lannen nieuwbouw basisscholen Dijk bij Burghsluis op de schop IC Van gebruiksvoorwerp tot kunstobject NIEUWS GETIPT VOOR U "mm PUZZELPAUZE wissel schouwen ferk aan de winkel bij onder meer Mêêtje en Kirreweie 1 3 Lei nda !ZC Sportieve senior heeft keuze genoeg, maar het overzicht ontbreekt nog De lekkerste macaroni wif_ Honden zonder kiespijn Goed nieuws van Becel woensdag 31 januari 2007 0IEET - De plannen zijn uiterst pril, maar het staat tomende jaren zeker te gc- „u. Openbare basisschool iéije in Ellemeet krijgt een schoolgebouw. Achter de ruien wordt daarnaast ge il aan geïntegreerde nieuvv- j voor de Kirreweie in ^.Haamstede. die laatste school betreft is ddels een voorlopig ont hande gemeente gepresen- [Het is een bijzonder pro- vindt directeur E. de Keij- unde stichting Obase voor primair openbaar onder- De school aan de Julia- raat werkt nu nog met een adance aan de Bernhard- De bedoeling is die beide ijngen in de nieuwbouw in geheel te smeden. Mêêtje betreft zijn de sen nog lang niet zo con- m Deze Ellemeetse school is sslussen de veertig en vijf- oud en daarmee afge- jen; licht De Keijzer toe. 2005 ingediende aan- om nieuwbouw te mogen heeft de raad eind vorig nsitief gereageerd. Hoewel ooi met 42 leerlingen geen ris te noemen, bevindt de il zich absoluut niet in de als het om het mini- santal leerlingen (23 is de grens) gaat. Dus zal er in lóolgebouw moeten wor- investeerd om bij de tijd en, aldus De Keijzer. grepen plegen aan het be- gebouw om de school ge itemaken voor het heden- e onderwijs, wordt in dit lals gezien als zonde van ld. Dus is nieuwbouw het aord. Of dat op de huidige plaatsvinden of el- fvolgens welk ontwerp, is stadium nog niet bekend, februari staat een eerste tussen beleidsambte- ran de gemeente, schooldi- 'en Obasedirecteur op de rook zal er over een tijd- vereniging Dreischor 'adert ISCHOR - De IJsvereni- Dreischor houdt donder- fcbruari de algemene le- iorgklachten: &4231231 maandag t/m vrijdag ge- ftide de openingstijden; 3dags tot 12.00 uur dactie WOUWEN-DUIVELAND Khtweg 23a sous 80 «abzierikzee 10111-454647 i: 0111-454657 redzzee@pzc.nl "cel Modde (chef) IKIéemans "Pankow ^Soesman hlila Lanting dyBoogert (sport) «trale redactie ionspark 28 ïlbus 31 0 AA goes (0113)315500 «=10113)315669 .nl iernet "w-pzc.nl "Oil: web@pzc.nl pad worden gesproken. Door- nen daadwerkelijk worden uit- gaans gaat er wel een paar jaar gevoerd, blikt De Keijzer op de overheen voor nieuwbouwplan- te bewandelen weg vooruit. In zo'n zelfde pril stadium be vindt zich ook de planvorming voor nieuwbouw van de scholen voor speciaal onderwijs Bea- trixschool en De Meie in Zierik- zee. Veel verder op de rit is de door Ali Pankow ZIERIKZEE - De mogelijkhe den om op sportieve wijze te be wegen zijn legio op Schouwen- Duiveland. Een volledig en actu eel overzicht van al die activitei ten ontbreekt echter. De 'Be- weegwijzer' van Terneuzen biedt volgens vice-voorzitter E. Velthuijsen-Matthijsse van de Seniorenraad een mooi voor beeld voor hoe het hier ook zou kunnen. Maar voorshands moe ten belangstellenden in deze re gio zelf hun weg weten te vin den. Een middagje volksdansen, een uurtje zwemmen in een extra verwarmd bad, gymnastiek voor mensen die een hartinfarct ach ter de rug hebben, een middagje koersballen, een spelletje bowls, jeu de boules of met een clubje