)riedaagse keert terug naar Axel Partij Roelofs is slotstuk op boksgala zc Didier Cuche is Zwitserse uitslagen hoop in bange ski-dagen KRAS.NL wissel zseuws Vlaanderen 19 Eneco Tour krijgt nog twee dagen tijd van Terneuzen niorenkoers verlegt etappes maar houdt Belgische rit in stand Ridderlijk MALTA N00RD-P0RTUGAL GALICIE ANDALUSIË MAROKKO BALTISCHE STATEN woensdag 31 januari 2007 fritsBakker tfUZEN - De organisatie jfEneco Tour - of wat daar sook van overblijft - krijgt lemeuzen ïiog één of twee ,00 duidelijkheid te ver- of de wielerkoers nog 53t en in welke vorm dat ikuren. jjjbe, voorzitter van het co- fct zich heeft aangemeld e 26 en 27 augustus een finish van de wielerron- sganiseren, wil tenminste komende dagen weten waar hij met zijn organisatie aan toe is. Door een ruzie tussen de twee directeuren van de ron de is het nog zeer twijfelachtig of de ProTour-koers dit jaar wel wordt gereden. „De situatie is uiterst zorgwek kend, want wij kunnen niet lan ger meer wachten", stelt Barbé. „We moeten snel op pad om sponsors te benaderen. Daar voor hebben we de zekerheid no dig dat de ronde wordt gereden en dat we in aanmerking komen voor één of twee etappes." Het Temeuzense comité heeft een soort van ultimatum gesteld. Henk van Mulukom, één van de twee directeuren van de Eneco Tour, houdt zich voorlopig bui ten schot. Hij mocht van de rech ter tot 1 februari niet als be stuurder optreden. De recht bank doet morgen een uitspraak in het conflict tussen de direc teuren. De Belg Rob Discart, die sponsor Eneco achter zich heeft staan, wil niet meer samenwer ken met zijn Nederlandse com- pagnon. Het Zeeuws-Vlaamse comité dreigt het slachtoffer te worden van het conflict. Barbé: „Als er in de komende dagen niets ge beurt, moeten we ernstig over wegen of we wel door willen gaan met de organisatie. Ik ga er in mijn optimisme nog wel vanuit, maar het wordt kort dag." Volgens Barbé zijn er contacten geweest met andere steden die als etappeplaats willen funge ren. „We zien de zaken nog wel positief, of het nu rechtsom is of linksom. De verwachting is dat er toch een ronde komt." De uitspraak van de rechter zal morgen uitkomst moeten bie den. Dan zal blijken of Henk van Mulukom eventueel met een nieuwe sponsor op de proppen komt en een andere wedstrijd dan de Eneco Tour mag organi seren. De rechten om in week 34 van dit jaar een ProTour-wed- strijd te laten rijden, zijn vol gens Van Mulukom in handen van zijn stichting: de Ronde van Nederland. De Belg Discart zou met sponsor Eneco een andere wedstrijd kunnen organiseren. Voor Terneuzen begint de tijd te dringen. Ron Barbé: „We heb ben van de gemeente een garan tie van 100.000 euro, maar wil len zo snel mogelijk sponsorpak ketten aan de man brengen om dat bedrag bij elkaar te krijgen. En we zitten met zijn allen te hengelen in een vijver die toch al druk bevist wordt. Daarom willen we nu zekerheid." Ms Bakker De Juniorendriedaagse ïsel keert dit jaar terug je basis. Zowel op vrijdag SOp zaterdag 19 juni zijn ilsppes rond Axel gesi- nl. Alleen de slotrit van de .jsoers, die deel uitmaakt ((Coupe du Monde, wordt Vlaamse Ardennen gere- iselse comité heeft nr. het ligjubileum van vorig jaar rtmieuwing gekozen. Zo is 'iHeijens de opvolger van Jonge als voorzitter, is Daj, een oudgediende van