kkoord over grond woonwagens Goede pleiter moet humor en lef hebben Happy^Valentine! tuns ZC imeente en eigenaresse eens over verkoop perceel in Westdorpe Gemeente Hulst verheugd over afname aantal bekeuringen wissel zeeuws Vlaanderen dinsdag 30 januari 2007 1 1 ^ijpne Verstraeten IDORPE - De gemeente jozen en eigenaresse I hebben overeenstem- bereikt over de verkoop 8 perceel grond voor de jjng van het woonwagen- apin Westdorpe. mast het woonwagencen- jp de Bernardstraat moe- itls komen voor vier huis- es die nu nog op het woon- eentrum in Sas van Gent had begin deze maand amen en kruiken moeten gar een verwarring over ig of de transactie wel of nd was gooide roet in het n. overleg is nu toch een dbereikt. ikelijk zou de gemeente k grond kopen voor een gvan 175.000 euro, maar ai aanzienlijk dieper in de tasten. De eigenaresse wil Üjk alleen maar verkopen emeente ook haar woon- lij neemt. De totale kos- dragen nu 525.000 euro. silié Bareman die het ngencentrum bijna in de inkrijgt heeft, heeft haai en woning ook aan de aangeboden, maar niet op ingegaan. „Wij er straks als enigen tus- woonwagenbewoners Bareman. „Dat zien zitten. We durven hier iblijven. Bovendien gaat oning enorm in waarde ii heeft weinig goede laristie ,LEBRUG - In de kapel Lieve Vrouw ter wordt maandag om 19 gezongen eucharistievie- jrde vrede gehouden. irting [gklachten: 1231231 sndag t/m vrijdag ge- te de openingstijden; jstot 12.00 uur S-VLAANDEREN Alexanderlaan 45 is 145 IC TERNEUZEN >45769 |115-645742 juedtern@pzc.nl Hoonhorst (chef) Bareman ond de Frel van Stee straat 37 IR HULST '14)371379 hedhulst@pzc.nl Doorsselaer E REDACTIE irk 28 113)315500 hedactie@pzc.nl INET fsc.nl "tb i@pzc.nl woorden over voor de gemeente. „Die had beloofd ons op de hoog te te houden, maar dat is niet ge beurd. We krijgen nu een brief in de bus dat alles geregeld is." Wethouder F. van Hulle zegt dat de gemeente nog wel dege lijk met de familie Bareman gaat overleggen over de gevol gen van de uitbreiding. „We wil len ze, en ook andere buurtbewo ners, nauw betrekken bij de in vulling van het woonwagencen trum. Het huis aankopen zit er niet in, want dat heeft de ge meente niet nodig. Inmiddels heeft raadslid C. Freeke (LCF) in schriftelijke wa gen zijn bedenkingen geuit te gen de overeengekomen grond- transactie. Hij wil dat B en W nog voor de vergadering van de commissie Bestuur en Middelen een 'deugdelijk taxatierapport inclusief schoongrondverkla- ring van een onafhankelijk taxa teur' op tafel leggen. Ook wil hij weten hoeveel, na de aankoop, de kosten per woonwagen bedra gen. Freeke zegt van omwonen den te hebben begrepen dat de grond verontreinigd is. ook heeft er een brand gewoed waar bij veel asbest zou zijn wij geko men. „Eventuele saneringsactivi teiten betekenen feitelijk staats- LE - De voetbalvereni- ïhole houdt vrijdag een g. De wedstrijd bieden im 19.30 uur in de kanti- sportveld. ■kstraf voor nkrijdster - Een veertigja- uit Sliedrecht is gis- bor de politierechter in burg voor dronken rijden rrijden na een ongeval tot vijftig uur werk- 3 dagen rijverbod en zes voorwaardelijke rijont- ifis gelijk aan wat de of- in justitie geëist had. op 4 november vo- in Bruinisse bij het ach- een auto geraakt, elde te zijn doorgereden, Kin paniek was geraakt