zc Written pakken terreurverdachten Boerenactivist wil president van Frankrijk worden frouw Berlusconi dwingt nan tot publieke excuses Olie op Spaanse kust oslimmilitair zou voor camera worden mishandeld en onthoofd Noodweer vernietigt hagedissen lel Castro it zich zien i televisie Verre Reizen CADIZ - Op het strand van Algeciras aan de zuidkust van Span je werd gisteren olie opgeruimd, die afkomstig is uit de gestran de Sierra Nava. Het schip liep afgelopen zondag aan de grond. foto Jorge Zapata/EPA donderdag 1 februari 2007 Brussel verbiedt verkoop hond en kat in dierenzaak BRUSSEL - Belgische dieren winkels mogen binnenkort geen honden en katten meer verko pen. Het Belgische parlement heeft dat besloten om impulsie ve aankopen van de dieren te voorkomen. Eerder verboden de zuiderbu ren al verkoop van honden en katten op markten en langs de weg. Ze zijn nu alleen nog aan te schaffen bij asiels en bij fok kers. „Dit is zinloos", reageert een boze dierenwinkeleigenaar. „De impulsaankopen verplaat sen zich nu naar internet."ANP BARCELONA - Door het nood weer van afgelopen weekeinde op de Canarische Eilanden zijn minstens tweehonderd reuzenha gedissen omgekomen. Ze werden verpletterd onder ste nen, rotsen en modder die dooi de regen van de bergen stroom den. „Een ecologische ramp van de eerste orde", aldus Javier Ar mas van het ministerie van mi lieu van de eilandregering. „Vijf jaar van intensief werken om dit dier terug te brengen in de natuur is in een klap verloren ge gaan." Net als de andere Canari sche Eilanden werd El Hierro, een klein vulkanisch eiland met iets meer dan tienduizend inwo ners, het afgelopen weekeinde getroffen door extreem nood weer. Er viel net zoveel regen als normaal in een heel jaar. We gen en huizen spoelden weg. De reuzenhagedissen zaten in een opvangcentrum waar ze wer den gekweekt om later in het wild te worden uitgezet. De omgekomen beesten waren tussen de een en vijf jaar oud. Zo'n honderd exemplaren die het laatste jaar zijn geboren, en in een laboratorium verbleven, zijn gespaard gebleven. Medewerkers van het opvangin- stituut maken zich ook zorgen over de duizend exemplaren die al eerder werden uitgezet. Ze vrezen dat ze door de onophou delijke regen in zee zijn ge spoeld. Het dier is specifiek voor El Hierro en dreigt volledig uit te sterven. GPD KJSGHAM - De Britse poli- ^fl gisteren in Birming- ltegen mensen gearresteerd wlgens veiligheidsfunctiona- i ervan worden verdacht gnlse moslimmilitair te heb- iillen doden. jolitie erkende de arre- g, maar wilde verder niets cr, over de beweegredenen de verdachten, aldus de as een Britse1 veiligheids- conaris wilden de verdach- gsoldaat in 'Irak-stijl' voor anera martelen en onthoof- g vervolgens de videobeel- op internet zetten om angst aien. ens een andere veiligheids- lionaris was het doel van de ichlen niet om veel slachtof- te maken, hetgeen een ie benadering van het trisme zou betekenen. „Het te bevestigen dat ot-Brittannië vooral kwets- I is voor al-Qaeda-aehtige ;3uen vanwege de banden Pakistan en de Pakistaan- jneenschap hier", aldus een sndige van de denktank isin House. identiteit van het beoogde joffer is niet bekendge- jt. Het gaat volgens de fier Skynews om een sol van in de twintig die in Af- aian heeft gediend. Hij tijdens zijn verlof ontvoerd a worden. De man zou in- ïls politiebescherming ge- 3. Het ministerie van De- iwilde dit bericht niet be gan, maar wilde slechts ;dat de kwestie ernstig is. ■Britse strijdkrachten die- iechts 330 moslims, nog )2 procent van het totaal, ai zitten er 250 bij de land- rader ijaar zomer sneuvelde de a Britse moslimmilitair in inistan. De Britse islamiti- organisatie al-Ghurabaa si toen op internet dat de iir, die van Pakistaanse af- verijdeld om boven de Atlan tische Oceaan een verkeersvlieg tuig op te blazen. In 2005 mis lukte een aanslag op het Londen- se openbaar vervoer, nadat in juli van dat jaar 52 mensen wa ren omgekomen door een wel ge lukte aanslag op het openbaar vervoer in de Britse