)plossing gehandicaptenvervoer Het van onderen komt hier van boven PZC V'agen over kosten vcor uitbreiding w3onwagenkamp Scholieren gaan wilgen te lijf C Colege Hulst blijft bij standpunt over lui el in Graauw jovincie blijft tot en met 2009 meebetalen aan samenwerkingsverband CVV rio heeft straf al (gezeten Kletsnat spraakwater wissel zeeuws Vlaanderen donerdag 1 februari 2007 zl5 Nienke van der Klooster (links) en Elke I door Raymond de Frel CLINGE - Van onderuuuuh! Hè, dat komt uit een wel heel vreemde richting. Meestal wordt die kreet toch aan de voet van een nog net niet gevelde boom stam gebezigd om omstanders voor na derend gevaar te waarschuwen? Bij de Zestigvoetkreek tussen Clinge en Nieuw-Namen is woensdagochtend al les anders. Het 'van onderen' komt hier van boven. Om aan te geven dat er weer een wilgen- tak naar beneden komt zeilen, die even later door een medeleerling op een gro te stapel wordt gelegd, komt het ge schreeuw vanuit de bomen. Zestien leer lingen uit de groepen zes tot en met acht van basisschool Tervliet in Terhole zagen en klauteren alsof hun levens er van afhangen. En in zekere zin is dit ook een zaak van leven of dood, weet leerlinge Nienke van der Klooster (10). zetten al hun krachten in om een „We moeten de wilgen juist nu knotten, want als we het in april of mei doen dan zitten er misschien al vogelnestjes in. We zouden dan het broeden verstoren." Samen met Elke Freijzer is ze driftig in de weer met een zaag. Haar school is net als veertien andere Zeeuws-Vlaam se scholen aangehaakt bij het project Schóól kan de boom in van de Stichting Landschapsbeheer Zeeland. „Eerst was dit een landelijk project, dat met subsi diegeld is opgestart. Het draait nu drie jaar, krijgt geen overheidsgeld meer, maar we trekken de kar nu helemaal zelf", vertelt Luciën Calle van Land schapsbeheer Zeeland. „Het aantal deel nemende scholen neemt iets toe, maar ik durf niet te zeggen of daarmee ook de interesse voor de natuur stijgt. Dit vin een kopje kleiner te maken. den de kinderen in elk geval wel leuker dan de schoolbanken. Je bent op deze manier lijfelijk met de natuur bezig, je beleeft de natuur. En ook op andere vlakken kan zo'n dag werken nut heb ben. Zo loopt hier een jongen rond, die vanochtend nog niet op de eerste trede van een trap durfde te staan. En nu zit ie toch in een boom. Een hele overwin ning, toch?" Schimmels Leerling Lorenzo Miljevic (9) heeft hele maal geen last van hoogtevrees. „Het leukste vind ik het klimmen", roept hij terwijl zijn maat Miles Timmer (10) een gek plekje op een wilg bestudeert. „We hebben net uitleg gehad over schim mels. Voor sommige moet je echt uitkij- foto Camile Schelstraete ken, want die zijn giftig", zegt Miles. Chantal Velthuis (11) en Lana van dei- Zalm (10) mogen zich na een paar uur zwoegen echte knottenkenners noemen. „Je moet eerst de kleine takjes wegza gen, zodat je makkelijk op de boom kan gaan zitten. Waarom we moeten knot ten? Als de takken te zwaar worden, scheuren de wilgen uit elkaar", legt Chantal uit. Lana: „Dit is leuk, maar zwaar werk. En weet je waarvoor je ook moet uitkijken? Voor een natte kont! Want daar denk je natuurlijk helemaal niet aan als je op een wilg gaat zitten." De komende maanden, met een piek in maart tijdens de