zc rote speeltuin kan in Den Inkel Aftreden Walraven verstandig Bezwaarmakers tegen winkel aan huis vinden geen gehoor JP hield niet van voorlezen teste fracties willen recreatie bundelen in natuurgebied bij Kruiningen Happy Meal aterdag 3 februari bij deze krant Jè «31,4460 AA Goes aitié-exploitatie: en Midden-Zeeland: 0113-315520; .yiaanderen: 0113-315570; a|'020-4562500. ^ivice: 0800-0231231 «dag 31 januari 2007 editie Bevelanden-Tholen Axel centraal in driedaagse voor junioren Deur op kier voor ziekenhuisfusie DEN HAAG - De Tweede Kamer heeft nog eens de voor waarden onderstreept waaronder alle betrokken partijen in Zeeland afspraken kunnen maken over de concentratie van de afdeling kindergeneeskunde in Goes. Door dit voornemen van het Ziekenhuis Walcheren en de Ooster- scheldeziekenhuizen kunnen mogelijk niet overal op Wal cheren nog thuisbevallingen plaatsvinden. In een noodsi tuatie zou namelijk het ziekenhuis niet binnen drie kwar tier kunnen worden bereikt. Met algemene stemmen sprak de Kamer gisteren uit dat wanneer blijkt dat de partijen in Zeeland er onderling niet uitkomen, niet aan die drie kwartier mag worden ge morreld. Helemaal heilig is het criterium dus niet. Om de concentratie van de afdeling kindergeneeskunde hele maal onmogelijk te maken, had de SP een motie inge diend waarin de bereikbaarheidsnorm niet langer 45 mi nuten is maar 30. Doordat alleen GroenLinks, D66 en de Partij voor de Dieren dit voorstel steunden, werd het ver worpen. Bouwproject Nazareth aangepast 's-GRAVENPOLDER - Het bouwplan voor de hoek Naza- reth-Langeweg in 's-Gravenpolder is zo aangepast dat omwonenden er zeer waarschijnlijk mee kunnen leven. Het bouwwerk krijgt geen bebouwing meer op de derde verdieping, iets waar omwonenden het felst tegen waren. Ze spraken van 'een toren' en vreesden verlies van priva cy- Het schrappen van de derde verdieping gaat ten koste van twee ouderenwoningen, wat woningcorporatie R&B Wonen inkomsten scheelt. Dat heeft de woningcorporatie ervoor over om bezwaarprocedures te voorkomen. Het plan wordt dinsdag besproken. De nieuwbouw op de hoek Nazareth-Langeweg gaat na de wijziging bestaan uit tien seniorenappartementen (in samenwerking met stichting zorgverlening gereformeerde gemeenten in Zee land) en twaalf studio's voor cliënten van de stichting van gehandicaptenzorg gereformeerde gemeenten Siloah. Zeeuwse model verworpen DEN HAAG - Het 'Zeeuwse model' voor de Wet Maat schappelijke Ondersteuning (WMO) wordt niet landelijk ingevoerd. De motie waarmee de SP dat voor elkaar wil de krijgen, werd gisteren door een meerderheid in de Tweede Kamer verworpen. Behalve de SP waren alleen GroenLinks, de Partij voor de Dieren en de SGP voor de motie. Het model houdt in dat gemeenten alle zorgaanbie ders toelaten die voldoen aan opgestelde kwaliteitseisen en een maximumtarief en dus niet een afspraak maken met één aanbieder. Daardoor lijken veel problemen te zijn voorkomen die zich met de invoering van de WMO in de rest van het land wel voordeden. door Rob Paardekam KRABBENDIJKE - Krabbendij- kenaar I. Versprille mag van de gemeente Reimerswaal een boek winkel beginnen in zijn woning aan de Noordweg. De bezwaren van de ondernemersvereniging en boekhandel Van Velzen zijn ongegrond verklaard. Volgens directeur L. Meeuwsen van Van Velzen is het onwense lijk dat buiten de dorpskern al lerlei nieuwe winkels worden ge sticht. „Dat is een bedreiging voor het bestaande winkelaan bod en daarmee de leefbaarheid van Krabbendijke." In die visie wordt hij gesteund door de Kamer van Koophan del. „Om klanten te binden, kun nen winkels beter bij elkaar zit ten", zegt B. Pouwer. De Kamer wil in deze kwestie overigens geen partij kiezen. Zo werd een verzoek van de ondernemersver eniging om aanwezig te zijn tij dens een