ilom wil weer pplaus horen Boonen in leiderstrui na ritzege ellens wil schade ilsbreuk verhalen Zaak Feyenoord volgende week voor arbitragehof us Hiddink en n fiscaal advieur agen vrijspraak AZ-aanwinsten willen carrière opfrissen 17 tftokhoogspringer maakt rentree Grygera maakt seizoen bij Ajax af ïovic gaat idgemeen vrijuit voor met Sankoh dinsdag 30 januari 2007 PRAAG - Verdediger Zdenek Grygera (26) maakt het sei zoen bij Ajax af. Hij stapt pas komende zomer over naar Juvèntus. Met de Italiaanse club is Grygera een contract voor vier seizoenen overeengekomen. Dat wordt deze week getekend. Dat heeft de manager van Grygera, Tomas Klecka, bekendgemaakt. Het contract van Grygera in Amsterdam loopt deze zomer af. De nu gekozen oplossing betekent dat Ajax geen cent voor de verdediger ontvangt. De onderhandelingen tussen Grygera, Juventus en Ajax hebben enige weken voortge sleept, Ajax wilde Grygera graag nu verkopen om nog een transfersom voor hem te ontvangen. De Amsterdammers vroegen echter te veel naar de zin van Juventus. GPD McLeish bondscoach Schotland GLASGOW - Alex McLeish is de nieuwe bondscoach van Schotland. Hij is de opvolger van Walter Smith die op 10 januari voor een overstap naar Glasgow Rangers koos. McLeish (48) was tot vorig seizoen trainer bij Glasgow Rangers. Hij won in vijf jaar zeven prijzen met de protes tantse club. De oud-international krijgt een contract tot en met het WK van 2010 in Zuid-Afrika. De overgang van oud-bondscoach Smith naar Rangers zorgde voor veel opschudding in Schotland. De nationale voetbalbond wilde eigenlijk niet meewerken aan een ver trek van de populaire trainer. Rangers moest uiteindelijk een afkoopsom van 300.000 euro betalen. ANP Aandewiel vertrekt bij Haarlem HAARLEM - Gert Aandewiel vertrekt na dit voetbalsei zoen bij Haarlem. Dat maakte de 37-jarige trainer giste ren bekend aan het bestuur van de club uit de Jupiler Lea gue. Een van de redenen dat Aandewiel vertrekt is dat er naar zijn mening onvoldoende duidelijkheid is over de sportie ve vooruitgang en mogelijkheden van Haarlem. Ook de on zekerheid rondom de komst van het nieuwe stadion heb ben meegespeeld in de beslissing van de Katwijker. Onder leiding van Aandewiel bereikte Haarlem vorig sei zoen de play-offs. Aandewiel wordt nadrukkelijk in ver band gebracht met Sparta. De Rotterdammers zoeken een nieuwe coach, nadat Wiljan Vloet onlangs had gemeld na dit seizoen te vertrekken. ANP Wilkshire voorlopig uitgeschakeld ENSCHEDE - Trainer Fred Rutten van FC Twente kan voorlopig niet over Luke Wilkshire beschikken. De Au stralische middenvelder viel zondag tijdens de thuiswed strijd tegen ADO Den Haag uit met een blessure aan zijn linkerknie. Een MRI-scan wees gisteren uit dat Wilkshire een kijkoperatie moet ondergaan. Hij gaat morgen onder het mes. ANP Zorgen om knie De Ceulaer WAALWIJK - RKC Waalwijk-speler Benjamin de Ceu laer ondergaat vandaag een kijkoperatie aan zijn linker knie. De Belg kreeg zondag na de wedstrijd tegen Feye- noord last van het gewricht. De vrees bestaat dat de aan valler een beschadiging aan zijn meniscus heeft opgelo pen. De ingreep moet daar uitsluitsel over geven. ANP ioVoordouw 0i - Met nieuwe, op «naakte spikes en een «te aanloop heeft pols- springer Rens Blom ste sprongen weer ge- Zondag, tijdens een de- ifiewedstrijd in het Duit- paagen kwam een einde maanden van rcvali- de 29-jarige wereld- in, Deze week springt brce wedstrijden. ■!