PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT irussel zet in op rookvrij Europa Ze vroegen lacherig of we geen andere wethouder hadden Scheepsbrand veroorzaakt grote overlast PZC Davids topfit in Arena Werk in uitvoering iropees commissaris en ex-kettingroker Kyprianou presenteertgroenboek L Spoor blijft toch open voor goederentreinen IIMIIIIII NOORD Asserujelft r Schiphol Start'-en Iqndingsbafien j- V dffi|wegeMware- ïh directeur Martin van Geel (links) presenteert Edgar Da- ^elshirtnummer dertien als nieuwe aanwinst van Ajax. foto Olaf Kraak/EPA ^sportredactie De bijna 34-jarige Davids is blij met zijn terugkeer bij Ajax. jBDAM - Topfit meldde „Hier ben ik begonnen en opge- gisteren in de Arena groeid. Ajax heeft nog steeds rentree bij Ajax. Ed- heel veel talent, maar dat is niet is terug bij zijn eer- genoeg. Er komt meer kijken in Mlicfde. het topvoetbal." „En juist daarom is Davids zo szondag in de thuiswed- belangrijk", benadrukte trainer Feyenoord al spelen Henk ten Cate. „Ik heb de laatste „Hij kan hier de jonge spelers 'Veel gespeeld, maar ben beter maken. Hij heel't routine j^ek op mijn fitheid ge- en nog steeds heel veel kwali- ^laarde de middenvel- teit. We zijn heel blij met Ed- Kn overvolle perskamer g'ar." F „Die was altijd goed paginal7 Davids beoogd stuurman door Wendy van den Hurk OOST-SOUBURG - Het weige ren expliciet excuses te maken heeft wethouder M. Walraven van Vlissingen de kop gekost. De manier waarop zij met de on rust rond de grafruiming in Oost-Souburg is omgegaan, leid de bij haar eigen Partij Souburg Ritthem (PSR) tot de conclusie dat het haar ontbreekt aan 'com municatieve vaardigheden'. Gistel-middag trad Walraven af nadat de PSR het vertrouwen in haar had opgezegd. De bekend making komt twee weken na het begin van de commotie rond de ruiming op de begraafplaats. Een aantal nabestaanden is boos, omdat ze niet persoonlijk zijn ingelicht over het ruimen van een graf van een familielid. Wethouder M. Walraven is daar politiek verantwoordelijk voor. Plet is nog niet bekend wie Wal raven opvolgt, zegt fractievoor zitter L. Waterman van de PSR. Hij is het in elk geval niet. „Ik stop binnenkort met mijn regu liere baan, dus ik heb geen zin om nog zestig uur per week te werken. Dat geldt ook voor som mige van mijn fractiegenoten. De rest wil zijn baan in het be- Wethouder Walraven maakt haar aftreden bekend. Naast haar bur gemeester Van Dok-van Weele. foto Ruben Oreel drijfsleven niet opgeven." De partij heeft het liefst iemand 'van het dorp'. „Maar het mag ook Vlissingen zijn, of daarbui ten. We zoeken een deskundig ie mand, anders zitten we straks weer in dezelfde situatie. Dat overleeft de partij niet. Nu ko men we er redelijk vanaf. Ster ker juist." Waterman wist dat er een motie van wantrouwen op de loer lag, van de Lokale Partij Vlissingen. Daarin staat gesteld dat Walra ven niet beschikt over de ken nis, kunde en vaardigheden die horen bij het profiel van wethou der. Dat gaat Waterman te ver. „Het ontbreekt haar alleen aan communicatieve vaardigheden, zoals is gebleken tijdens de com motie rond de begraafplaats. Ze zei de verkeerde dingen. We heb ben herhaaldelijk gevraagd om J „„temperatuur 8 graden. ^westelijke wind, kracht 4. jaargang no. 26 jisdag 31 januari 2007 nummer 1,30 Rijzon en droog. 12-delige serie met uitleg over het nieuwe tabloid. Kijk dagelijks op: wtw.pzc.nl internet: www.pzc.nl £ttyvan Rooi) SEL - Alle openbare moeten in de van de Europese rookvrij zijn. Dat is de ite achter het 'de kt de Europese Com- t gisteren lanceerde een Europees an il ikbeleid. Sngroker commissaris jou komt nog niet met ellen voor Europese wet- maar stelt wel de landen crbeeld waar in openbare met meer gerookt mag ip dat EU-burgers in de st overal dezelfde be- if g ieten tegen )en", zo introduceerde i Kyprianou gisteren zijn 'groen boek'. Kyprianou verwacht op zijn vroegst volgend jaar maat regelen te kunnen aankondigen, op voorwaarde dat de lidstaten positief reageren op zijn dis cussiestuk. Tot nu toe beperkt de Europese Unie zich tot het geven van vrijblijvende aan bevelingen en bepalen de 27 lidstaten zelf hun anti-rook- beleid. Dat leidde tot een lap pendeken aan maatregelen. Maar de discussie moet ook gaan over de vraag of Brussel zich eigenlijk wel moet be moeien met het anti-rookbeleid van de lidstaten. Kyprianou vindt van