Boomfeestdag, pakken leerlingen van tal van scholen nog meer wilgen aan. Da's overigens niet alleen leerzaam, weet vrijwilliger Robert-Jan Goossens van Landschapsbeheer Zee land. „Onderhoud is ook gewoon nodig. Op deze manier maken we werk dat so wieso moet worden gedaan nog wat nut tiger." flW schrapt reekuur 1ST - Het Maatschappelijk k in Zeeuws-Vlaanderen «pl met ingang van van- g één van haar spreekuren felst, namelijk die op woens- torzaak is volgens directeur öenziel van het maatschap- iwerk, dat de gemeentelij- •zsidie minder wordt. eutoe was het mogelijk om re werkdag zonder afspraak £2 te lopen bij het Sociaal seh Centrum aan de Tabak- si 5. Nu kan dit nog op riag, dinsdag, donderdag ïïijdag tussen 9.00 uur en Muur. freekuren in Kloosterzande sdag tussen 11.00 en 11.30 iien Clinge (maandag tussen Men 17.00 uur)blijven door winden. iaorgklachten: £0-0231231 amaandag t/m vrijdag ge urende de openingstijden; serdags tot 12.00 uur ÏDACTIE ÏEUWS-VLAANDEREIM WlemAlexanderlaan 45 ftetbus 145 WAC TERNEUZEN lel: 0115-645769 fe 0115-645742 Mnail: redtern@pzc.nl :<né Hoonhorst (chef) tatBareman öymond de Frel «né van Stee "ilsBakker (sport) kt's-landshuis benstraat 37 ®AR HULST kl:(0114)371379 ir (0114)371380 r-mail: redhulst@pzc.nl Sieila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 ^0 AA GOES felon 3)315500 bx: (0113)315669 Email: redactie@pzc.nl NTERNET jfoipzc.nl 'mail: web@pzc.nl agenda S TREE KA CTIVITEITEN CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: Biljar ten, gymnastiek, ANBO dansen; HEIKANT - 't Heike, 13.30 uur: Kaarten, volksdansen; 15.00 uur: Bingo; HENGSTDIJK -Café 't Jagershuis, 14.00 uur: Kaarten; HULST - Reynaertcollege aan de Gil denstraat, 19.00 uur: Bewegen en spor ten voor (ex) hartpatiënten; Den Dullae- rt, 13.30 uur: Kaarten; 19.30 uur: Bridge; 20.00 uur: Pilates gym; De Lieve, 9.00 uur: Biljarten, pedicure. Engels; 10.00 uur: Gymnastiek; 13.00 uur: Biljarten, pedicure; 13.30 uur: Koersbal, handwer ken; 19.00 uur: Line dance; 19.30 uur: Bridge; De Blaauwe Hoeve, 9.30 uur: Kaartjes maken; 14.00 uur: Bakken, zangclub, jeu de boules, pierbollen; De Korenmarkt, 14.00 uur: Sjoelen; KLOOSTERZANDE - WZC Antonius, 10.30 uur: De Zangers van Toen; Hotel van Leuven, 14.00 uur: Bijeenkomst WMO van de stichting Gehandicapten beleid; LAMSWAARDE - Cafe de Lamsoren, 13.30 uur: Schieting voorouderen; OOSTBURG - Den Hoekzak, 14.00 uur: Kaarten, sjoelen, rummicub; PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 14.00 uur: Koersbal; Bibliotheek, 10.00 uur: Nationale voorleesdag; SINT - JANSTEEN - De Warande, 13.30 uur: Computeren, bijeenkomst de Zonnebloem; 14.30 uur: Ouderensoos; 15.30 uur: Kreatieve Vorming; 19.00 uur: FNV cursus; 19.30 uur: Toneel; TERNEUZEN - De Veste, 10.00 uur: Kerkdienst; 16.30 uur: Repetitie Veste koor; 19.00 uur: Bridge; 't Schelpenhoek je, 15.00 - 18.00 uur: Jeugdcentrum door Joeri Wisse TERNEUZEN - Voor het maken van een mooi kunstwerk voor zorgcentrum Bachten Dieke in Terneuzen draait Rob van Bedaf zijn hand niet om. Het plaatsen van het kunstwerk, een fontein in een vijver in dit geval, is ande re koek. „Met mijn vriend Edy van de technische dienst heb ik een week in de modder gestaan", zei Van Bedaf bij de overdracht van de fontein. „In die week ben ik het één