ö8is het helemaal posi- ben verder dan ik dacht, jseer", zei hij gisteren, telend. jihet aan maar heel wei den verteld. Ineens ver- (nj weer in een wed- Met zijn stokken en nieu- jjaal voor hem gemaakte Limburger vloog j hoogte van 5 meter 50 iinde sterk bezette wed- lètste. De liefhebber Blom was dolge lukkig. De topsporter baalde toch ook een beetje. „Ik miste de 5 meter 60 een beetje dommig. Het ging prima, toch vloog de lat eraf. En achteraf bedenk je dan dat je met 5 meter 60 twee de had kunnen worden. Toch een beetje zonde." Hij komt van ver, Rens Blom. Deze zomer werd hij aan beide achillespezen geopereerd. Een lange revalidatie volgde. Dat ging boven verwachting goed. Afgelopen weken draaide hij rondjes in de trainingshal, als een tijger in een kooi. „Ik had er zo genoeg van, van dat alleen maar trainen. Dan zag ik die an dere jongens zich opmaken voor een wedstrijd, de stokken inpak ken, op internet een vlucht uit zoeken. Ik had al tegen mijn coach Mare Osenberg gezegd dat ik weer aan de bak wilde. Genoeg getraind. Ik wil dat ie mand voor me klapt." En dus werd afgesproken dat ssportredactie \TALS - De Vlaamse h Bart Wellens eist een nrgoeding voor zijn ge- sols. Hij wil degene die «ordelijk is voor zijn Mag op het wereldkampi- ipinHooglede-Gits, aan- Ijk stellen. I-wereldkampioen, die [ebroken pols als vierde Met kwam, claimt min- .000 euro. Dat maakte sger van Wellens' ploeg bekend. irrijder van de televisie Mens tijdens het WK ten val. De Belg reed door en pas na de finish werd de pols breuk geconstateerd. „Ik kon mijn fiets niet meer opheffen en het deed verdomd pijn, maar als 30.000 man staat te schreeuwen, geef je niet op", aldus Wellens. „De motard is de dader", zei de manager. „Hij was ingehuurd door de VRT (Vlaamse omroep). De UCI is de organisator van het WK en duidde de VRT aan om alles in beeld te brengen. We gaan derden aansprakelijk stel len. Bart mist twee weken wed strijden en loopt daardoor start en prijzengelden mis. Als prof verdient hij wel zijn kost met de cyclocross." ANP/Belga Blom een drietal wedstrijdjes springt. Rustig. Gewoon om te zien hoe het gaat, hoe de achil lespezen zich houden en om in een wedstrijd - „waar het toch allemaal iets fanatieker gaat dan bij een training" - zichzelf te testen. Blom: „Mijn vader zei het tref fend. Een voetballer gaat na een lange blessure ook niet meteen negentig minuten vol aan de bak. Die valt eerst tien minuten in. Nou, ik moet hoogtes van 5 meter 30 meter of 5 meter 40 maar even zien als die tien minu ten." Het trainingskamp van begin dit jaar in Zuid-Afnka toonde al dat het met de vorm goed zit bij Blom. Alleen kreeg hij pijn, als hij de spikes aantrok. „Je staat met je tenen omhoog, waar door er heel veel druk staat op de achillespezen. Bovendien zit ten die schoenen heel strak, ze drukken op de littekens van de operatie. Dat deed al heel snel pijn. Afgelopen zaterdag zijn we 3,5 uur bezig geweest bij Adi das, om mijn schoen echt op maat te maken. Er zijn harde ve zels uit het hieldeel weggehaald. Nu zitten de schoenen als gego ten. Normaal gesproken vind ik 3,5 uur lang. Maar dit zijn heel goed bestede uren geweest." Wereldtitel Blom heeft ook zijn aanloop iets aangepast. Van de gebruikelijke achttien passen in volle vaaii, maakt hij er nog maar veertien. De resterende meters worden dribbelend, als om op gang te ko men, afgelegd. „Het ging zon dag prima. Ik kwam maar één keer verkeerd uit. Als ik woens dag in Cottbus en zaterdag in Stuttgart heb gesprongen, gaan we rond de tafel zitten en vullen we de rest van het programma in. Want .