Veere ontevreden over Delta (2 5 PZC beginnende nierziekte Onderhoud straatlantaarns laat te wensen over Goese brandweerkazerne bereikt de top weekenddiensten Scharendijkenaren vrezen verkeershinde van nieuw restaurant Doe de gratis Niercheck. -REBUS- Q vrijdag 2 februari 2007 door Maurits Sep DOMBURG - De gemeente Veere is bijzonder ontevreden over het onderhoud van de straatverlichting door Delta. Volgens wethouder W. van Ta- tenhove komt het energiebedirjf gemaakte afspraken niet na. Hij zei dat gisteren tijdens de raadsvergadering in Domburg, Tegenvaller bij grondsanering in Goes GOES - De gemeente Goes is zes ton extra kwijt aan de sane ring van de bodem van het Bleekveld. Daar zat vroeger een wasserij, waardoor de grond is verontreinigd met chloorverbin dingen. Goes plaatste in 1991 een grondwaterzuiveringsinstal latie, maar die schoonmaakme- thode gaat veel te langzaam. Met de huidige aanpak kost het nog zeker tientallen jaren voor dat de grond schoon is. Een snel lere zuiveringsmethode is nodig, ook omdat de chloorverbindin gen zich dreigen te verplaatsen, waardoor het steeds moeilijker wordt te saneren. Daarnaast blijkt de grond nog behoorlijk vuil te zijn. In elk geval viezer dan werd aangenomen. Verder spelen de herinrichtings plannen voor het Bleekveld/ Kol- vemiershof een rol. Goes wil er een parkeergarage, met in de schil woningen, bouwen. Ook ko men er aan het Bleekveld appar tementen bij en verdwijnen de meeste parkeervakken. De ge meente wil van beide pleinen een verblijfsgebied maken. Juist die plannen zadelen Goes op met een financiële tegenval ler. Als er sprake was geweest van een situatie die voorlopig niet verandert, zou het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelij ke Ordening en Milieu (Vrom) de bulk van de saneringskosten betalen. waar het beleids- en beheer splan openbare verlichting werd behandeld. „Als we tevre den zijn, betalen we de reke ning. Zijn we niet tevreden, dan gaat die onder in de la", waar schuwde Van Tatenhove. Uit antwoorden van Van Taten hove op vragen van de fractie van PvdA/GroenLinks blijkt dat Delta vooral in het onder houd aan de lantaarnpalen zelf jarenlang is tekortgeschoten. Zo zijn ze niet elke acht jaar ge schilderd. Op uitdrukkelijk ver zoek van de gemeente heeft Del ta in 2005 een inhaalslag ge maakt. PvdA/GroenLinks zetten enkele grote vraagtekens bij het be leids- en beheerplan van het col lege van B en W. De fractie maakte daarbij gebruik van de 'interne deskundigheid': fractie lid P. Louwerse (die gisteravond oveirgens niet aanwezig was) werkt bij Delta. Volgens fractie woordvoerster T. Polderman heeft het college enkele fouten in het beleidsplan staan, waar door de verbetering van de open bare verlichting veel meer geld zou kosten dan noodzakelijk is. Van Tatenhove had dat in een eerdere commissievergadering al bestreden en ook schriftelijk getracht te weerleggen. De mon delinge poging van gisteravond leidde voor de derde keer echter niet tot overeenstemming met Polderman. Er was een korte schorsing en een bemiddelings actie van burgemeester R. van der Zwaag voor nodig om de PvdA/GroenLinks toch in te la ten stemmen met het plan. In ruil voor die steun zegde het col lege toe één- of tweejaarlijks te valueren hoe het gaat met de traatverlichting en hoeveel eld ervoor nodig is. )e gemeente gaat het beheer en nderhoud aanbesteden in een nderhoudscontract waarop iok andere bedrijven kunnen in- chrijven. Dat gaat op 1 januari n. Mogelijk gaat een ander be- irijf dan Delta dat werk dan uit- /oeren. Dit jaar krijgt Delta de jpdracht nog. door Frank Balkenende GOES - Nog even en de brand weer in Goes zit een stuk rui mer. Vandaag bereikt de uit breiding van de kazerne aan de Oranjeweg het hoogste punt. Het gebouw is nog niet eens zo oud. Het stamt uit 1996. Zorg verzekeraar CZ betaalde des tijds de helft van de benodigde 1,5 miljoen euro. CZ wilde een nieuw kantoor neerzetten op de plaats van de oude kazerne aan de Van der Spiegelstraat. Dat mocht, mits de zorgverze keraar meebetaalde aan een nieuw onderkomen van de brandweer. Na tien jaar is die kazerne al weer te klein. Door een groeiend takenpakket en inter gemeentelijke samenwerking is het aantal beroepskrachten in een decennium meer dan ver dubbeld. De kazerne is niet meer berekend op tien voltijd krachten. Een instructielokaal is ingericht als kantoor en de brandweermensen zitten krap in de bureauruimte. Daarnaast staat het terrein vol met materieel dat momenteel niet binnen kan worden ge stald. Het gaat om containers met specialistisch materiaal, aanhangers voor onder meel de jeugdbrandweer, een haak- armbak met drieduizend meter slangen en een