PZC Kemkers is niet snel tevreden Gas geven en gewoon niet kijken wissel schouwen Idylle TVM-ploeg bestaat alleen in Nederland Wybo verdedigt titel in Goes uitslagen agenda Wielerronde Eneco Tour blijft vat vol onzekerhedt donderdag 1 februari 2007 De succesreeks van de TVM-schaatsploeg begon een jaar geleden bij de Spelen van Turijn. Dit weekeinde zijn de medailleoogsters terug in de Noord-Italiaanse stad, voor de World Cup. Coach Gerard Kem kers in een monoloog over TVM en het succes. door Maarten van Helvoirt DEN BOSCH - „In Nederland ziet men graag dat wij, als TVM-ploeg, van onze troon val len. Zo voel ik dat tenminste. In dit land weten we namelijk niet hoe we met succes moeten om gaan, de pers voorop. Altijd maar weer een kritische noot." „Ik heb ook gelezen dat Rintje Ritsma heeft gezegd dat ons suc ces andere sponsors wegdrukt, omdat wij op eenzame hoogte staan. Daar heb ik mij flink aan gestoord; die andere ploegen moeten zelf hun broek maar op houden. Want los van de centen die TVM in deze ploeg steekt, hebben wij het op verschillende vlakken goed voor elkaar. We hebben een sterke, brede staf en een programma van ongekende kwaliteit. Andere kleine sporten zouden een voorbeeld aan ons kunnen nemen. Omdat wij laten zien dat je met een goede aan pak, ondanks beperkingen, wat kunt bereiken." „Toen ik eind december werd ge kozen tot beste coach van 2006, kwam ik ineens op de voor grond te staan. Maar dat hoeft van mij niet zo nodig. Ik doe dit niet alleen. Ik zag het wel als een compliment voor het feit dat ik al jarenlang aan de top functioneer, maar ik vond het vooral een erkenning voor het vak van coach in zijn algemeen, omdat de prijs werd uitgereikt tijdens het sportgala van NOCNSF." „De idylle van de TVM-ploeg moet je vooral in nationale con text zien. Wij zijn op dit mo ment de beste ploeg in Neder land ja, maar wat zegt dat. Nog niks. Wij hebben onze stan daards hoog gelegd en die heb ben we nog niet bereikt. Renate Van Wijck is favoriet OOSTERLAND - Peter van Wijck van biljartvere niging d'Eule is de opval lendste deelnemer aan het persoonlijk kampioen schap bandstoten vierde klasse, dat vanaf vandaag in Sporthal De Staver in Sommelsdijk wordt gehou den. De 36-jarige hovenier is al bijna vijftien jaar lid van d'Eule. Toch moet hij diep in zijn geheugen tasten om zich te herinneren wanneer hij voor het laatst meedeed aan een eindstrijd. „Sei zoen 1995-1996", denkt hij. „In de vijfde klasse li- bre. Het moet wel ongeveer zo lang geleden zijn want inmiddels speel ik in de der de klasse. Nu ben ik weer eens van de partij en daar ben ik wel blij mee. Ook al was het niet vaak, het is niet zo dat ik me al die tijd nooit meer heb geplaatst. Ik deed, die enkele keer dat ik de finale wel haalde, niet mee omdat op zondag moest worden gespeeld. Ik speel uit principiële over wegingen niet op zondag. Ik heb die keuze nu een maal gemaakt en aanvaard de consequenties. Dit keer kan ik meedoen omdat de slotdag op zaterdag is. Ge luk voor mij dus." Liefst 83 biljarters namen deel aan de voorwedstrij den en slechts zestien spe len, verdeeld over twee pou les, de eindstrijd. Van Wijck is de enige die pro motie wist te bereiken en dat wil wat zeggen. Toch ziet hij zichzelf niet als fa voriet. „Ik ben niet con stant genoeg. Ik zie Johan Schouw van WRW als de te kloppen man. Ik heb hem zien spelen en weet dat hij veel beter kan dan zijn cij fers doen vermoeden." Behalve Schouw vormen plaatsgenoot Anne Stins van Even Buiten en een trio uit Westerschouwen, Jaap Verboom en Arie Wouts van