teruggekeerd in het be en heeft de etappestruc- sn ander beeld gekregen, doren rijden nu op de ope- igeen etappe met start jjippine en aankomst in Op zaterdagmorgen is de niet meer in Zuiddorpe. Ete ritje tegen de klok be- jhet motorcrossterrein in 2 gaat via de Graafjans- ideButhstraat naar de fi- de Westsingel. Voor de etappe starten de renners sen komen ze na 105 ki- rioers aan op de Westsin- Axel. De slotrit heeft de a finish in Strijpen. Het is ook sterk gewijzigd, smen die de renners nu wielen krijgen, zijn de ig, de Eikenberg, de Be- sen de Vlamme. feijens heeft een enthou- salteams seren grens iderd goals In de eerste klasse van [ionale futsal werd er drif- j los gescoord. Na eerder P van D&J gewonnen te ja, klopte Tence/Zaman pvan Morres/Controlec 10-1. Ondanks deze riante iefTence/ Zaman derde Pglijst. bleven in han- blnAxtion, dat met 14-4 won dat D&J klopte: 6-4. De bezoekers kwa- wissels naar Terneu- perden op een fikse ne- k getrakteerd. Hensley pa (4x), Barry van der (te), Paul Tjan-Asem wincy Tjan-Asem, Mike pern, Michel van Crae- en Dennis Rietjens pa voor In Axtion. Pascal Danny de Vrieze pen Naeye scoorden te- irrow 4-G (2-5): Peter Dru- Martens (2x) en £de Neijs (3x) schoten Joor D&J scoorden Larry pjen Percey Verlinden. a'Controlec 2-Tence/Za- 110 (1-4): Denny Knol red- I» voor het tweede team teres. De tien goals van [Varaan werden gemaakt tei Vyaene (3x), Kieran Robin McTaggart, p Thomas (2x) en Angelo £ken. iDwaes-Max Korting 8-8 'een bijzonder duel do- pi Max Korting voor rust enDwaes erna. Giovan beken (3x), Tim Meche- 4 Jaimy de Visser (2x) a-Paul Eggermont scho nk voor de thuisploeg. ™sch (3x), Timo de Bruin Dhaens en Alex de .deden dat namens Max per/Internetplan-Wentz- wls 7-3 (4-0): Fabian debuteerde met vijf doel- M? de thuisploeg. Veli ken Angelo van Dorsse- ^kten het zevental vol. 'de Rijk, Guido Gelder- Artjan Lambert scoor- bl lamau-D&J 13-2 (3-2): «stens (3x), Angelo Ver- (3x), Kieran O'Shea lEobin McTaggart (2x). perwer (2x) en Peter pa scoorden voor Tence. Jfc (2x) en Miguel Nafa !«t voor D&J. siaste start gemaakt: „Het jubi leum heeft zo veel losgemaakt bij sponsors, dat we er beter voor staan dan ooit. Dat merken we aan de sponsors met wie we een dagje op stap zijn geweest. We zijn naar het museum van de Ronde van Vlaanderen geweest en daarna naar de Zesdaagse van Gent. En we willen straks ook naar de Omloop Het Volk om de contacten aan te scher pen." Joop de Jonge, zelf geen wieler fanaat, heeft de driedaagse in zijn laatste jaren een nieuwe im puls gegeven. Mare Heijens zal nog dankbaar gebruik maken van zijn advie zen, maar wil een eigen koers uitzetten. „Ik heb een jaar mee- gekeken en vastgesteld dat er een mooie organisatie staat. Daar hoeven we weinig aan te veranderen. We zijn alleen weer wat dichter naar Axel toegeko men, omdat het een koers is die hier is ontstaan." De belangstel ling van buitenlandse ploegen is nu al overweldigend. De selec ties van Engeland, Luxemburg, Kazachstan, Duitsland en Frankrijk hebben zich al aange meld. Verder zijn vier Belgische en drie nationale ploegen uit Duitsland ingeschreven. „Het ziet er naar uit dat we straks moeten selecteren om tot de maximale tweehonderd renners te komen. Dat is een teken dat de Driedaagse leeft in het bui tenland", aldus