Vraagtekens bij aanbestedingen zc Het moet wel ergens over gaan Reddingsactie voor Gapingse molen Happy^Valentine! ËS7; 9 beve-anden pels raadslid wil inzicht in selectie aannemingsbedrijven ,11 enda ra Vlissingse vrouw mogelijk vervolgd voor valse aangifte 6RMIS dinsdag 30 januari 2007 gnen van der Werf JENSZAND - De manier ip de gemeente Borsele Kledingen regelt van bouw- a zoals scholen, moet te- Irt licht worden gehouden, fractievoorzitter B. Kooi- p de Lokale Partij Borsele r gaat dit donderdag- jan de orde stellen in de se gemeenteraad. Aanlei- ide aanbesteding van de diouw voor de Don Bosco- in 's-Heerenhoek. Die jaenlijk hoger uit dan ge- jleg tussen de beoogde per en de gemeente Borse- jelukt een aantal bezui- gn door te voeren, maar bedragen nog W euro op een eerder ge- feaanneemsom van 2,38 ceuro. jirsels college van B en W redenen voor de kosten- rhnjding onder meer de ikkende bouwmarkt en de gestegen materiaalkosten, fractievoorzitter Kooiker ft billijken, maar zet tege- frid vraagtekens bij het ge- iijke anbestedingenbe- ^klachten: M231231 Bandag t/m vrijdag rende deopeningstij- Qierdags tot 12.00 uur eundeiwtholen ionspark 28 H1S31 1AAGOES 0113-315670 0113-315669 izc.nl ^Balkenende (chef) fenvan Dam van der Jagt 'Baardekam wde Vries (sport) tel van der Werf "iale redactie "spark 28 us 31 'AA GOES 9113)315500 (0113)315669 n't *web@pzc.nl Borsele speciaal voor die bedrij ven heeft gekozen. Wethouder J. Zandee (SGP- Christenunie, onderwijs) laat weten met het verzoek van Kooi ker geen probleem te hebben. Borsele besteedt onderhands aan, maar nodigt daarbij zeker niet alleen lokale of regionale bedrijven uit, aldus Zandee. „We nodigen meer bedrijven uit dan ik zelf had verwacht. De af gelopen vijftien jaar gaat het om vijfentwintig bedrijven, niet alleen uit Borsele of van Zuid- Beveland, maar ook op Walche ren, in West-Brabant en Zuid- Holland." Zandee noemt het 'niet verwon derlijk' dat regionale aanne mers er vaak gunstig uitsprin gen. „De ervaring is dat ze goed werk leveren tegen een redelijke prijs en werkgelegenheid speelt mee." VLISSINGEN - De dertigjarige vrouw uit Vlissingen die een valse aangifte van verkrachting heeft gedaan, wordt daarvoor mogelijk vervolgd door Justi tie. Dat besluit wordt genomen zodra het Openbaar Ministerie het politiedossier heeft bestu deerd. Volgens een woordvoerster van het Openbaar Ministerie leidt een valse aangifte tot ver volging, tenzij er redenen zijn dat niet te doen. Die kunnen te maken hebben met de gees telijke gesteldheid van de ver dachte. Ook indien sprake is van dwang door een ander kan de verdachte vervolging ontlo pen. Of deze omstandigheden van toe passing zijn op de Vlissingse vrouw die vorige week een val se aangifte 'heeft gedaan van verkrachting, is niet bekend. De politie wil niets, zeggen over de achtergronden van de valse aan gifte, om de privacy van de vrouw te beschermen. „Het is een persoonlijk drama voor alle betrokkenen, voor zowel de vrouw als haar familie", ver klaart een woordvoerster van de politie. De politie heeft aanvankelijk een buurtonderzoek en een sporenonderzoek verricht naar de vermeende verkrachting. Volgens de woordvoerster ge beurt dat altijd als een aangifte wordt gedaan. „De gegevens die daar uit komen, kunnen zowel bevestigen wat in de aangifte staat, of het tegendeel bewij zen." Van de valse aangifte wordt een proces-verbaal gemaakt. Dat gaat, samen met het dossier over de zaak, naar het Open baar Ministerie. Wanneer het be sluit over een eventuele vervol ging van de vrouw wordt geno men, was gisteren nog niet be kend. werkt met onderhandse itedingen. Een