"ommentaar op dorpenpartij Klussen bij Stadstuin Overwater Schouwse school wint meeste prijzen IPZC I 0J listed Eis werkstraf en rijverbod voor fataal ongeval bij Hoek EK0 ethouder haalt uit naar eigen partij en krijgt bijval Morgen Open dag f t Half vol lag 2 februari 2007 Vriesekoop heeft geen tijd voor tafeltennis editie Walcheren Ifendy van den Hurk gNGEN - De Partij Sou- lilthem heeft er gister- flink van langs gekregen de raadsvergadering in [gen. Eerst van de afgetre- itethouder Walraven en jog eens van de linkse par- verklaring heeft Maai- alraven gisteravond af genomen van de Vlissing- senteraad. het punt waarop zij als ader afgelopen week afge- is, het gebrek aan com- atieve vaardigheden, stel- gisteravond aan de kaak ■Lokale Partij Vlissingen eigen Partij Souburg iwethouder goed te kun- [ctioneren, stelde Walra- •up van je eigen frac- ©tbeerlijk. Dat zei ze de jpen tien maanden te heb- mist. „Dat is jammer, te- deze partij mede heb op- nu zie dat een aantal met is waargemaakt." den waren unaniem voor Walraven. „Wan- eigen fractiegenoten on- len tegen je zeggen dat is hen niet functioneert voor ogen hebben, kan één ding doen: mijn rerleggen. En of de me- n mijn fractie is ingege- een motie van wantrou- n een andere partij of etvele verdriet van de na- oden van het heringerich- van de begraafplaats, ir niets aan af." ie andere partij', de Lo- sele steunt ikoop molen 1KENSKERKE - Een in oprichting kxljg fi- steun van de gemeente om de molen Koutermo- •Hoedekenskerke aan te De gemeente besloot gis- 36.000 euro bij te dragen, mee is de stichting, een weg om de molen te ver en open te stellen voor Met de particuliere ei- is een aankoopsom van euro overeengekomen, chting hoopt naast de Bor- ijdrage ook op Europese voor plattelandsontwik- kale Partij Vlissingen, zei ze zich te verwonderen dat ze haar motie van wantrouwen via de pers moest vernemen. „Over communicatie en fatsoen gespro ken." Ook Lou Waterman van de PSR legde een verklaring af. Daarin stelde hij het vertrouwen van hun kiezers waard te zijn. Bo vendien: de partij stapt niet uit de coalitie. „Verder kunnen we melden dat verschillende personen het wet houderschap durven te vervul len. Met de nieuwe wethouder zullen we bouwen aan een goe de verstandhouding met u als raad en met de burgers van Oost-Souburg, Ritthem en Vlis singen." Toch had Trix de Roos (SP) wei nig goede woorden over voor de gang van zaken. „Dat de PSR op deze manier het vertrouwen in haar eigen wethouder opzegt verdient bepaald geen schoon heidsprijs. Het brengt alleen maar schade toe aan Maaike Walraven. En dat betreur ik." Politiek opportunisme noemde Peter Kruizinga van Groen- Links het. „De PSR heeft haar laten vallen. Plet bewijst hoe po litiek deze benoeming was. Het vertrouwen van burgers in de politiek heeft een knal gekre gen. En dat vertrouwen was toch al niet zo groot." Samen met de SP legde Groen- Links de verantwoordelijkheid voor de affaii'e bij het hele colle ge. De partijen vroegen om excu ses, en kregen die uiteindelijk ook. Rob Benders geeft plantenvoorlichting aan Evelien Wattel (1) en Martijn Kousemaker van De Wegwijzer in Serooskerke. foto Ruben Oreel door Elian van't Westeinde MIDDELBURG - „Kijk, de do de blaadjes kan je er makkelijk uithalen. Met een schaartje, of met je vingers." Rob Benders (Advertentie) februari ID. 3D - 15.DD uui HogeschoolrfT Zeeland «S8# v heeft een beperking en werkt