eniorenraad duikt in dorpshuizen Rel om weggenomen psalmborden fr BRU 72 wordt over paar weken B 724 in Wales Compleet slapen in Zeeland nichten over onbetaalbare huren vragen om duidelijk beeld van situatie Geen alcohol meer voor leden stembureau 17 editie Schouwen-Duiveland Wij geven u de heift cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 0113-315649 .cnl 4460 AA Goes xploitatie: -nMidden-Zeeland: 0113-315520; laanderen: 0113-315570; 020-4562500. "00-0231231 ag30 januari 2007 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 (Advertentie) UiPankow SZEE - De Seniorenraad Rn-Duiveland wil door Ivan een onderzoek in brengen of er inderdaad J gevolgen voor oude- jlen zijn door de verkoop dorpshuizen door de gc- e aan woningbouwcorpo- jpwland. gemeenschap gonst [eruchten over onbetaal- ord.ende huren, maar wij eest onderzoeken wat er rielijk aan de hand is", van der Zwet van de com- iociaal-Economische Za aien de Seniorenraad. De Èehij voor dit onderzoek maakt, kreeg gisteren tij- i vergadering van de Se- uad volledige instem- ioienraad is bang dat ver- ra de dorpshuizen aan bouwvereniging Zeeuw- egatieve gevolgen kan voor met name de oude- mkers van deze accom- t$. De Seniorenraad be- ielk geval dat de dorps voor de ouderen betaal den en hun sociale func- b behouden. erders cot belang voor het wei van het onderzoek is de erking van de beheerders dorpshuizen, die bekend a de geldende tarieven, orenraad zal de beheer- tnodigen een vragenlijst vallen. [en die aan de orde ko- elreffen onder meer: het beschikbare zalen en de en de capaciteit ervan, de seniorengroepen onder de vaste huurders, de frequentie van het gebruik en de huurprijs per groep. Aan de hand van de verkregen informatie zal een speciale werk groep van de Seniorenraad de si tuatie in beeld brengen. Indien het nodig is voor de nadere beeldvorming, wordt aanvul lend met een klein aantal be heerders nog nadere gesprekken gevoerd. Tenslotte wil de Senio renraad het eindresultaat van dit onderzoek in de loop van mei aan de gemeenteraad toezen den. „Is het onderzoek niet te afhan kelijk van de medewerking van de dorpshuisbeheerders?", vroeg K. Mandemaker zich giste ren tijdens de vergadering af. Van der Zwet erkende dat de be reidheid die vragenlijst in te vul len vrij cruciaal is voor het wel slagen van het onderzoek. Hij gaat echter in eerste instantie uit van een positieve insteek. Bo vendien zou indien nodig alsnog een beroep gedaan kunnen wor den op de dorpshuisbesturen om de betreffende vragen beant woord te krijgen. Gemeente „Voorlopig is het overigens nog de gemeente die het beleid be paalt ten aanzien van de huurprijzen. De gemeente huurt de dorpshuizen nog tien jaar terug van Zeeuwland, stelt de tarieven voor de gebruikers vast en zal daarbij toch min stens quitte willen spelen", zegt voorzitter J. de Graaf van de Seniorenraad. Vandaar dat men besloten heeft de uitkomst van het onderzoek straks aan de gemeenteraad te presente ren. uw mogelijk ïolgd voor e aangifte Senioren koersballen in het dorpshuis Dreischor. De Seniorenraad wil dat dit soort activiteiten ook in de toekomst betaalbaar blijft. foto Dirk-Jan Gjeltema lfviiSsfngenrdfeaefn Dorpsraad-voorzitter Martens niet meer welkom hervormde kerk Hoofdplaat igifte van verkrachting fedaan, wordt daarvoor i vervolgd door Justi- besluit wordt genomen iel Openbaar Ministerie Bliedossier heeft bestu- door Frank van Cooten een woordvoerster van «nbaar Ministerie leidt se aangifte tot vervol- mzi] er redenen zijn dat doen. Die kunnen te ma- bben met de geestelijke van de verdachte, dien sprake is van dwang ander kan de verdach- ging ontlopen, omstandigheden van toe zijn op de Vlissingse ie vorige week een valse heeft gedaan van ver ing, is niet bekend. De po niets zeggen over de ach- nden van de valse aangif te privacy van de vrouw hermen. „Het is een per il drama voor alle betrok- voor zowel de vrouw als familie", verklaart een voerster van de politie. 