vooraf ge ide groep aannemers ieen project inschrijven, mij als raadslid onduide- die bedrijven worden ge ld", stelt Kooiker. „Ik 1 prima dat de gemeente best met name regionale kis uit te nodigen, zoals Lewedorp, Rijk in oszand en Nonnekes in aar dat moet wel inzich- k" Isring B-fractievoorzitter gaat inzicht wagen. Hij wil afgelopen drie jaar per project een overzicht van aers die zijn uitgenodigd !eschrijven. En een ver- waarom de gemeente EKACTIVITEITEN 0UTSD1JK - Het Fort, 10.00 - r Fort geopend voor bezichti- leger es Heils, Leliestraat -12.00 uur en 13.00 - 15.00 koop van kleding en meubelen, plvan de verkoop komt ten ba- maatschappelijke dienstverle- rt. 1330 uur: Bespeling van het n de kerk door Sjoerd Tam- fecsntrum De Lindenhof, 17.45 uur: bewegingspro- ,r astma- en CODP-patiën- HE-De Vroone, 09.15 uur: Yo- KuunSoos, biljarten; 14.00 uur: TEN - Ons Dorpshuis, 0 uur: Biljartclub senio- 1630 uur vrouwenclub se- Rits, 20.00 uur: Klaverjassen; t-Het Trefpunt, 13.00 -17.00 Neeltje Spruijt en Bart van Hasselt in de knusse, eeuwenoude kerk van 's-Heer Abtskerke. door Harmen van der Werf 's-HEER ABTSKERKE - Zelf zou je er niet zomaar opkomen, maar in 's-Heer Abtskerke was het voor de culturele commissie van de protestantse gemeen te geen probleem. Om films te gaan ver tonen in de kerk. De kerk als bioscoop of beter gezegd als filmhuis, het is even wennen. „We kregen ook wel een enkele negatie ve reactie", vertelt Bart van Hasselt, lid van de culturele commissie. „Zo van 'kan dat zomaar, filmvoorstellingen in de kerk?' Ja, waarom niet? We gaan niet alle soorten films vertonen. De films die we laten zien, moeten wel ergens over gaan." Vorig jaar november had 's-Heer Abts kerke de primeur van een eerste film voorstelling in de rond 1350 gebouwde kerk. De Argentijnse vrijheidsstrijder Che Guevara (bekend van posters en T-shirts) maakte met een vriend een rondreis door het Zuid-Amerika van 1952 in The Motorcycle Diaries. Van Hasselt en drie mede-leden van de culturele commissie, Neeltje Spruijt, Ali van de Klooster en Siny Minnaard, zaten wel een beetje in hun rats. Niet zo zeer vanwege de reacties uit het dorp. Die vielen reuze mee, op die éne van' 'kan dat zomaar' na. De opmerking 'grappig, de kerk als filmzaal' was va ker te horen. Nee, de vraag was vooral of de apparatuur het goed zou doen. Van Hasselt: „We werken met een b,ea- mer als filmprojector. Dat is wel zo ge makkelijk en het beeld is van goede kwaliteit. Alleen het geluid, dat was in gewikkelder. Via de geluidsinstallatie van de kerk hebben we dat gedaan. En ook dat ging goed." Twintig liefhebbers kwamen. „Niet slecht voor een eerste keer", vinden Van Hasselt en zijn mede-commissielid Neel tje Spruijt. „Allerlei mensen kwamen ook. Uiteenlopend in leeftijd. Zo moet je het hebben." Al hadden er wel iets meer bezoekers mogen komen. Met veer tig betalende gasten speelt de culturele commissie quitte. Geld verdienen hoeft niet. Is ook nooit een doel van de culturele commissie ge weest, die al uit 1994 stamt. Van Has selt is er van het begin bij. „De kerk in 's-Heer Abtskerke vaker gebruiken dan alleen zondag, dat was en is het idee achter onze commissie. Niet iedereen komt naar de kerk in 's-Heer Abtsker ke, maar praktisch alle inwoners heb ben wel iets met de kerk als gebouw. Wij hopen te bereiken dat die mensen hier ook komen, voor culturele activitei ten." Concerten Concerten, musicals, de culturele com missie heeft sinds 1994 allerlei gezel schappen naar 's-Heer Abtskerke ge haald. De vuistregel is drie voorstellin gen in het voorjaar en evenveel in de herfst te organiseren. Dat is