'etra de Ridder schiet met scherp Het langlaufen is op z*n kont gegaan |KRA5.NL gratis kamer THÜRIIMGEN MOEZEL IP-korfbalster hoopt tijdens interlandweekend te debuteren in Jong Oranje og twee Zeeuwen in jtionale korfbalselecties m. Vriuurfond DEN HAAG SCHEVENINGEN Unieke aanbieding^ Nergens voordeliger. vanaf vanaf vanaf vanaf 5-/6-/7-/8-daagse autoreis Duitsland Aankomstdata: vrijwel iedere ma., do., za. en zo. van 3/2 t/m 30/6 Gratis kamer actie! U verblijft in het 4-sterren Steigenberger Maxx. Dit hotel ligt aan de rand van het plaatsje Jena. In dit hotel hebben we een gratis kamer actie, dit bete kent dat u uitsluitend het ontbijt en diner vanaf slechts 29 p.p.p.n. betaalt. Het hotel j; beschikt over o.a. lift, bar, restaurant en fitness. Ga op ontdekkingstocht in de schitte- h rende omgeving. Thüringen ligt middenin Duitsland en doet het hart van menig natuurliefhebber sneller kloppen. Deze streek wordt gekenmerkt door een rijk gevari eerd landschap met bergen, rivieren en meren. Het is zeer geschikt voor het maken van wandel- en fietstochten. Naast natuur vindt u er vele historische steden, zoals Dresden, Erfurt, Naumburg en Leipzig. Reisnummer AUTO 17.677, zie www.kras.nl/17677 4-/5-/8-daagse autoreis Duitsland galand van Vliet QIUIDEN - Of Petra de [nou goed in de wedstrijd „iet, met haar zuivere blijft ze altijd gevaarlijk. dat de achttienjarige jjler van TOP Ame- a.'slechts' een tweede- ,-het tot jeugdinterna- beeft geschopt. Zowel ij als zondag speelt ze jj Oranje tegen Jong Bel li? is De Ridder, die aan t.seizoen in het eerste bezig is, een aanvalster jug. Hoewel ze niet ie- sdiede bal veelvuldig op- er ook lang niet altijd «van haar spel uitgaat, 'altijd rekening met haar la worden. De Ridder is naai vrij zuiver met haar nzes a zeven meter van jlseizoen scoorde de pa- in tien duels al 38 laarmee is ze topscoorster dat sowieso al zeer pro ductief is. De routiniers Leon Kloet en Jantine Meulmeester staan in het lijstje tweede en der de met respectievelijk 33 en 19 treffers. „Ik ben vrij allround en speel dus niet alleen maar in de punt van de aanval", vertelt De Rid der. „Maar als we met het team even in een moeilijke fase zit ten, word ik wel naar voren ge stuurd. Dan is het de bedoeling dat ik in stelling wordt ge bracht. Ik heb meestal maar een klein gaatje nodig om tot scoren te komen." Korfzone Bij het nationale team, waar ze in kwam via de selectie van het district zuidwest, zal de dochter van TOP-iconen Blaas en Ria de Ridder zich ietwat bescheidener moeten opstellen. Daar is ze im mers niet dé speelster. „Ik zal meer moeten rouleren. Ik zal, als ik speel, meer in de aangeef moeten staan. Maar dat is niet erg. Vanuit de korfzone kan ik ook gevaarlijk zijn." Of De Ridder tijdens één van de coze sportredactie ES - Naast Petra de Rid- spelen komende dagen (wee Zeeuwen in nationa- Goesenaar Niels iaaas korfbalt met Oran- kr 23 tegen Tjechië, Ar- tdenaar Corné Bezemer li met Oranje onder 16 te- m: Westmaas heeft inmid- 1 van jeugdinterlands eeld. In november werd orfballer van PKC 2 in gal Europees kampioen Oranje onder 21. Met de- selectie werkt hij nu ar het wereldkampioen- londer 23. dat in 2008 in s Taipei gehouden Het oefenduel met Tsjechië wordt donderdaga vond gespeeld in Ermelo. Corné Bezemer korfbalt zater dagmiddag met Oranje onder 16 in Driebergen tegen Bel gische leeftijdsgenoten. De vijftienjarige speler van TOP Al werd vorig jaar ook al ge selecteerd. De boomlange ju nior - hij is 1 meter 92 - ver wacht een basisplaats te heb ben. „Zoals het er op de trai ningen uitziet, zit ik wel bij de eerste vier heren." Met het hoogste juniorenteam van TÖP komt Bezemer uit in de eerste klasse. In het achttal is hij een van de belangrijkste aanvalskrachten. Bij Oranje onder 16 zal hij, vooral van wege zijn lengte, voorname lijk in de reboundpositie on der de korf te vinden zijn. interlands speelt en dus haar de