>zc touwer stuit op resten klooster Bedrijvenpark Zierikzee komt er aan m k Meevaller bij baggerwerk haven Gewelddadige verjaardag loopt uit op werkstraf 21 theologische vondsten in Zierikzeese Regenboogstraat Drvkkery pen dag Zaterdag 3 februari bij deze krant Beroep ^tie: 0113-315649 rpzG.nl iiedactie@pzc.nl jus31,4460 AA Goes ïientie-exploitatie: en Midden-Zeeland: 0113-315520; s.VIaanderen: 0113-315570; naai: 020-4562500. Service: 0800-0231231 iderdag 1 februari 2007 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 Motorcrossers oefenen in Zeelandhallen editie Schouwen-Duiveland rTnnvan den Nouweland jjfóZEE - Bouwbedrijf Bra- uilRenesse is bij de bouw ,ijf woningen aan de Regen- ptraat in Zierikzee gestuit fc resten van een laat-mid- diws klooster. is het niet. Bijna overal Üerikzee vind je dergelijke relativeert directeur lemsom van bouwbedrijf rde vondsten. .loch. Bij de opgravingen december zijn een skelet, metseld graf en twee op liggende vloeren aange- i Over de hele breedte ce bouwlocatie lopen een en een achtermuur. De mnuur heeft steunberen, dateert uit de vijftiende om: „Het skelet is gevon- op de plek van de klooster- IDatzou er op kunnen dui- dat het hier om de abt van looster gaat. Het bovenste van het hoofd en de voeten er niet meer aan. Maar st,is 1,60 lang. Dat bete dat de man 1.80 geweest zijn en dat is voor die tijd ^denklooster Regenboogstraat gaat het nbogardenklooster, een or- imonniken die zich bezig- i met de bouw van dij- ïanneer het klooster is ge- is niet precies aan te ge- ffel is er in de literatuur e van een bogardenkloos- atvan 1470 tot 1483 heeft en daarna over is ge- naar de cisterciënzerorde. is in elk geval dat het in 1646 niet meer be- inhoudingen vondst vijf «hennep iSELE - De politie heeft g vijf kilo hennep in genomen bij de controle <n personenauto op de Wes- Wdetunnelweg in Borsse- jschatte straatwaarde van poogde toppen van de ^planten wordt ge- ;op enkele tienduizenden see inzittenden van de senauto, een twintigjari- )ner van de gemeente zen en een 28-jarige in- van de gemeente Hulst, angehouden door de poli- (Advertentie) zjvond vanaf 17.30 uur ssseriemenu lionbuideltjes, Thaise i TyenThaise kleefrijst -joof€io.oo (vegetarisch) 3veren:oii8 - 886 866 I avond 19.30 uur 1 Siiss, I 3antisemitisme in de alogievan Maarten Luther I °3-02,15.00-16.30 uur «lino snkunst met veel muziek ö4-02,i3.oo-i7.oouur mpzondag M-16.30 uur i»ek op zondag ^schoolkinderen aviewen schrijfster a Sassen 8nnatie over telboeken op internet: '0P www.kjoek.nl stond. Op een kaart uit die tijd komt het niet meer voor. Het klooster had de naam 'Beynardi- te'. „Het vermoeden dat er een klooster was, bestond al," zegt Lemsom. „Alleen de exacte plaats was nog niet bekend." Lemsom had liever gehad dat de het klooster wat verder van de straat had gelegen. Dan had het hem minder gehinderd bij de bouw. Nu heeft Lemsom archeo logisch onderzoek moeten laten doen. „In eerste instantie zag ik het als een handicap. Vooral het voortraject was een gebed zon der end. Dat komt omdat de ge meente nog geen archeologiebe- leid heeft. We zijn een beetje proefkonijn." Lemsom heeft alles volgens het boekje gedaan, dat wil zeggen: volgens het Verdrag van Malta, een Europese afspraak die me dio dit jaar moet leiden tot wet geving. Lemsom; „Maar achter af gezien valt het allemaal mee. Ik heb de inzet van twee archeo logen, het vooronderzoek en de eindx-apportage betaald." De kosten hiervan rekent Lemsom door in het bouwproject. „En dan is het nog geen duizend eu- ro per woning." 'Malta' schrijft voor dat alles wat wordt 'beroerd', moet wor den gearchiveerd. Zo is het ske let meegenomen door archeolo gisch bureau Archomedia. Wat niet wordt 'beroerd', mag ge woon blijven liggen. En dat ge beurt dus met het graf, de vloe ren en zo nog het een en ander in de tuinen van de middelste drie nieuwe huizen aan de Re- Op de voorgrond de achtermuur met steunberen die deel uit maakt van het ontdekte bogar- denklooster aan de Regenboog straat in Zierikzee. Daarachter, bij het hekwerk, loopt wat ooit de voorste muur was. foto Dirk-Jan Gjeltema Baggervverkzaamheden net buiten de keersluis. In de Nieuwe Haven en het Havenkanaal verlopen de werkzaamheden voorspoedig. door Marcel Modde ZIERIKZEE - Het uitbaggeren van de Nieuwe Haven en het Ha venkanaal van Zierikzee gaat makkelijker dan verwacht. Er blijkt aanzienlijk minder slib