omstanders die verhaal Men. De politie nam blaastest af, waaruit ze bijna vier keer zo 'ronken als is toege- Pleidooikampioen Jelle van Roeyen: „Ik kan goed babbelen." door Joeri Wisse TERNEUZEN - Jelle van Roeyen (26) mag zich de beste jonge pleiter van Zee land noemen. Met een bescheiden dosis humor en lef heeft hij de provinciale pleitwedstrijd gewonnen. „Humor heb je nodig om de aandacht van de rechter te trekken en er is lef voor nodig om die humor te gebruiken en te durven impro viseren. Als je maar niet de cliënt uit het oog verliest." Zaterdag dienden er zes rechtszaken in Middelburg. Het verschil met een nor male dag in de rechtbank was dat er geen cliënten waren te bekennen en dat de rechter geen uitspraak deed. „Dat vond ik wel jammer, maar het is wel be grijpelijk. Het gaat om de kwaliteit van het pleidooi en niet om de uitspraak zelf. Overigens denk ik dat ik in het echt wel gewonnen zou hebben, ik had een goede zaak." De casus van Van Roeyen ging over de dwangmedicatie van een wij willig opge nomen psychiatrische patiënt. Enkele weken voor de wedstrijd kreeg hij het dossier van zijn fictieve cliënt. „Een fic tieve zaak is lastig omdat je het moet doen met wat je hebt. In het echt had ik meer willen weten. Of de handen van mijn cliënt bijvoorbeeld werden vastge bonden tijdens het toedienen van de me dicijnen. Van Roeyen werkt sinds juni vorig jaar bij advocatenkantoor Adriaanse Van der Weel in Terneuzen. Hij houdt zich daar voornamelijk bezig met strafrecht en ondernemersrecht. Humor gebruiken is dus belangrijk, maar het is wel oppassen geblazen. „Het mag nooit kwetsend zijn voor je cliënt of voor de tegenpartij. Zaterdag begon ik mijn pleidooi met een histori sche vergelijking van behandeling van psychiatrische patiënten. Van de sche delboringen in de prehistorie tot dui- velsuitbanningen en heksenverbrandin gen in de Middeleeuwen en het uit de gemeenschap zetten van krankzinnigen in de Renaissance. Daarmee heb je met een de aandacht van de rechter, die in de dagelijkse praktijk soms niks anders dan saaie pleidooien aan moet horen." „Pleiten moet in je zitten", vindt de jon ge advocaat. „Het valt dus niet echt aan te leren. Ik kan bijvoorbeeld goed bab belen, op z'n Belgs gezegd." Met de pre sentatie van Van Roeyen zit het ook wel snor. „Ik durf alles uit mijn hoofd te doen en maak bijvoorbeeld ook veel ge baren met mijn handen als ik een plei dooi houd." In voordragen in plaats van voorlezen schuilt wel een risico, zegt de Heikan tenaar. „Als je belangrijke dingen vergeet te noemen in je pleidooi, kan dat negatief uitpakken voor de cliënt. Dat kan na tuurlijk nooit de bedoeling zijn." foto Camile Schelstraete Dat pleiten in de realtiteit ook z'n vruchten af kan werpen, heeft Van Roe yen al meegemaakt. „Ik heb een zaak be handeld waarin een cliënt terechtstond voor rijden onder invloed. De officier van justitie heeft richtlijnen om de straf te bepalen, maai' geen tien zaken van rij den onder invloed zijn hetzelfde." Met een goed pleidooi kan de rechter op andere gedachten worden gebracht, vol gens Van Roeyen. „In dit geval heb ik met het pleidooi, waarin ik de schrijnen de situatie van mijn cliënt heb toege licht, een forse strafvermindering we ten te bereiken." In het ondernemersrecht, een belang