hoorzitting afgewezen. „Dan gaan we echt aan belan genbehartiging doen en dat wil len we niet", aldus Pouwer. Twee petten Meeuwsen is behalve directeur van de boekhandel ook voorzit ter van de ondernemersvereni ging. In die zin praat hij met twee petten op, zo geeft hij toe. Maar het gaat volgens hem bre der dan alleen deze kwestie. Zo is het hem net zo goed een doorn in het oog dat een Krabbendij- kenaar in de avonduren fietsen repareert voor een prikkie. Iets waar de 'echte' fietsenmaker last van heeft. „Ook tegen diverse garageverko pen die in het verleden plaats vonden hebben we bezwaar ge maakt. We vinden dat oneigenlij ke concurrentie." In de kwestie rond de boekhan del aan huis zegt de gemeente niet anders te kunnen dan toe stemming geven. Er bestaat een vrijstellingsmogelijkheid voor kleine winkels aan huis. Daar zijn wel voorwaarden aan ver bonden. Zo mag het niet om meer dan dertig procent van het totale vloeroppervlak gaan. „Deze meneer voldoet aan alle voorwaarden", aldus wethouder C. Knuit. Hij denkt dat het met de concurrentie wel zal meeval len. Onder meer omdat Verspril le alleen theologische boeken gaat verkopen en boeken repa reert, iets wat hij overigens al tien jaar doet. Ook Meeuwsen zegt niet bang te zijn voor al te grote concur rentie. Van een boekwinkeltje aan huis in het naburige Waarde heeft hij naar eigen zeg gen ook weinig last. „Het gaat me erom dat er geen wildgroei van dit soort winkels aan huis komt. Als deze meneer in een ge woon winkelpand in de dorps kern een boekwinkel was begon nen, had ik geen bezwaar aange tekend." Versprille zelf zegt blij te zijn dat hij zijn plan mag doorzet ten. De Krabbendijkenaar wil zijn winkel in het begin drie da gen openen om dat bij succes eventueel uit te breiden. zeeuwse almanak Het Bevelandse gezin kan op de snelweg geen grote gele M op een hoge paal passeren, of vanaf de achterbank klinkt op verrukte toon de naam van de bijbehorende hamburgerke ten. Laatst vond vader dat het wel eens tijd werd om toe te ge ven aan de verleiding en be sloot zijn beide zoontjes te trakteren op een portie junk food, ook al wordt hij zelf al lerminst blij van een Happy Meal. De oudste van vijf gaf zijn ogen goed de kost, bekeek in het bijzonder de mascotte van de eetketen en trok zijn con clusies. „Nu snap ik het", zei hij. „Pipo de Clown is de baas van McDonald's." EN - De in de haven bij e Bergse Diepsluis ge- sportvisboot Epico opgeknapt. Het schip rnderdag 18 januari tij- t zware zuidwesterstorm k in? erom of het schip total worden verklaard. De lag vier dagen in het zou- kr, voordat ze werd gebor- het casco is nog prima", eigenaresse Helmie Nelis- Iholen. „Ze zijn 'm nu strippen. Elektrisch en schmoet alles worden ge ld." ico (die dertien meter en drie meter breed) is aar van het bouwjaar «0. iswerf Van Duyvendijk in roert het werk uit. Nelisse is gevraagd doen aan rondje met een aphet traject Sint-Anna- Sint-Philipsland en Brui- Jk ga daar nog over pra- tijd hoopt zij het schip n verhuren als directie- bij waterwerken. door Willem van Dam WOLPHAARTSDIJK - Of JP zich vroe ger ook graag liet voorlezen? Absoluut niet! „Als ik vijf zinnen uit Jip en Janne- ke had voorgelezen, sprong Jan-Peter al weer op om wat anders te gaan doen." In het kader van de Nationale Voorlees dagen kwam mevrouw Balkenende-San- dee (inderdaad: de 'moeder van') gisteren naar de Ichtusschool in Wolphaartsdijk, om leerlingen voor te lezen uit Klem. Over een jongetje gaat dat boek, een ech te belhamel die na een verhuizing terecht komt op een school met allemaal héél bra ve kinderen. 