buut maakt in een officiële inter land, weet ze niet. Er zijn im mers acht speelsters door bonds coach Kees Vlietstra uitgeno digd voor de dubbelinterland. Ze vermoedt dat ze er net wel of net niet in staat. „Ik ben de vierde, vijfde of zes de dame", stelt De Ridder. „We hebben de afgelopen weken elke week één keer gezamenlijk ge traind en vorige week hadden we zelfs een trainingskamp in Zeist. Uit alle trainingen en oe fenwedstrijden heb ik wel op kunnen maken dat ik in elk ge val dicht tegen een basisplaats aan zit." Speeltijd Maar het is volgens De Ridder niet gezegd dat de junioren die op zaterdag in Driebergen geen speeltijd krijgen, wel een dag la ter in Antwerpen mogen opdra ven. „We hebben zestien men sen, maar de bondcoach heeft ge zegd dat hij niet al te veel aan het team wil gaan veranderen. Het is dus niet zo, dat iedereen automatisch speeltijd krijgt." De Ridders teamgenoten bij Oranje spelen in de competitie op een hoger niveau dan de TOP-speelster. Waar de Arne- muidse ploeg middenmoter is in de tweede klasse, acteren de clubs van de anderen in bijvoor beeld de overgangsklasse of eer ste klasse. Maar dat wil niet zeg gen, dat De Ridder ook zo snel mogelijk hogerop wil. „Ik ga daar nu niet over naden ken. Misschien aan het einde van het seizoen. Wil ik écht ho gerop, dan zal ik overigens naar buiten de provincie moeten gaan. Maar ik studeer in Vlissin- gen en dus wil ik voor het korf bal niet elke keer al te ver hoe ven reizen." Petra de Ridder zat al in de selectie van het district zuidwest, sinds een maand traint en speelt de korfbalster van TOP Arnemuiden mee met Jong Oranje. foto Lex de Meester dinsdag 30 januari 2007 boek online of bel 073 - 5 999 999 ani steekt ovenuit enesse SE - Raz Nitzani stal in Grol op de dressuurwed- ran de RV Renesse de la de klasse Z1 bleek de the met Hexagons Tru- a maatje te groot voor de er slecht werd gepres- itegendeel, meer dan de ade combinaties in deze racht met een winstpunt de piste verlaten. Maar ireed met Truman twee ïcoeven en liet, in tegen- |tol haar concurrenten, «en vallen. Met respec- 1217 en 221 punten boek- fflazone van de Hexa- iluit Schore twee overtui- rerv,inningen, ia den Hummel trok in de progressieve lijn e amazone uit Koudeker- ide Never Know in de proef met 206 punten k tweede plaats. In de proef eindigde Van den ïlmet 206 punten als der- i plaats moest ze delen ijolijn van Aken uit Re de op Rambo van Grol &nka van Kochem eiste W met 208 punten ^plaats op. l'-boff stuurde in de klas- Sequito met respectieve- ieo2l0 punten naar een gende overwinning. In e proef wist de eveneens Schouwse Ruiters uitko- habel Folmer met The aker onder het zadel de Mg te beperken tot ze- iffl. In de tweede proef [let verschil tussen Fol iar clubgenoot liefst 23 Irke in Siemerink SPOORT - De nieuwe Da- taptain Jan Siemerink dwiseh directeur Rohan Opgenomen in zijn bege- 'fam voor de eerste wed- 'der zijn leiding tegen iltannië. oud-coach van onder Richard Krajicek, was ffiuari bondscoach van «je. gierende Siemerink Wjk 27 maart zijn se- d' Nederland speelt «einde van 6, 7 en 8 Birmingham tegen Itannië in de Euro- Franse zone. ANP Vrijwel iedere vrijdag van 2/2 t/m 23/3 Spectaculaire prijsverlaging! U verblijft in het luxe Golden Tulip Bel Air**** op een toplocatie in Den Haag. Het hotel beschikt o.a. over een restaurant, bar en een groot overdekt zwembad. Een absolute aanrader is het Gemeente Museum Den Haag waar nu de tentoonstelling 'Sixtiesl' een uniek tijdsbeeld geeft van één van de meest woelige decennia van de twintigste eeuw. de jaren zestig. De combinatie kunst, mode, films, foto's en design maakt naast de culturele ook de politieke en maatschappelijke veranderingen van deze kleurrijke periode voelbaar. Andere leuke uitstapjes in Den Haag en omgeving zijn: het Omniversum, Madurodam en SeaLife Vergeet u ook niet een gokje te wagen in Holland Casino Scheveningen7 