één- ding staat voor Blom als een paal boven water: „Ik wil deze zomer mijn wereld titel verdedigen." GPD Rens Blom is zondag begonnen aan een korte serie testwedstrijden. Hij is hersteld van een operatie aan zijn beide achillespezen. foto Vincent Jannink/ANP DOHA - Tom Boonen heeft gisteren zijn eerste zege in het nieuwe wielerseizoen behaald. De Belg van Quick-Step versloeg in de tweede etappe van de Ronde van Qatar, van Al Wakra naar Doha (135,5 km), de Italiaan Alessandro Petacchi in de sprint. Boonens landgenoot Tom Steels, renner van de Lotto-ploeg, spurtte volop mee, maar kwam 100 meter voor de eindstreep hard ten val. Tom Boonen nam door zijn ritzege de leiding in het klassement over van zijn Nederlandse ploeggenoot Steven de Jongh. foto Jacky Naegelen/RTR van onze sportredactie ROTTERDAM - Het internatio nale sportarbitragehof in Lau sanne (CAS) heeft ingestemd met een spoedprocedure voor Feyenoord. Eind volgende week moet een delegatie van de Rotterdamse club in Zwitser land verschijnen voor een hoor zitting. Daarna doet het college van drie arbiters, waarvan één door Feyenoord en één door de Uefa is aangewezen, binnen 24 uur uitspraak. Feyenoord vecht bij het CAS het vonnis van de beroepscom missie van de Europese voetbal unie (Uefa) aan. Dat college zet te de Rotterdamse club per di rect uit het Uefa Cuptoernooi naar aanleiding van de suppor- tersrellen 30 november in Nan cy. Daardoor dreigt Feyenoord het lucratieve tweeluik in de derde ronde tegen Tottenham Hotspur mis te lopen. „Ik vind het heel verstandig dat Feyenoord het CAS heeft inge schakeld. Achteraf kan nie mand dan het verwijt maken dat je die kans hebt laten lig gen", zei Henk Kesler gisteren. De advocaat uit Enschede is di recteur betaald voetbal van de KNVB en al bijna tien jaar vak matig verbonden aan het CAS. In de afgelopen jaren heeft hij ongeveer tien zaken als arbiter behandeld, voornamelijk voet balkwesties. Bij het CAS zijn wereldwijd ruim 200 gespeciali seerde juristen en advocaten aangesloten. „Wij hebben bij het CAS een vertrouwelijke functie, maal ais KNVB-directeur kan ik nog wel mijn mening geven", liet Kesler weten. „Feyenoord maakt terecht gebruik van de laatste mogelijkheid in de sport- rechtspraak. De Fifa en de Ue fa zijn niet voor niets akkoord gegaan met het CAS als hoog ste orgaan. Voor een negatieve uitwerking op Feyenoord in de toekomst bij de Uefa ben ik daarom ook helemaal niet bang." Voorwaardelijke straf De tuchtcommissie van de Uefa legde Feyenoord in december een voorwaardelijke straf op van twee thuiswedstrijden zonder publiek, met een proef tijd van drie jaar. De aanklager van de Uefa tekende daartegen met succes beroep aan. Fe yenoord vindt het verschil tussen de uitspraak van de tuchtcommissie en het vonnis van de beroepscommissie veel te groot. Het beroepscollege heeft in de strafmaat de negatieve reputa tie van Feyenoord in Europa sterk laten meewegen. De tucht commissie daarentegen vond dat juist ook Nancy door de ge brekkige organisatie van de kaartverkoop, waardoor hon derden hooligans uit Nederland eenvoudig een ticket voor de uitwedstrijden konden bemach tigen, schuld had aan de ongere geldheden. De (bindende) uitspraak van het sporttribunaal kan diverse kanten op. Het CAS kan het vonnis van de beroepscom missie van de Uefa nietig ver klaren, bekrachtigen, terugver wijzen naar de Uefa of deels veranderen en deels overne men. In het recente verleden legden PSV en FC Twente een kwestie bij het CAS neer. In beide ge vallen kwamen de Nederlandse clubs als winnaar uit de juri dische strijd. PSV kreeg in 2003 een lagere boete voor verbaal wangedrag van supporters ten opzichte van Arsenal-aanvaller Thierry Henry. FC Twente ontving van het CAS een ho gere opleidingsvergoeding voor middenvelder Simon Cziom- mer, die in 2003 naar Schalke 04 verhuisde. Merkwaardig Pikant voor Feyenoord is de toe lichting van het CAS op het vonnis in de PSV-zaak. Volgens het sporttribunaal had de Uefa weliswaar het recht om de Eind- hovense club te straffen, louter en alleen omdat een club vol gens de reglementen verant woordelijk is voor het gedrag van zijn fans. „Maar het is uiterst merkwaar dig dat een club gestraft kan