'itie heeft aanvankelijk rionderzoek en een spo- ierzoek verricht naar de ïnde verkrachting. Vol- j woordvoerster gebeurt ijdals een aangifte wordt „De gegevens die daar 3, kunnen zowel beves- w de aangifte staat, of adeel bewijzen." valse aangifte wordt een verbaal gemaakt. Dat amen met het dossier zaak, naar het Open- inisterie. Wanneer het be- r een eventuele vervol de vrouw wordt geno- gisteren nog niet be- HOOFDPLAAT - Voorzitter R. Martens van de dorpsraad van Hoofdplaat is niet meer wel kom in de hervormde kerk in de Dorpsstraat. Restauratiearchi tect P. van Traa deelde dat giste ren mee. Architect Van Traa uit Zierik- zeelaat de kerk momenteel ver bouwen. In de kerk komen ap partementen. Martens schrok toen hij het re sultaat van het sloopwerk in de kerk zag. Hij was bang dat de twee waardevolle psalmborden de slopershamer niet zouden overleven. Hij zette een reddingsactie op touw. Samen met een onbeken de vrouw nam hij eind vorige week op klaarlichte dag onder de ogen van de bouwvakkers de beide psalmborden mee. Die zijn onderdeel van de rijksbe- schermde preekstoel. Van Traa is niet gecharmeerd van de actie van de voorzitter van de dorps raad. Nadat hij Martens op zijn daad aansprak, gaf die zijn deel van de buit direct terug. Het tweede psalmbord, in het be zit van de onbekende vrouw, bleef tot dit weekeinde onvind baar. Ook is volgens Van Traa de doos met cijfers en letters ten behoeve van de psalmborden en een standaard verdwenen. Van Traa schakelde de politie in omdat er volgens hem sprake is van diefstal. Het tweede psalm bord is het afgelopen weekeinde bij de vrouw in beslag genomen. Advertentie Tegen haar zou proces-verbaal zijn opgemaakt. De politie kon dat gisteren niet bevestigen. De andere materialen zijn nog steeds spoorloos. „Ik viel van mijn stoel toen ik hoorde dat de ze waardevolle spullen door de heer Martens en de onbekende dame waren ontvreemd. Ik heb hem immers twee weken gele den medegedeeld dat deze spul len tijdens de restauratie veilig opgeborgen zouden worden. Na de werkzaamheden komen ze te rug op de huidige plek. Ik denk dat er sprake is geweest van een onbezonnen actie. Beide mensen zijn in ieder geval niet meer wel kom in de kerk." Martens vindt de mening van Van Traa veel te zwaar aange zet. „Van diefstal was geen spra ke. We waren gewoon bezorgd en wilden de spullen tijdens de sloopwerkzaamheden veiligstel len. We hadden immers niet het idee dat tijdens de sloop zorgvul dig met de spullen werd omge gaan. Van Traa had ze immers ook eerder in de containers kun nen stoppen. Achteraf gezien was het misschien een onbezon nen actie van mij. Ik deed het in een opwelling." Rond de kerk staat inmiddels een hekwerk met aan de voor kant een bord met de tekst ver boden toegang. Na het verdwijnen van de psalm borden plaatste architect P. van Traa uit Zierikzee een hekwerk rond de hervormde kerk in Hoofdplaat. foto Camile Schelstraete door Marcel Modde ZIERIKZEE - De stembureaus op Schouwen-Duiveland wor den drooggelegd. Het drinken van een hartversterkertje on der openingstijd van het stem lokaal, is niet meer toegestaan. Dat staat in een brief van bur gemeester en wethouders aan de beheerders van de 28 loca ties, in verband met de ko mende Statenverkiezingen op 7 maart. De maatregel geldt tussen half acht 's ochtends en negen uur 's avonds. Na die tijd zijn de le