en ander tegengekomen: een wiel van een rollator, een pantoffel, een grote goudvis, belastingfor mulieren en een karper die al die tijd eenzaam heeft rondge zwommen en het avontuur niét heeft overleefd." Joachim Hogedoorn van de Vrienden van Bachten Dieke is blij met het resultaat. „De bewo ners gaan hier erg van genieten, 's Zomers zijn ze vaak te vinden op de bankjes bij de vijver, om wat te keuvelen." Met dat gege ven is de kunstenaar aan de slag gegaan. De vier arduinen platen spraak en water. Om alles te kunnen lezen, moet je wel 'een rondje vijver' doen. werk is, is de fontein volgens Ho gedoorn ook nog goed voor het vijverwater. „Dat was in het ver- fontein is geschonken door 'de vrienden' en heeft bijna tiendui zend euro gekost. door Rayiond de Frel HULST- Het Hulster college van butemeester en wethou ders is ret van plan om een ille gaal aagebrachte luifel boven het teias van Herberg de Graauwn Graauw door de vin gers te :en. Een aantal politie ke fraces wil de overkapping wel legaseren. In eersl instantie wilde de ge- meenteïulst in een nieuw be- stemmigsplan voor het dorp aantekaen dat de terrasover- kappin is toegestaan. De pro vincie ëeland dacht daar ech ter andrs over. En dus moet het bouwsi worden verwijderd. Ook h< terras is in strijd met het beemmingsplan, maar op dat vla wil het Hulster college nog w een uitzondering ma ken. Lt gros van de politieke partije in Hulst vindt dat het college nog eens moet herover wegen om andermaal op legali satie van de luifel in te zetten. „Ik draag u op om ons eerste be sluit nog eens goed te onderbou wen bij de provincie, zodat die luifel mag blijven. Er zijn nog wel degelijk kansen", zei CDA' er D. Steijaert in de vergadering van de raadscommissie ruimte. M. Strooband (Algemeen Be lang), G. van Unen (SP) en A. de Rechter (Progressief Hulst) slo ten zich daarbij aan. Gang Wethouder P. Weemaes ziet een nieuwe gang naar de provincie niet meer zitten. „U heeft als ge meenteraad al eerder de kans ge had om in beroep te gaan bij de provincie, maar heeft dat toen niet gedaan." Het dagelijks gemeentebestuur beraadt zich nog over een hand- ha1vingsprocedu re. door ugène Verstraeten WESDORPE - Het Terneuzen- se radslid C. Freeke (LCF) wil wete wie nu eigenlijk de kos ten o zich neemt voor de uit- breiaig van het woonwagencen- trunin Westdorpe. In en brief van burgemeester en vthouders over de aankoop van;rond en opstallen aan de Visffsverkorting wordt gezegd dat e kosten gedekt worden uit het rediet dat in 2005 is opge- norrn in het gemeentelijk inves- terigsplan voor de sanering vaniiet woonwagencentrum in Sas^an Gent. In het coalitieak- kocd wordt echter gesteld dat heUitgangspunt is dat de kos- tenvoor verplaatsing van het woawagencentrum voor reke- nir van Zeeland Seaports ko- me. Frtke wil graag weten of over deankoop van de grond aan de Viiersverkorting overleg is en of deze instantie inderdaad bereid is alle kosten voor zijn re kening te nemen. Volgens Freeke kan die rekening met grondsaneringen, aanleg riool, bestrating en nutsvoorzieningen wel oplopen tot een miljoen eu ro. Verder vraagt hij zich af waarom het college heeft ver zwegen dat de aankoop rond was. De brief waarin het college de grondlransactie bekend maakt is gedateerd op 11 ja nuari. Dus, concludeert