:c iierkaai toch ruimer van opzet Nieuwbouw schaadt Nieuw-Namen Lampionnen en verjaardagskaart voor Beatrix 21 tweinig draagvlak voor volbouwen binnenstad Hulst met winkels en woningen pen dag PZC Zaterdag 3 februari bij deze krant Beroep iderdag 1 februari 2007 Motorcrossers oefenen in Zeelandhallen editie Zeeuws-Vlaanderen jarnldde Puysseleijr a - Dc gemeente Hulst raor de uitvoering van De 51e Bierkaai de nieuwste variant met extra winkels loningen toch weer vallen, jivolking stond er niet ach- (ii burgemeester en wet- Jers hopen toch financiers aden voor de oorspronkelij- jdeeën voor herinrichting le Bierkaaistraat en omge- jangepaste schetsontwerp [begin december bij de pre- aeal lauw ontvangen door seenteraadsfracties. Voor woord voerders van CDA, i en Groot Hontenisse lie- jch toen kritisch uit over itser gewond aanrijding lerneuzen ÜEUZEN - Bij een aanrij- pstermorgen rond half ne- is een 35-jarige Terneuze- igewond geraakt aan zijn '3 fietste in de binnenstad [aneuzen over de Klaassen en verleende op de krui- met de 2e Verbindings geen voorrang aan een rechtskomende auto. Dit werd bestuurd door ü-jaiige plaatsgenote. stser liep bij de aanrijding lijwond op in zijn gezicht, ivoor behandeling overge- het ziekenhuis. De ai de auto raakten bij het al beschadigd. het nieuwe ontwerp. Dat voor zag in de inpassing van een extra gebouw met 26 woningen en zeshonderd vierkante meter winkels en horeca. Maar ook het college van burge meester en wethouders is vol gens wethouder F. de Vries in middels tot de overtuiging geko men dat het bouwblok dat extra was ingetekend om het tekort op De Nieuwe Bierkaai met an derhalf miljoen euro naar bene den te schroeven, op weinig bij val kan rekenen. „We hebben allerlei signalen ge kregen dat voor deze variant niet veel draagvlak te vinden is. Ergens had het oorspronkelijke ontwerp ook wel de voorkeur van het college. Alleen hikten we aan tegen het totale tekort Het meest opvallende element in de plannen voor de Nieuwe Bier kaai is de aanleg van een kanaaltje vanaf de Bollewerckpoort of Keldermanspoort tot aan de Vismarkt. van 7,5 miljoen euro." Wethou der P. Weemaes liet tijdens de vergadering van de adviescom missie ruimte weten, dat de ge meente nog op zoek is naar part ners die bereid zijn het finan ciële risico op De Nieuwe Bier kaai te dragen. „En die zijn er, dus daar lig ik niet wakker van", zo zei Weemaes. Inspraak De Vries, die zich vooral richt op de financiële aspecten van het project, vindt het nog iets te vroeg om die uitspraak te ver duidelijken. Wel laat hij door schemeren, dat het 'extra' te kort van anderhalf miljoén euro geen beletsel hoeft te\ zijn. „Eind volgende week hoop ik daar meer over te kunnen zeg gen." De Hulster schatkistbe waarder benadrukt verder dat het nog niet zeker is dat de in ja nuari vorig jaar gepresenteerde schets in een definitief ontwerp wordt omgezet. „We moeten met het plan natuurlijk ook de inspraak nog in", legt hij uit. Het meest opvallende element in de plannen voor de Nieuwe Bierkaai is de aanleg van een ka naaltje vanaf de Bollewerck poort of Keldermanspoort tot aan de Vismarkt. Dat de gemeen te teruggrijpt op het oorspronke lijke ontwerp, is goed nieuws voor de uitbater van taveerne De Meerpaal aan de Vismarkt. In het oorspronkelijke plan kreeg het café een uitzonderings positie: De Meerpaal mocht als een van de weinige panden in de omgeving blijven staan. In het nieuwe schetsontwerp moest ook de kroeg worden gesloopt. Die dreiging is nu dus, al dan niet voorlopig, weer van de baan. Donner opent CDA-campagne THOLEN - CDA-Kamerlid Donner opent maandag in Tholen de verkiezingscampagne van de partij voor de Sta tenverkiezingen van 7 maart. De oud-minister van Justi tie spreekt op een partijbijeenkomst van het CDA Zee land, die om 19.30 uur begint in de Meulvliet. Bureau kijkt naar rioolbassin KLOOSTERZANDE - Het Hulster college van B en W hoopt volgende week een besluit te nemen over een berg- bezinkbassin in Kloosterzande. De gemeente stelt dat de aanleg van de voorziening in de paardenwei meer kost dan plaatsing in de groenstrook tussen de huizen