oes wil stille armoede opsporen Lopend naar school in Krabbendijke Veere vecht voor thuisbevallingen Sportclub voor gehandicapten zoekt plek voor rolstoelen 'ethouder probeert krachten alle betrokken instanties te bundelen Lampionnetjes voor de koningin Zaterdag 3 februari bij deze krant 21 I*—p Beroep derdag 1 februari 2007 editie Bevelanden-Tholen ank Balkenende 5. Goes wil achter voordeu- Üjken om stille armoede te Kü bestrijden. De gemeente jert de krachten van aller- Wellingen en organisaties indelen om samen tot een ge- aanpak te komen. iiwintig procent van de on- 650 Goese bijstandsge- :«den verkeert in ernstige tciële problemen. Die groep de gemeente duidelijk in ii Ze vermoedt echter dat er tel meer mensen zijn die de s nauwelijks aan elkaar knopen. Ook heeft ze de een aantal minima geen gebruik maakt ïeentelijke financiële te- lomingen en schuldhulp- wethouder J. Adriaanse sociale zaken) is het zaak ïtsbare groepen te trace- Uaar hoe kijk je achter de Door alle ogen en !e gebruiken van mensen igelijk in aanraking ko st schrijnende gevallen, nse heeft met het maat- roelijk werk (SMWO) al af- bgemaakt. Doel is gemoti- fe vrijwilligers in te zetten huisbezoeken. Ook met stellingen, uitkeringsin- en woningbouwvereni- BWS heeft hij rond de tafel [trouwenspost en willen we een plan van sk maken. Bedoeling is dat van instellingen en Jligers van SMWO bij een snvenspost melding doen sensen die heel krap of in hulden zitten. Maar ook sten klooster Zierikzee misstanden en vereenzaming moeten worden gemeld. Vervol gens brengen we een bezoek en kunnen we kijken of en hoe we de persoon in kwestie kunnen helpen." Adriaanse vermoedt dat nog veel mensen geen gebruik ma ken van gemeentelijke regelin gen voor minima. „Of ze kennen de weg niet, of ze zijn te trots om hun hand op te houden." De gemeente streeft er naar de twee Goese voedselbanken uit eindelijk overbodig te maken. Daar halen momenteel zo'n 120 mensen voedselpakketten, onge veer zestig per voedselbank. Voor het zover is, heeft de ge meente nog een lange weg te gaan en zal ze de jongste voedsel bank financieel ondersteunen. Niettemin heeft ze vorig jaar het armoedebeleid aangescherpt om mensen die in de schulden zit ten, beter te helpen en te begelei den. Zo worden er cursussen budgetbeheer gegeven voor cliën ten van de sociale dienst. Het streven is die dit jaar verplicht te maken voor uitkeringsgerech tigden met schulden. De gemeen te doet al een tijdje meer aan voorlichting omdat sommige mensen moeilijk met geld kun nen omgaan. Huisuitzettingen Verder heeft de gemeente een convenant gesloten met energie bedrijf Delta. Daarin staat dat gezinnen die de energierekening niet kunnen betalen, niet zo maar worden afgesloten vap gas, licht en water. Ook voor voorge nomen huisuitzettingen is een dergelijk convenant gesloten met de RWS. Daarnaast is het Woonherkansenproject, bedoeld voor mensen met schulden, on aangepast gedrag en bij voorge nomen huisuitzettingen, met een jaar verlengd. Verder wil het college van burge meester en wethouders bestaan de minimaregelingen verruimen. Zo wil Adriaanse de maximale vergoeding vanuit het declaratie fonds optrekken van 125 naar 150 euro. Binnenkort praat de politiek over dat voorstel. Ook wil de gemeente in de toekomst vervanging van witgoed volledig betalen als minima die uitgaaf zelf niet kunnen ophoesten. Het gaat bijvoorbeeld om kapotte wasmachines en koelkasten. Adriaanse werkt nog aan dit voorstel, waarmee naar