Reisnummer AUTO 17.585, zie www.kras.nl/17585 "kijk voor prils/actlevoorwaarden op kras.nl i waarom zou je verder zoeken Edward de Leng pakte drie medailles op NK in Oostenrijk door Tom van Gurp Waanzinnig geprijsd! BIGGEKERKE - Edward de Leng langlaufte twee weken ge leden drie medailles bij elkaar op het Nederlands kampioen schap. De duursporter uit Big- gekerke behaalde in het Oosten rijkse Ramsau twee zilveren en een bronzen medaille bij de masters, de categorie voor veer tigplussers. Tot ieders verba zing en vooral die van zichzelf. In de huiskamer van De Leng trekt een grote Nederlandse vlag meteen de aandacht. Op de vlag zijn drie ronde afbeel dingen getekend, twee zilveren en een bronzen. „Dat hebben de kinderen gemaakt toen ze hoorden dat ik medailles ge wonnen had", vertelt De Leng, „Vorige week kwam ik thuis en ze hadden het hele huis ver sierd. De Zeeuwse vlag hing uit en overal lagen ballonnen." Verrast „Ik was wel verrast met die me dailles", vervolgt De Leng. „Het leek me gewoon leuk om weer eens mee te doen aan het Nederlands kampioenschap en beschouwde mezelf vooral als opvulling van het deelnemers veld. Ik moest bij de 15 kilome ter skating (langlaufen alsof je schaatst) starten op de achter ste rij en begon vrijwel meteen met inhalen. Eenmaal over de finish had ik geen idee hoeveel ste ik was geëindigd. Ik ben naar de prijsuitreiking gegaan, gewoon om te kijken. Maar in eens riepen ze mijn naam om. Ik dacht nog: dat klopt niet. Maar het klopte dus wel. Na die medaiHe kon het kampioen schap voor mij al niet meer stuk." Na die derde plaats volgden nog twee zilveren medailles. Eén op de 12,5 kilometer klas siek langlaufen (recht vooruit skiën in een vooraf uitgezet spoor) en één op de 6 kilometer combisprint (drie kilometer skaten en 3 kilometer klas siek). Vooral op de combisprint zat De Leng dichtbij het goud. „Ik lag aan het eind van het klas siek langlaufen op de eerste plaats. Daarna moet je wisse len van ski's en dat ging ook goed. Maar bij het skaten bleef de nummer twee de hele tijd Langlaufer Edward de Leng verraste op het NK in het Oostenrijkse Ramsau met drie podiumplaatsen. foto Ruben Oreel achter me zitten, hij kwam niet op kop. Ineens stoof hij me voorbij en had hij meteen een voorsprong van twintig meter. Hij liep verder uit, maar aan het einde kwam ik weer dich terbij. Als de wedstrijd nog twee-, driehonderd meter lan ger had geduurd, had ik hem in gehaald." Als De Leng daarin was geslaagd, zou het zijn eer ste Nederlandse titel zijn ge weest in zijn 27-jarige langlauf- carrière. Loopconditie De Leng begon op zijn zeven tiende met langlaufen als trai ning voor het hardlopen. De 800 en 1500 meter lopen, daar hield cle hovenier zich voorna melijk mee bezig. „Ik wilde met langlaufen mijn loopcondi tie op peil houden. Maar ik kwam mensen tegen die aan langlaufen deden en die vroe gen: waarom doe je niet een keer mee met het Nederlands kampioenschap? Dat heb ik ge daan en toen ben ik twee keer zesde geworden bij de junio ren." In de 27 jaar dat De Leng aan langlaufen doet, is de be langstelling voor de sport flink achteruit gegaan. Het langlau fen is 'op zijn kont gegaan', zo als de 44-jarige inwoner van Biggekerke het zegt. „Bij de junioren heb ik aan de start, gestaan met negentig man. Nu stonden er in Ramsau nog maar tien junioren. Je had vroeger ook meer verenigingen. Kijk, elke club heeft mensen die de kar trekken. Maar die mensen gaan weg vanwege een maatschappelijke carrière of omdat ze verhuizen. En voor hen komt dan niemand in de plaats. Ik heb zelf in Zeeland geprobeerd om iets op te zet ten, maar er was te weinig ani mo." In het licht van de nordic-wal- kingrage van nu vindt De Leng dat enigszins vreemd'. „In de ja ren tachtig reed ik met stokken en rolski's door 'de duinen. Toen werd ik voor gek ver klaard en wezen sommige men sen met een vinger naar hun hoofd als ik voorbij reed. Nor- die