vervuild te zijn dan waarmee op voorhand rekening mee werd ge houden. Ook hoeft er niet overal even grondig te worden gegra ven 0111 de diepte weer op een verantwoord peil te krijgen. Bemonstering van het slib voor de Engelse Kade had vooraf dui delijk gemaakt dat er op dat stuk sprake was van verontreini ging- De strenge milieueisen schrij ven voor dat die derrie niet in de Oosterschelde mag worden gestort, maar naar een slibde- pot moet worden afgevoerd. Daai'mee zijn hoge kosten ge moeid. Tijdens de baggerwerkzaamhe- den bleek echter dat de omvang van de vervuiling meevalt, aldus wethouder W. Renden. Zo'n elf honderd kubieke meter mag nu alsnog worden achtergelaten in de Oosterschelde. Daarnaast blijkt dat in de praktijk minder hoeft te worden gebaggerd om de diepte overal optimaal te krij gen. De kosten die door beide meeval lers worden bespaard, maken het volgens Renden mogelijk ge lijk door te pakken met het on- derhoudswerk. Aansluitend wordt ook een stuk tussen de keersluis en de Oos terschelde uitgebaggerd. Dat deel stond aanvankelijk later op de planning. „Het materieel ligt er nu toch, dan kun je beter in één keer doorwerken. Dat is goedkoper", aldus de wethou der. Formeel had de raad be paald dat een eventueel over schot van het gereserveerde bud- foto Dirk-Jan Gjeltema get (145.000 euro) voor algeme ne doeleinden zou worden ge bruikt. Sas Wanneer de Nieuwe Haven en het Havenkanaal weer helemaal op peil zijn, is 't Sas aan de beurt. Naar verwachting ge- beurt dat volgend jaar. Uit gangspunt is overal een minima le diepte van vier meter voor de beroeps- en pleziervaart. door Marcel Modde ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland begint met de voorbereidingen voor de aanleg van een hoogwaardig be drijvenpark in Zierikzee. Vol gens wethouder R. van der Wek ken (Ruimtelijke Ordening) le vert de locatie niet alleen nieu we bedrijvigheid op, maar voor komt het ook een noodgedwon gen uittocht van te krap behuis de ondernemingen. Het bedrijvenpark aan de Julia- naweg is zeker geen overbodige luxe voor Zieiïkzee, aldus Van der Wekken. De faciliteiten wor den wezenlijk anders dan wat er al voorhanden is in de cen trumstad. Oók ten opzichte van de nog deels leegstaande gebou wen aan de Grevelingenstraat, zegt de wethouder. Bang dat er wordt gebouwd voor leegstand is hij dan ook niet. Van der Wek ken baseert zijn optimisme op de getoonde belangstelling voor Advertentie 3 februari ID.3D - 15.DD uur Hogeschool iJhf Zeeland www.hz.nl een plekje langs de zuidelijk en tree van Zierikzee. De locatie wordt in twee fases aangelegd. De gemeente ontwik kelt zelf eerst het stuk grond in de noordwestelijke hoek van de Julianastraat met de Platteweg. Dat stuk is bedoeld voor kanto ren, voor onder meer de tijde lijk naar Nieuwerkerk uitgewe ken Rabobank. Andere geïnte- ï-esseerde (bestaande) bedrijven zijn onder meer software ont wikkelaar Syntess en de Drie kleur Verzekeringsgroep. De twee laatstgenoemden hebben aangedrongen op een snelle uit- voering van de vertraagde plan nen, willen ze Zierikzee als standplaats niet inruilen voor Goes. Bezwaren Het bestemmingsplan ligt vanaf morgen ter inzage op het ge meentehuis. Omwonenden wor den individueel geïnformeei'd. Wanneer er geen 'al te vernieti gende' bezwaren worden inge diend, verwacht de wethouder in augustus de eerste vergunnin gen te kunnen afgeven. Begin 2008 kan in dat geval daadwer kelijk met de bouw van kanto ren worden begonnen. Tussen de kantoren en de bewoning aan de Julianaweg komt groen- aanplant. Onderhandelingen De overige driekwart van het terrein, dat doorloopt tot in de punt met de Weg naar de Val, wordt ontwikkeld door Heij- mans Infra uit Rosmalen. In dat stuk komen ook de grotere bedrijven. De wethouder gaat er vanuit dat halverwege deze maand de onderhandelingen (Advertentie) Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 Donner opent CDA-campagne THOLEN - CDA-Kamerlid Piet Hein Donner opent maan dag in Tholen de verkiezingscampagne van de christende mocraten voor de Statenverkiezingen van 7 maart. De oud-minister van Justitie spreekt op een partijbijeen komst van het CDA Zeeland die om 19.30 uur begint in de Meul vliet. Kazerneringsgeld naar activiteiten ZIERIKZEE - Ondersteunen van sociaal-culturele activi teiten in Zierikzee. Dat is kort samengevat waar het geld uit het uit 1811 daterende fonds van Kazernering anno 2007 