zijn in schatting een ton per jaar is ge moeid. Hij denkt de regeling te financieren door geld te gebrui ken dat overblijft dankzij de uit stroom van bijstandsgerechtig den naar een baan. KZEE - Bij de bouw van oningen in Zierikzee zijn in van een laat-middel- klooster gevonden. opgravingen in de Regen- iat zijn eind december skelet, een gemetseld graf op elkaar liggende vloe- sangetroffen. Alles dateert vijftiende eeuw. m een bogardenklooster, van monniken die zich iielden met de bouw van De orde heeft van 1470 1483 bestaan en daarna over lan naar de cisterciënzer- r is in elk geval dat looster in 1646 niet meer nd. Het klooster had de 'Beynardite'. (Advertentie) JRVKKERY wond vanaf 17.30 uur 1 iasseriemenu i nionbuideltjes, Thaise iy en Thaise kleefrijst :.50of€io,oo (vegetarisch) weren: 0118 - 886 866 i' vond 19.30 uur tné Süss, •^antisemitisme in de fllogie van Maarten Luther 1 03-02,15.00-16.30 uur I Wno mkunst met veel muziek j °4-02, i3.oo-i7.oouur lapzondag >00-16.30 uur jaek op zondag schoolkinderen j wiewen schrijfster 'Oerboeken op internet: Np www.kjoek.nl Bikt Si Middelburg f118886886 "t> I «531,4460 AA Goes I rtentïe-exploitatie: *1 Ten Midden-Zeeland: 0113-315520; «c.Vlaanderen: 0113-315570; J,,; 020-4562500. Service: 0800-0231231 KLOETINGE - Oranje boven was het gisteren in Kloetinge (foto) en andere dorpen op de Bevelanden en Tholen. Om de verjaardag van koningin Beatrix te vieren, trok de jeugd her en der met lampions door het dorp. foto Willem Mieras door Harmen van der Werf KRABBENDIJKE - Naar de middelbare school lopen. Vijfen veertig leerlingen van het Cal- vijn College in Krabbendijke, vestiging Kerkpolder, deden het gisterochtend. De eerste groep vertrok al om half drie uit 's-Gravenpolder. Scholiere en organisatrice Liesbeth Lam- bregtse: „Voor het goede doel, een school in Bangladesh, en voor de fun." Leraren schoten Liesbeth 's och tends in de gang van het Calvijn College aan. „Geen blaren?" „Geen slaap?" Van dat soort vra gen. Liesbeth glunderde. Ze had geen centje pijn en de andere sponspor-lopers ook niet. „Ja, een paar hadden wat last van blaren, natuurlijk." Ze zijn wel wat gewend, de leer lingen van het Calvijn College. Liesbeth bijvoorbeeld komt elke dag op de fiets. Lopen of beter gezegd wandelen naar school is iets anders, zeker als vriendin nen (twee uit Rilland en één uit Borssele) blijven 'slapen'. Lies beth: „We hebben een uurtje echt geslapen." Bezemwagen Twee deelnemers, twee jongens, kwamen uit Goes hardlopend naar 's-Gravenpolder. „Die wil len in het leger en deden dat graag." Waarna de start was met ruim twintig scholieren. On derweg kwamen er meer en meer bij. In Kapelle, bij Kruinin- gen en Oostdijk. Docent Tom Blok reed mee in de bezemwa gen en zorgde voor soep, opge warmd op gasbranders. „Lang zijn we niet gestopt. Anders krijg je zere voeten." Vroeger dan gepland, om zeven uur, was de groep in Krabbendij ke. „Noem ook Tim Kleppe", vroeg Liesbeth speciaal. „Hij heeft vanaf Kapelle met vijftien liter water op zijn rug gelopen." Met als doel: geld inzamelen voor een vmbo-vakschool in Khulna in Bangladesh, waar mee de Kerkpolder-vestiging van het Calvijn College sinds vo rig jaar een band heeft. Het con tact verloopt via Woord en Daad, een christelijke ontwikke lingsorganisatie. Tholen De opbrengst van de sponsor loop was gisteren nog niet exact bekend. „Ruim drieduizend eu ro", schatte Liesbeth. „Het mees te van familie, ook uit de buurt, van leraren en een