Freeke, is die aankoop die dag (of eer der, maar niet later) gereali seerd. Mededelingen In de commissie bestuur en mid delen van 11 januari zei wethou der C. Liefting geen mededelin gen uit het college te hebben. Volgens Freeke heeft de wethou der de commissie dus 'onkun dig' gehouden van de op die dag gerealiseerde aankoop. „Foutje, Politie vindt hennep in auto TERNE1ZEN - Bij een reguliere controle heeft de politie dinsdagen grote hoeveelheid hennep in beslag genomen. Het gaa om vijf kilo aan gedroogde henneptoppen, met een stratwaarde van enkele tienduizenden euro's. De hennep Tg in een personenauto, die op de Westerschelde- tunnelwg in Borssele werd aangehouden. De twee inzit tenden, en 20-jarige inwoner Van de gemeente Terneu zen en en 28-jarige man uit de gemeente Hulst, zijn aan- gehouda. Ze zijn ingesloten voor verder onderzoek. Eiken Juist worden gekortwiekt HULST- De gemeente sluit morgen een gedeelte van de Zoutestaat in Hulst af in verband met de noodzakelijke onderhadssnoei van eiken in die straat. Het betreft het gedeelt» tussen de huisnummers 96 en 122. Ter plaatse wordt en omleiding ingesteld. De werzaamheden beginnen direct na aanvang van de eerste Issen op het nabijgelegen Reynaertcollege, zodat de scholgaande jeugd 's ochtends nog probleemloos van de weggebruik kan maken. De verwachting is dat cle werkzamheclen aan het einde van de dag zijn afgerond. Ook ee zomereik aan de Van Ossstraat in ITulst krijgt een sneibeurt. De gemeente komt daarmee niet tegemoet aan elevens van een bewoner van die straat, die bij de ge meenteen verzoek indiende om de boom te rooien. De ge- meentévindt het zonde om de boom weg te halen en vindt de zonireik van waarde voor het openbaar groen in deze wijk. Sint Bjvoschool in de prijzen OOSTURG - Het eerste team van de j-ooms-katholieke Sint Rvosehool uit Oostburg is gisteren schoolschaak- kampien geworden van West-Zeeuws-Vlaanderen. In de beslissnde partij wonnen de teamleden met 3-1 van -de openbre basisschool De Berenburcht, eveneens uit Oost burg. )e derde plaats ging naar het tweede team van de Sint Evoschool. In cle groep van beginnende schakers be haald het tweede team van De Berenburcht de zege, voor de rocns-katholieke school Op Dreef uit Aardenburg. De wedsüjden werden onder grote belangstelling gespeeld in de peribare school in Oostburg, In totaal deden veer tien ïams mee aan de kampioenschappen. De eerste teamivan de Sint Bavoschool en De Berenburcht mogen op zaerdag 10 maart deelnemen aan het Zeeuws kam- pioerchap in Goes. Koersjaltoernooi gered SAS?AN GENT - Het Roger Spuessens koersbaltoernooi in Ss van Gent is voor dit jaar gered. Volleybalverenï- gingSavok heeft organisator Staf Martens aangeboden vrijvlligers te leveren om de horea-activiteiten te verzor- gen.Daardoor kan het toernooi alsnog in de sporthal in Sas an Gent plaatsvinden. Het.anbod van Savokvoorzitter Renate Bonter komt na de bkendmaking van Martens dat de achttiende editie vaniet toernooi niet zou doorgaan. Martens zag geen kan de ruim 200 deelnemende ouderen zelf te yoorzien varuroodjes, soep, koffie en fris. Maiens is blij dat het toernooi gered is. „Ik ga vandaag de itnodigingen nog versturen. Want alles moet nu snel geroeid worden." Het koersbaltoernooi wordt gehouden op