rijk werkterrein voor Van Roeyen, wor den steeds minder pleidooien gehouden. „Procederen is duur. Het komt bijvoor beeld vaker voor dat de zaak na een schriftelijke ronde met een schikking wordt afgedaan." Zaterdag 31 maart moet Van Roeyen het opnemen tegen drie Nederlandse en vier Belgische kandidaten. De winnaar van die zuidelijke pleitwedstrijden mag naar de landelijke finale. HULST - Het is een goede zet van de gemeente Hulst geweest om de parkeerwachters uit te rusten met fotocamera's. Min der mensen halen zo namelijk hun gelijk. Burgemeester J. F. Mulder maakt er melding van in zijn bur gerjaarverslag over 2006. In Hulst is vorig jaar nog niet eens de helft uitgeschreven van het totale aantal van 4500 par keerbonnen die de controleurs in 2005 uitdeelden. Toen lukte het bovendien nog 61 procent van de bezwaarmakers om uit eindelijk onder die bekeuring uit te komen. Ze overlegden sim pelweg, althans zo vermoedde de gemeente, een parkeerkaartje van een ander. Van het aantal dat vorig jaar bezwaar maakte, kreeg nog ongeveer de helft ge lijk. Mulder vindt het echter veel op merkelijker, dat er het voorbije jaar veel minder parkeerboetes zijn uitgedeeld. „En dat is niet, omdat er minder gecontroleerd werd. Nee, hieruit mogen we con- lezers schrijven agenda Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op de in de PZC ver schenen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactie tijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. Rampenoefening Naar aanleiding van enkele stuk ken over de aangekondigde een- tuele rampenoefening in de wijk Othene in Terneuzen wil ik als voorzitter van de wijkraad mijn mening ook laten horen. Ten eer ste moet ik net als burgemeester Jan Lonink alles uit de media vernemen, en dan worden de be woners geïnterviewd, terwijl wij als wijkraad nog geen eens enke le weet hebben hoe en wat (PZC 20-1). Daarom wil ik voordat hier een hoop indianenverhalen de^ ronde gaan doen afwachten hoe de burgemeester van Terneu zen en de scheidend commisaris van de koningin Wim van Gel der ons hierbij betrekken. Ik pleit er eigenlijk voor dat de ge meentelijke en provinciale be^ stuurders de wijkraden eens se rieus nemen, wat afgelopen 20 ja nuari weer eens naar voren kwam. Wijkraden worden toch nog te vaak gezien als het vijfde wiel aan de wagen. Als wijkraad mogen wij toch zeker wel weten wat er in onze wijk speelt. Erik van Mossevelde Vogellaan 42 Terneuzen STREEKACTIVITEITEN~\ AXEL - Gregoriuscentrum, 13.15 uur: Biljarten; 13.30 uur: Jokeren; 15.30 uur: Folklore dansen; De Halle, 13.30 uur; Aerobics, kaarten, biljarten; 14.45 uur: Koersbal; Trefpunt, 13.00 uur; Kaarten, biljarten, sjoelen; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO volksdansen, zingen en biljarten; Café de Troubadour, 13.30 uur: Kaar ten; GRAAUUV - Gemeenschapshuis, 13,15 uur: Jokeren; HEIKANT - 't Heike, 14.00 uur: Oude- renkoor; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljar ten, gymnastiek; 13.30 uur: Kaarten bie den en jokeren; HULST - Den Dullaert, 13.30 uur: Bridge; 14.00 uur: Body training; 15.30 uur: Crazy dance; 20.00 uur: Hulster ge mengd koor; De Lieve, 9.00 uur: Biljarten, compute ren, Engels; 13.00 uur: Biljarten, compu teren; 13.30 uur: Prijskaarten bieden en jokeren, 19.30 uur: Stijldansen, compu teren; KOEWACHT - Kerklaan 87, 19.00 uur: Creatieve bijeenkomst; NIEUW-NAMEN - Café St.Cecilia, 20.00 uur: Kaarten; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 19.30 uur: Aerobic; SAS VAN GENT - De Regenboog, 13.00 uur: Biljarten; SINT-JANSTEEN - De Warande, 9.30 uur: Bloemschikken, computeren; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Ouderenkoor. computeren, koersbal, sjoelen, Kreatie- ve Vorming; 19.00 uur: Bijeenkomst vor melingen; 19.30 uur: Bijeenkomst KVO; TERNEUZEN - De Veste, 10.30 uur: Gymnastiek; 13.00 uur: Biljarten, soos; 13.30 uur. Bridge, handwerken; 19.00 uur: Lijndansen; Buurthuis de Hoeve, 9.30 uur: Yoga; 13.30 uur: Biljarten; 't Schelpenhoekje, 14.00 uur: Vrouwen hobbyclub; 15.00-18.00 uur: Jeugdcen trum Meetpoint; Dansschool Verberkmoes, 14.00 uur: Dansen voor ouderen; Bibliotheek, 9.30 uur: Nationale voor leesdag; VOGELWAARDE - 't Gelaag, 13.30 uur: Kaarten; WESTDORPE - Zaal Concordia, 13.30 uur: KBO koersbal; IJZENDIJKE - Café Hofzicht, 19.30 uur: Videoclub Zeeuws - Vlaanderen. (Advertentie) steun", betoogt Freeke. „Verder blijft ter realisering van een woonwagen wijk de gemeente met opstallen in hun maag zit ten, die vrijwel onverkoopbaar aan particulieren zijn. Er lijkt tevens sprake te zijn van een wanverhouding tussen de kos ten en het te bereiken doel." door Harold de Puysseleijr cluderen dat er daar waar be taald moet worden om te parke ren, ook daadwerkelijk betaald wordt. En dat is een goede ont wikkeling." Minder vrolijk is de burgervader over de afname van de tolerantie onder de mensen. Bij de gemeen te kwamen vorig jaar zo'n vier honderd bezwaren binnen en dat vindt Mulder veel. „Uiteraard is het zo dat er altijd situaties blijven waai' mensen on vrede over hebben. Voor ieder een goed doen, is vaak lastig. De gemeenschap is immers altijd in beweging. Het minste of gering ste wat er in de omgeving veran dert, doet aardig wat mensen te genwoordig direct grijpen naai de bezwaarmogelijkheden. Sa men moeten we er echter wel voor waken dat vermeende over last niet de boventoon krijgt en dat de tolerantiegrens op niveau blijft."Van alle mensen die vorig jaar bezwaar maakten tegen een besluit van het gemeentebe stuur, kreeg bijna de helft onge lijk. Verder werd 38 procent van de bezwaarmakers in het gelijk gesteld. De overige bezwaren zijn nog in behandeling. De meeste be zwaren van inwoners hebben betrekking op belastingen, de waarde van de woning en par keerboetes (65 procent). Exclusief bij BelCompany nu bij een nieuw Hi-abonnement: tot 12 maanden 100 minuten gratis bellen tot 2 maanden gratis abonnement Jfi) Inclusief 2 tickets voor 1 het speciale concert op 14 februari 2007 met --■> o.a. Ferry Corsten |,ovC lïoaf en Fedde Le Grand! SAMSUNG E570 PUSSY DELUXE 1.3 megapixel camera MP3-speler houd je conditie op peil met de stappenteller i.c.m. Hi 20 2 jaar (20,- p/mnd) SAMSUNG D900 3.01rnegapixel camera, 4< digitale zoom en aulotos MP3-speler en 70 MB geheuqen bluetooth verkrijgbaar in de kleuren zwart, red wine en zil i.c.m. Hi 25 2 jaar (25,- p/mnd) SAMSUNG E900 ,H,loom 2.0 megapixel camera met flits en 4x digitale zoom 80 MB intern geheugen bluetooth verkrijgbaar in de kleuren zwart en r<

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37