supermarkt." Leerlingen uit Tholen hielden al eerder een skeelertocht van Tho len naar Krabbendijke In de pen zitten een lesmarathon en een skeelertocht uit Vlissingen naar Krabbendijke. Een voorlopig hoogtepunt in de band tussen school in Krabben dijke en die in Khulna moet de uitwisseling van leerlingen wor den. Vijftien Zeeuwse vmbo'ers en drie docenten gaan eind april, begin mei twee weken naar Bangladesh om kennis en kunde te delen. Volgens direc teur D. Janssen van het Calvijn College in Krabbendijke, vesti ging Kerkpolder, is dit initiatief 'uniek'. „Niet één beroepsgerich te vmbo-school heeft dit tot nu toe ondernomen." door Maurits Sep DOMBURG - De gemeente Veere blijft zich fel verzetten te gen de verhuizing van de afde ling Moeder- en Kindzorg van het ziekenhuis in Vlissingen naar dat in Goes. Vlissingen en Middelburg hebben meer dan Veere begrip voor de kwaliteits verbetering die de ziekenhuisbe sturen nastreven. Na een toelichting van de zie kenhuisbesturen hebben de col leges van B en W zich beraden op de concentratie van moeder en kindzorg in Goes. Die heeft volgens Walcherse verloskundi gen namelijk tot gevolg dat thuisbevallen op Walcheren niet meer mogelijk zal zijn, omdat acute zorg bij problemen te ver weg is. Wethouder J. Melse van Veere spreekt zich vierkant uit tegen de verplaatsing van moeder- en kindzorg naar Goes. „Dat houdt een onaanvaardbaar risico in", oordeelt hij. „Het kan gaan om Advertentie leven en dood. Stel dat je van Westkapelle naar Goes moet. Als een kind bij de geboorte in ademnood verkeert, zijn snel heid en bereikbaarheid van doorslaggevend belang." Melse wil met zijn collega-wet houders A. de Vries (Middel burg) en E. Walrave (Vlissingen) overleggen om tot een gezamen lijk standpunt te komen. De Vries en Walrave zijn echter minder negatief in hun voorlo pig oordeel. Ze wijzen op het be lang van de kwaliteit van de to tale ziekenhuiszorg. De Vries: „Die moet aan wettelijke nor men voldoen. We moeten ons maximaal inzetten voor thuisbe vallen op Walcheren, maar wij steunen ook voor de kwaliteits verbetering." Walrave: „Het is lastig nu alleen over thuisbeval len te spreken. De ziekenhuisbe sturen hebben ons duidelijk kun nen maken dat zij streven naar verbetering van de kwaliteit van de totale ziekenhuiszorg." (Advertentie) Boordevol blijde baby's THOLEN - CD A-Kamerlid Piet Hein Donner opent maan dag in Tholen de verkiezingscampagne van de chris ten-democraten voor de Statenverkiezingen van 7 maart. De oud-minister van Justitie spreekt op een partijbijeen komst van het CDA Zeeland die om 19.30 uur begint in de Meulvliet. Motorcrossers oefenen in Zeelandhallen Donner opent CDA-campagne Brochure bewegen voor 55-plussers GOES - De Stichting Maatschappelijk Werk en Welzijn (SMWO) heeft een brochure gemaakt met sport- en bewe gingsactiviteiten voor 55-plussers in de gemeente Goes. De Goese wethouder M. Dieleman nam gisteren het eerste exemplaar in ontvangst. In het informatieboekje staan de verenigingen en organisaties die geschikte activiteiten voor senioren aanbieden. Vanaf vandaag ligt de brochure 'Wat beweegt u...' in wijk- en dorpshuizen, de biblio theek, wachtkamers en het kantoor van SMWO aan de 's-Heer Elsdorpweg. Celstraf wegens geweld in relatie MIDDELBURG - Een agressieve veelpleger uit Rilland is gisteren in Middelburg voor mishandeling van zijn ex-vrouw veroordeeld tot 40 dagen gevangenisstraf, waar van de helft voorwaardelijk met reclasseringstoezicht. Het