den van het stembureau vrij te doen en te laten wat ze zelf wil len. Volgens beleidsambtenaar burgerzaken J. van Nieuwen- huijze is er geen directe aanlei ding om het drankgebruik tij dens de stembusgang aan ban den te leggen. Noch is er bij zijn weten op Schouwen-Duiveland ooit misbruik van gemaakt. Net als bij het verbod op roken gaat het om een algemene fatsoens norm, aldus Van Nieuwenhuij- ze. Ook weegt bij de beslissing mee dat een stembureaulid een voor beeldfunctie vervult. „Je zit daar als lid van het stembureau toch in een openbare functie. Kiezers zouden aanstoot kun nen nemen aan het feit dat er tussendoor, bij de maaltijd, alco hol wordt geschonken. Tijdens raadsvergaderingen wordt ook niet gedronken." Wethouder R. van der Wekken is voorzitter van het stembureau in Zonnemaire. Zijn collega's zijn geïnformeerd over de maat regel en hebben daar volgens hem vrede mee. „Hier of daar zijn er wel eens excessen ge weest, omdat iemand een bor reltje te veel had gedronken. Niet op Schouwen-Duiveland", haast de wethouder zich te zeg gen, „maar dat mag natuurlijk niet voorkomen. Vandaar dat we als college hebben besloten het gebruik van alcohol in het stembureau officieel te verbie den. Dan is het naar alle beheer ders toe ook gelijk duidelijk wat de bedoeling is op zo'n dag. Na negen uur mag je er natuurlijk wel één pakken op de goede af loop. En leden van een stembu reau mogen tussendoor weg. Hoe het dan zit, dat weet ik ei genlijk niet. Wat iemand in z'n eigen tijd doet, daar gaan wij niet over." In de watten De leden van een stembureau worden overigens tijdens hun lange zit in de watten gelegd, zo blijkt verder uit het in de brief bijgesloten overzicht van con sumpties en maaltijden. Over de hele dag zijn er acht momenten waarop koffie, thee, frisdrank, cake of een hartig hapje wordt geserveerd. (Advertentie) Rens Blom vliegt weer Werkstraf voor drankrijdster MIDDELBURG - Een veertigjarige vrouw uit Sliedrecht is gisteren door de politierechter in Middelburg voor dron ken rijden en doorrijden na een ongeval veroordeeld tot 50 uur werkstraf, 39 dagen rijverbod en zes maanden voorwaardelijke rijontzegging. Die straf is gelijk aan wat de officier van justitie geëist had. De vrouw had op 4 november vorig jaar in Bruinisse bij het achteruitrijden een auto geraakt. Ze vertelde te zijn doorgereden, omdat ze in paniek was geraakt door de om standers die verhaal wilden halen. „Ik wilde eerst mijn honden uitlaten en daarna terugkomen." De politie nam haar een blaastest af, waaruit bleek dat ze bijna vier keer zo veel had gedronken als is toegestaan. De vrouw beweer de acht glazen wijn te hebben gedronken. Het rijbewijs werd meteen ingenomen. Omdat ze het rijbe wijs moeilijk kan missen had ze bezwaar aangetekend. De rechter reageerde positief, zodat de vrouw na 39 da gen haar rijbewijs terugkreeg. Anti-fraudesticker op rolcontainer HULST - De gemeente Hulst wil alle rolcontainers voor 1 april laten voorzien van een sticker met een unieke code. Op die manier wil de gemeente fraude tegengaan. De huisvuilinzameling in de gemeente vindt plaats met groene en grijze rolemmers, waarvan er volgens de ge meente een onbekend aantal onbetaald in gebruik is. Op ieder adres in de gemeente valt tussen 7 en 10 februari een brief in de brievenbus. Mensen die slechts één grij ze en één groene afvalcontainer hebben, hoeven niet op de brief te reageren. Mensen die meer dan twee rolem mers hebben wel. Zij moeten de antwoordkaart die bij de brief zit insturen. Voor het gebruik vap een extra rolemmer wordt 220 euro per jaar in rekening gebracht. Inwoners die nu nog een extra rolcontainer in ge bruik hebben maar