Witte van Haem- stede en Hans Coomans van Onder Vrienden zijn be lagers. De strijd begint van daag en morgen om 19.00 uur. Zaterdag begint men om 11.00 uur en wordt de fi nale verwacht omstreeks 17.00 uur. Gerard Kemkers, hier met Ireen. Wiist: „Wij zijn op dit moment de beste ploeg in Nederland ja, maar wat zegt dat. Nog niks." Groenewold heeft dit seizoen dan wel een paar keer een 3000 meter gewonnen, en dat is fijn, maar als je de uitvoering analy seert, was het niet top. En als Wüst, Kramer of Verheijen in de eerste maanden op het podium stonden, hielden we steeds in ons achterhoofd dat Friesinger, Klassen, Davis en Hedrick er niet waren of nog niet top wa ren." „Na de Olympische Spelen van 2002 was ik ook helemaal niet te vreden, ook al hadden we twee keer goud en twee keer zilver ge wonnen. Ik was het seizoen na melijk met acht schaatsers be gonnen en daar waren er maar vier van mee naar Salt. Lake Ci ty-" „En dan waren er maar twee die medailles veroverden. Dit sei zoen hebben al negen van mijn tien rijders succes geboekt - of eigenlijk negenenhalf, want Alexander Oltrop heeft op de tweede dag van het NK sprint ook van zich laten horen." „Vlak voor de Spelen van Tu rijn werd Wennemars ons in de schoot geworpen, na de breuk met Jac Orie vanwege verschil van inzicht. Natuurlijk had ik verhalen gehoord over zijn ka rakter, maar ik ga altijd uit van het positieve en dus heb ik ge zegd 'ik neem je op in onze ploeg'. En het is helemaal niet zo dat hij zijn eigen koers wil va ren. Hij heeft alles gedaan wat .wij gezegd hebben. Erben is zeer coachbaar. Dat hij de mis sing link van de TVM-ploeg was, is misschien een groot woord, maar Erben heeft er wel degelijk voor gezorgd dat het sindsdien een stevige ketting is geworden. Zoals iedereen bin nen het team op zijn eigen ma nier een schakel is." „Dat kon ik vorig seizoen niet zeggen. En daarom zijn sommi gen ook gegaan, Gerard van Vel de, Jochem Uytdehaage. Jochem wilde met een ander merkcon cept zijn carrière nieuw leven in blazen. Dat is niet echt gelukt, maar bij TVM blijven was voor hem ook geen optie. Uiteinde- Het wasbord blijkt een lastig onderdeel tijdens indoorcrossen door Roeland van Vliet GOES - Het gros van de Neder landse motorcrossers heeft er nauwelijks ervaring mee en kan het daarom ook niet: rijden over een wasbord. Volgens Jan Poste- ma, een gelauwerd coureur, is er echter niet al te veel aan. „Je moet gewoon niet kijken en de gashendel vol open trekken. Dat is alles." Jan Postema is in de Noordzee- hal, die nu al helemaal ruikt naar uitlaatgassen, druk bezig met zo'n twintig jonge crossers. In alle rust - de machines ma ken toch al herrie genoeg - brengt hij hen de fijne kneepjes van het vak bij. Hoe neem je de bochten? Hoe kijk je de kunst af van de anderen in de baan? Hoe time je? Hoe neem je de schan sen? Als de coureurs vervolgens hun trainingsrondjes rijden, blij ken ze de meeste moeite te heb ben met het wasbord. Dat be staat in Goes, waar morgen en zaterdag de Dutch Open Super cross is, uit zeven kort op elkaar volgende hobbeltjes van nog geen tachtig centimeter hoog. De één rijdt er in vliegende vaart ovei'heen, de andere neemt alle bulten stuk voor stuk, verliest z'n balans en valt. „Motorcrossen is verschrikke lijk zwaar", vertelt Postema, ter wijl hij even tijd neemt voor zijn lunch. „Je hebt heel veel kracht nodig voor je concentratie en je agressie, terwijl je ook nog ener gie verliest aan de spanning. Wil je zo alert mogelijk blijven rijden, dan zal je je in elk geval niet moe moeten maken op