Goes wil stille armoede opsporen Evergreen Bewoners opgevangen na brand lezers schrijven Gehandicaptensportclut zoekt plek voor rolstoelei Wethouder probeert krachten alle betrokken instanties te bundelen papieren karton V v^no-kidjoinojiu NO KIDDING AUbiHr,lnl(j papier en donderdag 1 februari 2007 Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op deinen, schenen redactionele berichten, artikelen of commentaren. Bi, tijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen beteken' de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderst Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen» niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 wow? redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten^? weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. Brandweer Jammer dat de brandweercom mandant van Veere, de heer Ba- ijens, zich zo slecht heeft laten informeren over de veiligheid op het strand. De eigenaren, ver enigd in de strandvereniging Dishoek, hebben zich al jaren ge leden verplicht tot controles op de installaties van gas en elek tra door een erkend installateur. Veiligheid staat bij ons al jaren op nummer één De brand van '97 kon redelijk beperkt worden door een priva te ondernemer, de firma Wiele- maker, die wél snel met het juis te materiaal aanwezig was. Naar aanleiding van deze ge beurtenis zou de brandweer een evaluatie houden hoe ze een vol gende keer beter voorbereid zou den zijn op calamiteiten "r strand. Er zou geoefe^ worden, er zou gekeken;, naar een pomp die gêd*' zijn voor gebruik met ter. De pomp zou geplaats den op een boot of een 55 terreinvoertuig. Helaas u, fil 10 jaar nog steeds niet g seerd. Gezien de gemeentelijke^ gen, waarbij wij ovenj voor vol worden aangez gen wij, wanneer dé wet] aanrijdtijd van 8 minute; de brandweer niet wj wordt, rekenen op eenovs B die niet aan hap snap b 211 doet. T.So rjrf* Suze GroenSm 1 VI 11 door Astrid van den Hoek GOES - Sportclub Gehandicap ten Beveland (SGB) zoekt een plek om de rolstoelen van de sporters te stallen. Vier maan den geleden maakte één van de vrijwilligers een bak op een aan hangwagen, die zowel voor ver voer als opslag van de rolstoelen dient. Voor de aanhangwagen heeft de sportclub echter geen onderdak. De bak van zo'n tweeënhalve meter lang en anderhalve meter hoog staat al een paar maanden langs de openbare weg of bij vrijwilligers voor de deur. „Dan staat het ding hier en dan weer daar, maar nergens vinden we een permanente plek waai de bak overdekt en achter slot en grendel kan staan, maar waar we wel op elk tijdstip bij kunnen", zegt E. Op de Macks, secretaris van de SGB. Bij Sportpunt Zeeland, de trai ningslocatie van de SGB, kun nen de rolstoelen wel bij de spul len van het CIOS worde 1 slagen. In het weekends echter niemand van hel aanwezig en kan de SGB bij de spullen. De aanhanger fungeert als opslagplaats voorden len, maar moet zelf ookc dak hebben. Een rondek- kele Goese bedrijven heé niets opgeleverd. Vandia noodkreet van de SGB. Op de Macks: „Een karna re rolstoelen zet je lieve aan de openbare wegnatut Omdat onze sportclub ges vrijwilligers draait, hebbe weinig geld om iets perm te huren. Daarom hopensi iemand in de buurt van ons voor weinig aan ee lingsplaats kan helpen." Als tegenprestatie wil de best met een reclamebord het bedrijf dat hen uit del helpt op de kar rondrijden, lang we onze rolstoelen kwijt kunnen." De SGB is te bereiken via foonnummer 0113 - door Frank Balkenende GOES - Goes wil achter voordeu ren kijken om stille armoede te kunnen bestrijden. De gemeente probeert de krachten van aller lei instellingen en organisaties te bundelen 0111 samen tot een ge degen aanpak te komen. Zo'n twintig procent van de on geveer 650 Goese bijstandsge rechtigden verkeert in ernstige financiële problemen. Die groep heeft de gemeente duidelijk in beeld. Ze vermoedt echter dat er nog veel meer mensen zijn die de eindjes nauwelijks aan elkaar kunnen knopen. Ook heeft ze de indruk dat een aantal minima nog steeds geen gebruik maakt van gemeentelijke financiële te gemoetkomingen en schuldhulp regelingen. Volgens wethouder J. Adriaanse (SGP, sociale zaken) is het zaak die kwetsbare groepen te trace ren. Maar hoe kijk je achter de voordeur? Door alle ogen en oren te gebruiken van mensen die mogelijk in aanraking