zc )iefstal psalmborden leidt tot rel Proef met toeristenbus krijgt een vervolg Bewoners Kapellebrug zijn vrachtwagens beu Compleet slapen in Zeeland f morgana i goes zeeuwse almanak Auto alproject orziïter dorpsraad niet meer welkom in hervormde kerk Hoofdplaat •0113-315649 sc.nl -irsdactie@pzc.nl g31 4460 AA Goes yé-exploitatie: Lai Midden-Zeeland: 0113-315520; Vlaanderen: 0113-315570; ll|'020-4562500. £vice: 0800-0231231 dag30 januari 2007 editie Zeeuws-Vlaanderen Rens Blom vliegt weer Advertentie Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. >WZyy' Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 Advertentie MEER DAN SLAPEN I DE SCHIPPER Opgetogen kwam Lars, een Ajax-fan in hart en nieren, af gelopen weekend naar zijn moeder: de transfer van Ed gar Davids naar Ajax was bijna rond. vertelde hij. Er moest alleen nog getekend wordenmaar Davids had al wel zijn auto ingeleverd. „Oh", zei moeder, „wat voor auto dan?" „Een Nissan geloof ik", zei Lars, die het fijne er ook niet van wist. Moeder zocht het even na op teletekst. Dat bracht ophelde ring. 'De transfer van Davids naar Ajax is zo goed als rond', meldde het bericht. 'Da vids huidige ploeg Tottenham Hotspur heeft zijn fiat gege ven.' gêne Verstraeten Bestuur Den Dullaert nu compleet HULST - Het nieuwe bestuur van gemeenschapscentrum Den Dullaert in Hulst is sinds gisteren compleet. Ullrich Bartsch neemt namens de zaalvoetbal vereniging Huzavo zitting in dat bestuur, evenals Guido de Beule namens de volleybalvereniging Morres. Eerder traden Barbara Aude- naert (secretaris) en Gerrie de Booy (penningmeester) al toe tot het bestuur. Dat was uiteengevallen doordat twee van de drie bestuursleden af moesten treden omdat ze on statutair zitting hadden. Waarnemend voorzitter Jan van Puyvelde is door het bestuur nu definitief gekozen tot nieuwe voorzitter van het Dullaertbestuur. Hij liet giste ren desgevraagd weten, dat het bestuur binnen een maand een oplossing denkt te kunnen presenteren vpor de pi'oblemen rond cle dagelijkse leiding van Den Dullae rt. Zoals gemeld wex*d directeur Iense Hoekstra onlangs door het nieuwe bestuur op non-actief gesteld. Anti-fraudesticker op rolcontainer HULST - De gemeente Hulst wil alle rolcontainex-s voor 1 api'il laten vooi'zien van een sticker met een unieke code. Op die manier wil de gemeente fraude tegengaan. De huis- vuilinzameling in de gemeente vindt plaats met groene en grijze x'olemmers, waai-van er volgens de gemeente een on bekend aantal onbetaald in gebruik is. Op ieder adres in de gemeente valt tussen 7 en 10 februari een brief in de brievenbus. Mensen die slechts één grijze en één groexxe af valcontainer hebben, hoeven niet op de brief te reageren. Mensen die meer dan twee x-olemmex-s hebben wel. Zij moeten de antwoordkaai't die bij de brief zit insturen. Voor het gebruik van een extra x-olemmer wordt 220 euro per jaar in i'ekening gebracht. Inwoners die nu nog een extra rolcontainer in gebruik hebben maar daar niet extra voor willen betalen, kunnen op dezelfde antwoord kaart aangeven dat ze de rolemmer in willen leveren. Eind februari laat de gemeente weten wanneer de afval containers gestickerd wox'den. Dat gebeurd door de Zeeuwse Reinigingsdienst. De kosten voor het stickeri-e- gistratiesysteem bedx-agen ongeveer 40.000 eui-o. De ge meente dx-aagt die kosten. Die schat in dat de kosten bin nen een jaar worden terugverdiend. Valse aangifte mogelijk bestraft VLISSINGEN - De 30-jarige vrouw uit Vlissingen die een valse aangifte van verkrachting heeft gedaan, wordt daar voor mogelijk vervolgd door justitie. Het besluit tot ver volging wordt genomen zodra het Openbaar Ministerie het politie-dossier heeft bestudeei'd. Volgens een woordvoerster van het Openbaar Ministerie leidt een valse aangifte tot vervolging, tenzij er redenen zijn dat niet te doen. Die kunnen te maken hebben met de geestelijke gesteldheid van de vei'dachte. De vi-ouw deed vorige week aangifte van verkrachting in een Vlissings park. De politie wil niets zeggen over de achtergronden van de valse aangifte om de privacy van de vrouw te be schermen. Wanneer het besluit over een eventuele vervol ging van cle vx'ouw wordt genomen, was gisteren nog niet bekend. (Advertentie) IUZEN - De bowling- in het te leisxirecentrum in Ter zijn niet afgehaakt, loor de projectontwik- zonder overleg ge- Irijf Loontjens, initiatief- de bowlingbaan en heeft dat de