aan de Lange Munt en de Michiel de Ruyterstraat. De bewoners schermen echter met een eigen onderzoek, waaruit blijkt dat realisatie in de paardenwei 127.000 euro goedkoper is. In de commissie ruimte vroegen meerdere leden om dui delijkheid op korte termijn. „Dat kunt u wel vragen, maar wij hebben de bewoners be wust ruim de tijd gegeven om zelf onderzoek te doen", zei wethouder C. de Kraker. „Wij hebben hun bevindingen nu aan een onafhankelijk bureau voorgelegd. Volgende week krijgen we een advies, daarna nemen wij een be sluit." Fietsster gewond bij botsing TERNEUZEN - Bij een aanrijding op de kruising van de Juliana van Stolbergstraat en de Julianastraat in Ter- neuzen is een 65-jarige fietsster uit die plaats gewond ge raakt. Ze is met verwondingen aan haar rug naar het zie kenhuis gebracht. De vrouw kwam in botsing met een 41-jarige Terneuzense vrouw, die over de Julianastraat fietste. Zij reed over het trottoir en hield niet voldoende rechts. Fonds van Kazernering biedt steun ZIERIKZEE - Ondersteunen van sociaal-culturele activi teiten in Zierikzee. Dat is kort samengevat waar het geld uit het uit 1811 daterende fonds van Kazernering anno 2007 voor gebruikt wordt. Voor 2007 heeft het fonds duizend euro te verdelen. Het Fonds van Kazernering werd destijds in het leven geroe pen om de kosten van inkwartiering van militairen in Zie rikzee te bekostigen. Vandaag de dag wordt het geld ge bruikt om allerlei sociaal-culturele activiteiten in Zierik zee financiëel te steunen. Vorig jaar ging subsidie naar onder meer de Stichting In tocht Sinterklaas Zierikzee, bibliotheek De Stolpe en de Stichting Vrienden van de Nieuwe Kerk. Wie in aanmer king wil komen voor subsidie dient voor 1 april een aan vraag in te dienen bij het fonds van Kazernering. mdelaarster igereden ÖELBURG - Een 60-jarige klburgse is gistermiddag lïier uur lichtgewond ge- aan haar arm toen ze igeraakt door een passeren lo. ïïouw was aan het nor- ialken op de Brigdamseweg idelburg toen ze van achte- serd geraakt. De bestuur- auto reed daarna rterwijl deze zeer vermoede- idsmoet hebben gemerkt. braak LAND - In een bedrijfspand De Poort in Rilland is in de ran dinsdag op woensdag koken. De buit bestaat uit pterapparafuur. (Advertentie) ©RVKKERY avond vanaf 17.30 uur tasseriemenu -ionbuideltjes, Thaise ven Thaise kleefrijst vio of€io,oo (vegetarisch) weren: 0118 - 886 866 avond 19.30 uur jtaéSüss, antisemitisme in de eologie van Maarten Luther "1-02, i3.oo-i7.oouur lopzondag 10-16.30 uur ioek op zondag schoolkinderen wiewen schrijfster Sassen ormatie over Oerboeken op internet: :)op www.kjoek.nl In het dorpshuis van Biervliet zetten kinderen voor de lampiönoptocht hun naam op een verjaardagskaart voor koningin Beatrix. door Gino van den Broecke en Edy de Witte BIERVLIET - De lampionop tocht in Biervliet eindigde dit keer anders dan anders. De deel nemers keerden niet meteen huiswaarts, maar liepen eerst langs de brievenbus om een ver jaardagskaart voor de jarige ko ningin Beatrix te posten. De ruim zestig kinderen hadden gisteravond bij de aankoop van hun lampion in het dorpshuis al lemaal hun naam op een kaart gezet. 'De kinderen van Bier vliet Zeeuws-Vlaanderen' had den de organisatoren voor de ze kerheid nog naast de namen van de kinderen op de kaart geschre ven. Even na half zeven vertrok een lint van mensen en lampionne tjes in eerste instantie richting de Beatrixboom in het dorp. Daar speelde de plaatselijke har monie de liederen 'Oranje Bo ven' en 'Lang zal ze leven'. Ver volgens zetten de deelnemende kinderen, ouders en grootouders zich weer in beweging voor de kleine optocht, die zijn eerste lustrum vierde en traditiege trouw weer eindigde in het dorpshuis. Als afsluiting werd de verjaardagskaart nabij het dorpshuis in de brievenbus ge stopt. Naast Biervliet werden ook in Axel, Graauw, Hoek en Zaam- slag lampionoptochten gehou den om de 69e verjaardag van de vorstin te vieren. In Graauw verzamelden ruim honderd deelnemers zich bij ca fé Modern voor de lampionop tocht. Het plaatselijke feestcomi té deelde lampionnen uit. Aange voerd door de fanfare Nooit Ge dacht trok