Raadslid wijst op oude regeling at Terneuzenaar bestraft voor geweld in relatie Positieve reacties op Waterdunen Man vrijgesproken van poging tot doodslag Juf Jenny neemt afscheid van 'haar schooltje' Lonnk tegen monopolie koffieshops in gemeente Van Boom wil dat Temeuzen verenigingen meer laat profiteren van oud papier Praise brengt 393 euro op Do peuters van Pimpampoentje namen gisteren afscheid vn juf Jenny de Krijger. foto Camile Schelstraete BRESKENS - Het draagvlak voor natuur- en recreatieproject Waterdunen bij Breskens neemt toe. Ondanks kritische kantteke ningen zijn de reacties op het mi lieu-effectrapport over liet alge meen positief. Dat bleek dinsdagavond op een inloop-avond, in Breskens over dit project. Zo'n 150 mensen lie ten zich informeren over Water dunen. „De meeste mensen lieten blij ken Waterdunen groot, maar ook mooi te vinden. Deze positie ve grondhouding vonden we op vallend", zei een woordvoerster van de gemeente Sluis vinden. „Uiteraard zijn kritische vragen gesteld. Die hebben vooral be trekking op het bouwverkeer, de verkeersafwikkeling in zijn algemeenheid en de invloed van zout water op de achtertuinen. Dit soort vragen zijn logisch. Ie dereen komt toch op voor zijn of haar belang." Wethouder L. Wille vindt het heel plezierig dat de meeste men sen een goed gevoel-hebben bij Waterdunen, Ook hij vindt het logisch dat er toch kritische wa gen komen. ..Mensen willen we ten wat Waterdunen betekent voor hun persoonlijke situatie." Waterdunen is voorzien in een groot deel van de Oud-Breskens- polder tussen Breskens en Groe- de. Het te ontwikkelen gebied De Breskenspolder, met caiping Napoleonhoeve op de voorgrond, komt ook in de plannen voor. foto Camile Schelstraete Het gaat om een combinatie'an kustversterking, de bouw /an een groot aantal vakantiewoin- gen, de aanleg van getijdena- tuur en het bieden van karen voor aquacultuur en landgode- ren. In het milieu-effectonderzoe is een aantal varianten uit werkt. Het minst vergaand ial- ltion UiictwO"rctm-Uin/rliilrrman lijk Waterdunen gaat uit van een maximale natuurontwikke ling en is het meest milieuvrien delijke alternatief. Camping Napoleonhoeve moet wijken voor de kustversterking. Een duincamping, vakantiewo ningen en een hotel komen daar voor in de plaats. Op basis van plussen en minnen cr>onrt Hp variant fJpvaripprH dan om een combinatie van vei ligheid, kwaliteitsverbetering van de recreatie en de natuur, versterking van het landschap en toerisme. In de plannen zijn maatregelen voorzien die de verzilting van omringende landbouwgronden moeten voorkomen. Aanpalende boeren zijn bang voor schade Hnm- hpf. inlaten van zout water donderdag 1 februari 2007 door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 19-jarige inwoner van Terneuzen kon maar niet verkroppen dat zijn vriendin hun relatie beëindigde. Dat leidde tot een gewelddadige wraakactie. De jongeman moest zich gisteren in Middelburg dan ook verantwoorden voor zeven geweldsdelicten. Officier van justitie, M. Over- meer, confronteerde verdachte met zijn gedrag. „Als u ge krenkt wordt, dan slaat uw ge drag om in agressie. Daar kunt u niet mee omgaan. Aan de ande re kant zegt uw vriendin dat u een lieve jongen kan zijn." De officier eiste voor mishande ling en bedreiging van zijn vrien din, vernielingen aan haar auto, de diefstal van haar fiets en ge vaarlijk rijgedrag een maand ge vangenisstraf, waarvan twaalf dagen voorwaardelijk, 110 uur werkstraf en zes maanden rijont zegging, waarvan 130 dagen voorwaardelijk. Politierechter I. Woltring legde de Terneuzenaar de maand cel straf, waarvan twaalf dagen voorwaardelijk, tachtig uur werkstraf, zes maanden rijont zegging, waarvan de helft voor waardelijk en 19Ö euro boete op. De officier tilde zwaar a^; gevaarlijk rijden, vorig fa 13 november in Terneuzen, j de politie hem wilde aar den. „U bent als een n met de auto achteruit gi„ een kruising overgestoken^ lings een auto gepasseerd heeft in de Leeuwenlaat een fietspad gereden. Unu. zijn dat er niets ernstigs!' beurd. Met het verkeer valt te spotten." Dezelfde dag had hij twee'o den van de auto van zijn n-J din lekgestoken en het pi vernield. Ook had hij haatl dreigd. Twee dagen daan* had hij het sla ch toffer uit de rage aan haar haren meer buiten gesleurd. De