laten we- publicaties lijkt er nu wij zijn afgehaakt als (at voor een plaats in het antrum, maar dat is ze- lhet geval", benadrukt Loontjens. „De con- zijn eenzijdig opgezegd seerBeherman van Eu- j Leisure Development Wi] hebben in oktober rant moeten lezen dat er wlingbaan en biljartcen- ou komen. We waren want we wisten We zijn gewoon uit geschrapt. Op een niet manier, maar dat is 'tussen ons en de pro- iikkelaar." as wilde in samenwer kt Dallinga uit Sluiskil en een biljart- de toekomstige ski- „Maar als de pro- voor een ande- "le kiest is dat natuur goed recht." tft laten weten dat het kotrum alleen rendabel krijgen als het naast 'wordt ingevuld met de een groot deel van ®iteraad vindt echter jradruk moet liggen op Èliviteiten. Een speciale «P buigt zich nu over de invulling van het plan. Loontjens zal ze- bi] de werkzaamheden werkgroep betrokken ;Zegt wethouder F. van inds zegt nog steeds be te hebben voor de og van een bowling- biljartcentrum. „Maar van het leisurecen- rdt ingevuld met detail- jeeft het weinig zin. We eet niet alleen. Er moe ons heen nog meerdere oajn die 's avonds ook !E(len hebben. Aan win- Mnzes uur sluiten heb- Enkvan Cooten OPLAAT - Voorzitter riens van de dorpsraad ofdplaat is niet meer wel- i de hervormde kerk in de Zijn 'reddingsac- twee waardevolle borden is niet goed geval- nitiearchitect P. van deelde dat gisteren mee. raa laat de kerk momen teel verbouwen. In de kerk ko men appartementen. Martens schrok toen hij het re sultaat van het sloopwerk in de kerk zag. Hij was bang dat cle twee psalmbox-den de slopersha mer niet zouden overleven. Hij zette een x-eddingsaetie op touw. Samen met een onbeken de vrouw nam hij eind vorige week op klaarlichte dag onder de ogen van de bouwvakkers de beide psalmborclen mee. Die zijn onderdeel van de rijksbe- schermde preekstoel. Van Traa is niet gecharmeerd van de actie van de voorzitter van de dorps raad. Nadat hij Martens op zijn daad aansprak, gaf die zijn deel van cle buit direct terug. Het tweede psalmbord, in het be zit van de onbekexxde vrouw, bleef tot dit weekeinde onvind baar. Ook is volgens Van Traa de doos met cijfers en letters ten behoeve van cle psalmborclen en een standaard verdwenen. Van Traa schakelde de pp'litie in omdat er volgens hem sprake is van diefstal. Het tweede psalm bord is het afgelopen weekeinde bij de vrouw in beslag genomen. Tegen haar zou proces-verbaal zijn opgemaakt. De politie kon dat gisteren niet bevestigen. De andere materialen zijn nog steeds spoorloos. „Ik viel van mijn stoel toen ik hoox-de dat de ze waardevolle spullen door de heer Martens en de onbekende dame waf en ontvreemd. Ik heb hem immers twee weken gele den medegedeeld dat deze spul len tijdens de restauratie veilig opgeborgen zouden worden. Na de werkzaamheden komen ze te rug op de huidige plek. Ik denk dat er sprake is geweest van een onbezonnen actie. Beide mensen zijn in ieder geval niet meer wel kom in de kerk." Martens vindt de mening van Van Traa veel te zwaar aange zet. „Van diefstal was geen spra ke. We waren gewoon bezorgd en wilden cle spullen tijdens de sloopwerkzaamheden veiligstel len. We hadden immers niet het idee dat tijdens de sloop zox'gvul- dig met de spullen werd omge gaan. Van Traa had ze immers ook eerder in de containers kun nen stoppen. Achteraf gezien was het misschien een onbezon nen actie van mij. Ik deed het in een opwelling." Rond de kerk staat inmiddels een hekwerk met aan de voor kant een bord met de tekst ver boden toegang. iwe deal VVV labobanken i-De VW Zeeuws-Vlaan- jaat de eigen website ver- a. Dit is mógelijk door de elling van de intensieve nrking met de Raboban- Zeeuws-Vlaanderen. partners sloten gisteren «uw driejarig contract af bbedrag van 45.000 eu- 'oijdrage wordt door de omikt voor extra investe- inict-toepassingen. Daar- dt gedacht aan het verrui- !ii de technische en pro- de mogelijkheden van de zoals boekingsfacilitei- ir arrangementen, online ren, nieuwsbrieven en re- teer met consumenten en en. Een deel van het be at ook naar de verdere van de admini- k processen. manken hebben cle afge- Ijf jaar ook gesponsord, van de neemt nu zitting in van de VW Vlaanderen. ntjens met nzin uit Dorpsraad-voorzitter R. Martens nam uit voorzorg twee psalmborden mee uit de hervormde kerk in Hoofdplaat. De actie wekte verbazing bij architect P. van Traa die de verbouwing van de kerk begeleidt, en heeft geleid tot