen-in Zeeland, Bra bant en de Randstad. Tuinman Rob Verlinden (presenta tor van het TV-programma De Tuinrui- mers op SBS6) geeft op 24 februari ad viezen en tips in Intratuin Koudekerke. Verlinden is er van 14.00 tot 16.00 uur. Wie zich in de eigen auto wil laten rondrijden door een geunfiormeerde chauffeur kan terecht bij Nietzelf- rijden.nl. John Snaaijer uit Oost-Sou burg heeft het bedrijf opgericht. De chauffeur is onder andere in het bezit van een EHBO-diploma. Het Italiaanse restaurant Mamma Mia in het Middelburgse winkelcen trum Dauwendaele is na een verbou wing heropend. Uitbaters zijn Gaetano Di Colandea Mi ke Mahassen. door Aector Dooms MIDDELBURG - Officier van justitie H. den Hartog heeft gis teren bij de rechtbank in Middel burg tegen een 26-jarige inwo ner van Hansweert voor een tas jesroof, geweld, diefstallen en- woninginbraken twee jaar cel geëist. Een 29-jarige medever dachte uit Colijnsplaat hoorde twee jaar gevangenisstraf, waar van drie maanden voorwaarde lijk tegen zich eisen. De verdach ten zijn verslaafd aan hard drugs. De officier tilde het zwaarst aan de beroving van een 74-jarige vrouw. Zij deed vorig jaar 16 ok tober in Goes op klaarlichte dag boodschappen. Toen ze net in haar auto was gestapt werd ze aangesproken en gedwongen haar autosleutels af te geven. Daarna werd haar tas, waarin waardevolle spullen zaten, afge nomen en ging het duo in een ge stolen auto ervan door. Een ander incident speelde zich 29 oktober in Colijnsplaat af. Een man wilde verhaal halen bij de jongste verdachte, die zijn zoontje eerder die dag tijdens het Halloweenfeest had be dreigd. Toen de situatie uit de hand dreigde te lopen zette de man het op een lopen. De vex~- dachten renden hem achterna, schopten en sloegen het slachtof fer, die op de grond was geval len. Ook zou er met een mes zijn gezwaaid. De meeste misdrijven werden in Colijnsplaat in korte tijd ge pleegd. Zo was er 22 oktober bij een overbuurvrouw van de 29-ja- rige man op brutale wijze inge broken. De buit, een televisie en een stex-eocombinatie, werd met een doorverkocht. Van de op brengst werd cocaïne en drank gekocht. Het slachtoffer was nog maar net verhuisd van Zaandam naar Colijnsplaat. Als het aan de offi cier ligt wordt aan de gedupeer de 620 euro schadevergoeding betaald. De 29-jarige man werd ook fles sentrekkerij verweten. Zo had Groede. IJzendijke, Cadzand en vooral het landschap overgehou den. Ben je van na de ooi-log, ben je gewend dat de andere dor pen blokkendoosjes zijn. Door rechtlijnig denken wordt de vol gende generatie gewend dat kunstwerk Krabbendijk bescha digd is. Typisch, dat vooral men sen uit de authentieke dorpen, actief zijn. Misschien door de on onderbroken lijn met het cul- tuurhistorisch verleden. Maak dijken weer autovrij, of een 30 kilometerzone met boeren voor rang geven. Voor hun kinderen zullen toeristen even belangrijk worden als tarwe. Geef hier de toeristenbelasting-opbrengst in plaats van geldverspillende dijk- verbetering. Hopelijk bemoeit de elitaire milieufederatie zich er niet mee, want wat de zee in eeuwen heeft opgebouwd met aanslibbing en monniken heb ben aangevuld met dijken, wordt met ontpolderen nog meer bekrast dan door verkeers wethouders. Zij halen de identi teit uit het landschap. Herman Geeraert Bonedijkestraat 31 Vlissingen EVENEMENTEN BERGEN OP ZOOM - De Maagd, 20.15 uur: The Fureys Davey Arthur, Mary McPartlan en Beoga, Ierse folk; MIDDELBURG Doopsgezinde Kerk. 20.00 uur: Ensemble Apollo Pan speelt Venetian serenade, muziek uit de 17e eeuw; Stadsschouwburg, 20.00 uur: Jeanne d'Arc, voorstelling door het Nederlands Toneel; NIEUW- EN SINT JOOSLAND De Wegwijzer, 20.30 uur; Micha Wertheim, voor