kennissen fitnessen in het kader van het zogeheten Galmproject, fietstochten door de regio of met een groepje vrienden naai de yogales. Ouderen op Schou- wen-Duiveland hoeven zeker niet stil te blijven zitten. Volgens Velthuijsen zou het mooi zijn als al die activiteiten gebundeld in één boekje ver meld staan. De vraag is echter wie dat moet gaan doen en voor al wie zo'n overzicht actueel moet houden. Dat laatste is van belang, omdat in de praktijk blijkt dat zo'n overzicht snel ver andert. Niet te somber Volgens Velthuijsen ligt dat al les niet op de weg van de Senio renraad. Ook betwijfelt ze of de gemeente er tijd en geld in kan investeren. Zij wil daar overi gens niet al te somber over doen. „In de gemeentegids staat een deel van de activiteiten ver meld en bij Allévo Thuiszorg zijn folders beschikbaar over za ken als Meer Bewegen voor Ouderen en dergelijke. Verder is er natuurlijk de simpele mond- tot-mondreclame om te weten te komen wat er in je naaste omge ving te doen is", vindt Velthuij sen. P. Slingenberg, coördinatrice gebeurt in de sportkantine portvereniging Dreischor. piet-leden zijn bij deze bij- mst welkom. igadering begint om 20.00 MACTIVITEITEN R-Streek- en landbouwmu- Eosmanszorg, 14.00 uur: Wollen wandeling. Na een uurtje zijn de eens zo uniforme witte kippen veranderd in een groep zeer uiteenlopend 'gepimpte' theemutsen. door Esme Soesman DREISCHOR - Een theemuts uit de tijd? Echt niet. Thee is hot. En een thee muts dus ook. Zeker als je een blanco goededoelenexemplaar opkalefatert in je eigen stijl. Met de workshop 'Pimp je theemuts' zet de in Dreischor gevestig de internetwinkel kadopshoppie.nl de toon voor een reeks creatieve work shops. Na de muts is het opgedirkte paasei aan de beurt. Via de Webwinkel zijn verschillende soorten theemutsen te koop. Een aan doenlijk roze gehaakt exemplaar, of een grappig éénpersoonsformaat versierd met bijtjes. Theemutsen zijn een nieuwe trend, weet Vera van Oeveren - die sa men met zus Marcha Osephius brein is achter kadoshoppie.nl. De theeverkoop gaat, sinds de start van de internetwin kel in mei, als een tierelier. Vooral groe ne thee en rooibosthee vallen in de smaak. Tesamen zijn ze goed voor drie kwart van de theeverkoop van de onder nemers. „En zeker voor mensen die houden van het theeritueel hoort een theemuts er bij", denkt Van Oeveren. Je moet deze theemutsen ook niet per se als gebruiks voorwerp zien, vult cursiste Martha van Dam aan. „Het is meer een kunstob ject." Dit is weer eens iets heel anders dan bloemschikken, doet cursiste Sjaan van Gameren vanuit creatief oogpunt haar duit in het zakje. Onbewerkte kipvormige theemutsen lig gen voor de workshoppers klaar. Hand gemaakt, door vrouwen in Bangladesh. Via het project Sumu worden twee kleinschalige naaiateliers in dat land ge steund. Zo krijgen vrouwen daar de kans om een eigen inkomen te verwer ven. De opbrengst van het werk vloeit volledig naar hen terug. De producten worden in Europa door vrijwilligers aan de man gebracht. Die opzet trok het kadoshoppieteam bijzonder aan. Bo vendien kon via Sumu precies de ge wenste theemuts besteld worden. Met die blanco hoenders kun je nog alle kanten op; van verven tot plakken tot borduren. Cursiste Janny de Vides ponst minuscuul kleine rondjes uit vilt en siert daarmee de vleugels op. Van Game ren knipt, met eigen