Pleijens. De Juniorendriedaagse wordt op 18, 19 en 20 juni van dit jaar gereden. door Martijn de Koning VLISSINGEN - Middelburger Dannie Roelofs neemt het tij dens het boksgala op 10 februa ri in Vlissingen op tegen de jon ge Brit Jonnie Ward. De wed strijd is onderdeel van een inter land van een Nederlandse selec tie tegen Engeland. Het duel be staat uit twee vrouwen-, drie ju nioren- en vijf mannenwedstrij- den. De wedstrijd van Roelofs, natio naal kampioen in het zwaarge wicht, vormt het hoogtepunt en slotstuk van de avond in sport hal Baskensburg. Een andere opvallende naam in het Nederlandse team is die van Marichelle de Jong, die afgelo pen november in New Delhi kwartfinaliste was op het. we reldkampioenschap en daarin nipt verloor van de latere winna res Aya Cissoko uit Frankrijk. Ook John Rovers komt in actie. De Eindhovenaar is goed op weg om zich te plaatsen voor de Olympische Spelen van volgend jaar in Peking. In het voorprogramma komen minstens vier Zeeuwen in de ring. Dat aantal kan nog groeien. De Nederlandse Boks Bond (NBB), die het gala organi seert, zoekt voor een aantal bok sers uit de provincie nog tegen standers. Nieuw project Dé ontmoeting is de eerste inter nationale bokswedstrijd op Zeeuwse bodem sinds 22 jaar en vormt de start van een nieuw project van de NBB, Boxing on Tour. Daarin worden grote wed strijden 'in de regio' georgani seerd, in plaats van in de grote steden. Bedoeling is daarmee boksen onder de aandacht te brengen van een groot publiek. Programma 10 februari. 19 uur: start voorprogramma. Zeeuwse deelnemers: Hugo van Rooijen (DOS Vlissingenj-Johan de Niet, Jeffrey Brasser (DOS Vlissin- gen)-Joey Kuiten, Koen Sinke (DOS Vlissingen)-Ali Abrahim en Quincy Tuhulerow (Sportpunt Edïson)-Dick Aerts. 20 uur, hoofd programma. Nederland-Engcland. Vrouwen -57kg: Tanja van Lies- hout-Luey Abel. Vrouwen -6(5 kg: Marichelle de Jong-Natasha Jonas. Junioren -64 kg: Rafilc Haruntun- jan-L. Jennings. Junioren -75 kg: Ronnie Senders-Adam Ismail en Jeroen Groeneveld-Adam McElli- ney. Mannen -64 kg: John Rovers-Step- hen Jennings. Mannen -69 kg: Peter Mullenberg-Danny Angus. Mannen -75kg: Rasoel Shaffei-G. Halsall. Mannen -81 kg: Daniel Kooij-Martin Murray. Mannen -91 kg: Danny Roelofs-Jonnie Ward. door Leon ten Voorde DEN HAAG/ARE - Zet een Oos tenrijker naast een Zwitser op de skipiste neer en de rivaliteit is enorm. Dat is net Nederland tegen Duitsland op het voetbal veld. Jarenlang kleineerden de Oostenrijkers hun buren, maar die superioriteit brokkelt af. Ze ker bij de mannen op de snelle nummers. In het het Zweedse Are begint komend weekeinde het WK ski ën. Normaal gesproken zou je dat evenement bij de afdaling en de Super G net zo goed een Oostenrijks kampioenschap kun nen noemen. In Oostenrijk was het net als in Nederland bij het schaatsen. Ze trokken een blik open en er ston den tien kandidaten klaar die al lemaal goud konden winnen. In Oostenrijk lachten ze zich suf, niet alleen om de eigen presta ties, maar vooral ook om het ge klungel bij de bui-en. Terwijl de gehate rivalen aan de andere kant van de grens de ene na de andere prijs haalden, leken de Zwitsers wel een Hollands ski- Didier Cuche klasje. Diepe kraters werden er de voorbije jaren in het eerge voel van de trotse bewoners ge slagen. In de Zwitserse