bij Stadstuin Overwater in Middel burg. Evelien Wattel en Martijn Kousemaker van de christelijke basisschool De Wegwijzer in Serooskerke volgen zijn instruc ties keurig op. Ze werken een ochtendje mee op de kwekerij van Arduin. Be hendig plukt Ad de dorre blaad jes uit het potje groenblijvertjes. En weg is hij. Tijd voor een bab beltje heeft hij niet. Evelien en Martijn doen mee met het project Dit ben ik, wie ben jij?, waarmee De Wegwijzer zijn leerlingen in contact wil brengen met mensen die anders zijn dan zij. Kinderen uit groep zeven en acht, leggen drie we ken lang bezoekjes af aan slecht zienden, doven, demente bejaar den en mensen met een beper king. Houthakkershoek John Adriaansens, die de cliën ten in de kwekerij begeleidt, neemt de leerlingen mee naar Ad, Duco en Wim in de houthak kershoek, daar is nog wel wat wei'k te verzetten. Skip Schoon- heijt sluit zich af en toe aan bij het groepje. Dit jeugdige bezoek vindt hij wel gezellig, hij lacht voortdurend. John krijgt regel matig briefjes van hem in de hand gedrukt. „Ik zoek een pom poen voor Halloween", staat er in blokletters. „Laat maar eens zien hoe sterk je bent", i-oept Ad naar Evelien en Martijn. Met zijn allen sjou wen ze net zo lang tot de stam metjes gesorteerd in het vak lig gen. Duco zaagt onverstoorbaar verder. Evelien en: Martijn hebben het naar hun zin. „Lexxk, maar ik heb wel zere polsen", zegt Eve lien. Dat Wim voortdurend neuriet en Skip niet praat, maar wel plotseling een rode clownsneus opzet, lijkt geen indruk op ze te maken. Han Lobbezoo, docent van groep acht bij de basisschool maakt eeri foto van het groepje. „Je leert z;e iets over het leven", vat hij hetf project samen. Dit ben ik, wie ben jij? duurt nog tot en'met 14 febx-uari. www.hz.nl (Advertentie) ifebruari start de unieke verzamelserie van Suske en Wiske op klein formaat door Ton van den Nouweland NEELTJE JANS - Basisschool De Kreeke uit Westdorpe is win naar van de projectenwedstrijd bij de viering van het twintigja rig bestaan van de Oosterschel- dekering. De prijs van de kinder jury en de presentatieprijs gaan naar Onder de Wieken uit Burgh-Haanxstede. „De kinderen van Onder de Wie ken hebben hun best gedaan. Het was een mooie dans, ze ble ven allemaal gelijk bewegen. En het was heel origineel", moti veert de elfjarige Haijkoehi Ara- keljan uit Oud-Vossemeer de keuze van de kinderjury, waar van zij voorzitter is. Zo'n driehonderd kinderen van acht Zeeuwse basisscholen zijn donderdag bijeen in Waterland Neeltje Jans. Zij hebben op school één of meer presentaties voorbereid met het thema 'Wij en Water'. Die presentaties lo pen uiteen van zang, dans en poëzie tot speelfilm, maquettes en powerpointpresentaties. De projectenwedstrijd was het slot akkoord van de jubileumviering Oosterscheldekering, die op 4 oktober is begonnen. Het aantal deelnemende scholen valt organisator B. van Bevei'en van Rijkswaterstaat tegen. „We hebben alle 250 Zeeuwse scho len aangeschreven. Een stuk of vijftien scholen had ik toch wel hier verwacht." Aan het prijzenpakket kan het niet gelegen hebben. Rijkswater staat heeft vijf pxljzen van 1000 euro te vergeven. Voor scholen die buiten de prijzen vallen, is er 250 euro voor de moeite. De 'overallprijs' van de vakjury zeven oud-werknemers van Rijkswaterstaat is voor De Kreeke xiit Westdorpe. Zij bren gen de powerpointpresentatie Opa vertelt, begeleid door viool spel. 