Joes legt re-integratie beter uit zc Hogere prijs voor grond in Olzendepolder Als er thuis geen geld is, zijn de kinderen de dupe Verloten van kavels in Reimerswaal per direct van de baan omensdaling bijstandsgerechtigden na overstap blijkt misverstand Dorpsraadsvoorzitter niet meer welkom in kerk Compleet slapen in Zeeland Auto ^0113-315649 Jactie@pzc.nl ^31,4460 AA Goes Sidden'-Zeeland: 0113-315520; -_lviaanderen: 1 5570; Tsl 020-4562500. Jvice: 0800-0231231 nuari 2007 ^nPaardekam jgg De gemeente Rei- ^al verhoogt de prijs voor (tiiiid op het 'natte deel' fdnjventerrein Olzende- ,fflYerseke met acht euro xrkante meter. Zo wordt Sle die ze aan De Kijkuit betalen deels gecompen- atom dat deel van het be- tak Balkenende editie Bevelanden-Tholen drijventerrein dat is aangeslo ten op de verswaterleiding, die zout water uit de Oosterschelde naar de bedrijven brengt. De lei ding wordt beheerd door de coö peratieve exploits tiemaatschap- pij De Kijkuit. De gemeente heeft zichzelf verplicht om een soort boete te betalen als de tota le afname van het zoute water op 31 december 2006 minder dan 150 kubieke meter zou be dragen. De belangstelling van bedrijven om zich op het terrein te vesti gen, viel echter tegen. Er bleek slechts 84 kubieke meter te zijn afgenomen. De gemeente moet nu in de buidel tasten. Het gaat om een boete van bijna 150.000 euro. Acceptabel Om een groot deel van dat geld alsnog terug te krijgen, wil het college de prijs voor de nog uit te geven grond met acht euro verhogen tot negentig euro per vierkante meter. „Dat is niet heel goedkoop, maar zeker nog wel acceptabel", vindt P, van Dijke, de bedrijfscontactfunctio- naris van de gemeente. Hij is niet bang dat de verhoogde prijs bedrijven afschrikt. „Als ze ge bruik willen maken van ooster- De gemeente Goes gaat ^gerechtigden uitvoeri- [onneren over de overstap re-integratiebaan. Ook azevoortaan betere bege- Dat werklozen die een accepteren plotseling hun zb fors zien kelderen, be mens de gemeente op een istand. raadslid M. van Heug- :den Burg stelde vorige a de commissie vragen sogelijke misstanden bij «ratiebedrijven. Enkele 11 van de sociale dienst na ondertekening van sadscontract een lager in- le ontvangen dan hun bij- ■ükering. Van Heugten-van den ijn werklozen die in een tromen, ook onvoldoende Daarnaast zouden aatiebedrijven bijstands onder druk zetten een arbeidscontract te te der J. Adriaanse (SGP, zaken), die vorige week van de kritiek, heeft gis- nerlegd met twee cliën- >n alcohol r voor leden stembureau iZEE - De stembureaus buwen-Duiveland wor- noggelegd. Het drinken hartversterkertje on- mingstijd van het stem- is niet meer toegestaan, sat in een brief van bur ster en wethouders aan eerders van de 28 loca- verband met de ko- Statenverkiezingen op 7 geldt tussen half ochtends en negen uur ds.Na die tijd zijn de le- stembureau vrij te te laten wal ze zelf wil lens beleidsambtenaar aken J. van Nieuwen- iï er geen directe aanlei- het drankgebruik tij- ie stembusgang aan ban- Noch is er bij zijn op Schouwen-Duiveland isbruik van gemaakt. Net kt verbod op roken gaat een algemene fatsoens- eegt bij de beslissing mee istembureaulid een voor- metie vervult. „Je zit lid van het stembureau een openbare functie. 