voor gebruikt wordt. Voor 2007 heeft het fonds dui zend euro te verdelen. Het Fonds van Kazernering werd destijds in het leven ge roepen om de kosten van inkwartiexüng van militairen in Zierikzee te bekostigen. Vandaag de dag wordt het geld gebruikt om allerlei sociaal-culturele activiteiten in Zie rikzee financieel te steunen. Vorig jaar ging subsidie naar onder meer de Stichting Intocht Sinterklaas Zierikzee, bibliotheek De Stolpe en de Stichting Vrienden van de Nieuwe Kerk. Wie in aanmerking wil komen voor een subsidie, dient voor 1 april een aanvraag in te dienen bij het fonds van Kazerne ring. Milde straf voor aanval op buren MIDDELBURG - Een zestigjarige inwoner van Heikant moet niet meer naar de gevangenis en hoeft ook geen tbs-behandeling te ondergaan. Dat besliste gisteren de rechtbank in Middelburg. De Heikantenaar werd gisteren vrijgesproken van poging tot doodslag op zijn twee buur mannen. Wel werd de man tot 120 dagen gevangenissti-af, waai-van 90 dagen voorwaardelijk veroordeeld voor een poging tot het toebrengen zwaar lichamelijk letsel en be dreiging van zijn buren. De aanleiding tot het geweld was 24 juni 2005 een buren conflict in Heikant. De man zou toen met een mes door een omheining met worteldoek hebben gestoken, waar de buurmannen achter stonden. Maar de rechtbank volg de de lezing van de man, die had ontkend een mes te hebben gebruikt. Wel vond de rechtbank bewezen dat hij met een metalen staaf op de handen van de buurman nen had geslagen. Verder had hij bedi-eigingen geuit. Aan een slachtoffer moet hij 200 euro schadevergoeding beta len. De rechtbank kon zich vinden in de rappoi-tage van gedragsdeskundigen, maar nam niet hun conclusie van een tbs-behandeling voor de Heikantenaar over. De recht bank zag de tbs als een buitenproportionele maatregel. In de strafmaat werd verder rekening gehouden dat er sinds het incident niets meer is voorgevallen met de bu- door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 44-jarige inwoner van Bruinisse is giste ren door de Middelburgse poli tierechter voor uitgaansgeweld veroordeeld tot 60 uur werk straf. De man vierde vorig jaar 28 ja nuari in Bruinisse zijn verjaar dag door samen met een 35-jari- ge man uit Oost-Souburg een aantal cafés te bezoeken. Toen na problemen in een van de plaatselijke cafés beide mannen gefrustreerd opstapten, waar schuwde de eigenaar zijn colle ga van een andere horecazaak dat het duo onderweg was. Toen de mannen het tweede café wil den binnengaan, werd ze de toe gang geweigerd. Dat mondde uit in een vechtpartij, waarbij de 44-jarige verdachte iemand in zijn oor beet, diens keel vast pakte en erop los sloeg. Daarna kwam er het nodige ge weid aan te pas toen hij werd af gevoerd door de politie. Een po litieman, die volgens hem (te) hardhandig had ingegrepen, had hij bedreigd. Het aandeel van de Souburger in het café-incident was beperkt gebleven tot duwen van het slachtoffer. Het duo werd drie dagen in voorarrest gehouden. De politierechter legde de Sou burger veertien dagen gevange nisstraf, waarvan elf dagen voor waardelijk, op. Inbraak bij bedrijf Rilland RILLAND - In een bedrijfspand aan De Poort in Rilland is in de nacht van dinsdag op woensdag ingebroken. De buit bestaat uit computerap paratuur. Voor welk bedrag er aan appara tuur is meegenomen, is niet be kend. met de projectontwikkelaar worden afgerond. Essentieel voor die besprekingen is de ei gendomsverhouding: de ge meente kan een samenwerkings- overkomst aangaan met Heij- mans, of de grond verkopen. Van der Wekken: „Feit is hoe dan ook dat er na jaren plan nenmakerij, inclusief een Euro pese aanbesteding die tot niets heeft geleid, eindelijk uitzicht is op bouw van het business- park. En dat is goed voor de economie op Schouwen-Duive land." (Advertentie) m,:W Boordevol blijde baby's zeeuwse almanak Natuurlijk hield die Goese- naar zich in toen hij laatst een parkeerbon onder zijn rui tenwisser ontwaarde. Hij was in het gezelschap van zijn he le gezin en hij achtte het peda gogisch niet verstandig de woordenschat van zijn kinde ren op dat moment uit te brei den. Niettemin stak hij zijn erger nis niet onder stoelen of ban ken. Enkele dagen later ging het aan tafel over beroepskeuze. Op de vraag wat zij later wil worden, antwoordde een van de dochters met een blik op haar vader: „Géén parkeer wachter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33