'Idolen' is dit jaar het thema van de voor leesdagen. Maar waar halen ze in Wol phaartsdijk zo snel een echt plaatselijk idool vandaan? En dus viel de keus op de moeder van 'een idool': mevrouw Balken- de-Sandee. Zij is tenslotte afkomstig van Oud-Sabbinge, het dorp dat tegen Wol phaartsdijk aanleunt. Er waren in de Ich tusschool meer gastvoorlezers: postbode Nel Eggebeen, raadslid Sjaan Huissoon, kunstenares Inger Rees, bezig baasje Piet Hannewijk en kinderboekenschrijver Martinus de Kam. Veel kindervingers gingen er gisteren in het klaslokaal van groep 6 en 7 omhoog. Of mevrouw Balkenende al die publici teit leuk vindt en of ze zelf ook minis ter-president had willen worden. Nee, de publiciteit kan zij niet altijd waarderen en nee, ze ambieerde nooit om premier te worden. „Ik ben schooljuffrouw geworden en ik heb mijn eigen kinderen in de klas gehad. Ik weet nog dat ik ooit een keer tegen de minister-president zei: 'Jan-Peter, je moet niet zoveel naar bui ten kijken'." foto Willem Mieras door Wendy van den Hurk OOST-SOUBURG - Het aftre den van wethouder Maaike Wal raven blijkt in Vlissingen min der aan te komen als een verras sing dan in Souburg. Geen flauw idee, zei Walraven toen haar vorig jaar gevraagd werd wat er met het veerplein in Vlissingen zou gebeuren. Ter- (Advertentie) Boordevol blijde baby's Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken gan Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via vebsite www.pzc.nl/spaaractie. De ook afhalen bij onze klantenbalie, peen abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 het alfabet van Zeeland wijl zij als raadslid mede heeft vastgesteld wat de Kenniswerf, en dus ook het veerplein, stond te wachten, constateerde de _PvdA destijds. Fractievoorzit ter Henk de Haas vroeg toen al wat zij ging doen om te voorko men dat ze vaker onhandig en onjuist naar buiten zou treden. „Iedereen vergist zich wel eens, het wethouderschap is een moei lijk vak", zegt De Haas, die het uit eigen ervaring weten kan. „Het is lastig om in sommige si tuaties de juiste toon te treffen. Maar op een gegeven moment moet je er toch ingroeien. We hebben er vaker iets van gezegd. Steeds kregen we te horen dat eraan werd gewerkt, maar het is niet snel genoeg gegaan." De motie van wantrouwen, die de Lokale Partij Vlissingen don derdag wilde indienen, zou de PvdA 'niet zo boud' hebben on dersteund. „Het is ook niet meer relevant. Ze heeft hier verstan dig aan gedaan. Ook Mark Geilenkirchen, van coalitiegenoot CDA, noemt het aftreden verstandig. „Walraven heeft nu haar verantwoordelijk heid genomen en dat waardeer ik. In de motie van wantrouwen staat dat haar competenties niet passen bij het profiel van een wethouder. Daar kan ik me in vinden. Ook wij zagen maar geen verbetering." Geilenkirchen zegt wel vaker met de wenkbrauwen te hebben gefronst. „Over haar uitlatin gen, haar parate kennis. Daar ben ik zelf ook geen kei in, maar ik ben dan ook geen wethou der." De motie van wantrouwen was geen gevolg van een gebeurte nis, zegt Mark Weug van de Lo kale Partij Vlissingen. „Ik ver moed dat onze motie een breed draagvlak zou hebben gekregen, zelfs binnen haar eigen fractie. De ontevredenheid zat veel die per. En dat wist Walraven. An ders was ze niet afgetreden." Maar jullie raadsleden hebben juist niet zijn allen zitten sla pen, zegt Jac van Damme van het Dorpsplatform Souburg. „Ie dereen wist dat er graven zou den worden geruimd. Ons plat form heeft de gemeente vanaf 2000 keer op keer gevraagd na bestaanden persoonlijk te infor meren. Uiteindelijk kwam op de begraafplaats zowel een brief als een tekening te hangen. Die hing er tot het werk begon. Je moet dringend naar de oogarts als je die niet gezien hebt." Beloften „Van onze verzoeken wist ook dezelfde Lou Waterman, die nu geen vertrouwen meer heeft in zijn eigen wethouder. Terwijl zij is geconfronteerd met de erfenis van haar voorganger. Waterman zou Walraven moeten vragen mee terug te gaan in de raad, waar een oppositiepartij als de PSR