hoofdstad. ANP Federale rechter New York legt voor 't eerst sinds 1954 doodstraf op NEW YORK - Voor het eerst sinds 1954 heeft een jury bij een federale rechtbank in de Ameri kaanse staat New York iemand ter dood veroordeeld. Dat berichtte de krant The New York Times gisteren. Plet ging om een 24-jarige man die schuldig is bevonden aan de moord op twee agenten in 2003. In 1954 ging het om een bankro ver die een FBI-agent had ver moord. In totaal 47 mensen in de Vere nigde Staten zijn momenteel in afwachting van de voltx-ekking van een doodstraf die is opge legd door een federale recht bank. Een moratorium op doodvonnis sen door federale rechtbanken werd twintig jaar geleden opge heven. Sindsdien zijn drie fede raal veroordeelden ook daadwer kelijk ter dood gebracht, onder wie Timothy McVeigh. McVeigh werd veroordeeld we gens de grote bomaanslag in Oklahoma City in het jaar 1995. Minder vaak De meeste doodstraffen in de Verenigde Staten worden opge legd door rechtbanken in afzon derlijke staten. De federale rechtbanken doen het veel minder vaak. Federale rechters buigen zich al leen over bepaalde moordzaken en kwesties, zoals hoogverraad en spionageactiviteiten. ANP linze redactie buitenland De Italiaanse oud- Ar Silvio Berlusconi heeft i echtgenote Veronica Lario HiekeUjk zijn excuses aan talen voor amoureuze Npi; „Lieve Veronica, dit 'mijn verontschuldigingen", N het briefje dat onder op de website van de Corriere della Sera te le- i roemt zijn vrouw als een pierende persoon', die hun ^iddelijke' kinderen met 'liefdevolle gestreng- op hun toekomst heeft riiereid. r-oica eiste gisteren publieke- [acuses van haar 70-jarige 1 In een brief aan het dag blad La Repubblica wees zij hem terecht. „Van mijn echtgenoot en de pu blieke man eis ik een publiekelij ke verontschuldiging omdat ik privé er geen heb gekregen", al dus de gewezen actrice Lario in haar brief, die gisteren op de voorpagina van de krant stond. Berlusconi zou recentelijk parle mentslid Mara Carfagna (31) hebben overladen met compli mentjes. „Met jou zou ik overal naartoe gaan, zelfs naar een on bewoond eiland. Als ik niet al getrouwd was, zou ik jou onmid dellijk trouwen", heeft hij naar verluidt na een gala tegen haar „Dit zijn opmerkingen die ik op vat als kwetsend voor mijn waardigheid en die gezien de leeftijd van Berlusconi, zijn fa miliecontext en zijn politieke en sociale rol niet zomaar weggela chen kunnen worden als simpe le beleefdheden", schrijft Lario. Trots De oud-premier schrijft dat hij graag grappen maakt, maar ook trots is. „Publiekelijk uitge daagd is de verleiding om aan jou toe te geven sterk. En ik ver zet me er niet tegen", schrijft Berlusconi. De oud-premier zegt de waardigheid van zijn ee ga in zijn hart te bewaken als een kostbaar goed, ook al komt 'uit mijn mond de gedachteloze kwinkslag, de galante verwij zing, de kleinigheid van het mo ment'. Berlusconi onderstreept dat hij nooit een andere vrouw ten huwelijk heeft gevraagd. ANP/RTR/AFP komst was, een 'afvallige verra der van de islam' was. De politie lichtte gisteren in de vroege ochtend in een aantal voornamelijk door moslims be woonde wijken acht Britten van Pakistaanse afkomst van hun bed. Later op de dag werd nog een negende arrestatie bekend gemaakt. Aan de hele operatie ging een half jaar van onder zoek vooraf, waarbij ook de in lichtingendienst MI5 betrokken was. De arrestanten worden offi cieel verdacht van het 'opdracht geven tot of voorbereiden van terreurdaden'. Vorig jaar wisten de Britse auto- riteiten ook een terreuractie te voorkomen. Toen werd het plan Britse agenten doorzochten gisteren afvalbakken in Birmingham nadat er in de stad negen terreurverdachten waren gearresteerd. foto EPA/Sam Stephenson [ANA - Een frêle, breekbare »1 Castro heeft zich gister- li voor het eerst in drie aden weer laten zien op de sanse tv. Cubaanse leider (80) zei dat tog steeds 'vecht om te her- ai van een operatie', die ervorig jaar juli toe dwong eacht tijdelijk over te dra- aan zijn broer Raul. De