Alpen klonk de laatste jaren alleen nog maar de roep om succes en de echo van het verleden door. Er was heimwee, weemoed naar snelheidsduivels als Freinz Hein- zer, Pirmin Zurbriggen en Peter Muller, grote mannen die het Zwitserse skiën jarenlang een glansvol aanzien gaven. Zo goed als toen is de huidige Zwitserse lichting niet, maar langzaam maar zeker krabbelt de skinatie weer uit het dal. En oh toeval en ironie: die hernieuwde opmars houdt gelijke tred met de crisis bij de Oostenrijkers, die zowaar even in paniek lijken te zijn. De 31-jarige wereldkampioen Mi chael Walchhofer is de laatste weken ver verwijderd van het ni veau dat hem de laatste jaren de status van schier onoverwinne lijk gaf. En bij Hermann Maier lijkt zelfs het beste eraf te zijn. Nee, dan de Zwitser Didier Cuche. Jarenlang was hij een subtopper, die in de schaduw van al die dekselse Oostenrij kers niet meer dan een stipje op die immense berg was. Maar dit seizoen verkeert de 32-jarige routinier in de vorm van zijn le ven. Cuche staat bij elke wed strijd op het podium, alleen won hij nog geen enkele wedstrijd, maar werd hij bijna altijd twee de. Wat zou het voor de Zwit sers mooi zijn als hij na al die ja ren vol ellende de gekwelde na tie op het WK weet te bevrijden van het juk van de buren. GPD New York. NBA: Atlanta Hawks - Or lando Magic 93-83, Memphis Grizzlies - Sacramento Kings 124-117, New Or leans Hornets - Portland Trail Blazers 103-91, Minnesota Timberwolves - Phoenix Suns 121-112, Houston Rock ets - Philadelphia 76-ers 105-84, Denver Nuggets - Charlotte Bobcats 101-105, Utah Jazz - New Jersey Nets 115-116. Nairobi. World League Cricket, divi sie I. Eerste dag: Canada - Nederland 0-2, Canada 200 all out, Nederland 201 voor 2, Nederland wint met 8 wickets. Kenia - Bermuda 2-0, Kenia 137/0, Ber muda 133 all out; Ierland - Schotland 0-2, Ierland 280/7, Schotland 284/7. Stand: 1. Kenia 1-2, 2. Nederland 1-2, 3. Schotland 1-2, 4. Bermuda 1-0, 5. Ca nada 1-0, 6. Ierland 1-0. PZDB-competitie. Hoofdklasse, vierde ronde: Middelburg-PWG 's-Gra- venpolder 3 6-10, Aagtekerke-Souburg 8-8, GZC-Tholen/DSVF 11-5, BDV-Lam- merenburg 16-0 (regl.). Stand: 1. Aagte- kerke, BDV en GZC 6; 4. Middelburg en PWG 's-Gravenpolder 3 5; 6. Tholen/- DSVF 2; 7. Lammerenburg en Souburg 1Tweede klasse, vierde ronde: Aag- tekerke 2-Gapinge 5-3, Lammerenburg 2-PWG 's-Gravenpolder 4 2-6, Oostka- pelle-PWG 's-Gravenpolder 5 3-5. Stand: 1. PWG 's-Gravenpolder 4 4-6; 2. Gapinge 3-4; 3. Lammerenburg 2 4-4; 4. Oostkapelle 3-3; 5. Aagtekerke 2 4-3; 6. PWG 's-Gravenpolder 5 en Souburg 2 3-2. Keulen/Hamburg. WK, mannen. Kwartfinales: Duitsiand-Spanje 27-25 (15-12), Polen-Rusland 28-27 (16-14), Frankrijk-Kroatië 21-18 (10-9), Denemar- ken-IJsland 42-41 n.v. (34-34,16-17). Zagreb. Mannen. Eerste ronde: Dan- cevic (Can) - Waske (Dui) 6-3 7-6 (4), Thomas Johansson (Zwe) - Tipsarevic (Ser) 6-4 6-4, Peya (Oos) - Seppi (Ita) 1-6 7-6 (8) 6-4, Bracciali (Ita) - Bennet- eau (Fra/6) 7-5 7-6 (4), Karlovic (Kro) - VAnek (Tsj) 6-3 6-2, Joezjni (Rus/4) - Ma- hut (Fra) 7-6 (4) 6-3, Cakl (Tsj) - Starace (Ita) 6-4 6-7 (10) 6-4. Delray Beach. Mannen. Groepsfase: Falla (Col) - Stakhovski (Oek) 6-4 6-4, Garcia-Lopez (Spa/7) - Gabasjvili (Rus) 6-3 6-2, Spadea (VSt/8) - Greul (Dui) 6-2 7-5, Becker (Dui/4)-Kim (VSt) 7-6 (4) 6-3. Tokio. Vrouwen. Eerste ronde: Ivan- ovic (Sei/7) - Perry (VSt) 6-4 6-2, Vinei (Ita) - Hantuchova (Slw/8) 6-4 6-4, Pratt (Aus) - Shaughnessy (VSt) 6-7 (4) 6-1 6-4, Li Na (Chn/6) - Osterloh (VSt) 6-3 6-2, Bremond (Fra) - Bartoli (Fra) 6-0 6-2, Schïvavone (Ita) - Takao (Jap) 7-5 7-5. Duitsland: Borussia Mönchenglad- bach-Nurnberg 0-0, Stuttgart-Bielefeld 3-2, Wolfsburg-Frankfurt 2-2, Bayern München-Bochum 0-0. Stand aan kop: Werder Bremen 18-39, Schalke 04 18-39, Stuttgart 19-35, Bayern München 19-34, Hertha BSC 18-30. Doha. Ronde van Qatar. Derde etap pe, Dohat Salwa - Khalifa Stadium: 1. Boonen (Bel) 140 km in 3.25.06, 2. Pe- tacchi (Ita), 3. Eisel (Oos), 4. Clerc (Zwi), 5. Zanini (Ita), 6. Brown (Aus), 11. Van Hummel, 20. De Jongh, 21. Tjallingii, 22. Vierhouten, 50. Rooijakkers. Algemeen klassement: 1. Boonen 6.33.09, 2. Petacchi 0.13, 3. De Jongh 0.17,4. Steegmans (Bel) 0.21, 5. Chicchi (Ita) 0.24, 6. Nazon (Fra) 0.25, 24. Tjallin gii 0.34, 27. Van Hummel 0.36, 28. Vier houten, 31. De Kort 0.38, 38. Lówik 0.39, 39. Langeveld, 44. Rooijakkers 0.41 (Advertentie) 8-daagse vliegreis Met o.a. Valletta, Gozo, Victoria, Mdina en de Blue Grotto Vertrek diverse data van 3/3 t/m 16/10 Dit is uw kans om supervoordelig kennis te maken met het mooie en zonnige eiland Malta! Deze 8-daagse vliegreis, met verblijf in het 4-sterren Hotel Bella Vista in het levendige Bugibba boekt u namelijk al vanaf slechts 499 p.p. Echt weer een typi sche KRAS aanbieding! We nemen u dit seizoen mee naar de vele culturele en arche ologische bezienswaardigheden van dit heerlijke eiland. De hoofdstad Valletta, de drie Riddersteden, het stille stadje Mdina, de spectaculaire Dingli kliffen, het vissers plaatsje Marsaxlokk en de Blue Grotto- veelzijdig Malta zal u aangenaam verrassen! Tevens verkennen we het zustereiland Gozo, met o.a. de hooggelegen citadel van Victoria en de Ggiantija tempel. Waar wacht u nog op? Reisnummer EZ 74.720, zie www.kras.nl/74720 Vertrek vrijwel iedere zaterdag van 17/2 t/m 20/10 Een fantastische reis! Allereerste bezoeken we de 'Eeuwige Stad' Rome, waar al 2800 jaar geschiedenis wordt geschreven. Het immense Colosseum, het Forum Romanum, het Capitool, de werkelijk schitterende Trevifontein, de Spaanse Trappen, Vaticaanstad met de St. Pieter.alle hoogtepunten passeren de revue. Vervolgens zakken we langs de kust af en naar Napels, een levendige stad waar u heerlijk kunt genieten van het echte Italiaanse leven. Bovendien bezit deze stad één van de belangrijkste Archeologische Musea ter wereld! Ook het schilderachtige Sorrento, befaamd vanwe ge zijn adembenemende ligging, en (optioneel) het mondaine bloemeneiland Capri komen ruimschoots aan bod. Wat wilt u nog meer? Reisnummer EZ 74.733, zie www.kras.nl/74733 11-daagse vlieg-/rondreis Portugal en Spanje Porto, Braga, Santiago de Compostela en La Coruna Vertrek op dinsdag van 17/4 t/m 23/10 Ga voor de prijs vanaf 849 mee op verkenning door het groene Galidë, het uiterste noordwesten van Spanje, en het boeiende noorden van Portugal. In het trotse Galicië bezoeken we onder meer de ongerepte westkust met de typische Spaanse fjorden, het beroemde pelgrimsoord Santiago de Compostela en de havenstad La Coruna. Alsof dit nog niet genoeg hoogtepunten zijn, is daar ook nog het