ét PZC I Extra: nieuwe pijler met lichte verhalen I Xtra Werk in uitvoering De peiling Voorbeeld* indeling krant op: dinsdag eerste katern: Binnen-/buitenland tweede katern: Regio Sport zonder advertentiepagina's; aantal pagina's kan verschillen it: De mens Uw mening t.3.v.Werld„uW dinsdag 30 januari 2007 HVllllVlillllllillv 12-delige serie met uitleg over het nieuwe tabloid. Kijk dagelijks op: www.pzc.nl .11 Extra. Van die titel wor den de pagina's voor zien, die een nieuwe pijler van de krant zul len vormen. Als dagelijkse ver vanger van het derde katern. Op de pagina's Extra komen, soms losse en een andere keer themati sche, artikelen te staan, waarin praktische informatie wordt ver strekt die nuttig is voor het le ven van alledag. Het gaat niet om diep gravende artikelen, maar om ontspan ning en service. Extra biedt verhalen die het da gelijkse nieuws niet per se domi neren. Het vormt een soort rust- punt in het eerste katern. Om dat het zich qua lay-out onder scheidt, maar ook iets andere verhalen brengt. Rond thema's die terugkeren, zoals gezond heid. Verder wordt aandacht ge geven aan geld, familie rela ties, opvoeding, werk scho ling, vrije tijd en eten drin ken. Verhalen met tips. Informatief dus, herkenbaar en handig Ge schreven vanuit het perspectief van de lezer. Geregeld worden deskundigen opgetrommeld die hun licht laten schijnen over (le zers) vragen. De benadering is vaak positief. Dus als u een verhaal uit de cate gorie gezondheid leest dan zal er niet een emmer ellende over u uit gestort worden. Het gaat dan eerder om tips die erop zijn gericht gezondheidsproblemen te voorkomen. Of om ervaiïngen van mensen. De verhalen zullen herkenbaar zijn en divers. Er kunnen recepten worden gege ven voor gezonde maaltijden. Het kan gaan over de rol van de vader als opvoeder, over de droombaan, over geld, hobby's muziek, vriendschap, hypothe ken, uitstapjes. Extra verschijnt iedere dag en telt telkens drie pagina's. Behalve op maandag. Dan beslaat de rubriek twee pagina's. Dat is ook de enige dag dat Extra in het tweede katern ligt, wat te maken heeft met de grote hoe veelheid sportnieuws op die In Extra vindt u «titelen rond thema's als gezondheid, geld, familie relaties, opvoeding» werk scholing, vrije tijd en eten dnnken "rouw 0 H ^\\WW Geef uw mening! Het derde katern verdwijnt. Toch komt er een extra pakket met ontspannende leesverhalen, die niet per se actueel hoeven te zijn. Reageer! Geef uw mening en stem op www.pzc.nl unrstAC VAN GISTEREN wwuuwwwwwwuvv De programmagegevens en het medianieuws worden gekoppeld in de nieuwe krant. Prima idee! 52% Als het aanbod maar gelijk blijft 27% Best aardig, maar ik koop wel een tv-gids I 22% Leesbaarheid vergroot met DTLSFta -*■ Ongerust over de leesbaarheid van de nieuwe PZC hoeven de le zers niet te zijn. Vragen van on geruste lezers bereikten ons. De opmakers hebben een DTL Por ta als broodletter uitgekozen voor de PZC op tabloid. Deze let ter heeft de eigenschap dat hij groter aandoet dan hij is. De Porta leest beter dan het huidi ge lettertype, de Excelsior. Digimag online op website Op de website www,Pi onder de knop digimag magazine) allerlei infon vinden over de ontwik) van broadsheet naar Ook worden veel voorlt vragen gesteld en bear door PZC-medewerkers, 1 2MBB83gïna60BBÊÊB 4 Binnenland 5 6Meningen/buitenl.7 8 Beurs/Economie 9 10 Spread 11 12 Extra 13 14 Extra 15 16 Buitengebied* 17 18 Weer/Strips 19 20 1 2 Zeeland 3 4 Zeeland 5 6 Zeeland 7 8 Agenda/Cultuur 9 10 Spread 11 12 Sport 13 14 Sport 15 16 Sport 17 18 Televisie 19 20 De bijlage Buitengebied komt in twee delen terug: drie pagina's vast in de zaterdagkrant en twee pagina's op een niet vaststaande doordeweekse dag Willem Staat, eindredacteur De geschiedenis van de Nederlandse kranten is heel rijk. Dat geldt ook on ze provincie. Zo telde Zeeland in de 19e eeuw een indrukwekkend aantal titels. Houdt u vast: Hiilsterblad, Ter- neuzensche Courant, Ierseksche en Toolsche Courant, Goesche Courant, Nieuwe Goessche Courant, Zierikzee- sche Nieuwsbode, Zierikzeesche Cou rant, Vlissingsche Courant en Vlis- singsche Courant. Deze opsomming is niet eens compleet. Een deel van die kranten ging roemloos ten onder. De rest fuseerde dat het een lieve lust was. Met als eindresultaat de PZC. De 249e jaargang, waar we nu goede sier mee maken, slaat op die voorgangers waaruit we voorkwa men. Nu hadden al die kranten van weleer één ding gemeen. Ze werden alle gedrukt in een klein formaat. Daar gaan we nu naar terug en veel mensen vinden dat prettig. Want 's zomers buiten in het zonnetje de krant lezen is knap lastig in onze winderige gewest. Of je nu in groot of klein formaat uitkomt, de aantrek kelijkheid van een dagblad staat of valt met de inhoud. De redactie pro beert het vizier nog sterker dan voor heen te richten op de provincie. Wat- in 'Den Haag' wordt besloten, blij ven we bovendien voorzien van een vertaling naar Zeeland. We blijven eveneens het oog richten op belang wekkende ontwikkelingen buiten de provinciegrenzen. We leven'immers in een wereld die steeds kleiner wordt. Een wereld waarin we binnen enkele seconden kennis kunnen ne men van lief en leed van onze mede mensen op duizenden kilometers af stand. Nog even en je kunt niet meer met een ochtendhumeur achter de grote lappen krant wegduiken aan de ontbijttafel. Daar is de PZC vanaf 6 februari te klein voor. Ook wat dat betreft is het tabloid onthullend. ttttWWWUUUUMUttttVW Postte I 4460AAC tel.: 0113-31» lezersredacteur^ tititiiiiiiiiui! Ik geniet van mijn dagelijkse krantje en vind het fijn omM gelijk op de hoogte te zijn van alles, het tabloidformaat* maar handiger lezen. Ik wil melden dat ik de gratis acties voor de PZC op taWl niet echt kan waarderen. Het ziet er allemaal fantastisch m tis producten, maar nu even de realiteit. Ik woon in Bruins] ik bijvoorbeeld gratis naar de bioscoop, ga ik met het ope voer naar Vlissingen moet ik wel op tijd komen anden ifj scoop vol. Ik kan ook een feestpakket gaan halen bij Supw een kilometer of 45 verderop. Of een blauw druifje in Haiti Koudekerke. Een gratis strijkijzer in Zierikzee. Is het ijflj idee om iedereen eens wat thuis te sturen en er niet zonuwj te gaan dat iedereen even de auto kan pakken. Dit moes" kwijt. Marjolein® Ik ben niet zo met het uiterlijk van de krant bezig. Het J# inhoud. Een graphic bijvoorbeeld kan een mooie aanuullir1 een verhaal, maar ik ben nog van de generatie dat ik W heb om iets zeker te weten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 8