schaar, behendig bloembladeren uit een lapje. Van Dam plant romantische roosjes op de kont van de kip. Ideeën te over. En mensen die overlopen van handigheid. Van Oeveren en Osephius hebben het niet van een vreemde. Moeder Francis Brou wer blinkt uit in creativiteit. Noem een materiaal en ze heeft er mee gewerkt. „Wat mijn ogen zien, maken mijn han den." Na een paar jaar rustig aan te hebben gedaan, pakt ze met de eerste workshop van kadoshoppie.nl de draad als cursus leider weer op. Letterlijk. De theemuts die zij, bij wijze van voorbeeld voor deelnemers aan de workshop, heeft 'ge- pimpt', oogt vrolijk en hedendaags dooi de grote kleumjke bloemen en glimmen de lovertjes die zij er op heeft gebor duurd. Je kan het zo gek maken als je foto Dirk-Jan Gjeltema wilt, geeft Van Oeveren aan. Ze wijst op de varianten kant-en-klare bloemetjes, die het de ook minder gedreven cursist mogelijk maken een puur persoonlijke kip te vervaardigen. Maar zelfs dat vergt toch eindeloos geduld? „Ach, ik ben echt een gifkikker, maar dit is toch iets anders", relativeert Brouwer. Het valt toch ook mee, verwijst De Vries naar de gevarieerde kipjes die er na een uurtje arbeid al zijn te zien. „Je ziet met een resultaat." In maart wordt de - uit twee avoiiden bestaande - workshop herhaald. Daar naast wordt gewerkt aan de opzet van nieuwe workshops, zoals bijvoorbeeld het versieren van een groot paasei van staaldraad voor naast de voordeur. Wat betreft de nu gepimpte theemutsen ligt de stoffige zolder nog lang niet in het verschiet. Van Dam, fokker van zijde hoenders en kipliefhebber eerste klas, heeft nóg een bestemming in gédachten voor haar met veren uitgedoste („Vind je het geen hoerenmadam?") katoenen dame. „Ik gebruik 'm straks als muts op de zijdehoenderdag." Ook haar dieren gaan dan op chique met - je bent crea of je bent het niet - zelfgebreide tasjes. Onderdeel landelijk project versterking zeeweringen door Piet Kleemans BURGHSLUIS - De dijk bij de Burgh- en Westlandpolder gaat op de schop. In het kader van het landelijk project zeewerin gen wordt ter plaatse 3,2 kilome ter dijk verzwaard. Het karwei wordt in de periode van april tot oktober uitgevoerd. Een groot deel van Nederland wordt tegen de zee beschermd door met steen beklede dijken. De steenbekleding is echter, zo is uit onderzoek gebleken, te licht. Om dat probleem op te los sen is in 1996 het project Zeewe ringen gestart. In het kader van dat project wordt nu het dijktra- ject bij Burghsluis aangepakt. Een traject dat er een beetje rommelig uitziet. De glooiing is grillig en bestaat uit diverse soorten bekleding. Op de ene plek ligt Doornikse steen, ver derop is het natuursteen ingego ten met beton en weer elders zijn Haringmanblokken en vlak ken met basalt te vinden. Op het bovenbeloop - het talud aan de zeezijde - is nergens steenbekle ding aanwezig. Het is de bedoeling dat de be staande bekleding wordt vervan gen door een compleet nieuwe constructie. Na het verwijderen van de oude steenbekleding wordt eerst gekeken of de onder liggen kleilaag of mijnsteenlaag dik genoeg is. Mocht deze (plaat selijk) te dun zijn, dan wordt die aangevuld. Vervolgens wordt speciale kunststof-folie aange bracht op het dijklichaam. Betonzuilen Op die folie wordt een tien centi meter dikke laag steenslag ge stort. daar weer bovenop komt een toplaag