ko men met schrijnende gevallen. Adriaanse heeft met het maat schappelijk werk (SMWO) al af spraken gemaakt. Doel is gemoti veerde vrijwilligers in te zetten voor huisbezoeken. Ook met zorginstellingen, uitkeringsin stanties en woningbouwvereni ging RWS heeft hij rond de tafel gezeten. Vertrouwenspost „Samen willen we een plan van aanpak maken. Bedoeling is dat personeel van instellingen en vrijwilligers van SMWO bij een vertrouwenspost melding doen van mensen die heel krap of in de schulden zitten. Maar ook misstanden en vereenzaming moeten worden gemeld. Vervol gens brengen we een bezoek en kunnen we kijken of en hoe we de persoon in kwestie kunnen helpen." Adriaanse vermoedt dat nog veel mensen geen gebruik ma ken van gemeentelijke regelin gen voor minima. „Of ze kennen de weg niet, of ze zijn te trots om hun hand op te houden." De gemeente streeft er naar de twee Goese voedselbanken uit eindelijk overbodig te maken. Daar halen momenteel zo'n 120 mensen voedselpakketten, onge veer zestig per voedselbank. Voor het zover is, heeft de ge meente nog een lange weg te gaan en zal ze de jongste voedsel bank financieel ondersteunen. Niettemin heeft ze vorig jaar het armoedebeleid aangescherpt om mensen die in de schulden zit ten, beter te helpen en te begelei den. Zo worden er cursussen budgetbeheer gegeven voor cliën ten van de sociale dienst. Het streven is die dit jaar verplicht te maken voor uitkeringsgerech tigden met schulden. De gemeen te doet al een tijdje meer aan voorlichting omdat sommige mensen moeilijk met geld kun nen omgaan. Verder heeft de gemeente een convenant gesloten met energie bedrijf Delta. Daarin staat dat gezinnen die de energierekening niet kunnen betalen, niet zo maar worden afgesloten van gas, licht en water. Ook voor voorge nomen huisuitzettingen is een dergelijk convenant gesloten met de RWS. Daarnaast is het Woonherkansenproject, bedoeld voor mensen met schulden, on aangepast gedrag en bij voorge nomen huisuitzettingen, met een jaar verlengd. Minimaregeling Verder wil het college van B en W bestaande minimaregelingen verruimen. Zo wil Adriaanse de maximale vergoeding vanuit het declaratiefonds optrekken van 125 naar 150 euro. Ook wil de gemeente in de toe komst vervanging van witgoed volledig betalen als minima die uitgaaf zelf niet kunnen ophoes ten. Adriaanse werkt nog aan dit voorstel, waarmee naar zijn inschatting een ton per jaar is ge moeid. VLISSINGEN - In een pand aan de Kasteelstraat in Vlis- singen is gisterochtend tegen half elf brand uitgebroken. De vlammen sloegen uit de slaapkamer op de tweede ver dieping. Het pand is van Emergis, die er twintig mensen met een psychische indicatie beschermd laat wonen. De vijf aanwezige bewoners waren op tijd naar buiten bege leid door een bedrijfshulpverlener, die de brandweer ook snel van noodzakelijke informatie kon voorzien. Een van de bewoners had zoveel rook ingeademd, dat die door de ambulance naar hel ziekenhuis is gebracht. De slaapkamer is volledig uitgebrand en de rest van de verdieping heeft flinke roet- en waterschade opgelopen. Dat geldt ook, hoewel in mindere mate, voor de eerste verdieping. Om 12.30 uur konden de drie uitgerukte brandweerwagens terug naar de kazernes. De bewoners zijn opgevangen in een nabijgelegen Emergis-pand. Daar is gezorgd voor opvang. De organisatie zorgt ook voor vervangende woonruimtefoto Ruben Oreel y- 'TLT^:;- Tipj _JT Word donateur vanaf 3 euro per maand. Bel met 0800 0270270 Lees meer over onze stichting en actie's op www.no-kidding.nu en www.p-w-c.org Direct storten kan ook op rekeningnummer 84.89.66.570 ten name van No Kidding in Ermelo. No Kidding is een project van Stichting Profit for the World's Children. Papier en karton zijn zo vanzelfsprekend dat wij er nauwelijks bij stilstaan hoe bijzonder ze zijn. Want welke grondstof kan tot zeven maal worden hergebruikt? Natuurlijk, papier en karton. Geïnteresseerd? Kijk op www.papierenkarton.org. informatiecentrum .Or1, Steun het netwert g No Kidding is een netwerk tegen kindermishandeling. Samen met vrijwilligers, bedrijven en ondersteunende organisaties maken we een vuist voor kinderen die mishandeld worden. Bijvoorbeeld middels het No Kidding Scholenproject. Wilt u ook dat kindermishandeling stopt?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 16