Arnemuiden wil betaalbare wijk PZC Speuren naar explosieyen in Schoondijke ril» sge» Reimerswaal denkt aan grote speeltuin in natuurgebied Stop borstkanker Geef voor onderzoel Bewoners brainstormen over uitbreiding in kader project Rondom Arnemuiden pieterburen „S„ 'Ik draag het lint omdat het mij óók kan overkomen. woensdag 31 januari 2007 door Nadia Berkelder ARNEMUIDEN - Laat je Arne- muidenaren wild fantaseren over een nieuwe woonwijk, dan komen ze met praktische idee ën: vooral huizen voor ouderen en starters willen ze. En veel groen en speelruimte. Gisteravond was de tweede ron de van het project Rondom Arne muiden. Bewoners van het dorp maken samen met adviseurs plannen voor het gebied ten noordoosten van Arnemuiden. Plannen voor wonen, voor re creëren en voor natuur. Bijzon der is dat ze met bijna niets be ginnen: de bewoners krijgen de vrije hand. Als de plannen klaar zijn, worden ze gepresenteerd aan de gemeenteraad. Die neemt op basis van het advies een besluit. Schapen Gisteravond mochten bewoners hun fantasie de vrije loop laten. Mike Duijn van TNO vroeg het groepje dat zich met wonen be zig houdt om zich niet in te hou den. „Niets is te gek. Probeer voort te borduren op ideeën van anderen. Alle ideeën zijn goed." ,„Nou", fluisterde een oudere deelneemster. „Schapen in een wei. Dat vind ik mooi. Gewoon laten zoals het is." Maar dat is geen optie: die woonwijk komt er. Een verzorgingshuis, kwam op het lijstje, net als woningen voor ouderen, woningen voor starters, maar ook woningen met een steiger erbij. Veel groen, wandel- en fietspaden, speelplaatsen voor de jeugd, een strand wat dichter bij het dorp, een weitje waar buurtbewoners kunnen barbecueën, een goedko pe supermarkt - want daarvoor moet je nu nog naar Middelburg - en vooral geen wijk zoals het Goese Meer, dus niet 'van die bunkers' graag. Waterskibaan Het groepje komt dit jaar nog een paar keer bij elkaar om de plannen helemaal uit te werken. De woongroep moet vooral nog nadenken over een manier waar- ken. De groep die zich buigt een aanlegsteiger voor verhuur terug bij het groepje dat plan- op de bewoners van de nieuwe over recreatie kwam met een wa- van boten en ook met fiets- en nen maakt voor de natuur. Die wijk hun huizen moeten berei- terskibaan op de proppen, met wandelpaden. Die kwamen ook groep voelt ook veel voor een krekengebied. Later dit jaar worden alle plannen samenge voegd. Medewerkers van het gespecialiseerde aannemingsbedrijf Bodac speuren naar bommen. foto Camile Schelstraete door Frank van Cooten SCHOONDIJKE - Schoondijke werd in de laatste fase van de Tweede Wereldoor log als belangrijk kruispunt van wegen wekenlang beschoten. Het dorp was een van de zwaarst getroffen plaatsen in de regio, met veertig doden en driehonderd verwoeste huizen. Op een luchtfoto uit 1945 zijn veel bomin slagen te zien op de plek waar nu de uit breiding van het bedrijvencentrum Tech no Park Zeeland is gepland. Schoondijke lag op de aanvliegroute van bommenwer pers naar Breskens. Voordat de uitbrei ding van het Techno Park van start gaat, speuren medewerkers van het gespeciali seerde aannemingsbedrijf Bodac naar niet ontplofte explosieven. Tot nu toe zijn alleen scherven aangetroffen. Het gaat bijvoorbeeld om resten van handgranaten. „In 2000 is nog een bom in de Beatrixstraat in Schoondijke ge ruimd", lichtte een woordvoerster van de gemeente gisteren toe. Sluis laat een aan tal plaatsen onderzoeken op de aanwezig heid van bommen. door Rob Paardekam KRUININGEN - Burgemeester en wethouders van Reimerswaal laten een onderzoek uitvoeren naar