de lichtstoet door het dorp. De optocht eindigde bij de schuur van de familie Steijaert aan de Dorpsstraat. In Axel vertrok het kleurrijke lint van lampionnen vanaf de door Raymond de Frel HULST - De bouw van nieuwe huizen aan de Kauterstraat ver stoort het karakter van Nieuw-Namen. Bovendien schaadt het de unieke tertiaire opgraving waarop het dorp rust. Dat vindt beheerder R. Bleijen- berg van de Meester van der Heijdengroeve in Nieuw-Na men. Bleijenberg trok in de vergade ring van de raadscommissie ruimte fel van leer. De gemeente Hulst wil haar archeologiebe- leid aanpassen om kosten te be sparen. Op een archeologische verwachtingskaart staat onder andere de kern Nieuw-Namen aangemerkt als een plek met een bijzonder hoge archeologi sche trefkans. Om te voorkomen dat voor elke bouwactiviteit een apart archeo logisch onderzoek moet worden gedaan, wil Hulst volstaan met één studie. „Al die onderzoeken kosten klauwen vol geld. Met een archeologische verwachtingskaart voorkomen we bijvoorbeeld dat een inwo ner van Nieuw-Namen voor de bouw van een bijkeuken nog eens een apart archeologisch rapport moet laten opstellen. We doen dit dus om de realisatie van bouwplannen te vereenvou digen", zei wethouder P. Wee maes. Bleijenberg had toen zijn betoog al gehouden. De gemeente wil medewerking verlenen aan de bouw van twee vrijstaande wo- Twintig dagen gevangenisstraf voor geweld in relatie door Aector Dooms MIDDELBURG - Een agressie ve veelpleger uit Rilland is giste ren in Middelburg voor mishan deling van zijn ex-vrouw veroor deeld tot veertig dagen gevange nisstraf, waarvan de helft voor waardelijk, met reclasseringstoe- zicht. Het alcoholgebruik vormt de rode draad in het gewelddadi ge verleden van de 38-jarige man. Zodra hij alcohol heeft ge dronken, gaat het mis. Zo vrees de het slachtoffer op 14 januari het ergste, toen de man na een cafébezoek thuiskwam. Hij gooi de zijn computer in haar rich ting kapot en vernielde een bloempot en een geluidsbox. De man .trok zijn (ex)vrouw aan haar haren en schopte haar ter wijl ze op de grond lag. De Rillander heeft een strafblad met geweldsdelicten. Een aantal maanden was het goed gegaan, omdat hij geen alcohol dronk. 3 februari ID.3D - 15.DD uur HogeschoolZeeland www.hz.nl foto Camile Schelstraete Markt. De kinderen zorgden zelf voor een lampion. De muziekvereniging Elk Naar Zijn Kracht voerde in Hoek van af het dorpshuis de stoet aan. „Ook wij houden de traditie in ere om koningin Beatrix naast de festiviteiten op koninginne dag ook op haar verjaardag te vieren", zegt Ellen Minderhoud van de Stichting Hoekse Fees ten. De chocolademelk werd hier in het dorpshuis gedron ken. Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onzé website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt zé ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 (Advertentie) Boordevol blijde baby's ningen in de Kauterstraat. De beheerder van de groeve is daar allesbehalve blij mee, want vol gens hem zijn in de nabijheid van de geplande bouwprojecten in 1991 en 1993 tijdens het gra ven van proefsleuven bijzondere dingen gevonden. „Het nieuwe bestemmingsplan geeft nu weel de mogelijkheid om te gaan bou wen op de meest interessante ar cheologische site. Zeker is dat niet alle vondsten kenbaar zijn gemaakt bij het Archis in Amers foort (de Rijksdienst voor ar cheologie, cultuurlandschap en monumenten), want het was gro tendeels vrijwilligerswerk. Toen zijn scherven van drieduizend jaar en steenartefacten van acht duizend jaar oud gevonden." zeeuwse almanak Natuurlijk hield die Goese- naar zich in toen hij laatst een parkeerbon onder zijn rui tenwisser ontwaarde. Hij was in het gezelschap van zijn he le gezin en hij achtte het peda gogisch niet verstandig de woordenschat van zijn kinde ren op dat moment uit te brei den. Niettemin stak hij zijn erger nis niet onder stoelen of ban ken. Enkele dagen later ging het aati tafel over beroepskeuze. Op de vraag wat zij later wil ivorden, antwoordde een van de dochters met een blik op haar vader: „Géén parkeer wachter. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39