IC och excuses over begraafplaats Reddingsactie voor Gapingse molen Uitkeringen en banen onder één dak PZC Compleet slapen in Zeeland thouder Walraven betuigt spijt over gebrekkige informatievoorziening 17 £eïtiü«at :l^osTi. ;G.4RAN1,C Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u.downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 dag 30 januari 2007 editie Walcheren zeeuwse almanak Auto Opgetogen kwam Lars, een Ajax-fan in hart en nieren, af gelopen weekend naar zijn moeder: de transfer van Ed gar Davids naar Ajax was bijna rond, vertelde hij. Er moest alleen nog getekend worden, maar Davids had al wel zijn auto ingeleverd. „Oh", zei moeder, „wat voor auto dan?" „Een Nissan geloof ik", zei Lars, die het fijne er ook niet van wist. Moeder zocht het even na op teletekst. Dat bracht ophelde ring. 'De transfer van Davids naar Ajax is zo goed als rond', meldde het bericht. 'Da vids huidige ploeg Tottenham Hotspur heeft zijn fiat gege ven.' (Advertentie) Advertentie Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes (Advertentie) MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter M. Meeuwisse veroordeelde gisteren een 62-jarige inwo ner van de Zeeuwse hoofdstad voor uitkeringsfraude tot zeventig uur werkstraf. De Middelburger had tussen september 2004 en 12 decem ber 2005 in Rilland valsheid in geschrifte gepleegd door inkomsten uit werk niet op te geven aan de gemeentelijke sociale dienst. Vernieling voetbalclub Serooskerke SEROOSKERKE (W) - Op het terrein van voetbalvereni ging Serooskerke aan de Kadetweg in Serooskerke zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag diverse vernielingen ge pleegd. Dat heeft de politie gisteren bekendgemaakt. Er zijn ra men vernield en besmeürd, er zijn plastic stoelen en een vuilnisbak kapot gemaakt. Hoe groot het schadebedrag is, is niet bekend. De politie heeft de zaak in onderzoek. Diefstal boek bestraft met boete MIDDELBURG - Een negentien jarige inwoner van Mid delburg is gisteren voor het stelen van een boek door de Middelburgse politierechter M. Meeuwisse bij verstek ver oordeeld tot 150 euro boete. De man nam vorig jaar 31 augustus in Middelburg bij de Zeeuwse Bibliotheek het boek weg, maar srtandde bij de uitgang. Anti-fraudesticker op rolcontainer HULST - De gemeente Hulst wil alle rolcontainers voor 1 april laten voorzien van een sticker met een unieke code. Op die manier wil de gemeente fraude met containers te gengaan. De huisvuilinzameling in de gemeente vindt plaats met groene en grijze rolemmers (kliko's), waarvan er volgens de gemeente een onbekend aantal onbetaald in gebruik is. Op ieder adres in de gemeente valt tussen 7 en 10 februari een brief in de brievenbus. Mensen die slechts één grijze en één groene afvalcontainer hebben, hoeven niet op de brief te reageren. Mensen die meer dan twee rolemmers hebben wel. Zij moeten de antwoordkaart die bij de brief zit insturen. Voor het gebruik van een extra rolemmer wordt 220 euro per jaar in rekening gebracht. Inwoners die nu nog een extra rolcontainer in gebruik hebben maar daar niet extra voor willen betalen, kunnen op dezelfde antwoord kaart aangeven dat ze de extra rolemmer in willen leve ren. Eind februari laat de gemeente weten wanneer de afval containers gestickerd worden. Dat gebeurt door de Zeeuwse Reinigingsdienst. De kosten voor het stickerre gistratiesysteem bedragen ongeveer 40.000 euro. De ge meente draagt die kosten. Die schat in dat de kosten bin nen een jaar worden terugverdiend. SOUBURG - Wethouder [raven van Vlissingen