worden, terwijl deze club geen fouten heeft gemaakt bij het handhaven van de orde en vei ligheid in en rond het stadion", aldus het CAS. Met die uitleg kan Feyenoord in Lausanne volgende week mo gelijk ook gaan scoren. ANP Elfrink BVEN - Guus Hiddink liscaal adviseur Simon Boomen vragen vrij- iade rechtszaak die van- f|en hen dient bij de in Den Bosch. De E?e PSV-trainer en de worden sinds het na- 1209 5 verdacht van be- nude. i de huidge bondcoach iad, zou onterecht een avoordeel hebben ge- ruikomsten in België op -Volgens het openbaar re deed hij alsof hij in s-Achel woonde, maar hij in werkelijkheid bij rdin in Amsterdam. Boomen wordt ver dat hij Hiddink bij de aangifte heeft bege- femaast wordt de di van kantoor Van den jmWaalre verdacht van '4 de aangifte van voor- ?3V-directeur Fons tdie zelf geen verdachte De advocaat van Van den Boomen, mr. R. Kerckhoffs, vindt dat nogal merkwaardig. „Tegen mij is gezegd dat Spooren niet wordt vervolgd omdat hij naar aanleiding van een eerdere ontuchtzaak al ge noeg is gestraft. Volgens mij staat dat er geheel los van. Dat Spooren geen verdachte is, staat vervolging van mijn cliënt in de weg." Voldoende bewijs Ook met betrekking tot de belas tingaangifte van Hiddink is Kerckhof optimistisch. Hij trekt daarbij samen op met de raads man van Hiddink, mr. Leliveld. „Wij gaan absoluut voor vrij spraak. Alle getuigen- en des kundigenverhoren hebben vol doende bewijs voor onschuld op geleverd." Het OM heeft drie dagen uitge trokken voor het proces van Hid dink en Van den Boomen, die beiden in de rechtszaal aanwe zig zullen zijn. Vrijdag en vol gende week dinsdag zijn ook nog zittingsdagen. De uitspraak volgt 20 februari. GPD ■sportredactie U - Spits Danko Lazo- Vitesse wordt niet ge- «i is zondag inzetbaar Stegen NEC. %er van de KNVB oek naar een hand en Vitesses topsco- sdediger Gibril Sankoh ■Groningen. Arbiter Pol -d ontging het incident. M kan de aanklager aan het werk, maar die ontdekte dat hij de zaak moest sepone ren. Het akkefietje bleek wel waargenomen door de assis tent-scheidsrechter, die niks strafbaars had geconstateerd. Daardoor moest de zaak regle mentair worden geseponeerd. Het is de tweede keer dit sei zoen dat de aanklager het ge drag van Lazovic onderzocht. De eerste keer, na een rode kaart, werd de spits vrijgespro ken. GPD •jjjamler - De shirts zijn ®ds. Maar met hun toe- dragers moeten ze er Jniemv uitzien. ■Boukhari nam gisteren nummer 7 over van ^jónsson. En doelman ■*®an paste het tricot -.eind vorig jaar ge dra- gen door Ronald Waterreus. Di recteur voetbalzaken Marcel Brands noemde Boukhari bij diens presentatie een winnaar met de juiste mentaliteit om onder druk te presteren „Het is niet iets wat ik heb ont wikkeld bij Ajax", zegt de spe ler die in de Arena werd verguist en vertrapt maar steeds weer op eigen kracht kwam bovendrijven. „Als kind al heb ik geleerd mijn eigen boontjes te doppen en voor me zelf op te komen." AZ-trainer Louis van Gaal geeft vooral hoog op van de voetballer Boukhari. En zal ook niet schromen om zijn al langer gewenste aanwinst zater dag te laten debuteren in de top per tegen PSV. Boy Waterman hield aan zijn eerste sessie op het trainings veld van AZ meteen een herin nering van Danny Koevermans over. De hak van de spits maakte een ijsverband om het scheen been van de keeper noodzakelijk. „Niets aan de hand. Ik was helemaal fit toen ik kwam en ben van plan dat te blijven." De medische keuring gaf Water man 's middags gelijk. De jeugd- international die door Heeren veen voor de rest van het sei zoen aan AZ wordt verhuurd, zegt een keeper te zijn die bij AZpast. „Omdat ik mee kan voetballen zoals de trainer dat graag wil." GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 17