lelden betroffen een ont- Sngvan Castro met zijn Ve- iianse collega Hugo Cha- aigelopen maandag, sleek iets sterker dan op (jaar oktober uitgezonden iaën, „Het is absoluut geen iaën strijd", zei de Cu- Se president over zijn nog izwakke gezondheid, als ge- ivan een darmoperatie. Hij langzaam en moeilijk ver- iebaar, staande en gekleed "iiningspak. De ontmoeting iChavez werd afgesloten met tcgan, 'ssocialisme of de Cubaanse regering be- wt de gezondheidstoe- d van Castro als een staats- ïm ,raaar heeft steeds ont- j dat hij aan darmkanker Deskundigen menen dat fest heeft van uitstulpingen tledarmwand. GPD/RTR José Bové is de vierde extreem-linkse kandidaat door Olivier van Beemen PARIJS - De Franse boerenacti vist José Bové kondigt vandaag zo goed als zeker aan over drie maanden te zullen deelnemen aan de Franse presidentsverkie zingen. De pijproker met de grote snor verwierf internationale bekend heid toen hij in 1999 een filiaal van hamburgerketen McDo nald's vernielde, uit protest te gen een Amerikaanse belasting op de lokale roquefortkaas. Hij organiseert vandaag een persconferentie in Saint-Denis, net boven Parijs, in het departe ment dat ruim een jaar geleden het centrum was van een uit braak van stedelijk geweld. Zo zou hij willen laten zien dat hij niet alleen plannen heeft voor het milieu en de landbouw. Nadat twee trotskisten en een communist zich kandidaat stel den, is Bové de vierde ex- treem-linkse kandidaat. Ook drie groene kandidaten hebben zich al beschikbaar gesteld. Af gelopen zomer zei Bové nog dat hij alleen mee zou doen als hij de enige kandidaat zou zijn van 'antiliberaal links', een stro ming ter linkerzijde van de Par ti Socialiste van kandidate Sé- golène Royal. „Als de communisten of de trots kisten met een eigen kandidaat komen, trek ik me terug. Ik wil niet een van de velen zijn", zei hij destijds. De grote verdeeldheid op links was in 2002 een van de redenen dat de gematigd linkse kandi daat Lionel Jospin in de eerste ronde het onderspit moest del ven tegen de huidige president Jacques Chirac, alsook tegen rechts-extremist Jean-Marie Le Pen. De peilingen geven Bové, die niet gesteund wordt door de boe- renvakbond die hij vroeger zelf leiding gaf, twee procent van de stemmen. Bijna driekwart van de Fransen is tegen verkiezings deelname door Bové. Het is nog de waag of hij vijfhonderd hand tekeningen van gekozen politici weet te verzamelen, die vereist zijn voor deelname. Behalve als strijder tegen onge zond voedsel illustreerde de voormalige vakbondsleider zich als vernieler van genetische ge wassen. „Wij vinden dat het ge vaar van vervuiling door gene tisch gemodificeerde gewassen voor de omringende boeren zwaarder weegt dan het indivi duele belang van één producent. Voor de wet gaat het om een overtreding, maar voor de sa menleving is het een noodzaak", rechtvaardigt hij zijn verniel zucht. Het is niet uitgesloten dat hij be gin volgende maand voor zijn vernielzucht in de gevangenis belandt. Het zou de vijfde keer zijn. Dat betekent dat hij zijn campagne vanuit de cel moet voeren, wat overigens wettelijk mogelijk is. GPD 16-daagse rondreis Reis door Mexico, Guatemala, Belize en Honduras Met o.a. Havana, Vinales vallei, Trinidad en Santa Clara Met o.a. Chichén Itza, Palenque en Mexico-Stad de Cuba Advertentie Ontdek de !{\/lay a-cultuur. vanaf Diverse data van 10/3 t/m 16/10 KRAS treedt in het spoor van de Maya's en brengt u naar Mexico. Guatemala, Belize en Honduras! We reizen langs goed bewaard gebleven Maya-ruines, de levendige India nencultuur en kathedralen en pleinen in het teken van het Spaans-koloniale verleden van de Mexicanen De reis begint in de badplaats Cancun, waarna we doorreizen naar het prachtige Chichén Itza en de witte stad Mérida. We bezoeken verder o.a. de pira- tenstad Campeche, het oude Palenque, het Meer van Atitlén, Antigua in Guatemala, de opgravingen van Copén in Honduras en in Belize zien we de suikerplantages. Een boei ende kennismaking met vier bruisende Latijns-Amerikaanse