in tijd net mooi te behappen voor vier commissiele den. Ze staan altijd open voor tips. Een foto Willem Mieras dorpsbewoner had het saxofoonkwintet MeetöReed een keer zien spelen. Neeltje Spruijt: „'Dat is iets voor jullie', krijg je dan te horen." Zo is het gekomen dat MeetöReed zaterdagavond in de dorps kerk van 's-Heer Abtskerke staat, aan vang 20.00 uur, entree vijf euro. Binding Op die manier kon ook spontaan het filmhuis in de kerk ontstaan. Naar een idee van één van de nieuwere commis sieleden, Ali van der Klis, de echtgenote van de predikant van 's-Heer Abtskerke/Sinoutskerke en Nisse. Van Hasselt: „Ze komen uit een nieuwe wijk in Amersfoort waar weinig buurtvoor zieningen waren. Daar is de kerk films gaan vertonen om mensen te binden." De eerstvolgende voorstelling in 's-Heer Abtskerke, van de film Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring met twee boeddhistische monniken in de hoofdrollen, is donderdagavond 22 fe bruari vanaf acht uur. Entree vijf euro. Van Hasselt en Spruijt: „Afhankelijk van het aantal bezoekers zullen we daar na als commissie bekijken of we hier mee doorgaan." door Elian van't Westeinde GAPINGE - Veere wil een stich ting in het leven roepen om mo len de Graanhalm in Gapinge te redden. De molen die gezichtsbe palend is voor het dorp, is hard aan restauratie toe. „Als er nóg eens een storm komt, is het maar de vraag of de wieken blijven hangen." Deze sombere voorspelling komt van wethouder J. Melse van de ge meente Veere, die het het initia tief nam voor deze actie. De ronde stenen stellingmolen die in de Dorpsstraat staat, is gebouwd in 1896. Precies hon derd jaar na de bouw, in 1996, heeft de molen voor het laatst gedraaid. „Nu leven we in 2007 en dreigt deze bijzondere molen teloor te gaan", zegt Melse. De kosten die met de op knapbeurt gemoeid zijn, schat de wethouder op een half mil joen euro. Een fiks bedrag, dat niet is op te brengen voor de hui dige eigenaren. Daarom zal van uit Vereniging de Zeeuwse Mo len binnen nu en twee maanden een aparte stichting in het leven worden geroepen voor de Graan halm. Melse: „De eigenaren van de molen zijn enthousiast over de plannen en zijn er uiteraard nauw bij betrokken. De dorps raad van Gapinge vragen we ook mee te denken. Die kwam al met het plan om van de molen een toeristische trekpleister te maken." Hoop Volgens de wethouder gloort er hoop voor de Graanhalm. „Mi nister Van der Hoeven (Onder wijs, Cultuur en Wetenschap pen) zei zaterdag bij de opening van het Jaar van de Molens dat zij vijftien miljoen euro wil uit trekken voor het onderhoud van historische molens." Hoeveel eu ro van dit bedrag naar Zeeland gaat, weet de wethouder niet. Maar hij is er stellig van over tuigd dat een deel van dat be drag naar de Gapingse molen moet, zodat die in de toekomst weer zal draaien. Molen De Graanhalm in Gapinge is zo dringend aan een restauratie toe dat hij bij een volgende zware storm flinke schade kan oplopen. foto Lex de Meester Exclusief bij BelCompany nu bij een nieuw Hi-abonnement: t tot 12 maanden 100 minuten gratis bellen t tot 2 maanden gratis abonnement JR) Inclusief 2 tickets voor het speciale concert op 14 februari 2007 met o.a. Ferry Corsten LfflVC 'tttNlf en Fedde Le Grand! VA UB NT I d'N SOA <3 O O SAMSUNG E570 PUSSY DELUXE 1.3 megapixel camera MP3-speler houd je conditie op peil met de stappenteller i.c.m. Hi 20 2 jaar (20,- p/mnd) SAMSUNG mobile SAMSUNG D900 3.01rogapixei 4x digital, room an a„,„focus MP3-speler en 70 MB geheuqen bluetooth verkrijgbaar in de kleuren zwart, red wine en zilver

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27