plaatsing van een hekwerk rond de kerk. foto Camile Schelstraete door Frank van Cooten SLUIS - Toeristen kunnen waar schijnlijk ook deze zomer gratis met de bus mee in West- Zeeuws-Vlaanderen. De proef van vorig jaar was een succes. Het proefproject om toeristen in cle zomermaanden van 1 juli tot en met 19 augustus gratis bus vervoer iix West-Zeeuws-Vlaan- deren aan te bieden is positief geëvalueerd. In totaal zijn ruim twintigduizend tickets ver strekt. Vervoersbedrijf Connexxion, clie tot eind 2006 de buslijnen in Zeeuws-Vlaanderen heeft ver zorgd, spreekt van een succesfor mule. Op de divei'se lijnen werd variërend van twaalf tot veertig procent meer passagiers ver voerd. Lijn 14, van oudsher cle kust- bus, werd zeer intensief ge- bi'uikt, maar ook de lijnen van de dorpen naar de kust waren drukker dan andex-e jaren. Ook cle busdiensten die aanslo ten op evenementen zoals de avondmarkten in Sluis, hadden een hoge bezetting. Met het project is zodoende flink bespaax'd op het aantal au tokilometers en dat is volgens de deelnemende partners winst voor het milieu en voor cle ver keersveiligheid. Promotiecampagne Het bezoek van evenementen en cle koopstadjes .van Zeeuws- Vlaanderen werd verder gesti muleerd door een promotiecam pagne en door de uitgifte van evenementenkalenders die bij de ruim twintigduizend tickets gedurende zeven weken zijn ver- stx-ekt. Bij ruim vijftig accommodaties werd een toeristenpas verstrekt waax'mee een gezin een week lang gratis met de bus kon rei zen in cle gemeente Sluis tot en met Knokke en tot en met het subtropisch zwemparadijs Scheldorado in Temeuzen. De ovex-heden, gemeente Hulst, Sluis, Tex-neuzen en de provin cie, de stichting Strandexpress, het bedrijfsleven, het Stimule ringsfonds van de Rabobaixk en de VW, spannen zich daarom in om het project dit jaar op nieuw uit te voeren. Bekeken wordt om het project verder uit te bx-eiden. Vooral de promotie van en het vervóèr naar cle evenementen zal daarin nog verder worden uitgewex-kt. Ook wordt een vex'lenging van de periode onderzocht. Vervoersbedrijf Veolia partici peert nu in het project in plaats van Connexxion. De betrokken partijen zijn het erover eens dat impulsen nodig zijn om de terugloop van het aantal toeristen tegen te gaan. De actie is dan opnieuw onder deel van de uitgebreide promo tiecampagne voor de x-egio. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak. Postbus 314460 Aft Gors nog een veerdienst tussen Perk- polder en Kruiningen in de vaart was. Van Dorsselaer vermoedt verder dat navigatiesystemen zestig procent van de vrachtwagens die moeten laden of lossen bij de industrie in de Zeeuws-Vlaamse kanaalzone via het buurtschap aan de grens tussen Hulst en Kemzeke sturen. Veel vrachtwagenchauffeurs rij den bovendien vooral 's avonds en 's nachts ook nog eens veel harder dan cle vijftig kilometer per uur die maximaal is toege staan. „De kommenstaan te dansen op het aanrecht. Dit is gewoon een ramp." Van Dorsselaer heeft een even praktisch als goedkope oplos sing aangedragen voor de ver keersoverlast in Kapellebx-ug. „Zet op de expresweg tijdig ver wijsborden .Terneuzen via Zei- zate'. Dat zou ook op andex*e strategische plaatsen moeten ge beuren." Daarnaast wijst hij op het vele vrachtverkeer nxet ge vaarlijk transport, dat cloor cle kern komt. Je moet er, aldus Van Dorsselaer, niet aan denken dat er met z'n vrachtwagencom binatie een ongeluk gebeurt. De beste Oplossing voor de verkeexs- door Harold de Puysseleijr KAPELLEBRUG - Bewoners van de Gentsevaart in Kapelle brug eisen snel maatregelen te gen de toenemende verkeers overlast waarmee ze te kampen hebben. Bewoner O. van Dorsselaer schat dat er dagelijks wel vijf tien- tot twintigduizend voertui gen over cle Gentsevaai't rijden. Dat zijn er aanzienlijk meer dan de twaalfduizend die van de weg gebi'uikmaakten toen er (Advertentie) problemen rond Hulst is volgens hem de aanleg van een geheel rxieuwe weg vanaf de rotonde aan de rondweg Terhole, via Zandberg achterlangs Nieuw- Namen en Kieldrecht aansluit op de Expresweg ter hoogte van Verrebróek. De provincie Zeeland heeft de Gentsevaart op 1 januari over genomen van Rijkswaterstaat. Bij de provincie was gisteren niemand bereikbaar om ant woord te geven op de vraag of ex- iets wordt gedaan aan de klachten over de verkeex-sover- last. foto Camile Schelstre jte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35