het wasbord. Daar moet je dus vol uit overheen gaan. Je moet al leen de toppen van de bultjes ra ken. Ik zeg niet dat deel van het parkoers de verschillen worden gemaakt, maar je kunt er maar het best zo weinig mogelijk ener gie verspillen." Zandbanen Nederlandse coureurs doen op buitencircuits geen ervaringen op met wasborden, omdat er bijna alleen maar zandbanen zijn. Met de stevige indoorba- nen - in Goes is een parkoers ge bouwd met 1500 kubieke meter Limburgs leem - hebben ze daar door flinke moeite. Postema: „De Nederlandse ba nen zijn veel te makkelijk. We houden te veel rekening met de mindere rijders. De betere rij- ders hebben het daardoor te ge makkelijk. Maar in de tennis sport halen ze het net toch ook niet weg, zodat iedereen een we reldservice kan maken? Ik vind dus dat we de banen moeilijker moeten maken. Dan gaat het ni veau pas echt omhoog." Natuurlijk zijn er tijdens de trai ning al wel jongens die vol ovër het circuit én het wasbord knal len. De Brit Owen Delaney heeft er bijvoorbeeld geen moeite mee dat hij flink door elkaar geram meld wordt. „Rinus van de Ven door Roeland van Vliet GOES - Jurgen Wybo komt za terdag zijn titel verdedigen tij dens de Dutch Open 125 cc, het sluitstuk van de Dutch Open Su- percross in Goes. De Belg 'krijgt wel, net als in voorgaande jaren, stevige concurrentie van Neder landers, Britten, Fransen en Amerikanen. De Indoorcross is toe aan zijn vijftiende editie. De Stichting Motorcross Zeeland heeft al sinds afgelopen vrijdag in de nieuwe Noordzeehal een cross baan liggen, waarop in de afge lopen dagen al volop getraind is. Morgen is de eerste wedstrijd dag, zaterdag de tweede. De Super Regioklasse is morgen het hoofdnummer. Daar nemen onder anderen Gregory de Nooijer (Vlissingen). Joeri en Twan van Liere (Kapelle) en Mark Boot (Burgh-Haamstede) aan deel. Zaterdag zullen de toe schouwers voornamelijk naar de Zeelandhallen komen voor de Dutch Open 125 cc. De Belg Jurgen Wybo verdedigt zijn ti tel. Owen Delaney en Dustin Pully (beiden uit Groot-Britta- nië), DustinPulley (Verenigde Staten), Marco Stallmann (Am sterdam) en Rinus van de Ven (Vlisssingen) zijn zijn belangrijk ste tegenstrevers. Tussen de deel nemers bevinden zich dit jaar zelfs een Japanner en een Zweed. Morgen zijn de wedstrijden van 19.10 uur tot 23.15 uur. Op zater dag v.alt het eerste hek om 14.05 uur en wordt de laatste coureur afgevlagd rond 23.00 uur. Zowel morgen als zaterdag is er tussen de races door een show van de freestylers Gregory Holvoet en William van der Putten. foto Jerry Lampen/GPD lijk kan iedere methode naar succes leiden, maar wij hebben nu eenmaal onze eigen filosofie. En ik heb mensen om me heen die bij mijn stijl van werken pas sen." „Er is niet zomaar éven een ploeg uit de grond gestampt en met een zak geld gezwaaid. Kra mer en Wüst konden elders zelfs meer verdienen, maar wij hoef den niet eens ons best te doen om ze binnen te halen. Zij heb ben vertrouwen in mijn lijn en- tonen toewijding." GPD Vincent Bakker terug naar DFS BURGH-HAAMSTEDE - Vincent Bakker keert vo' seizoen terug bij voetbalclub DFS. De twintigjarige^ denvelder verkaste in mei 2005 van DFS naar Zieift omdat het hogere niveau bij die club hem aansprak zal hij na twee seizoenen terugkeren op het ouder;? Burgh-Haamstede. Bakker is de tweede aanwin^' DFS, dat volgend seizoen wil meestrijden om depnj in de vierde klasse. Eerder maakte Mariko Rouw zijn#; stap van Zierikzee naar DFS bekend. Geen verrassingen in dambeker VLISSINGEN - De vier sterkste viertallen hebben zidi plaatst