Portugese deel van onze tour! Hier zien we het keramiekstadje Barcelos, kerkelijk Braga, Porto en de 'wieg der natie'Guimaraes, en volgen we tevens de oevers van de rivier de Douro waar talloze wijngaarden het landschap bepalen. Dit mag u niet missen! Inclusief: luchthavenbelastingen en toeristenbelasting. Reisnummer EZ 24.131, zie www.kras.nl/24131 Met o.a. Madrid, Toledo, Salamanca, Sierra de Francia en Burgos Vertrek op maandag van 9/4 t/m 22/10 Ontdek vanaf 899 p.p. het onbekende Castilië en León. Het gebied herbergt vele kastelen en talrijke historische steden met even zoveel hoogtepunten. We beginnen deze reis met een bezoek aan de trotse hoofdstad Madrid, het openluchtmuseum Toledo, het ommuurde Avila en Salamanca, waar we o.a. het Plaza Mayor en de oude en nieuwe kathedraal bezichtigen. Minder bekend, maar minstens zo interessant, zijn steden als Zamora en het wijnstadje Toro. Uiteraard is er ook aandacht voor El Escorial, het immense bouwwerk dat werd gebouwd als paleis, kerk, klooster, museum, biblio theek en mausoleum. U zult genieten van deze reis door het Spaanse verledenl Inclusief: luchthavenbelastingen en toeristenbelasting, Reisnummer EZ 24.022, zie www.kras.nl/24022 15-daagse vlieg-/rondreis Spanje en Marokko Met o.a. Seuïlla, Granada, Fès, Meknès, Marrakech en Casablanca! Vertrek vrijwel iedere donderdag van 22/2 t/m 11/10 Combineer het mooiste van Spanje met mysterieus Marokko! Niet verwonderlijk dat we juist deze landen gecombineerd hebben, want juist in het Spaanse Andalusië vin den we prachtige steden als Sevilla.Córdoba en Granada, die hun gouden eeuw beleef den onder de heerschappij van de islamitische Moren Eenmaal de nauwe Straat van Gibraltar overgestoken, bevinden we ons in een totaal andere wereld.die zo gebruikt zou kunnen worden als decor voor de sprookjes uit 'Duizend-en-één-nacht' We bezoeken onder andere de koningssteden Fès, Meknès, Marrakech en Rabat, maar ook de indruk wekkende ruïnes van Volubilis, mysterieus Chefchaoun en de moderne metropool Casablanca worden niet vergeten op deze betoverende rondreis! Reisnummer EZ 74.726, zie www.kras.nl/74726 12-daagse vlieg-/rondreis Estland, Letland en Litouwen Met o.a. Vilnius, Talinn, Tartu en Kaunas Vertrek op woensdag van 4/4 t/m 3/10 Een meer dan bijzondere rondreis naar Estland, Letland en Litouwen! Hoewel zij met elkaar verbonden zijn door de geschiedenis, bieden zij ieder toch een geheel eigen cultuur.Eeuwenland ingeklemd gezeten tussen het grote Russische Rijk en de Oostzee, vindt u hier een mengelmoes van stijlen en stoere vestingen die de onafhankelijkheid moesten waarborgen. Tot de geheimen van dit gebied behoren de middeleeuwse stadjes die veelal tot de best bewaarde van Europa behoren! Natuurlijk bezoeken we ook de pracht en praal vari de paleizen en zien we de vele kerken en handelshulzen uit de tijd van de Hanzebond. Een fantastische reis door de landen aan de Oostzee! Inclusief: luchthaven- en toeristenbelastingen Reisnummer EZ 24.125, zie www.kras.nl/24125 "kijk voor prijs/actievoorwaarden op kras.nl waarom zou je verder zoeken boek online of bel 073 - 5 999 999 Nederlands kampioen Danny Roelofs (rechts) neemt het tijdens het boksgala in Vlissingen op tegen de Brit Jonnie Ward.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53