5 zouden er aanstoot aan ünemen." ten en de Cliëntenraad. In dat gesprek kwam naar voren dat een aantal klachten van bij standsgerechtigden op misver standen berust. Dat staat in een gezamenlijke verklaring die de gemeente en de Cliëntenraad van de Goese sociale dienst van daag uitgeven. Misverstand één, is dat een re-integratiebaan minder ople vert dan een uitkering. De ge meente hanteert het principe dat niemand die zijn uitkering verruilt voor een salaris, er fi nancieel op achteruit mag gaan. United Restart, één van de twee re-integratiebedrijven waarmee Goes zaken doet, maakt het loon normaal aan het eind van de maand over, maar had in en kele gevallen in de derde week een voorschot verstrekt; „Daar door leek het dat cliënten min der kregen. Het re-integratiebe- drijf heeft hen hierover gebeld." Na de overstap houden werkwil ligen gewoon de collectieve aan vullende ziektekostenverzeke ring die de gemeente voor men sen met een uitkering heeft afge sloten. Dat geldt ook voor het va kantiegeld. Exitgesprek De gemeente verbetert wel de voorlichting aan werklozen die de overstappen naar een baan. Een consulent van de afdeling sociale zaken zal voortaan een exitgesprek voeren, later ge volgd door een evaluatiege sprek. Voor hun overstap vindt er vanaf nu ook een informatie bijeenkomst voor cliënten plaats. Daarnaast ontvangen mensen die uitstromen een duidelijke brief waarin alles wordt uitge legd. Op die manier hoopt ze misverstanden en onduidelijkhe den uit te bannen. De familie Weulink, drijvende kracht achter één van de Goese voedselbanken, bezorgt kinderen op de eerste spelmiddag een Valentijns-lunch. foto Willem Mieras (Advertentie) door Frank Balkenende GOES - De Goese voedselbank van Stichting De Helpende Hand en drie leerlingen van hel ROC Zeeland slaan de handen ineen. Voor kinderen zetten ze binnenkort spelmiddagen op touw, voor zestigplussers ont moetingsochtenden. Het echtpaar Marinus en Conny Weulink, de drijvende kracht achter De Helpende Hand, wil graag iets extra's doen voor kin deren van ouders met een smal le beurs. Mensen die voedselpak ketten bij de stichting afhalen, zijn dan ook geattendeerd op de nieuwe activiteit. Daarnaast gaan er nog brieven uit naar scholen op de Bevelanden. „Kinderen zijn meestal de dupe van de financiële situatie waar in hun ouders verkeren. Er is zel den geld voor een dagje uit of voor het lidmaatschap van een club of vereniging", zegt Mari nus Weulink. Het doel is elke twee weken op woensdagmiddag van één tot half vier een spelmiddag te hou den voor kinderen van vier tot en met tien jaar. Dat gebeurt in het pand van ROC Zeeland aan de Fruitlaan in Goes. Woensdag 14 februari (Valentijnsdag) is de eerste spelmiddag. Er is plaats voor maximaal 25 kinderen. Het echtpaar Weulink krijgt voor dit project hulp van drie ROC-leerlingen: Nikki (16), Che- rinda (17) en Christoffer (16). Ze doen zo praktijkervaring op voor hun studie sociaal-ago gisch werk. Voordat de deelnemende kinde ren aan het spelen slaan, krijgen ze eerst een lunch. Daarna vol- (Advertentie) Wij geven u de helft cadeau! I Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve i H serviezen van Johnson Brothers, één van de merken I ran Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via *46 website www pzc.nl/spaaractie. ze ook afhalen bij onze klantenbalie, abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231. PZC door Frank van Cooten HOOFDPLAAT - Voorzitter R. Martens van de dorpsraad van Hoofdplaat is niet meer wel kom in de hervormde kerk in de Dorpsstraat. Restauratiearchi tect P. van Traa deelde dat giste ren mee. Architect Van Traa uit Zierik- zeelaat de kerk momenteel ver bouwen. In de kerk komen ap partementen. Martens schrok toen hij het resultaat van het sloopwerk in de kerk zag. Hij was bang dat de twee waarde volle psalmborden de slopersha mer niet zouden overleven. Hij zette een reddingsactie op touw. Samen met een onbekende vrouw nam hij eind vorige week op klaarlichte dag onder de ogen van de bouwvakkers de bei de psalmborden mee. Van Traa schakelde de politie in omdat er volgens hem sprake is van diefstal. „Ik heb hem im mers twee weken geleden mede gedeeld dat deze spullen tijdens de