relatief er een van aantrekken ena! ten. Tijdens de viering van nia jaar, ging het weer fout toe, zijn (ex) vriendin in een dis theek tegenkwam. Ook slachtoffer had een rol ut vechtpartij. De verdachte heeft achtte gen in voorarrest gezeten.Hg vrouw V. Serrarens vond haar cliënt was uitgelokt., meisje maak je meer kap.;;! je lief is", pleitte ze voorts perkte werkstraf. DeTeia naar is inmiddels eennieim latie aangegaan. MIDDELBURG - Een 60-jarige inwoner van Heikant moet niet meer naar de gevangenis en be hoeft ook geen tbs-behandeling te ondergaan. Dat besliste giste ren de rechtbank in Middel burg. De Heikantenaar werd gisteren vrijgesproken van poging tot doodslag op zijn twee buurman nen. Wel werd de man tot 120 dagen gevangenisstraf, waarvan 90 da gen voorwaardelijk veroordeeld voor poging toebrengen zwaj chamelijk letsel en bedreê van zijn buren. De rest® dertig dagen heeft hij ahnn arrest uitgezeten, hing hem nog drie weken straf, waarvan hij in zijn pn tijd zat, boven het hoofd. de drie weken heeft hij alia tentie uitgezeten. De aanleiding tot het »s was 24 juni 2005 een burera flict in Heikant. Aan een ski offer moet hij 200 euroschal vergoeding betalen. door Joeri Wisse OOSTBURG - Meer dan duizend Oostburg- se peuters heeft juf Jenny de Krijger de afge lopen 35 jaar aan het spelen gezet, voorgele zen en getroost. „Een betere juf kun je niet wensen", zeggen haar collega's. Gisteren ging Jenny voor de laatste keer naar haar werk. 'Juf Jenny' is volgens haar collega's van peu terspeelzaal Pimpampoentje een bekende verschijning in Oostburg. „Ik heb zoveel kin deren hier gehad, dat ik veel mensen ken. Het leuke is dat je op den duur peuters van toen, nu hun kinderen ziet brengen", zegt ze. Het peuterjuf-zijn moet wel in je zitten, vindt Jenny „Ik ben altijd dol geweest op kinderen. Gef mij een klas en ik hou ze alle maal bezig. Met een kidertheatervoorstelling en een springkussa voor de kleintjes en een recep tie en lunclvoor de grote mensen is giste ren stilgestan bij het afscheid. Bovendien heeft ze uitlanden van burgemeester Sala een goudencd ontvangen, omdat ze meer dan vierhoderd cd's met zelf ingezongen liedjes voorie peuters van Pimpampoentje heeft verkoat. Vijf jaar gelden haalde Jenny haar SPW-di- ploma. „Dawas een vereiste om stagiaires te mogen be?leiden. Ik had al veel certifica ten en getuischriften, dus kon ik een ver korte cursuwolgen. Ik ben erg trots dat ik het gehaald eb." Jenny is ierand van de praktijk. „Ik had nog wel vijf lar door kunnen gaan, tot mijn vijfenzestigste, maar dat zag ik niet zitten. Tegenwoordig moet je meer en meer cursus sen volgen en rapporten schrijven als een kindje weggaat. Dat is niets voor mij." Toen ze gistermorgen op de bank zat te wachten tot ze haar kwamen halen, dacht Jenny even 'dit is dan de rest van mijn leven'. „Nee, ik ga echt niet stil zitten, maar ik zal mijn werk wel enorm gaan missen." Nu ze niet meer hoeft te werken, kan ze zich toeleggen op haar hobby's. „We houden niet van verre reizen, het Zeeuwse landschap is mooi genoeg. Mijn man is twee jaar geleden gepensioneerd, dus hebben we daardoor tijd genoeg om te fietsen." Of Jenny straks dan nog wel tijd heeft om even langs te wippen bij Pimpampoentje? Collega Hetty van Cou- teren: „Daar ga ik van uit. Anders komen we haar halen." zeeuws Vlaanderen door Euqène Verstraeten TERNEUZEN - Bij een eventue le derde koffieshop in de ge meente Terneuzen is het 'ver standig om monopolieposities te vermijden'. Burgemeester J. Lonink ant woordt dat op vragen van raads lid P. Clijsen (GroenLinks). Dat betekent dat Lotnk liever niet ziet dat een dele koffieshop wordt geëxploita-d door de ei genaar van Chckpoint. Die heeft al te kenna gegeven wel belangstelling te ebben voor de opening van eenkoffieshop in het buitengebied. Er gaan stemmen op voor vei ling van een gedoogvergunning, als het zover komt dat er een derde koffieshop komt. Clijsen waagt zich af op dat wel zo ver standig is. „Of het verstandig of verantwoord is om een gedoog vergunning te veilen is zowel een integriteits- als juridische kwestie", antwoordt Lonink. Principieel is volgens hem de vraag of de gemeente in geval van een veiling wel voldoende afstand kan houden tot de ex ploitanten, als ze aan een nieu we vestiging