Wijkcomité Axel boos op gemeente 1 A. -3 PZC Gemeente schroeft A in Kloosterzande InterAct wissel zeeuws Vlaanderen Bewoners verrast door begin van bodemsanering Krijn en Johanna trokken heel Zeeland door, maar Biervliet blijft hun thuis NETWORK Omdat ieder kind een kans verdient! Nelson Mandek Kinderfonds "Professionele teamspelers gezocht" Dat Hendrik een heel goede keeper was, zei Geertruida helemaal niks dinsdag 30 januari 2007 door Euqène Verstraeten AXEL - Hel wijkcomité de Sta tie in Axel is boos op de gemeen te Terneuzen, omdat er zonder overleg begonnen is met de bo demsanering van het terrein van Van der Wege. Deze sanering is onderdeel van het nieuw te ontwikkelen uit breidingsplan Buitenweg. De gemeente heeft het wijkco mité herhaaldelijk beloofd te zullen overleggen over werk zaamheden. Maar nu zijn enke le inwoners aan de Oudeweg en Buitenweg onaangenaam ver rast met de mededeling dat de toegangsweg naar hun garages wordt opgebroken. De asfaltverharding en wegfun- dering worden verwijderd waarna de grond nader onder zocht zal worden. Als het nodig is zal ook deze ondergrond afge graven en afgevoerd worden. Na het karwei worden de gara ge's weer toegankelijk gemaakt door het aanbrengen van een tij delijke puinverharding. Die blijft liggen totdat Woongoed Zeeuws- Vlaanderen begint met het bouwrijp maken van de eerste fase van de nieuwe woon wijk. Dat gebeuit omstreeks september of oktober. Het wijk comité heeft bezwaren tegen de gang van zaken omdat niet wordt gerept over de preciese data van het verwijderen van de weg en hoe lang dat gaat du ren. Ook heeft de gemeente niet gezorgd voor alternatieve par keer mogelij kheden Leefingang Verder zijn bewoners bang voor beschadigingen aan hun ei gendommen en wijzen ze er op dat de achteringang wel een 'leefingang' is. Het wijkcomité wijst op de ver hoogde verkeersonveiligheid door René Hoonhorst BIERVLIET - De geboren Kcrk- wervenaar Krijn de Oude hecht te nooit zo aan woonplaatsen. Als het werk als aannemer in de grond-, weg- en waterbouw hem naar een groot project leid de, verkaste hij voor korte of lan gere tijd naar een andere plaats in Zeeland. Johanna van der Hooft ging met hem mee als haar man lan gere tijd aan een klus was ge bonden. Zo woonde het paar ze ven jaar in Ovezande. Maar Jo hanna (88) is toch maar wat blij dat ze het allergrootste deel van haar leven in Biervliet woonde. Ook Krijn (89) is na 65 jaar hu welijk een echte haringkaker. Ze wonen dan ook wat graag in het doip (stadje) van Willem Beukelszoon. De laatste zes, ze ven jaar vertoeven ze in een ser viceflat van centrum Annelot ter Walle. Fijn appartement, met mooi uitzicht op de goed bij gehouden tuin. Het uitzicht haalt het niet bij dat op de polders toen ze nog een paar honderd meter verder op in de Braakmanlaan woon den. En de eigen tuin vond me vrouw De Oude natuurlijk nog prachtiger, al was het maar om dat ze tijdens het werken in de tuin in contact kwam met buurt genoten en voorbijgangers. Maar het onderhoud van eigen huis en tuin werd toch wel wat zwaar. Voor een wandeling naar de plaatselijke supermarkt draait het briljanten echtpaar de hand niet om. Als één der op richters van het grote aanne- mings- en groenbedrijf H4A werkte Krijn tot ver na zijn pen sionering door. En ook nu hij op de Buitenweg door het ver wijderen van het voetpad en het plaatsen van een omhei ning. „Gelet op het feit dat de ze weg slechts een paar maan den geleden nog het landelijk nieuwe haalde met betrekking tot de