restauratie veilig opgeborgen zouden worden. Na de werk zaamheden komen ze terug op de huidige plek. Beide mensen zijn in ieder geval niet meer wel kom in de kerk." Martens vindt de mening van Van Traa veel te zwaar aange zet. „Van diefstal was geen spra ke. We waren gewoon bezorgd en wilden de spullen tijdens de sloopwerkzaamheden veiligstel len. Achteraf gezien was het mis schien een onbezonnen actie van mij. Ik deed het in een op welling." gen spelletjes en knutselproject- jes. Om de kinderen daarna tot bedaren te brengen, draaien de vrijwilligers tot slot een filmpje en serveren ze er limonade bij. Ruimte Voor ouderen zetten de Weu- links een ontmoetingsochtend op touw. Ze zoeken daarvoor nog een geschikte ruimte. Het echtpaar wil dinsdag 20 februa ri de eerste bijeenkomst houden. „Als we voor die datum nog geen goed onderkomen hebben, doen we dat maar tijdelijk bij ons thuis." Volgens Conny Weulink snak ken ouderen naar een gesprek en wat aandacht. „Veel ouderen zitten in een sociaal isolement, ze voelen zich eenzaam. Wij wil len elke twee weken een ontmoe- Rens Blom vliegt weer scheldewater hebben ze weinig keuzemogelijkheden. Ze zijn in feite op de Olzendepolder aange wezen." Op het natte stuk van het bedrijventerrein is nog ruim 14.000 vierkante meter beschik baar. De gemeente verwacht die snel te kunnen verkopen. De gemeenteraad bespreekt het onderwerp in de vergadering van dinsdag 6 februari. Die be gint om 20.00 uur in het gemeen tehuis in Kruiningen. Zowel cle gemeente als de Cliën tenraad is op zich tevreden over de intakegesprekken die re-inte- gratiebedrijven voeren. Daarin mogen ze echter niet cliënten on der druk zetten om meteen een arbeidscontract te tekenen. Dat is in enkele gevallen wel ge beurd. Gemeente en Cliënten raad vinden een bepaalde be denktijd redelijk. Daarover wor den nieuwe afspraken gemaakt met de re-integratiebedrijven. Geld voor nieuwe kazerne KRABBENDIJKE - De gemeente Reimerswaal stelt 571.000 euro beschikbaar voor een nieuwe brandweerka zerne aan de Westweg in Krabbendijke. Vier aannemers zijn gewaagd daar een offerte voor in te dienen. De gemeente maakt eind volgende maand bekend wie de opdracht krijgt. De bouw kan dan later dit jaar be ginnen. Anti-fraudesticker op rolcontainer HULST - De gemeente Hulst wil alle rolcontainers voor 1 april laten voorzien van een sticker met een unieke code. Op die manier wil de gemeente fraude tegengaan. De huisvuilinzameling in de gemeente vindt plaats met groene en grijze rolemmers, waarvan er volgens de ge meente een onbekend aantal onbetaald in gebruik is. Op ieder adres in de gemeente valt tussen 7 en 10 februari een brief in de brievenbus. Mensen die slechts één grijze en één groene afvalcontainer hebben, hoeven niet op de brief te reageren. Mensen die meer dan twee rolemmers hebben wel. Zij moeten de antwoordkaart die bij de brief zit insturen. Voor het gebruik van een extra rolemmer wordt 220 euro per jaar in rekening gebracht. Inwoners die nu nog een extra rolcontainer in gebruik hebben maar daar niet extra voor willen betalen, kunnen op dezelfde antwoord kaart aangeven dat ze de rolemmer in willen leveren. Eind februari laat de gemeente weten wanneer de afval containers gestickerd worden. Dat gebeurt door de Zeeuwse Reinigingsdienst. De kosten voor het stickerre gistratiesysteem bedragen ongeveer 40.000 euro. De ge meente draagt die kosten. Die schat in dat de kosten bin nen een jaar worden terugverdiend. Vernieling voetbalclub Serooskerke SEROOSKERKE (W) - Op het terrein van voetbalvereni ging Serooskerke aan de Kadetweg in Serooskerke zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag vernielingen gepleegd. Dat heeft de politie gisteren bekendgemaakt. Er