financiële voor waarden verbindt. „Men kan al snel het verwijt krijgen van een schijn van belangenverstrenge ling." Enigzins vergelijkbare si tuaties deden zich volgens Lo nink in het verleden voor bij ver gunningen van speelautomaten- hallen. Gemeenten die gepro beerd hebben die vergunningen via een biedingsprocedure te ver zilveren, vingen bot. Het is vol gens de Wet op de Kansspelen met toegestaan een vergunning te koppelen aan een bijdrage. Lonink wijst erop dat het Rijk anderzijds voor zichzelf wel in 2000 de wet heeft aangepast om UMTS-frequenties te kunnen veilen. door Euqène Verstraeten TERNEUZEN - De verenigin gen die in de gemeente Terneu zen oud papier ophalen, moeten alsnog een nabetaling krijgen van hun subsidie. Daarvoor pleit raadslid G. \n Boom (Top Gemeentebelange). Hij wil de zaak o 15 februari bespreken in de vergadering van de commissi bestuur en middelen. Van Bom vindt dat de subsidieverordening moet worden aangepast in de volgen de raadsvergadering. De gemeenteraad heeft destijds gezegd dat meeropbrengsten van oud papier voor de helft ten goede moeten komen aan de op halende verenigingen en voor de andere helft aan de burgers. Daar is verder nooit meer over gesproken, maar in de door de raad in oktober 2004 vastgestel de verordening blijkt die 50/50-regeling ineens te zijn ver dwenen. Van Boom vindt dat de gemeenteraad daarover ojp de hoogte gebracht had moeten worden. Het raadslid is van mening dat het college de gemeenteraad in deze 'op het verkeerde been' heeft gezet. „Ambtelijke stuk ken en college-uitlatingen heb ben de indruk gewekt dat het college in navolging van de raad de meeropbrengst in 5 0/5 0-ver- houding ten goede wil laten ko men van enerzijds inzamelende organisaties en anderzijds de ge meente (vermindering afvalstof fenheffing)", betoogt Van Boom. „Het college heeft ver zuimd om bij vaststelling van de verordening de raad te wijzen op het gewijzigde collegestand punt." Van Boom roept het college op om te handelen in de geest van datgene wat de raad destijds steeds voor ogen heeft gehad en de bepaling inzake meerop brengst en de verdeling daarvan alsnog te venverken in de veror dening. De aanpassing zou vol gens hem met terugwerkende kracht vanaf 1 januari 2003 moe ten ingaan. In de gemeente Terneuzen krij gen de ophalende verenigingen 5,5 cent per kilo subsidie. Boven dien betaalt de gemeente ook de perswagen met chauffeur. Door de invoering van de blau we papiercontainers is het rest afval in 2005 aanzienlijk ge daald. Hij wijst erop dat het inzamelen van oud papier door de vereni gingen een milieu-positieve bij drage levert aan de recycling van oud papier. Bovendien le vert het voor de verenigingen die er veel arbeid in stoppen ook een mooi zakcentje op. Van Boom: „Laat deze mensen niet de dupe worden van het grote succes van het invoeren van de blauwe papiercontainer." Dorpsraad Ossenisse OSSENISSE - De dorpsraad Os senisse houdt maandag in het ge meenschapscentrum Hof ter Nesse om 19.30 uur de jaarlijkse openbare vergadering. Aan bod komen onder meer de toekomst visie van Ossenisse en Zeedorp, plan Perkpolder en voorzienin gen in de kern. Snelheidsduivel in kraag gevat TERNEUZEN - De politie heeft gisterochtend het rijbewijs inge nomen van een 25-jai'ige auto mobilist uit de gemeente Temeu zen. De man reed 128 kilometer per uur op de Kanaalpolderweg in Philippine waar zestig de limiet is. TERNEUZEN - De collecte tij dens de nieuwjaarspraise in de Grote Kerk in Terneuzen heeft bijna 393 euro opgebracht. Het geld gaat naar de Stichting Dorcas en is bestemd voor voor aidskinderen in het Zuid-Afri kaanse Mutare. door Frank van Cooten No Kidding is een netwerk tegen kindermishandeling. Samen met vrijwilligers, bedrijven en ondersteunende organisaties maken we een vuist voor kinderen die mishandeld worden. Bijvoorbeeld middels het No Kidding Scholenproject. Wilt u ook dat kindermishandeling stopt? Word donateur vanaf 3 euro per maand. Bel met 0800 0270270 Lees meer over onze stichting en actie's op www.no-kidding.nu en www.p-w-c.org Direct storten kan ook op rekeningnummer 84.89.66.570 ten name van No Kidding in Ermelo. No Kidding is een project van Stichting Profit for the World's Children.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 42