reeds bestaande verkeers- risico's willen wij u met klem verzoeken per omgaande aan passingen te verrichten die bij dragen aan een verkeersveilige situatie", schrijft het wijkcomi té aan de gemeente. Ook wil het comité weten hoe de ge meente een veiliger aansluiting wil realiseren van de af te gra ven weg en de nieuwe aanslui ting op de Oudeweg en Buiten weg. Tenslotte zijn er nogal wat klachten over de stank die vrij komt bij de saneringswerk zaamheden en nachtelijke over last van de draaiende pompen. „Ook hierover is vooraf met de omwonenden niet gesproken." Raadsvragen De kwestie heeft inmiddels ook geleid tot schriftelijke raadsvra gen door onafhankelijk raads lid P. Broekhuysen. Die wil we ten waarom er ondanks allerlei beloften geen overleg is ge weest en pleit ervoor om dat op korte termijn alsnog te doen. Wethouder C. van Schaik zegt zich wel iets te kunnen voorstel len bij de boosheid van het wijkcomité. „Misschien is er iets misgegaan met de commu nicatie. Maar dan hadden ze ook even kunnen bellen." Vol gens Van Schaik zit er nogal wat vervuiling en wil de ge meente het terrein per se hele maal schoon hebben. „We zul len de werkzaamheden alsnog doorspreken met het wijkcomi té en overleggen over oplossin gen voor mogelijke problemen die ontstaan voor de omwonen den" Het echtpaar De Oude-van der Hooft. foto Camile Schelstraete echt helemaal uit de on derneming is gestapt blijft hij vrolijk, ondanks zijn tweede naam: Triest. Lachend: „Triest zonder puntjes. Ik ben ver noemd naar mijn twee opa's: Krijn de Oude en Triest de Jon ge. Een broer van mij heette Triest Krijn. De naam Triest zou uit Groningen of Friesland afkomstig zijn, droevig ben ik er in elk geval nooit van gewor den." door Harold de Puyseleijr HULST - De gemeente Hulst ziet zich min of meer genood zaakt de dienstverlening van het bevolkingsloket in Kloos terzande blijvend te verminde- Dat is gisteravond uit de doeken gedaan tijdens de vergadering van de commissie Algemeen Be stuur. Door de aanscherping van wet telijke voorschriften op het ge bied van de beveiliging is het in Kloosterzande in elk geval al-niet meer mogelijk paspoor ten en rijbewijzen af te geven. Inwoners kunnen aan het be volkingsloket in Kloosterzande alleen nog de aanvraag. Het nieuwe document moeten ze af halen in Hulst. Daarnaast ziet de gemeente door personele problemen geen kans meer tot volledige openstelling van het loket. Plet voornemen is daar om het loket in Kloosterzande alleen nog op maandag, woens dag en vrijdag van 9.00 uur tot 12.00 uur open te houden. De gemeente vindt dat te verdedi gen omdat het bezoek aan het loket in Kloosterzande sinds de herindeling steeds meer is te- Gemeenteloket Nu de afgifte van reisdocumen ten en rijbewijzen er ook niet meer mogelijk is, kwam nog maar acht procent van alle be zoekers aan het gemeenteloket daar langs. De uiteeenzetting over het bevolkingsloket leidde tot gefronste wenkbrauwen bij een aantal gemeenteraadsle den. A. Totté (CDA) noemde de aan passing van de dienstverlening in Kloosterzande 'niets anders dan een keiharde bezuinigings maatregel'. De christen-demo craten willen dan ook vasthou den aan de politieke belofte die bij de samenvoeging van de ge meenten Hulst en Hontenisse in 2003 is gedaan; er moet een volwaardig bevolkingsloket in Kloosterzande blijven. Ook Groot Hontenisse en deSv listische Partij stellen cq dat standpunt. L. Reijns (WD) dei spraak. De hamvraag s] gens hem wat de financed sequenties zijn van de in houding