zijn ra men vernield en besmeurd, er zijn plastic stoelen en een vuilnisbak kapot gemaakt. Hoe groot het schadebedrag is, is niet bekend. De politie heeft de zaak in onderzoek. Werkstraf voor uitkeringsfraude MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter M. Meeuwisse veroordeelde gisteren een 62-jarige inwo ner van de Zeeuwse hoofdstad voor uitkeringsfraude tot zeventig uur werkstraf. De Middelburger had tussen sep tember 2004 en 12 december 2005 in Rilland valsheid in geschrifte gepleegd door inkomsten uit werk niet op te ge ven aan de gemeentelijke sociale dienst. tingsochtend houden, waarbij ook ruimte is voor uitstapjes, bij voorbeeld naar de weekmarkt." In hun eigen wijk De Goese Pol der benaderen De Weulinks zo veel mogelijk ouderen per brief. Ook willen ze formulieren neer leggen bij het maatschappelijk werk (SMWO) en andere instel lingen. Naam De activiteiten dragen tot nu toe geen titel. Het is de bedoe ling dat deelnemers er een naam voor verzinnen. Wie de leukste kan bedenken, krijgt daarvoor een prijs. De Weulinks zoeken nog geld schieters voor beide projecten. Zolang die zich niet hebben aan gediend, betalen ze de kosten uit eigen zak. door Rob Paardekam KRUININGEN - De gemeente Reimerswaal stopt per direct met het systeem van loten als het om de uitgifte van bouwka- vels gaat. Alle uit te geven stuk ken grond die voor dit jaar op de planning staan, worden ver deeld op volgorde van inschrij ving. Daarmee komen burgemeester en wethouders tegemoet aan de wens van een meerderheid in de raad. Veel partijen vinden het lo tingssysteem - waar enkele ja ren geleden na enkele felle dis cussies voor werd gekozen - bij nader inzien helemaal niet zo eerlijk. Mensen die al vele jaren op een kavel wachten, krijgen weliswaar meer loten, maar met een beetje pech kunnen ze het af leggen tegen iemand die nog maar kort staat ingeschreven. Het college wil met het nieuwe beleid niet wachten op de nieu we nota grondbeleid, maar stelt de raad voor om de 55 kavels die dit jaar op de planning staat op volgorde van inschrijving uit te geven. Het gaat om bouwka- vels in Yerseke (24, Steeweg en Steehof), Hansweert (7, kanaal- arm), Rilland (12, De Werf kam pen) en Kruiningen (15, Zand weg). Als de uitgifte heeft plaats gevonden, worden de wachtlijs ten die overblijven opgeheven. Mensen die daar nog op staan, krijgen het inschrijfgeld dat ze in het verleden hebben betaald terug. In Oostdijk en Krabben dijke, waar in 2007 geen grond- uitgifte staat gepland, worden de bestaande wachtlijsten per di rect opgeheven. Plet opheffen van' die lijsten ge beurt omdat mensen zich voor taan voor elke uitgifteronde op nieuw moeten inschrijven. Ove rigens bestaat daar binnen de raad kritiek op. Zo is het CDA bang voor een soort camping op het plein voor het gemeentehuis, omdat iedereen als eerste bin nen wil zijn. Het onderwerp wordt 6 februari besproken in de opinieraad. Die begint om 20.00 uur in het ge meentehuis in Kruiningen. (Advertentie) vBmorgarid MEER DAN SLAPEN GOES DE SCHIPPER 1 WOONBOULEVARD MARCONISTRAAT 32 0113 - 230181 1 1 -CBBXÜ91 zeeuwse almanak Opgetogen kwam Lars, een Ajax-fan in hart en nieren, af gelopen weekend tiaar zijn moeder: de transfer van Ed gar Davids naar Ajax was bijna rond, vertelde hij. Er moest alleen nog getekend worden, maar Davids had al wel zijn auto ingeleverd. „Oh", zei moeder, „wat voor auto dan?" „Een Nissan geloof ik", zei Lars, die het fijne er ook niet van wist. Moeder zocht het even na op teletekst. Dat bracht ophelde ring. 'De transfer van Davids naar Ajax is zo goed als rond', meldde het bericht. 'Da vids huidige ploeg Tottenham Hotspur heeft zijn fiat gege ven.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 25