'Veel aspecten belicht, goed verzorgd en dicht bij het thema' oordeelt de jury. „Het idee is van twee van onze juf fen", vertelt een opgetogen Evi van de Brande, de tienjarige leerlinge die de viool bespeelt. Aangrijpend De originaliteitspxljs gaat naar De Schalm uit Stavenisse met het project Water in Stavenisse. Behalve origineel vindt de jury de presentatie ook aangrijpend. De Sint Antoniusschool uit Oud-Vossemeer wint de thema- pxijs. In hun powerpointpresen tatie Van kringloop naar toe komst wordt het thema volgens de jury het best gevolgd. Onder de Wieken uit Burgh- Haamste de won met Ode aan de Ooster- schelde de presentatiepxljs. De J.W. van den Doelschool uit Zierikzee (zang/toneel), de Prin ses Ireneschool uit Schoondijke (musical), de Louise de Colig- nyschool uit Vlissingen (websi te) en de Prinses Beatrixschool uit Yergeke (maquette) vallen buiten de piïjzen. „We hebben er weken aan gewerkt", zegt Ro bin Wagenaar van de Prinses Beatrix een beetje beteutei'd. Maar hij heeft 'wel een leuke dag gehad'. Heel treurig is Ro bin niet: „We hebben toch 250 euro." „En moi'gen je naam in de krant," voegt de leraar daar opbeui'end aan toe. Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 alfabet van Zeeland Open Dag Maritiem Instituut De Ruyter Boulevard Bankert 130 én 156, Vlissingen Zaterdag 3 februari van 1030 tot 15.00 uur (Scheepvaartdag) Kijk op: www.ticket2yourfuture.nl Massale vechtpartij Middelburg MIDDELBURG - De politie heeft gistermiddag in de Roozenburglaan in Middelburg een 15-jarige Middelbur ger aangehouden op verdenking van mishandeling. De jongen was betrokken bij een vechtpartij tussen ongeveer twintig jongeren in de Kanaalweg in die plaats. Een van de jongeren is zodanig mishandeld dat hij met de ambulance naar het ziekenhuis is gebracht. Hij liep een hersenschudding en verwondingen aan zijn nek en rug op. Momenteel hebben drie jongeren aangifte gedaan van mishandeling. Het ondei'zoek is gaande en de politie sluit meerdere aan houdingen niet uit. Subsidie voor wipkippen VEERE - Peuters uit Gxljpskerke en Meliskerke kunnen uitkijken naar nieuwe klimrekken, schommels of wipkip pen op het speelplein bij de peuterspeelzaal. Stichting Peuterspeelzalen Veere krijgt namelijk van het Oranje Fonds 4250 euro voor het aanschaffen van speeltoestel len. De peuters uit deze dorpen zijn onlangs verhuisd en de buitenruimtes bij de nieuwe zaaltjes moeten nog op nieuw worden ingericht. Mantelzorgers weekeindje weg GOES - Zeeuwse mantelzorgers die toe zijn aan een pau ze kunnen mee met een ontspanningsweekend voor man telzorgers in de Brabantse bossen. De Steunpunten Mantelzoi'g in Zeeland, in samenwer- king met Mezzo, de landelijke vereniging voor mantelzoi- gers en vrijwilligersszorg organiseren zo'n weekeinde voor 13 tot en met 15 april. Zorgverzekeraar CZ ondersteunt het weekeinde met sub sidie. Op het programma staat een vei'blijf in een driester renhotel in Óisterwijk met contacten met ervaringsdes kundigen en de nodige afleiding. Er wordt een eigen bij drage van 35 euro gevraagd. Twintig Zeeuwse mantelzoi-- gers kunnen zich aanmelden totlö maart bij het Coöi'dina- tiepunt Vrijwillige Thuiszorg Zeeland annex Steunpun ten Mantelzorg Zeeland: 0113- 249310. Fietser gewond bij aanrijding TERNEUZEN - Een 52-jarige fietser is in de nacht van woensdag op donderdag gewond geraakt bij een aanrij ding op de kruising Kennedylaan - Kei'khoflaan in Ter- neuzen. De