alcoholgebruik vormt de rode draad in het geweldda dige verleden van de 38-jarige man. Zodra hij alcohol heeft gedronken, gaat het mis. Zo vreesde 14 januari het slachtoffer het ergste toen de man na een cafébezoek thuiskwam. Hij gooide zijn computer in haar richting ka pot en vernielde een bloempot en een geluidsbox. De man trok zijn (ex)vrouw aan haar haren en schopte haar ter wijl ze op de grond lag. De Rillander heeft een strafblad met geweldsdelicten. Een aantal maanden was het goed gegaan, omdat hij in die periode geen alcohol dronk. Met zijn ex had hij een knipperlichtrelatie. Volgens raadsman D. Olie moest er rekening gehouden worden met de rol van het slachtoffer, die hysterisch was, en met het feit dat de vernielde computer en de geluids box van zijn cliënt waren. Hennep gevonden in auto Borssele BORSSELE - De politie heeft dinsdag vijf kilo hennep in beslaggenomen bij de controle van een personenauto op de Westerscheldetunnelweg in Borssele. De gedroogde henneptoppen hebben een straatwaarde van enkele tien duizenden euro's. De inzittenden van de auto, een 20-jarige inwoner van de gemeente Terneuzen en een 28-jarige man uit de gemeen te Hulst, zijn aangehouden. door Astrid van den Hoek GOES - Sportclub Gehandicap ten Beveland (SGB) zoekt een plek om de rolstoelen van de sporters te stallen. Vier maan den geleden maakte één van de vrijwilligers een bak op een aan hangwagen, die zowel voor ver voer als opslag van de rolstoelen dient. Voor de aanhangwagen heeft de sportclub echter geen onderdak. De bak van zo'n tweeënhalve meter lang en anderhalve meter hoog staat al een paar maanden langs de openbare weg of bij vrijwilligers voor de deur. „Dan staat het ding hier en dan weer daar, maar nergens vinden we een permanente plek waar de bak overdekt en achter slot en grendel kan staan, maar waar we wel op elk tijdstip bij kunnen", zegt E. Op de Macks, secretaris van de SGB. Bij Sportpunt Zeeland, de trai ningslocatie van de SGB, kun nen de rolstoelen wel bij de spul len van het CIOS worden opge slagen. In het weekend is daar echter niemand van het CIOS' aanwezig en kan de SGB niet bij de spullen. De aanhanger dient daarom als opslagplaats voor de rolstoelen, maar moet zelf ook onderdak hebben. Een ronde langs enkele bedrijven leverde niets op. Van daar de noodkreet van de SGB. Op de Macks: „Een kar met du re rolstoelen zet je liever niet aan de openbare weg natuurlijk. Omdat onze sportclub geheel op vrijwilligers draait, hebben we weinig geld om iets permanents te huren. Daarom hopen we dat iemand in de buurt van Goes ons voor weinig aan een stal lingsplaats kan helpen." Als tegenprestatie wil de SGB best met een reclamebord van het bedrijf dat hen uit de brand helpt op de kar rondrijden. „Zo lang we onze rolstoelen maar kwijt kunnen." De SGB is te be reiken via nummer 695936. (Advertentie) Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 zeeuwse almanak Natuurlijk hield die Goese- naar zich in toen hij laatst een parkeerbon onder zijn rui tenwisser ontwaarde. Hij was in het gezelschap van zijn he le gezin en hij achtte het peda gogisch niet verstandig de woordenschat van zijn kinde ren op dat moment uit te brei den. Niettemin stak hij zijn erger nis niet onder stoelen of ban ken. Enkele dagen later ging het aan tafel over beroepskeuze. Op de vraag wat zij later wil worden, antwoordde een van de dochters met een blik op haar vader: „Géén parkeer wachter."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29