gevorderden, try-out; TERNEUZEN - Grote Kerk, 20.00 uur: Bachconcert, Capella I Fiamminghi zingt dubbelkorige motetten; VLISSINGEN - Arsenaaltheater, 20.15 uur: Middelbare meiden, muzikaal caba- FILMS BERGEN OP ZOOM Cinem'actueel, Rocky Balboa: 18.30 en 21.15 uur; Arthur en de Minimoys: 18.30 uur; Blood diamond: 20.45 uur; 'n Beetje ver liefd: 18.30 uur; The holiday: 18.30 uur; Saw3 21.15 uur; Déja vu: 20.45 uur; GOES - 't Beest, All the invisible child ren: 20.30 uur; HULST - Koning van Engeland, Blood diamond: 19.00 en 22.00 uur; Wind kracht 10: 19.00 uur; Apocalypto: 21.00 uur; Déja vu: 19.00 en 21.30 uur; The ho liday: 19.00 en 21.30 uur; Flushed away: 19.00 uur; Casino Royale: 21.30 uur; Ober: 21.00 uur; Arthur en de Mini moys: 19.00 uur; MIDDELBURG - Schuttershof.La tour- neuse de pages: 19.30 uur; After the wedding: 22.00 uur; OOSTBURG - Ledeltheater, Babel: 20.00 uur; TERNEUZEN - Merral, Blood Diamond: 19.00 en 22.00 uur; Rocky Balboa: 19.30 en 21.30 uur; Windkracht 10: 19.15 uur; Apocalypto: 19.00 en 22.00 uur; Saw 3: 21.30 uur, VLISSINGEN - Cine City, An inconve nient truth. 14.00 en 16.15 uur; Apoca lypto: 18.45 en 21.30 uur; Arthur en de Minimoys: 13.45 en 16.15 uur; Blood diamond: 13.30, 16.00, 18.45 en 21.30 uur; Casino Royale: 16.00, 18.45 en 21.30 uur; Déja vu: 19.15 uur; Flushed away (nl): 14.00 uur; Happy Feet (nl): 1345 en 16.00 uur; Plop in de stad: 13.45 uur; Pursuit of happyness: 13.45, 16.15, 19.00 en 21.45 uur; Rocky Bal- boa: 19.00 uur; Saw 3: 22.00 uur; Smo- kin' Aces: 16.30,18.45 en 21.45 uur; The Holiday: 21.30 uur; ZIERIKZEE - Fizi, Babel: 20.30 uur; TENTOONSTELLINGEN BURGH-HAAMSTEDE - De Bewaer- schole, 14.00-17.00 uur: Ze stonden na melijk recht, foto's/film Paulien Olthe- ten (25/3); Galerie Jan Eikenaar, 13.00-17.00 uur: Hanny Aarnoudse, schilderijen (t/m 24/2); DOMBURG - Artaurum, 11.00-17.00 uur: Werk van nationale en internationa le sieradenontwerpers en beeldende kunstenaars (t/m 29/3); GOES - Galerie van den Berge, 12.00- 17.00 uur: Ton van Kints koekoeksnes ten en Porters Gate en werken van Mau rice van Tellingen (t/ml7/2); Historisch museum De Bevelanden, 13.00-17.00 uur; 'Stad Goes' en Tussen Honte en Hinkele (10/2); Kunstuitleen De Bevelanden, 13.00 tot 17.00 uur: 36 Portretten van musici en kunstenaars, Gerard Weezepoel (t/m 4/3); Galerie De Kaai, 9.00-16.00 uur: The King, werk van Alain Balleur(t/m 12/4); GRIJPSKERKE - De Osseberg, 14.00- 17.00 uur: Jorien Burgmans, acryl, gouaches en linosnede en Betsy de Jon- ge.keramiek (t/m 3/3); HEINKENSZAND BinnenUit, 9.30- 20.30 uur: Werk van 14 kunstenaars (t/m 9/2); hij bouwmaterialen en tuinpro- ducten voor 3.000 euro besteld, maar nooit betaald."De goede ren verkocht hij door. Ook had het duo geld uit twee geldkistjes van boeren ontvreemd. De offi cier vond daarnaast bewezen dat de verdachten een compu ter, een gsm, gereedschap en een tweede auto hadden gestolen, hetzij geheeld. De officier schetste het beeld van twee mannen, die jatten en geweld gebruiken, omdat ze geld nodig hebben voor dope. De rechtbank doet 14 februari uitspraak. Opname geëist na bedreigingen in Emergis door Aector Doorns MIDDELBURG - Wegens be dreiging van drie medewerkers van Emergis wil officier van jus titie H. den Hartog dat een 42-ja- rige inwoner van Noordgouwe maximaal twee jaar wordt opge nomen in een Inrichting voor Stelselmatige Daders. Daarnaast werd een straf gelijk aan het. voorarrest geëist. De man zit inmiddels drie maanden gedetineerd. De veelpleger was in de psychia trische kliniek voor een behan deling. De vex-pleegkundigen zijn door de Noordgouwenaar tussen juli en eind oktober vel schillende kei-en bedreigd. „U bent een impulsieve, agi-essieve en verslaafde man, die het perso neel van Emergis angst aan jaagt". meende de officier. Raadsman M. van der Want sprak over 'subtiele' dreigemen- ten en vond het diep treuiïg dat de behandeling in Emergis was afgebi-oken. Zijn cliënt vi-oeg de behandeling voort te mogen zet ten. „U heeft uw allerlaatste kans gehad", zei de officier gede cideerd. De rechtbank doet op uitspraak; 14 februari. 