voor de halve finale van de Zeeuwse dam! Favoriet PWG 's-Gravenpolder was duidelijk te voor het tweede team. Dankzij een snelle winstpartiji Martijn Rentmeester op Ko Louwerse en een knappe u sieke zege van Johnny de Leeuw op Martin van Dijki het 6-2. Middelburg had verrassend veel moeite met DSVF. Jan van de Weteringh miste maar desondanks uitstelt partij gaf. Een combinatieve overwinning van Aarts ger op Arie Kammeraat werd door Jaap de Jonge opt vier gecompenseerd. De twee andere pai'tijen eindig in een gelijkspel. In de barrage wonnen delwr; met 6-2. Ook GZC moest het tegen het eigen tweede team men. Het klasseverschil was groot: ovei'winmngen', Kees Rijk, Aart Walraven en Jos cle Wild en een gelijks tussen Cor Boot en Ineke Flikweert bepaalden ded stand op 7-1. De viei'de halve finalist is Aagtekeife, Oostkapelle met 6-2 versloeg. Bennie Provoost wonda een combinatie van Roland de Rijke en David liet Gerrit Jobse kansloos. Van Gassen en De Waele favoriet HOEK - René van Gassen uit Ossenisse voert hett-a ma aan van de sterk bezette Braakman Open tenniL pioenschappen te Hoek, die zatei'dag van start gaan 22-jarige tennisser van TV Philten krijgt volgens clem 6 nose in de finale te maken met Paul CortvriendtuitZë te. Bij de vrouwen voert Brigith de Waele uit het tableau aan, voor Nienke de Haas uit Hoek. GinoB tus van TV Vogelvlucht uit Vogelwaarde is de te kl« man in de 5-poule. Hij treft Arne Riemens van Gn steps xxit Schoondijke en Tei'neuzenaar Sjakco del van TV Biervliet. Guido Tolhoek en Bernd van Qud bei'ghe, met De Boskreek uit Breskens gepromorc naar de landelijke derde klasse, zijn als eerste gepk in het dubbel 3/4, voor Mare Felius/Kim Langeraerl De eerste pai-tijen stai-ten zaterdag om 14.30 uur. Des les zijn op zondag 11 februari. Mountainbikers in selectie GOES - De Zeeuwse mountainbikei's Jaco Wagenaarjl Bax't Maas (17) en Marco Minnaai'd (17) zijn door boa coach Leo van Zeeland opgenomen in de werkgroepje ren en espoii's van Zuid-Nedei'land. De drie pupillen voormalig Nederlands kampioen mountainbike Pa'jj Tolhoek gaan iedex-e week een centx'ale training vblge Nijmegen. Dit gebeurt onder leiding van ex-'~- Jan Weevers. De drie talenten danken hun hun goede resultaten van voi'ig jaar. m. yyajfww- allliliim Lars Oldekamp (links) en Alexander van Duinen gaan tijdens de training in een vliegende vaart over het lastige wasbord. foto Willem Mieras Nairobi. World Cricket League TWeede wedstrijd: Nederland - Kenia 0-2. Nederland 131 all out, Kenia 133/3. Bermuda - Ierland 0-2. Bermuda 275/8, Ierland 276/6. Schotland - Canada 2-0, Schotland 276/4, Canada 269 all out. Stand:1. Kenia 2-4, 2. Schotland 2-4, 3. PZDB-bekercompetitie, kwartfina le: PWG 's-Gravenpolder2-PWG 's-Gra- venpolder 2-6, Middelburg-DSVF 4-4, Oostkapelle-Aagtekerke 2-6, GZC 2-GZC 1-7. Zierikzee. Dikke Torenwintertoer- nooi. Mannendubbelspel. HD5: R. van de Vlist/K. van den Berge-E. Verbraak/L, Nouwen 5-7 7-6 7-6, J. Meerman/M. Murre-R. Walpot/M. van der Est 6-1 6-3. HD6: M. Holm/E. Kou- wenberg-S. de la Cousine/M. l'Abee 6-3 6-4, J. van der Have/J. van der Lin den-S. Marteijn/P. Bouw 6-0 6-3, H. van Urk/M. Kramer-C. van Kluyven/R. de Ries 6-2 3-6 7-6. Vrouwendubbelspel. DD5: C. Kurz/M. van Splunder-E. de Blaeij/M. de Morree 6-2 6-2 DD6: A. Struijs/K. Struijs-L den Hollander/C. Fol- mer 2-6 6-3 7-6, P. Kostense/S. van Dam- me-M. Struyk/R. van de Velde 7-5 6-0. Gemengddubbelspel. GD6: Y. van Koelen/E. Neijenhuis-M. van Urk/K. Ver- kaart 6-7 6-3 7-6, M. Verhoef/B. van Sab- ben-L. in 't Veen/M. de