wel. Hij geeft de lid staten vijf opties, variërend van 'helemaal geen Europese regel geving' tot 'een volledig Euro pees rookverbod in alle openba re ruimten, inclusief horeca, werkruimten en openbaar ver voer'. In Nederland mag in openbare overheidsgebouwen en op de werkvloer niet worden gerookt, maar in cafés en restaurants deels nog wel. In België zijn alle restaurants en cafés vanaf 1 ja nuari rookvrij. Kyprianou oppert ook de moge lijkheid om het roken in de open lucht te verbieden op plaatsen waar mensen dicht op elkaar staan, zoals bushokjes, stadions, perrons et cetera. Ierland heeft momenteel de meest vergaande anti-rookwet- geving: in horeca, winkels en kantoren in dat land mag niet gerookt worden. GPD ledermoord olijfbladeren In Griekenland is op slaan over de vermeende lacht van olijfbladeren. media buitelen over el- irtfl naar aanleiding van -iaal dat het drinken van leren vermengd met wa- e mensen kan genezen, akerpatiënten. De kwes- een leven geëist. Twee mzieden over de vraag of de broer, die aan kanker bladerenmix moet krij- ruzie liep zo op dat één werd doodgesto- ip larlampen tompensatie rdere stroom LBURG - Geen compen- m de hogere energielas- geld, maar in spaarlam- il is voor de burger voor- Per huishouden circa minder stroomkosten Scheepsbrand •V' ontruimde gebieden VELSEN De rookontwikkeling was gisteravond nog steeds enorm. levert het een iesparing op van circa ijcen euro per jaar (uit- van 165.000 huishou- kooldioxide-uitstoot nlaag met 0,19 megaton r. De organisatie vraagt het dage de huis vijf spaarlampen ca- Dan keert de pro- het ware dubbel uit. de burger profiteert soit de samenleving heeft van onze redactie binnenland VELSEN - Dichte rookwolken hingen giste ren boven de haven van Velsen-Noord. Door een brand op een groot vissersschip on dervonden mensen in de wijde omtrek van het dorp aan het Noordzeekanaal hinder. De rook belemmerde het vlieg- en autover keer, bovendien werden bedrijventerreinen ontruimd, omdat door de brand gevaarlijke stoffen vrijkwamen. De brandweer ver wacht het vuur vanochtend geblust te heb ben. De brand brak 's ochtends om 9.00 uur uit op een diepvriestrawler van rederij W. van der Zwan. De ruimen van het 143 meter lan ge schip waren leeg en er was geen beman ning aan boord. De brandweer moest in de avond het blussen korte tijd staken, omdat het schip dreigde te kapseizen door de grote hoeveelheid water die in het ruim gespoten werd. Over de oorzaak van de brand was gis teren nog weinig bekend. Concentraties van het giftige blauwzuur en koolmonoxide die in de lucht gemeten wer den, waren volgens de politie niet gevaar lijk. Toch werden uit voorzorg ongeveer vijf honderd mensen geëvacueerd, die in de om geving van de haven aan het werk waren. Ook zijn enkele woningen ontruimd. De be woners en werknemers kregen opvang in het Kennemer Theater in het nabijgelegen Beverwijk. Bewoners van woonboten in de omgeving van Velsen moesten voor de nacht een ander onderkomen zoeken, omdat er mo gelijk brandende stookolie in het water te recht zou komen. De gemeente houdt het ge bied voorlopig afgesloten, maar vermoedt dat de mensen in de loop van vandaag kun nen terugkeren naar him woningen en werk plekken. Door de ernstige rookontwikke ling hadden weggebruikers slecht zicht. Om die reden werden de autowegen A9 en N246 ter hoogte van de Wijkertunnel afgesloten. Verwacht wordt dat de afsluiting in de och tendspits behoorlijke verkeersproblemen op zal leveren. ANP Beverwijk I IJmuiden anp I bron' knmi /crisis.nl Gemeente moet sneller antwoorden Burgers moeten veel te lang op antwoord wachten op brie ven aan gemeenten. Dat zegt cle Nationale Ombudsman Arnold Brenninkmeijer, die onderzoek deed naar de ma nier waarop gemeenten klachten afhandelen. Vooral de af handeling van bezwaarschriften en aanvragen voor vergunningen verloopt traag. De ombuds man maant gemeenten hun leven te betex-en. Dijk en duin van nationaal belang Het gaat niet aan om mensen in door het water bedreigde gebieden meer te laten betalen voor dijken en duinen dan andere Nederlanders. Dit stelt het dagelijks bestuur van Zeeland in een reactie op het rapport van de commissie Vellinga. „Geeft de rijksoverheid hiermee het startsignaal dat Nederland zich terug moet trekken naar hoog gelegen Nederland", vragen Gedeputeerde yt Staten zich af. Giftige stof lekt in ziekenhuis Vlissingse brandweerman nen spoelen hun hand schoenen af nadat ze in het Ziekenhuis Walcheren een gelekte giftige stof hadden opgeruimd. Het laborato rium moest gisteren ont ruimd worden nadat een formaldehydeoplossing was gelekt. Nie mand raakte gewond. Guus Hiddink zag geen gevaar De voormalige PSV-trainer Guus Hiddink heeft vol gens de officier van justitie in Den Bosch onterecht een fiscaal voordeel van 1,4 miljoen euro binnen gesleept. Dat was mogelijk door te verklaren dat de coach niet in Nederland, maar in België ft ®®ap woonde. 