man is met vexwondingen aan het hoofd over gebracht naar het ziekenhuis. Het ongeval gebeurde rond één uur. Een 31-jarige automo bilist uit Terneuzen reed over de Kerkhoflaan en wilde linksaf de Kennedylaan in. Daarbij verleende hij geen voorrang aan de fietser. weghelft en botste frontaal op de auto van de Oostburgse. De vrouw kon geen verklaring ge ven hoe ze van de weg raakte. „Was u in slaap gevallen?", vroeg rechtbankpresident J. Hopmans. Een getuige was op gevallen dat de terreinwagen langzaam naar rechts reed. Ge tuigen hadden de auto ook twee slingerbewegingen zien maken en twee keer in de benrx zien lij den. De Middelburgse zei niet te zijn afgeleid. Verder reed ze niet te hard op de weg, die ze goed kende. „Ik raakte in de berm en verloor de macht over het stuur. Het was een schrikreactie. De eerste ge dachte was: ik moet terug op de weg." School Rammeloo wees op de impact voor de nabestaanden, de school en de samenleving in IJzendijke. „Maar ik durf te beweren dat verdachte ook slachtoffer is." De nabestaanden maakten giste ren gebruik van het spreek- recht. Zij hadden van de vrouw meer begrip voor hun leed en een beter contact verwacht. Raadsman E. Schute vond dat zijn cliënt de fout had gemaakt door met haar auto in de berm terecht te komen. „Het kan zijn dat ze even is weggevallen. De N61 is een van de gevaarlijkste wegen van Nederland." De strafpleiter vond alleen de verkeerovertreding bewezen en pleitte voor een lagere straf. De rechtbank doet 14 februari uitspraak. door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 53-jarige vrouw uit Middelburg heeft vol gens het Openbaar Ministerie een dodelijk ongeval veroor zaakt door zeer onvoorzichtig en onoplettend te rijden. Bij het ongeval op de N61 bij Hoek vie len vorig jaar op 19 september bij een frontale botsing twee do den te betreuren. De 21-jarige Mireille de Koeijer uit Oostburg was op slag dood. Een dag later ovei'leed de 1 O-ja rige Cindy Pagé aan haar ver wondingen. Een 11-jarig meisje verkeerde in het ziekenhuis in Gent aanvankelijk in levensge vaar, maar is aan de beterende hand. Een 12-jarige jongen liep ook verwondingen op. Een 11-ja- rig meisje bleef ongedeerd. Officier van justitie R. Ramme loo eiste gisteren bij de recht bank in Middelburg tegen ver dachte 240 uur werkstraf, zes maanden voorwaardelijke cel straf en twee jaar rijontzegging. Wat die een leuk uitstapje naar Film by the Sea in Vlissingen moest worden eindigde in een tragedie. De ondexwijzeres van de IJzendijkse basisschool Het Molenbolwerk reed met vier leerlingen van groep 7 en 8 in haar auto lichting Hoek. De Middelburgse bestuurde een Landrover en reed richting De Braakman. Ze kwam met haar rechteiwiel in de berm, maakte een slingerbeweging, en deed een stuurcorrectie. De auto schoot door naar de verkeerde zeeuwse almanak Oma verbaast zichiedere keer over de hoeveelheden melk die haar kleinkinderen wegslikken. Als de middelste van acht jaar oma weer om een beker melk vraagt, is haar reactie: „Tjonge, nu is dat pak alweer bijna leeg, dat gaat toch snel. Een uurtje later komt de jong ste van zes verontwaardigd de kamer in met het lege pak melk in de hand en zegt triom fantelijk tegen oma: „Wat ben jij dom zeg, op de pakken staat halfvol. Koop dan ook volle melk, die zijn niet zo Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 314460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 11