Looze 6-2 6-1 Delray Beach (VSt). Mannen. Groepsfase: Blake (VSt/1) - Kendrick (VSt) 6-3 6-3, Gabasjvili (Rus) - Pless (Den) 7-6 (9) 6-7 (2) 7-6 (5), Falla (Col) - Schüttler (Dui) 6-4 6-3, Levine (VSt) - Kim (VSt) 6-2 6-2, Garcia-Lopez (Spa/7) - Pless (Den) 6-3 7-6 (5), Sweeting (VSt) - Greul (Dui) 6-2 6-2. Hoofdronde: Sweeting (VSt) - Russell (VSt) 7-6 (4) 2-2 opgave Russell. Vina del Mar (Chl). Mannen. Groeps fase: Berlocq (Arg) - Gaudio (Arg/2) 6-2 6-2, Patience (Fra) - Alves (Bra) 6-2 6-4, Koubek (Oos) - Lopez (Spa) 2-6 7-6 (2) 6-4, Llodra (Fra) - Vliegen (Bel/7) 6-7 (3) 7-6 (6) 6-3, Ljubicic (Kro/1) - Karanusic (Kro) 6-4 6-3, Vassallo Arguello (Arg/8) - Pasanski (Ser) 7-6 (2) 6-4, Ramirez Hi dalgo (Spa/4) - Hartfield (Arg) 6-4 6-1, Montanes (Spa/7) - Kuerten (Bra) 6-1 6-4. Tokio. Vrouwen. Eerste lenko (Rus) - Peer (lsr/7) 6-2 6-3,0 (Aus) - Zvonareva (Rusj 6-4 6-7(4 Lichovtseva (Rus) - Dulko (Arg)M Santangelo (Ita) - Nakamura |Js^ 6-0, Zheng (Chn) - Mattek (VSl)Mf Sugiyama (Jap) - Vesnina (Rus)M Tweede ronde: Hingis (Zwi/21' (Aus) 6-1 7-5. Doha. Ronde van Qatar. VierdsS pe, Doha - Doha: 1 Boom li 139,5 km in 2.54.54, 2. Brown (Aa Fischer (Bra), 4. Mondory (Fra),51' so (Spa), 6. Vierhouten (Ned),Ito kers, 12. De Jongh, 15. Van Bon.Ü ven, 21. Knaven, 24. Tjalingfiïll Löwik, 37. Van Hummel, 39. OeKc. gemeen klassement: 1 S3 9.27.52, 2. De Jongh 0.27,3 Eis 0.33, 4. Fischer 0.34, 5. Cretskera 0.36, 6. Mondory 0.37, 9. VTerfü 0.47, 13. Rooijakkers 0.52,181 1.25, 20. Van Bon 1.44, 21. Boe 31. Tjallingii 5.50, 34. De KonüX Lówik 5.55. donderdag Biljarten Persoonlijk Kampioenschap I stoten vierde klasse, poule w Organisatie: BV De Poedel, la Sportzaal De Staver, Sommeis# vang: 19.00 uur. Libretoernooi. Grote Prijs Stó terspecialist J. Mathia. Derde (HCR de Kroon, Wissenkertel vang: A-groep 19.30 uur. Pool. Tweede klasse re. Halve Zolen - Roadhouse Roadie Schoen, Oosterhout). Aanvang: Snooker. Eerste klasse. The house - Snooker Palace Di Roadhouse, Middelburg). Aar 20.00 u Tennis Dikke Toren Wintertoernoot tie: tennisvereniging Zierita» vang: 17.00 uur. 'kan het Ook goed", meldt Poste ma. „En Lars Oldekamp ook. Vrijdag erx zaterdag zal je nog wat jongens zien, die het was bord goed kunnen riemen." Alexander van Duinen, die ook meetraint, zal dan niet mee doen. De inwoner van het Gro- ningse Grqotegast is alleen naar Goes afgezakt om te oefenen. „Ik ben nog niet ervaren genoeg voor dit soort wedstrijden", zegt hij. „Ik wil eerst eens goed leren rijden op deze baan." De noordeling komt op de trai ning echter als een van de bes ten mee. Voor het wasbord heeft hij nog wel ontzag, maar hij gaat er onvei"schi-okken over heen. „Elke wasboord vraagt om een andere tactiek", weet Van Duinen. „In Goes zijn de bulten nog relatief laag. Het bes te is om hier alleen de toppen aan te tippen. Doe je dat niet. dan raak je uit balans en kan je vallen." door Koen de Vries GOES - De organisatie die in au gustus twee etappes van de Ene co Tour naar Zeeuws-Vlaande- ren haalt, blijft in onzekerheid. Dinsdag verklaarde Ron Barbé dat het organisatiecomité de En eco Tour nog twee dagen de tijd geeft om duidelijk te maken of het evenement wel of niet door gaat. Een uitspraak van de rech ter zorgde er gisteren voor dat die termijn niet gehaald wordt. De rechter besliste dat de Neder landse organisator Henk van Mulukom weliswaar rechten heeft om de Eneco Tour te orga niseren, maar dat hij dat toch niet mag. Hij heeft de belangen van de rittenkoers geschaad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 38