onderdag 15 maart. .ffiinène Verstraeten (.KEUZEN - Alle mensen die Zeeuws-Vlaanderen vorig jebruik maakten van het stief Vraagafhankelijk Ver- (CW) mogen dat nog tot en 2009 onder dezelfde voor in blijven doen. Het samenwerkingsverband Col lectief Vervoer Zeeuws-Vlaande- ren heeft dat afgesproken met de provincie. Het gaat om men sen die door een beperking niet met de bus kunnen reizen, maar ook niet in aanmerking komen voor WVG-vervoer. Tot eind vo rig jaar subsidieerde de provin cie alle ritten van het collectief vraagafhankelijk vervoer, maar met ingang van dit jaar stopte die subsidie. Voor de mensen die een vervoers- indicatie hadden op grond van de Wet Voorzieningen Gehandi capten heeft dat geen gevolgen. Voor die groep verandert niets. Een grote groep gehandicapten die vanwege de hoogte van him inkomen niet in aanmerking komt voor een WVG-indicatie, dreigde echter buiten de boot te vallen. Concreet gaat het om de mensen die rolstoelafhankelijk zijn en verstandelijk gehandicapten die niet in een zorginstelling wonen. Maar ook mensen die vorig jaar in verband met hun lichamelijke gesteldheid al gebruik maakten van het collectief vraagafhanke lijk vervoer. De Terneuzense wethouder J. van Schaik, voorzitter van het samenwerkingsverband CW, en gedeputeerde M. Ie Roy hebben echter overeenstemming bereikt over een oplossing. De betrokke nen mogen tot en met 2009 blij ven reizen met de taxi voor 1,20 euro per reiszone. De volle prijs per reiszone bedraagt 3,80 euro. Van de 2,60 euro die overblijft, betaalt de provincie de komende drie jaar (tot en met 2009) de helft. Het samenwerkingsver band betaalt de andere helft. Voorwaarde van de provincie is wel dat de omvang van de groep reizigers vooraf wordt bepaald op basis van de peildatum 31 de cember 2006 en dat geen 'verver sing' met nieuw te vervoeren mensen plaatsvindt. De provin cie stelt als voorwaarde dat de nieuwe regeling haar jaarlijks niet meer dan 100.000 euro kost. De regeling komt aan de orde in de volgende vergadering van het algemeen bestuur van het samen werkingsverband. De vergade ring vindt plaats in het Hulster stadhuis op maandag 12 februa ri vanaf 10.00 uur. IDELBURG - De rechtbank iddclburg heeft twee man- nil Hulst en een inwoner Sas van Gent voor hun rol hennepkwekerijen in „«-Vlaanderen tot aanmer- lagere straffen veroor- Idan de door het Openbaar êltrie geëiste celstraffen. chtbank achtte niet alle fei- wezen. Verder werd in de jaak rekening gehouden irivé-omstandigheden. j-jarige Hulstenaar kreeg •zijn leidinggevende rol 270 «igevangenisstraf, waarvan I dagen voorwaardelijk en lunr werkstraf opgelegd. De juige Sassenaar werd ver bid tot 180 dagen gevange- jaf, waarvan 115 dagen saardelijk, 144 uur werk- 'cn 36 uur leerstraf budget- £cursus. De man moet sast 1417 euro schadever- rvgaan Delta betalen, ü-jarige Hulstenaar had de sterol en kreeg 120 dagen af, waarvan 78 dagen voor gelijk en 120 uur werk- 1 Hij moet 2112 euro aan vergoeden. (rio heeft de gevangenis taal in voorarrest uitgeze- Be mannen hadden in 2005 J6 wietplantages opgezet list, Nieuw-Namen, Water- erkje, Vogelwaarde, Kuit- Clinge en Sas van Gent. er van justitie, J. Valente, cdstraffen van vijftien den en een jaar geëist.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 41