thuishoort. Ze hebben te veel beloften gemaakt die ze niet kunnen waarmaken." Aan de wethouder ligt dat niet, vindt Van Damme. „Ze was net wet houder toen ze die hele hele fi nanciële rompslomp over zich heen kreeg. Met het geld dat er is, heeft ze Souburgse zaken op de agenda weten te houden. Dat verdient lof." Maar niet de manier waarop ze naar buiten trad over de affaire begraafplaats, benadrukt nabe staande Bella Nievaart. De graf steen van haar vader werd zon der pardon geruimd. „De emo tionele schade is heel erg groot. Hoe leg ik dit mijn moeder uit? Zij komt uit Papoea Nieuw-Gui- nea, kan geen Nederlands lezen. Zij gaat niet naar een mededelin genbord, zij bezoekt mijn vader. Dat kan nu niet meer. Tenzij de schade wordt hersteld. „Alleen de stenen zijn weg, de kisten liggen er nog. Dat de wet houder aftreedt vind ik een goed sein naar de buitenwereld, maar echt goedmaken doet de gemeente het pas als ze de scha de letterlijk herstelt." Advertentie 3 februari start de unieke verzamelserie van Suske en Wiske op klein formaat WOEAAAAAH! Was alles maar op klein formaat. fobPaardekam p'GEN - Burgemeester ^ouders van Reimerswaal hu onderzoek uitvoeren Ie mogelijkheden voor een speeltuin in de gemeente, icht zich ook op mogelijke g.Voor de meeste fracties lemeentcraad is nu echter idelijk dat de voorziening ,il in natuurgebied Den In- jKruiningen kan komen. joist van een grote speel- lerdeen klein jaar geleden men in het zogeheten coa- Üoord van SGP, PvdA en De partijen vinden dat er de kleine speeltuintjes in jen ook een grote voorzie- soelkomen. Ook oppositie- ai juichen het plan toe. stond acht jaar geleden al nedanglijstje", zegt A. Ju- |CU). „Ik kan alleen maar pdathet er nu van lijkt te Ook de WD denkt dat amerswaal wel animo is ngrote speeltuin, trokken gisteren 3500 eu- voor een onderzoek naar dijkheden van de voor- Ook een ambtelijke pro- Ep houdt zich daarmee fe bezoekt binnenkort en- I bestaande speeltuinen, ider 't Klokuus in 's-Heer kerke, die is overdekt. re mogelijkheden ader C. Knuit, die het pro- zijn portefeuille heeft, ivoorstander te zijn van inenspeeltuin, maar hij ag niet of hij de handen or op elkaar krijgt. Den ai volgens Knuit een ves- plaats kunnen zijn, maar andere mogelijkheden in dit stadium nog niet uitsluiten. Zijn eigen PvdA doet dat wel. Fractievoorzitter D. Louwrink zegt geen andere locaties te kun nen bedenken. „Je moet boven dien niet alle recreatieve voor zieningen over de gemeente wil len spreiden. In Den Inkel lig gen al een zwembad en een cam ping. Met een speeltuin erbij kunnen ze elkaar alleen maar versterken." Wat de PvdA betreft komen er nog meer voorzieningen. Een kinderboerderij, bijvoorbeeld. Louwrink denkt aan een recrea tiegebied als de Hollandse Hoe ve in Goes. „Gezinnen moeten zich er een hele dag kunnen ver maken." Ook CDA, WD en Christen- Unie zien Den Inkel als de meest logische vestigingsplaats voor een speeltuin. „In eerste in stantie dachten we aan Yerseke als de grootste kern, maar met Den Inkel kunnen we ook heel goed leven", aldus CU-voorman Jumelet. „Het ligt tenslotte een stuk centraler in de gemeente." P. Koeman (CDA) hoopt dat de eigenaren van de camping wil len participeren in het project. Ook hij kan zo snel geen betere locaties bedenken. „Ik denk dat niemand er iets voor voelt om dure woningbouwgrond te ge bruiken voor een speeltuin." De meeste partijen vinden dat de gemeente bij voorkeur niet zelf de speeltuin moet exploite ren. Er zou gekozen kunnen wor den voor samenwerking met een externe partner. Ook wethouder Knuit vindt dat een logische ge dachte. Volgens hem hebben zich bij de gemeente al mensen gemeld die wel interesse hebben om de speeltuin te runnen. lens storm inken tvisboot verloren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31