iknog liet boetekleed aan k informatievoorziening ^herinrichting van de be aats i" Oost-Souburg. In jtf aan de gemeenteraad jjjj spijt 'dat we niet ver (iijn gegaan om iedereen ïie informatie te berei- excuus maakt Walra- E mensen die haar heb- saderd over het ruimen sren en het verwijderen fdenktekens van nabe- B. Iedereen van wie zij fes heeft, krijgt een per- rkstraf voor üikrijdster PURG - Een veertigja- jkiw uit Sliedrecht is gis- j>or de politierechter in iburgvoor dronken rijden nijden na een ongeval Nd tot vijftig uur werk- dagen rijverbod en zes ivoonvaardelijke rijont- is gelijk aan wat de of- mjustitie geëist had. »had op 4 november vo- InBruinisse bij het ach- iden een auto geraakt, idde te zijn doorgereden, Kin paniek was geraakt omstanders die verhaal balen. De politie nam ablaastest ai', waaruit lit ze bijna vier keer zo igedronken als is toege- MIDDELBURG - Wie een uitke ring nodig heeft, of een baan zoekt, gaat niet meer naar de so ciale dienst of het CWI, maar naar het Wérkplein Walcheren. Dat is sinds gisteren te vinden in de hal van het stadskantoor in Middelburg. De sociale dienst, het CWI en het UWV wer ken daar voortaan onder één dak. „De lijnen zijn hier kort", zegt vestigingsmanager José Gerris. „De klanten worden niet van het kastje naar de muur ge stuurd. Het doel is om iedereen zo snel mogelijk aan het werk te krijgen." Op het werkplein kun nen niet alleen mensen terecht die op zoek zijn naar een baan. Voor werkgevers die op zoek zijn naar arbeidskrachten is er een servicepunt. „Je ziet dat er veel vraag is naar mensen, toch zijn er ook nog veel mensen die geen werk kunnen vinden. Het is onze taak om daar een op lossing voor te vinden. We wil len van werkgevers weten wat ze op korte en lange termijn no dig hebben, zodat wij daar op kunnen inspelen. Door mensen een opleiding te laten doen bijvoorbeeld." foto Lex de Meester Rens Blom vliegt weer Werkstraf voor uitkeringsfraude uw mogelijk olgd voor s aangifte Molen De Graanhalm in Gapinge is zo dringend aan een restauratie toe dat hij bij een volgende zware storm flinke schade kan oplopen. foto Lex de Meester door Elian van't Westeinde GAPINGE - Veere wil een stich ting in het leven roepen om mo len de Graanhalm in Gapinge te redden. De molen die gezichtsbe palend is voor het dorp, is hard aan restauratie toe. „Als er nóg eens een storm komt, is het maar de vraag of de wieken blijven hangen." Deze sombere voorspelling komt van wethouder J. Melse van de ge meente Veere, die het het initia tief nam voor deze actie. De ronde stenen stellingmolen die in de Dorpsstraat staat, is gebouwd in 1896. Precies hon derd jaar na de bouw, in 1996, heeft de molen voor het laatst gedraaid. „Nu leven we in 2007 en dreigt deze bijzondere molen teloor te gaan", zegt Melse. De kosten die met de op knapbeurt gemoeid zijn, schat de wethouder op een half mil joen euro. Een fiks bedrag, dat niet is op te brengen voor de hui dige eigenaren. Daarom zal van uit Vereniging de Zeeuwse Mo len binnen nu en twee maanden een aparte stichting in het leven worden geroepen voor de Graan halm. Melse: „De eigenaren van de mo len zijn enthousiast over de plan nen en zijn er uiteraard nauw bij betrokken. De dorpsraad van Gapinge vragen we ook mee te denken. Die kwam al met het plan om van de molen een toeris tische trekpleister te maken. Je zou hem kunnen opnemen in een molentocht, maar je laat mensen toch niet kijken bij een bouwval?" Hoop Volgens de wethouder gloort er hoop voor de Graanhalm. „Mi nister Van der Hoeven (Onder wijs, Cultuur en Wetenschap pen) zei zaterdag bij de opening van het Jaar van de Molens dat zij vijftien miljoen euro wil uit trekken voor het onderhoud van historische molens." Hoeveel eu ro van dit bedrag naar Zeeland gaat, weet de wethouder niet. Maar hij is er stellig van over tuigd dat een deel van dat be drag naar de Gapingse molen moet, zodat die in de toekomst weer zal draaien. seen woordvoerster van leidt een valse aangifte ö'.ging, tenzij er redenen :niet te doen. Die kun- snaken hebben met de rae gesteldheid van de lie of bijvoorbeeld wan- sprake is van dwang lander. omstandigheden van toe- zijn op de Vlissingse te vorige week een valse ji heeft gedaan van ver bis niet bekend. De po- Iniets zeggen over de ach- - ten van de valse aangif te privacy van de vrouw amen. „Het is een per- teama voor alle betrok- voor zowel de vrouw als hilie", verklaart een perster van de politie, aie heeft aanvankelijk «onderzoek en een spo- rzoek verricht naar de de verkrachting. Vol- woordvoerster gebeurt Pals een aangifte wordt ,De gegevens die daar kunnen zowel beves- fitinde aangifte staat, of ïdeel bewijzen." valse aangifte wordt een verbaal gemaakt. Dat met het dossier aak, naar het OM. Wan- besluit over een even- Nging van de vrouw faomen. was gisteren Bekend. Advertentie soonlijke brief. Wat daarin staat, hangt af van waarover die mensen zelf hebben geklaagd, zegt Walraven. „Het worden geen standaardbrieven." De mensen van wie zij geen adres heeft, hoopt de wethouder indi rect toch te bereiken door de me dia-aandacht voor haar spijtbe tuiging. In haar brief aan de gemeente raad houdt Walraven vol dat de gemeente haar 'uiterste best heeft gedaan om de belangheb benden zorgvuldig te informe ren'. Echter, terugkijkend op de commotie van de laatste weken, geeft zij toe dat het toch beter had gekund. 'Met de kennis en ervaringen van de afgelopen we ken en de emotionele reacties die de werkzaamheden teweeg hebben gebracht', spijt het haar dat niet nog meer moeite is ge daan om alle betrokkenen per soonlijk te informeren. Haar spijt betreft de informatie voorziening, benadrukt zij, niet de herinrichting zelf. Die is uit gevoerd volgens de richtlijnen die de raad heeft geformuleerd. Walraven: „Ik heb gedaan wat de raad mij heeft opgedragen." Het traject dat de gemeenteraad heeft vastgesteld, heeft echter niet goed gewerkt, concludeert zij. „Ik moet als wethouder ver antwoording afleggen aan de raad. Dat doe ik nu door te zeg gen dat het mij spijt." Impliciet is de spijtbetuiging aan de raad ook 'min of meer een waarschuwing' aan die zelfde raad dat het de volgende keer anders zal moeten, zegt Walraven. Zij heeft onlangs al aangegeven dat de gemeente bij een volgende herinrichting van een begraafplaats bijvoorbeeld een extern bureau zal inschake len om nabestaanden te trace ren en hen persoonlijk te Infor meren. Wethouder Walraven hoopt dat haar brief ook de politieke lucht klaart. „Ik was niet bang voor de reactie van de raad,.omdat ik heb uitgevoerd wat de raad zelf heeft besloten, maar ik hoop wel dat de kous hiermee af is. Hoe langer je hierover doorgaat, hoe meer verdriet je de betrokke nen doet." Wethouder M. Walraven NGEN - De dertigjarige rit Vlissingen die een val late van verkrachting [idaan, wordt daarvoor [k vervolgd door Justitie, sluit wordt genomen zo- s Openbaar Ministerie tl politiedossier heeft be te "Sneller, slimmer, digitaal: ICT!" {Bedrijfskundige] Informatica aan Hogesc Open Dag 3 februari

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 9