walking is zonder rolski's, maar de beweging met de stok ken is precies dezelfde. En nu staan parkeerplaatsen vol met die stokken. Ook mijn familie doet daar aan mee, maar ik krijg ze niet aan het langlau fen." Koningin Behalve De Lengs zoon dan, want die wilde erg graag mee met zijn vader naar Oostenrijk. „Het lukte hem niet om vrij te krijgen van school voor het NK, maar hij had daar bijna een brief naar de koningin voor willen schrijven." Aankomstdata: vrijwel iedere ma. en vr. van 2/2 t/m 30/6 Nu ook als 3-daagse reis te boeken! U verblijft in het 4-sterren Mercure Hagen. Het hotel ligt nabij het plaatsje Hagen in het schitterende Sauerland en beschikt over o.a. liften, bar, restaurant, gratis overdekt zwembad en sauna. Ontdek de schitterende omgeving. Het Sauerland staat bekend om haar vele vakwerkhuizen en heuvelland schap. Breng een bezoek aan het 700 jaar oude vestingstadje Attendorn, met de beroemde druipsteengrotten de Attahöhle. Of neemt u liever een kijkje in Kassei met het Schloss Wilhelmshöhe. Een bezoek aan Arolsen is ook meer dan de moeite waard. En als er sneeuw ligt kunt u heerlijk skiën en langlaufen van de hellingen rondom de plaatsjes Winterberg en Willingen. Reisnummer AUTO 17.589, zie www.kras.nl/17589 Spectaculair voordeel! Vrijwel elke maandag, vrijdag en zaterdag van 2/2 t/m 30/3 Spectaculair voordeel bij KRAS! Het sfeervolle Hotel Tulip Inn de Veluwe*** boekt u nu tegen absolute bodemprijzen... En u krijgt bij aankomst in februari bij een 4-daagse reis de 3e nacht geheel GRATIS! U verblijft in een comfortabele 2-persoons- kamer in Hotel Tulip Inn de Veluwe*" te Beekbergen inclusief ontbijtbuffet. Het hotel beschikt o.a. over restaurant de Reeënberg, een gezellige bar. een speeltuin en par keergelegenheid. In het Nationaal Park de Hoge Veluwe kunt u tijdens een heerlijke wandel- of fietstocht genieten van de prachtige flora en fauna. Andere uitstapjes kunt u maken naar o.a. Burger's Zoo, de gezellige winkelstad Arnhem of Paleis het Loo in Apeldoorn. En wat dacht u van een rit met de Veluwsche Stoomtrein? Reisnummer AUTO 26.043, zie www.kras.nl/26043 i TOPhotel! Aankomstdata: vrijwel iedere ma., en vr., van 2/2 t/m 30/3 Topvoordeel! U verblijft in het 3-sterren NH Trier. Dit hotel ligt direct aan de Moezel, op slechts 5 minuten van het historische centrum vanTrier. Het hotel beschikt over o.a. liften, lounge, restaurant, bar en tegen betaling sauna en zwembad. De omgeving leent zich uitstekend voor het maken van uitstapjes. De Eifel- en Moezelstreek biedt naast een prachtige natuur, vele historische steden. Breng een bezoek aan de eeuwenou de stad Trier, met vele historische monumenten. Neem ook zeker een kijkje in het stad je Koblenz, of de plaatsen Traben-Trarbach en Wittlich. Deze plaatsen staan bekend om hun velé wijnkelders, wijnlokalen en middeleeuwse kastelen. Hier kunt u genieten van de overheerlijke moezelwijnen. Reisnummer AUTO 17.629, zie www.kras.nl/17629 Advertentie Vrijwel iedere ma., wo., vr. en za. van 2/2 t/m 30/6 U verblijft in een 2-persoonskamer in Hotel NH Maastricht**** inclusief ontbijtbuffet. Het hotel beschikt o.a. over een sfeervol restaurant, knusse bar, fitnesscentrum en een NH Health Club. In het gezellige Maastricht kunt u genieten van de Limburgse gastvrij heid in één van de vele uitstekende bourgondische restaurants en cafés. Daarnaast kunnen winkelliefhebbers hun hart ophalen bij het zeer uitgebreide winkelaanbod in het oude antieke centrum. Maar vergeet u ook het gezellige Vrijthof niet en de beroemde Pieters Berg met het indrukwekkende Fort Sint Pieter.Of bezoekt u liever het mooie Bonnefantenmuseum met een verzameling kunst. Neem een kijkje over de grens in de Duitse winkelstad Aken of het sfeervolle Belgische Hasselt. Reisnummer AUTO 17.647, zie www.kras.nl/17647 TOPhotel op TOPIocatie! Luxe voordelig!. "anaf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 19