van een volwaaii ket in Kloosterzande. Standpunt Plij wilde de gehouden pj tatie op papier om venrf een standpunt in te kunta' men. Ook andere fracties gen daar om. Burgemeester J.F. Mufe weten dat het openhoudt een volwaardig loku Kloosterzande een invest is, die niet opweegt te gebruik dat er van voorziening wordt geea „En de regels zullen ind» komst alleen nog scherpen." i Gemeente Huk installeert raad voor Wil HULST - Wethouder F, Driessche van de geoj Hulst installeert morgea WMO-raad die doordegts te in het leven wordt gm als adviesorgaan voor des ring van de Wet Maatschap) ke Ondersteuning. De WMO-raad bestaat uiii leden, die de verschillends groepen van de wet vet woordigen. G. Lernout vi Jansteen treedt aan als® kelijk voorzitter. De raa in februari met zijn wette heden. De raad zal in de praktij! samenwerken met de b® adviesorganisaties die un meente actief zijn, m Stichting Gehandicapten! de Seniorenraad en deCfi raad Sociale Zekerheid WMO-raad zal zich mei houden met de behartigt individuele belangen. Hét Zeeuwse adres voor uw succesvolle reclame! Interact Network zoekt per direct nieuwe medewerkers: Interact Network is een snelgroeiende en ambitieuze organisatie, die werkt voor toonaangevende bedrijven in Nederland en België. Wij zoeken per direct uitbreiding van ons team. Ben jij professioneel en gemotiveerd om deel uit te maken van ons topteam? Stuur dan je CV met motivatie per e-mail naar Robert Hoogesteger. (hoogesteger@interactnetwork.nl) En ontdek zelf watje carrièremogelijkheden bij ons zijn! PHP/Database Developer (40 uur) Wij zoeken meerdere kandidaten! Grafisch Ontwerper Secretaresse M/V (part-time/minimaal 24 uur) Jij beschikt over: y Een informatica-achtergrond op minimaal HBO werk en denkniveau Kennis van PHP, HTML. XML en MySQL Ruime ervaring met het ontwerpen van databases Hoog niveau van accuratesse en precisie Verantwoordelijkheidsgevoel en je kunt zelfstandig werken Stressbestendigheid en geen 9 - 5 mentaliteit Jij beschikt over: Een grafische opleiding op minimaal HBO niveau Kennis van Indesign, illustrator en Photoshop Gedegen DTP-ervaring y Ervaring met de PDF-workflow Je hebt zéér grote affiniteit met internet Kennis van HTML en het werken met Flash en of Dreamweaver is een pré Stressbestendigheid en geen 9 - 5 mentaliteit Jij beschikt over: MBO werk- en denkniveau /Kennis van Microsoft Office Ervaring met het verzorgen en versturen van mailings Uitstekende beheersing van de Nederlandse taal in woord en geschrift. Service gerichte instelling Stressbestendigheid en geen 9-5 mentaliteit Jouw baan: y Je vertaalt concepten naar interactieve applicaties Je ontwikkelt en onderhoud bedrijfskritische internetapplicaties Je werkt nauw samen met designers en de klant Je werkt aan aantrekkelijke en afwisselende opdrachten Jouw baan: Het vertalen van ideeën naar ijzersterke grafische concepten, zowel voor print als internet Aantrekkelijke en afwisselende opdrachten Uitwerken van concepten Uitvoeren van DTP werkzaamheden Jouw baan: Ontvangen van bezoekers Behandelen inkomend telefoonverkeer Postafhandeling Beheren en bewaken van de agenda Uitvoeren van administratieve werkzaamheden Uitvoeren van diverse ad-hoc werkzaamheden Weststraat 42 Aardenburg 0117 - 49 42 74 info@interactnetwork.nl www.interactnetwork.nl VERKOOP BIJ EXECUTIE Op maandag 5 februari 2007 zal vanaf 09:00 uur worden overgegaan tot executoriale verkoop van de meubilaire inboedelgoederen, per woning in één kavel, zich bevindende in de woningen te Hoofdplaat, gemeente Sluis, aan de Westlangeweg 1A nummers: 278, 252, 260, 250, 286, 242, 236, 205, 206, 266, 240, 264, 292, 211294, 272, 256, 284, 248, 246, 254, 300, 201, 276, 203, 274, 288, 197, 290, 258. 