watercontainer voor incidenten op de snelweg. De brandweer is volop in bewe ging. De trend is dat brandbe strijding en hulpverlening steeds meer regionaal worden In Zeeland wordt bijvoorbeeld een veiligheidsregio gevormd, waarin de brandweer een hoofdrol speelt. Zo wordt de kazerne in Goes de centrale post van de brandweerkring in de Oosterschelderegio. Ook werken korpsen steeds meer samen, zoals Borsele en Goes die samen een facilitair hebben opgezet. Dat huist in Goes. Dat soort ontwikkelin gen vergt meer ruimte en daar om wordt aan de zuidkant van de kazerne een stuk aange bouwd. Er komt flink wat kan toorruimte bij, maar ook drie extra deuren voor materieel. De kazerne telt er nu zeven. De aanbouw kost 8,5 ton en is te gen de zomer klaar. foto Willem Mieras zaterdag 3 en zondag 4 februari 2007 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Walcheren Huisartsenpost Walcheren Koudekerkseweg 86, Vlissingen tel. 0900-1985 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur. in het weekend of tij densfeestdagen) De Veerse Huisartsen Patiënten huisartsen: Rullens, Bats, Ubels, Van Tol, Van Eede, Spekhorst en Van der Male. vrij. 17.30-ma. 8.00 uur: W. Spekhorst, J.W. Schuurmanstraat 6, Domburg, tel. (0118) 581271. Tandartsen Walcheren P. Bruijnzeel, Veersesingel 45, Middel burg, tel. (0118) 625963. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen Vlissingen, don. 20.00-vrij. 20.00 uur: J. van Dierendonck, tel. (0118) 471140. vrij. 20.00-zon. 22.00 uur: H. Hament, tel.(0118)471140. Middelburg, vrij. 21.30-zon. 21.30 uur: M. Sinke, tel. (0118) 62045 Dierenartsen Landbouwhuisdieren: tel. (0118) 633803. Kleine huisdieren: Mw. A. van der Wolf, A. Gogelviai Vlissingen, tel. (0118)466548 Spreekuur 11.00-12.00 en 17.00--,s* uur. LandbouwhuisdierenpraktijltR, cheren (grote huisdieren) Oude Domburgseweg 33a te Oostkapelle tel. (0118) 633803,a. zo. visites aanmelden van OSOOfSj Dierenartsenpraktijk Meliskerb R. Roskam, Kelderweg 1 tel ion?' 592838. Vogel- en Egelopvang De Miklg Apotheken Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: Apotheek Ringeling, Lange Delft 12 Middelburg, tel. (0118) 612538, 24-uursdienst (voor spoedeisende cepten): Thuiszorg Stichting Werkt voor Oudeten zorg thuis), tel. 06-51422232. Zorgstroom Voor gezinsverzorging, wijkvetó en uitleen verpleegartikelen, tel 0118-684000. zien. Daarom tekenden zij 5 der bezwaar aan tegen kt strekken van een bouwvaj ning door de gemeente. De gemeente denkt dat vedi taurantgasten te voet of fiets naar het nieuwe restaa zullen gaan en zag in hetpn van de omwonenden geen ie af te zien van een bouwvaj ning. De bewoners op hun ts tekenden beroep aan tegen beslissing, maar kregen bij rechter in Middelburg het f sel op de neus. De rechter I de kant van de gemeente. De bewonersgroep legt de be sing van de Middelburgsen ter voor aan de afdeling stuursrechtspraak van E van State. De bewoners m Raad van State om vernietig van het vonnis van de Midi burgse rechtbank en het bes van de gemeente Schouwen-I veland om bouwvergunning verlenen. door Piet Kleemans SCHARENDIJKE - Ze geven de strijd niet op. de bewoners van Platteweg en Dorpsstraat in Scharendijke. Ze stappen naar Raad van State in een ultieme poging om de bouw van een res taurant op de hoek van Platte weg en Dorpsstraat tegen te hou den. Het plan voor de bouw van ge noemd restaurant houdt de ge moederen in Scharendijke al lan ger bezig. Bewoners van Dorps straat en Platteweg zijn bang dat een restaurant op die plek voor ernstige verkeers- en par keerproblemen zorgt. De dorps straat en Platteweg zijn smal en de parkeergelegenheid die er is, is doorgaans bezet. Om overlast te voorkomen, moet je, vinden de bewoners, voor extra parkeergelegenheid zor gen - en daarin wordt niet voor- 1 op de 200 volwassen Nederlanders heeft verborgen nierschade. Je nieren werken dan slechter, zonder dat je het merkt. Wees er op tijd bij om erger te voorkomen. Doe de Niercheck, een urine-onderzoek voor thuis om zelf na te gaan of er teveel eiwit in de urine zit. In dat geval kan er sprake zijn van een beginnende nierziekte. Stop beginnende nierziekte. Vraag nu de Niercheck gratis aan op www.nierstichting.nl urinestick NIERSTICHTING GEEFTTOEKOMST. giro 88.000 OPLOSSING: - Neem geen kitd op schoot als u hete thee drinkt! - Zet uw theekofje weg van de rand van de tafel! - Zet de theepotbuiten bereik van kinderen! - Gebruik geen Ufelkleed waar kinderen aan kunnen trekken! Thee is oorzaak ir. 1 van brandwonden bij baby's en peuters. nederlandse BRANDWONDEN STICHTING VooKom brandwonden bij baby's en peuters! www.brandwonden.nl v

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 14