landenl Incl. luchthaven- ,/toeristenbelasting (m.u.v. maart). Reisnummer CULW 74.762, zie www.kras.nl/74762 Incl. auto overnach tingen^ vanaf Diverse data van 7/4 t/m 26/10 Deze 16-daagse fly-drive stelt u in staat om op eigen gelegenheid kennis te maken met de fascinerende bestemming Cuba; land van rum, sigaren en muziek! Per huurau to maakt u een 9-daagse rondreis langs diverse highlights als Havana, Trinidad, de schitterende natuur van Valle de Vinales en Santiago de Cuba. Na een mooie tour is het op het strand van het populaire Varadero heerlijk toeven! Hier genieten u nog enkele dagen met volle teugen van zon,zee en een all inclusive verzorging! Wij regel den voor u de vlucht, een huurauto én de overnachtingen, dus u hoeft zich alleen maar bezig te houden met de vraag welke hoogtepunten van dit bijzondere land u nader wilt gaan verkennen! Heerlijk toch? Inclusief luchthaven-/toeristenbelasting, Reisnummer VERZ 25.103, zie www.kras.nl/25103 r'"strand- verlenging mogelijk^ Diverse data van 7/4 t/m 19/10 Een prachtige rondreis naar één van de populairste bestemmingen van dit moment in de Caribbean: Cuba' Dit bijzondere eiland beschikt over een zeer afwisselend en groen landschap, cultuur en een rijke historie. U vindt er prachtige witte stranden, azuurblau we wateren, gebergten, suikerrietvelden en citrusplantages. Bovendien staat de bevol king bekend als zeer vriendelijk zodat u zich al snel thuis voelt in dit boeiende land. Tijdens deze schitterende rondreis ontdekt u hoogtepunten als de hoofdstad Havana, de tabaksregio Pinar del Rio en Trinidad. Na al dit moois is het heerlijk genieten aan het strand van de badplaats Varadero! Bent u klaar voor een ontdekkingsreis op dit swingende eiland? Inclusief luchthaven-.'toerisienbelasling. Reisnummer VERZ 25.097, zie www.kras.nl/25097 Cultuur S natuur! vanaf Diverse data van 10/4 t/m 23/10 Ontdek Mexico met KRASI Wat een verleden, wat een cultuur, wat een natuurlijke rijk dom! Rijke en grootse indianenculturen van o.a. Maya's,Tolteken en Azteken lieten her hun indrukwekkende sporen na in o.a. Xpujil, Teotihuacan, Monte Alban, Palenque, Uxmal en Chichén Itza. Maar ook de Spaanse veroveraars schiepen hier een wereld die gezien mag worden. Ook hun steden, zoals Puebla en Oaxaca, staan vermeld op de werelderfgoedlijst van Unesco. En dan hebben we het nog niet eens gehad over het gigantische Mexico-Stad! Ook de natuur zal grote indruk op u maken: we zien diepe canyons en snelstromende rivieren, tropisch oerwoud en nog veel meer! Inclusief luchthaven-/toeristenbelasting. Reisnummer VERZ 25.079, zie www.kras.nl/25079 Inclusief entreegelden. vanaf Diverse data van 14/4 t/m 12/10 Reis dit zomerseizoen met KRAS naar Cuba, het land van de rum, sigaren, oldtimers, muziek en passionele dansen! In de prachtige steden Trinidad. Santiago de Cuba. Camagüey en oud Havana proeft u nog de sfeer van het koloniale verleden en de roe rige geschiedenis. En_op Cuba is de gemiddelde dagtemperatuur het hele jaar door ca. 25°C.... een heerlijk vooruitzicht, nietwaar? Bovendien staat de bevolking van Cuba bekend als zeer vriendelijk.zodat u zich al snel thuis zult voelen op dit boeiende eiland! U ziet het,alle ingrediënten zijn aanwezig vooreen afwisselende en interessante rond reis! Natuurlijk bij KRAS en... tegen de zeer aantrekkelijke reissom vanaf 1469 p.pJ Inclusief luchthaven-./toeristenbelasting. Reisnummer VERZ 25.099, zie www.kras.nl/25099 Wacht niet langer en vraag GRATIS onze supercomplete brochure aan op www.kras.nl of bestel de gids telefonisch! Een nieuwe brochure boordevol bijzondere rondreizen voor zowel individuele als groepsreizigers. Ontdek de cultuur van Thailand, China, Zuid-Afrika, Cuba of een van die andere adembenemen de landen! U reist met KRAS naar alle werelddelen, altijd scherp geprijsd zoals u van ons gewend bent... "kijk voor prijs/actievoorwaarden op kras.nl waarom zou je verder zoeken boek online of bel 073 - 5 999 999

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5