't Kunstuus, 13.00-18 00 en 19.00-21 00 uur: Wandeling door licht en schaduw, olieverfportretten en stillevens. Emil Carniolus Gutman; MIDDELBURG - Ceasuur, vensterpre sentatie, Vogeltrek/Travelling Birds, vir tuele wereld, project van Johan Everae- rs en Ko de Jonge (t/m 18/2); CSW Streetgallery, 14.30-16.00 uur: Aar de, zon, mens, werk van Marinus van Dijke (t/m23/3); De Drvkkery, 9.00-18.00 uur: Mijn beste vriend, foto's Bob Brons- hoff (10/3); De grote Zeeuwse kinderten toonstelling, werk van basisschoolleer lingen (11/3); Kabinetten van de Vlees hal, 13.00-17.00 uur: Sculpturen Maartje Korstanje (t/m 25/3); Galerie T, 11.00-16.00 uur: Schilderijen en kamer schermen Gertie Janssen,Bronzen beel den Wim van der Kraan en schildeijren Ine ter Bogt (t/m 25/2); De Vleeshal, 13.00-17.00 uur: Feel the Light, installa tie Hisham Bharoocha (t/m 25/3); Zeeuws Archief, 9.00-17.00 uur: Menas- se ben Israel, leven en werk. Lissabon 1604 - Middelburg 1657 (t/m 3/2); Zeeuwse Bibliotheek, 10.00-21.00 uur: Schrift in beeld, kunst en poëzie Karla de Boer-Gilberg (t/m 17/2) Hoogspan ning Waterdruk, foto's PZEM (t/m24/3) Mooi Marginaal (t/m24/2); OOSTKAPELLE Terra Maris, 12.00-17.00 uur: Ontstaansgeschiedenis van het Zeeuwse land; TERNEUZEN Echo-Audio, 19.00- 21.00 uur: Acryl en gemengde techniek, Geertje van Schaijk(t/m 6/3); Toonbeeld, 10.00-17.00 uur: Binnen-Bui- ten, werk van cursisten beeldende vor ming (31/3); VLISSINGEN - Bibliotheek, 10.00-18.00 uur: Spotting, foto's I-zaak Verkeste; Galerie Hannelore Meijaard, 14.00- 17.00 uur: Foto's van Piet de Wolff en hoeden van Loes de Wolff (t/m 11/2); Zeeuws maritiem Muzeeum, 10.00- 17.00 uur: Leven en werk Wim Hofman; Willem3,12.00-17.00 uur: Foto's Remco van den Bosch (t/m 18/2); Fotografie Margi Geerlinks, Manfred Willmann en Henk Tas (t/m 4/3); WESTKAPELLE - Het Polderhuis. 11.00-17.00 uur: De krant op tafel 1935-1950 en Tijdfragmenten van de Wasschappelse Zeedijk (t/m 20/5); IJZENDIJKE - Le Coin Couleurs, 13.00- 18,00 uur: Werk van Eric Pipien, Carine Neutjens en Alessandro Ciffo en glasju welen van Elisabeth Leenknegt (t/m 28/2); ZIERIKZEE - Galerie Galerij, 9.00-16.00 uur: Tea for Two, mail-art-project rond thee (t/m 9/2); Galerie Kos, 11.00-17.00 uur: Winter- kos, werk van diverse kunstenaars; HULPCENTRA Alarmnummer: tel. 112. Centraal Meldpunt Milieuklachten Zee land, tel. 0118-412323. SOS Telefonische hulpdienst Zeeland, tel. 0118-615551 of 0900-0767. Stichting Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 0118-469869. Hulp-en advieslijn Blijf van m'n lijf Zee land. tel. 0118-467003 (ma t/m vr 9.00-17.00 uur). Kindertelefoon Zeeland, tel 0800-0432 (gratis, dag. 14.00-20.00 uur). Advies 8( Meldpunt Kindermishande ling, tel. 0900-1231230. Aids Infolijn, tel, 0118-638384. Werkgroep Anonieme Alcoholisten: 06.1105.7541. Ouders en verwanten van drugsgebrui kers (LSOVD), tel. 0900-5152244 (ma t/m vr 10.00-22.00 uur). Al-Anon familiegroep Vlissingen, voor verwanten van alcoholisten, tel. 0610271339. Palazzoli Huis, Voor mensen met kan ker, tel.0118-413932. SOA-spreekuur GGD Zeeland: 0900-3696969. Dierenambulance/Dierenbescherming (24 uur bereikbaar), tel. 0900-7673437, Zorginfo Klaverblad Zeeland, tel. 0113-212783 (ma t/m vr 9.00-13.00 uur). door Euqène Verstraeten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 17