van betonzuilen. De ze worden 'ingewassen' met klei ne steen. De constructie moet minstens vijftig jaar meegaan. Voor de uitvoering van de verbe- teringswerken hoeft naar het oordeel van Gedeputeerde Sta ten van Zeeland geen Milieu Ef fect Rapportage uitgevoerd te worden. Dat neemt niet weg dat het aanpassen van de dijkbekle- ding effect heeft op de omge ving. Met het weghalen van de bestaande steenbeldeding ver dwijnt ook de begroeiing daar op en de fauna die daar weer af hankelijk van is. Dat kan vol gens het waterschap niet voorko men worden, maar de verwach ting is dat het slechts een tijde lijk probleem is. Nadat de nieu we bekleding is aangebracht, advertentie 'vernieuwbouw' van Dalton- school Binnen de Veste, even eens in Zierikzee. van ouderwerk van het Welzijns huis, deelt die mening. Zij me- momeert de uitgave van 'De gou den gids' die de voormalige Stichting Welzijn Ouderen des tijds heeft samengesteld. Haar ervaring is dat dit soort boekjes snel verouderd raakt door de veelvuldige veranderingen in de praktijk. „Zo'n Beweegwijzer is eigenlijk alleen digitaal goed actueel te houden", zegt Slingenberg. Vol gens haar hoeft informatie via internet zeker niet per definitie voor ouderen een probleem op te leveren. Mocht dat af en toe toch het geval zijn, moet er wel advies worden gegeven, vindt zij. v. a Knorr is er een jaar mee bezig geweest, maar het is gelukt: Knorr Macaronimix is nóg lekkerder. Uit onderzoek bleek zelfs dat we de lekkerste van Nederland zijn! Ook de Knorr Mixen Nasi en Bami zijn nog lekkerder geworden. Kijk snel of u thuis ook de lekkerste macaroni van Nederland kunt maken. www.Knorr.nl. un par jour dagelijks 80% van de honden krijgt last van tandvleesproblemen. Maar je kunt pijn en klachten eenvoudig voorkomen. Laat je hond regelmatig kauwen op Pedigree Dentastix. Dat voorkomt tandsteen. Pedigree heeft samen met dieren artsen de maand februari uitgeroepen tot de maand van de gebitscontrole. Kijk snel of het gebit van jouw hond gecontroleerd moet worden: www.maandvandegebitscontrole.nl. (80%; Of -ssf* Becel pro-activ is gezonder dan ooit: zowel de minidrinks als yoghurtproducten bevatten nu minder suiker. De minidrinks zelfs 50% minder! Het is wetenschappelijk bewezen dat Becel pro-activ het cholesterolgehalte verlaagt. Niet voor niets wordt pro-activ aanbevolen door de Nederlandse Hartstichting en worden de producten vergoed door Zorgverzekeraar VGZ! Informatie: www.becel.nl Vul het diagram zo in dat in elke rij. elke kolom en elk vierkant van 3x3 vlakjes alle cijfers van 1 tot en met 9 precies één keer voorkomen. zullen zich op termijn van enke le jaren weer natuurwaarden ontwikkelen. Broedvogels Blijvende schade wordt niet aan gericht volgens het waterschap. Om verstoring van broedvogels zoveel mogelijk te voorkomen, wordt de onderhoudsstrook van het dijkvak tussen de Westbout en de haven van Burghsluis na de werkzaamheden voor recre anten afgesloten. Als het werk is uitgevoerd, zou de dijk een zeer zware storm vloed moeten kunnen weer staan. 1 5 2 7 9 8 2 4 5 1 7 8 5 9 7 4 3 1 9 8 6 6 2 5 7 9 4 8 3 ©DENKSPORT PUZZEL8LA0EN Deze rubriek is opgenomen in alle regionale dagbladen van NRp dagbladen (oplage bijna 1.8 miljoen) Meer informatie: e-mait infoOnrp.nl o v.v. Nieuws getipt voor u.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 41