de mogelijkheden voor een grote speeltuin in de gemeente. Dat richt zich ook op mogelijke locaties. Voor de meeste fracties in de gemeenteraad is nu echter al duidelijk dat de voorziening Gaslucht zorgt voor vertraging treinverkeer door Astrid van den Hoek ROOSENDAAL - Het treinver keer op de lijn Roosendaal - Vlis- singen lag gistermiddag meer dan een uur stil. Op het station van Roosendaal werd een sterke gaslucht geroken, waarna de brandweer het station ontruim de. Metingen van de brandweer wezen uit dat het om loos alarm ging- Omstreeks kwart over drie in de middag kwam bij de brandweer in Roosendaal de melding bin nen van een sterke gaslucht op het station. De lucht zou uit een goederen trein komen die vanuit de Rot terdamse haven op weg was naar België. Het station werd ontruimd en de brandweer stelde een onder zoek in. De oorzaak van de gaslucht werd niet gevonden, waarna vanaf vier uur het trein verkeer weer op gang kwam. Volgens een woordvoerder van ProRail heeft het treinverkeer van en naar Zeeland door het loos alarm ongeveer een uur en een kwartier vertraging opgelo pen. Omdat ook de posten van de ver- keersleiding na de melding wa ren ontruimd, duurde het even voordat alle seinen en wissels weer werkten. Het treinverkeer van en naar Roosendaal had daardoor nog de hele avondspits last van vertragingen. het best in natuurgebied Dg kei bij Kruiningen kankoa De komst van een grote r tuin werd een klein jaar cei opgenomen in het zogehete litieakkoord van SGP, ft; CDA. De partijen vinder.d naast de kleine speeltuictj de wijken ook een grote voo ning moet komen. Ookoppj partijen juichen het p!ar, „Het stond acht jaar gel&j op ons verlanglijstje", zegt; melet (CU). Ook de VVDj dat er in de gemeente Ren waal wel animo is vooreen te speeltuin. B en W trokken gisteren 350 ro uit voor een onderzoek de mogelijkheden van de' ziening. Ook een ambtelijke jectgroep houdt zich daa bezig. Ze bezoekt binnenin* kele al bestaande speeltn waaronder 't Klokuus in 's- Arendskérke, die is overdei Wethouder C. Knuit, die he ject in zijn portefeuille 1 zegt een voorstander te zij: zo'n binnenspeeltuin, ma; weet nog niet of hij de h: daarvoor op elkaar krijgt Inkel zou volgens Knuit ea tigingsplaats kunnen zijn, hij wil andere mogelijkhk dit stadium nog met uitsla Versterken Zijn eigen PvdA doet dï Fractievoorzitter D Loir zegt geen andere locaties a nen bedenken. „Je moefti dien niet alle recreatieve zieningen over de gemeen: len spreiden. In Den Inki gen al een zwembad enee ping. Met een speeltuin kunnen ze elkaar alleen versterken." De meeste partijen vindt de gemeente bij voorkei zelf de speeltuin moet esj ren. Er zou gekozen kunne den voor samenwerking c externe partner. Ook wetl Knuit vindt dat een logisc dachte. Volgens hem i: zich bij de gemeente al n gemeld die wel interesse! om de speeltuin te runnen Steeds vaker raken zeehonden verstrikt in ronddrijvende, losgeraakte stukken visnet. Ze verdrinken of raken zwaar gewond door de snijdende draden. Om de zeehonden te redden die door de netten bedreigd worden, hebben we uw steun hard nodig. Uw financiële bijdrage is voor ons onmisbaar. Dus laat de zeehonden niet stikken. Steun Zeehondencrèche Pieterburen. Stort uw bijdrage op giro 8020 t.n.v. Zeehondencrèche Pieterburen. Of kijk op www.zeehondencreche.nl. zeehondencrèche (0 Ruth Jacottzangeres op de 9 vrouwen krijgt borstkanker. Maar er is ook hoop. Dankzij weten schappelijk onderzoek kan deze ziekte steeds effectiever worden bestreden. www. sto pborstkankerj

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 16