8 M Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten en Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 7; Werk in Uitvoering: 8; Radio en Te levisie: 9; Zeeland: 11, 13, 14 en 15; Sport: 17 en 19; Kunst: 21, 22 en 23; Uit: 25, 26 en 27. door Jeffrey Kutterink GOES - Bedrijven in Vlissin- gen-Oost zijn de komende we ken toch per spoor bereikbaar. Daardoor duren de werkzaamhe den bij Roosendaal wel langer en ondervinden reizigers een aantal dagen extra overlast. De oplossing komt nadat ver voerdersorganisatie Evo en ha venschap Zeeland Seaports met een kort geding dreigden tegen spoorbeheerder Prorail. Het geschil ontstond deze week na de aankondiging van Prorail om het spoor voor negen dagen af te sluiten voor goederentrei nen. Bij werkzaamheden tussen Bergen op Zoom en Roosendaal is vorig jaar een brisantgranaat gevonden. Uit onderzoek bleek dat rekening moet worden ge houden met meer explosieven. Die moeten nu worden opge spoord en opgeruimd. Afsluiten van het spoor zou dra matisch uitpakken voor bedrij ven in Vlissingen-Oost. „Door werkzaamheden anders te orga niseren zijn 'tijdvensters' ge maakt waarop goederentreinen wel kunnen rijden", legt Prorail- woordvoerder P. Berben uit. „Prorail trekt hier lering uit en zal voortaan beter overleggen." Zeeland Seaports is tevreden, zegt directeur H. van der Hart: „Prorail had vooraf met ons moeten overleggen. Maar we zijn tevreden met de oplossing. De havens blijven bereikbaar per spoor." De werkzaamheden duren nu van zaterdag 3 februari 5.00 uur tot maandag 15 februari 4.00 uur, drie dagen langer dan ge pland. Volgens Prorail betekent dat dat de ovei'last voor reizi gers langer duurt. De NS laat de intercity Amsterdam-Vlissingen tussen Bergen op Zoom en Vlis singen als stoptrein rijden. De echte stoptrein krijgt een gewij zigde dienstregeling. excuses voor het feit dat de ge meente weinig moeite deed nabe staanden te vinden." Maar de affaire is vooral de spreekwoordelijke druppel. „On ze wethouder is vaker afgere kend op haar communicatieve vaardigheden. Daar konden we ons in vinden. Toch waren we in grote lijnen tevreden. Als raads lid kreeg ze van ons een ruime voldoende, alleen als wethouder maar een zes min. Ook van ande re partijen. Die vroegen me wel eens lacherig of we geen andere wethouder hadden. Gun haar in- wei'ktijd, zeiden we toen, maar nu moet ze de eer aan zichzelf houden." Dat is ook precies wat Walraven voor ogen had. „De fractie heeft unaniem en expliciet tegen mij gezegd geen vextrouwen meer in mij te hebben. Dan kan ik ze niet langer vei'tegenwoordigen. Ik heb mijn functie naar eer en geweten en zelfs met plezier ver vuld. Misschien heb ik de verant woordelijkheid ondex-schat. Ook die voor de begraafplaats. Want daarvoor voel ik nog me steeds niet schuldig. Ik ben slechts ver antwoordelijk." Walraven ver laat de politiek. katern Zeeland reacties op aftreden vootletteis. m I v nummer: postcode: telefoon: (postjbankrekeningnummer: Handtekening. PZC bv gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In de coloton leesl u er meer over Kijk op www.pzc.nl/abonneren. bel gratis 0800 - 0231 231 of stuur deze bon naar: PZC. afdeling lezersservice Antwoordnummer 713, A1B0 WB Goes 8"71lóSSOsSSSSO" O Noteert u mij voor een proefabonnement van 10 weken voor 15,- Ik geef daarbij éónmalig toestemming voor automatische incasso van dit bedrag van mijn rekeningnummer. Ik heb de laalste ras maanden geen proefabonnement gehad. O Noteert u mij voor een vast abonnement. De eerste 10 weken ontvang ik de krant voor €15,- Daarna wil ik betalen: [d per maand met automatische incasso 21.501'. LU per kwartaal met automatische incasso (C 61,501'. por jaar met automatische incasso |C 236,-1'. met gratis PZC-paraplu m OK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1