226, 282, 210, 280, 296, 230, 218, 262, 220, 224, 234, 212, 270, 238, 214, 199, 202, 209, 200, 228, 232, 216, 244. De verkoop geschiedt bij opbod en tegen contante be taling, tenzij indien mogelijk op de veiling door gerech tigden anders wordt verlangd. De verkopen vinden plaats in het Party- en verga dercentrum "Het Mauritshof" aan de Mauritsweg 5 te 4515 LA IJzendijke, gemeente Sluis. Het is mogelijk dat een of meerdere verkopen niet doorgaan. Van Damme c.s. Gerechtsdeurwaarders Axelsestraat 12 4537 AJ Terneuzen tel: 0115-613651 E: deurwaarders@vandamme-holland.nl Lees de PZC, de krant van Zeeland PARADIJSVOGELTJE... In je fantasie kun je alles beleven. En met wat kleur kun je je prachtig aankleden. Dan ben je opeens de prinses van de township; de paradijsvogel van de hoop! Word donateur! Bel 090011 46664 (0,10 per min.) AXEL - Ze ontmoeten elkaar ge woon in de Noordstraat, dé plek waar Axelse jongens en meiden elkaar tegenkwamen in meer dan de helft van de vorige eeuw. Dat Hendrik Dieleman de be faamde doelman van voetbalver eniging Axel was, zei Geertrui- da Koster (intussen 83) hele maal niks. Een kennis die het echtpaar gis teren feliciteerde, wist echter te melden dat Hendrik 'de beste keeper is die Zeeland ooit heeft gehad'. Zelfs beter dan de zwar te panter, Frans de Munck. Die uitspraak neemt de 90-jarige Dieleman niet over. „De Munck was een geboren doelman." „Maar jij ook", zegt zijn vrouw. Dieleman wil niet stoefen en laat de feiten voor zich spreken. Hij stond in het eerste van Axel van 1934 tot 1954 en mocht vier keer als reserve opdraven voor het Zeeuwse elftal: achter Frans de Munck. Dieleman doet niets af aan de kwaliteiten van de zwarte panter, maar een aange naam mens vond hij het niet. De Munck heeft nooit een woord te gen hem gesproken, ging niet in de kleedkamer zitten bij de rest van de spelers, maar deelde lie- Het echtpaar Dieleman-Koster. ver 'folders' uit. Hendrik heeft het keepersbloed doorgegeven aan zijn nage slacht. Zoon Ko bracht het tot sluitpost van Sint Niklaas en AA Gent. Kleinzoon Erik de Koeijer - wiens vader Jo ook al een be hoorlijk bal pakte - maakte niet alleen furore in de regio, maar deed ook als prof van zich spreken bij Lokeren en, vooral, Excelsior Moeskroen. Keepen foto Camile Schelstraete doet Hendrik niet meer, fietsen zoals zijn zeven jaar jongere vrouw- ook niet. Maar samen ge nieten in het appartementen complex in het Axelse centrum doet het echtpaar Dieleman da gelijks. Het leven is tenslotte heel wat gemakkelijker en com fortabeler dan vroeger: een - half mislukt - zelf gebakken wit brood met kaas maakte de huwe lijksdag bijvoorbeeld al tot een feest. No Kidding is een netwerk tegen kindermishandeling. Samen met vrijwilligers, bedrijven en ondersteunende organisaties maken we een vuist voor kinderen die mishandeld worden. Bijvoorbeeld middels het No Kidding Scholenproject. Wilt u ook dat kindermishandeling stopt? Word donateur vanaf 3 euro per maand. Bel met 0800 0270270 Lees meer over onze stichting en actie's op www.no-kidding.nu en www.p-w-c.org Direct storten kan ook op rekeningnummer 84.89.66.570 ten name van No Kidding in Ermelo. No Kidding is een project van Stichting Profit for the World's Children.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 38