daar niet extra voor willen betalen, kunnen op dezelfde antwoordkaart aangeven dat ze de rolemmer in willen leveren. Eind februari laat de ge meente weten wanneer de afvalcontainers gestickerd wor den. Dat gebeurt door de Zeeuwse Reinigingsdienst. De kosten voor het stickerregistratiesysteem bedragen onge veer 40.000 euro. De gemeente draagt die kosten. Die schat in dat de kosten binnen een jaar worden terugver diend. Vernieling voetbalclub Serooskerke SEROOSKERKE (W) - Op het terrein van voetbalver eniging Serooskerke aan de Kadetweg in Serooskerke zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag vernielingen ge pleegd. Dat heeft de politie gisteren bekendgemaakt. Er zijn ramen vernield en besmeurd, er zijn plastic stoelen en een vuilnisbak kapot gemaakt. Hoe groot het schadebe drag is, is niet bekend. De politie onderzoekt de zaak. door Esme Soesman BRUINISSE - De BRU 72 van de gebroeders André en Teun de Ronde wordt omgedoopt in de B 724 (Belfast). Schipper Chris Rijkse vertrekt over enkele we ken richting Zuid-Wales. In sa menwerking met Paul Barlow (van de W 243) gaan de Zeeuwse mosselkwekers aan de slag op nog niet eerder in productie ge brachte gronden onder Swan- Die gronden zijn van Barlow. De Ronde brengt de mosselkot- ter in de samenwerking in. Span nend, erkent André de Ronde. De gang naar Zuid-Wales vergt heel wat investering. Dat colle ga's van nabijgelegen percelen daar al een paar jaar naar tevre denheid bezig zijn, garandeert niet zonder meer dat het ook de Bruse delegatie goed zal gaan. Er kan op de meter een groot verschil alleen al in bodemge steldheid bestaan, licht De Ron de toe. „Dus ja, je loopt behoor lijke risico's." Eisen De verwachting is dat het schip over een paar weken de over steek maakt. Op dit moment worden bij scheepswerf Van Duivendijk de laatste werk zaamheden verricht aan de kot ter, die voortaan aan de eisen van de Engelse scheepvaartin spectie moet voldoen. Die ver schilt nogal van de Nederland se, aldus De Ronde. Zo is een an dere dikte van het vlak (de bo dem) vereist en moet de motor worden aangepast. De officiële scheeps- en visserij documenten zijn inmiddels binnen. Is ook het klus werk af, dan is het nog wachten op goed weer. Die tocht duurt zo'n zestig uur. De Ierse bemanning van het toe komstige zusterschip WD 227, dat het Ierse Wexford als thuis haven heeft, heeft het ondertus sen druk zat, dankzij de overna me van een flink perceel eind vo rig jaar daar door de twee kwe kers. Ook dat schip is eigendom van de broers De Ronde, die al een aantal jaar geleden hun vleu gels richting Ierland hebben uit- Over een jaar zullen, blikt De Ronde vooruit, de eerste voor zichtige woorden over het nieu we perceel bij Zuid-Wales kun nen worden gezegd. Pas over een jaar of vijf zal er echt iets structureels over de opbrengst gezegd kunnen worden. (Advertentie) Lenen.nl heeft ook voor uw droomwens in 2007 een lening met de laagste rentegarantie! Ga naar lenen.nl of bel 0900 -0881 (lokaal tarief I tiUcaat l£«' lenenpnl t zeeuwse almanak Auto Opgetogen kwam Lars, een Ajax-fan in hart en nieren, af gelopen weekend naar zijn moeder: de transfer van Ed gar Davids naar Ajax was hijna rond, vertelde hij. Er moest alleen nog getekend worden, maar Davids had al wel zijn auto ingeleverd. „Oh", zei moeder, „wat voor auto dan?" „Een Nissan, geloof ik", zei Lars, die het fijne er ook niet van wist. Moeder zocht het even na op teletekst. Dat bracht ophelde ring. 'De transfer van Davids naar Ajax is zo goed als rond', meldde het bericht. 'Da vids huidige ploeg Tottenhatn Hotspur heeft zijn fiat gege ven.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29