Internationaal tintje aan rally in Hulst Futsalderby eindigt onbeslist Baas nadert koploper Huygens ;v topscorer El-Akchaoui stopt met voetballen Elfstedentocht in Mongolië Inschrijvingen van Engelse en Belgische equipes PSV hoopt nog op komst extra spits uitslagen agenda dinsdag 30 januari 2007 <til| door Karei Pleunis HULST - De Rally van Hulst, die wordt verreden op 27 en 28 april, krijgt een internationaal tintje. Voor het eerst zullen en kele Engelse en Belgische equipes deelnemen aan de wed strijd die meetelt voor het Ne derlands kampioenschap. Organisator Nico Biesheuvel is in zijn nopjes met de komst van een aantal buitenlandse ploeT gen. „Het geeft aan dat de rally, internationaal gezien, meer en meer uitstraling krijgt. Tot onze sponsors behoort nu zelfs P&O, de maatschappij die tussen Ne derland en Engeland vaart. Daardoor is het mogelijk dat we hier Engelsen aan de start krij gen. Die worden voor heel wei nig geld overgezet." De komst van deelnemers uit het buitenland betekent dat de rally verder kan groeien, „Vorig jaar zaten we aan 78 deelne mers. Maar ons streven is om in de buurt van de 120 auto's uit te komen. Dat aantal kan de wedstrijd hebben", zegt Biesheu vel. De Rotterdamse autosportfa naat zegt dat de rally van 2007 bijna een kopie wordt van die van 2006. „Het is de laatste keer dat we gebruik kunnen maken van het veerplein bi] Perkpol- der. Dat gaat na de rally op de schop. Voor ons is dat het sig naal om heel de wedstrijd met al zijn mogelijkheden en onmo gelijkheden nog eens goed te be kijken met het oog op 2008." Biesheuvel moet in elk geval op zoek naar een nieuwe locatie voor zijn permanence. Eerder liet hij al doorschemeren dat hij het terrein bij Morres Hulst en het Stationsplein op het oog had. maar concreet is er nog niets. Biesheuvel wil voor de editie 2008 echter ook buiten de ge meentegrenzen van Hulst kij- EINDHOVEN - Twee dagen voor sluiting van de internatio nale transfermarkt heeft PSV nog altijd goede hoop dat het zich kan versterken met een extra aanvaller. „Er spelen een paar dingen", zei Stan Valckx gisteravond. „Wellicht valt er morgen een beslissing." PSV's technisch manager wilde niet in gaan op namen. Albert Luque lijkt nog altijd in beeld. Pogingen om de Span jaard te huren van Newcastle United leken op niets uit te lo pen, maar PSV ziet nu toch weer mogelijkheden. „Hij is in ieder geval nog een serieuze kan didaat. De deur staat op een kier", aldus Valckx. Luque wordt sinds afgelopen weekeinde ook in verband gebracht met Ajax. De aanval ler zou betrokken worden in een deal waarbij intei-national Ryan Babel naar Newcastle United vertrekt. Vandaag zal Manchester City ook een besluit nemen over het aantrekken van Michael Ball. De verdediger draait op proef mee met de Premier Lea gue-club en maakte daar tot dus ver een aardige indruk. Inmid dels is zeker dat doelman Na than Coe een contract voor een half jaar tekent bij FC Kopenha gen. De Australiër draaide al stage bij de Denen. Lamey Belangstelling voor. Michael La mey blijft daarentegen uit. De back wil en mag weg, maar geen club heeft zich nog gemeld bij PSV. Valckx: „Dat is een vreemd verhaal. Tot dusver was er elke transferperiode, zomer en winter, belangstelling voor hem, maar mocht hij niet weg. Nu mag hij weg, maar blijft het stil." GPD ken. Eerder was al bekend dat hij contact had gezocht met de gemeente Terneuzen. Ook daar zou hij wellicht een klassement sproef af willen werken. „Maar dat is voorlopig nog even toe komstmuziek". aldus Biesheu vel. „Vanwege de grote verande ringen in 2008 hebben we beslo ten om 2007 maar te laten zoals 2006 was. Met dat verschil dat de rally nu een internationaal tintje krijgt door de deelname van Engelsen en Belgen. Verder zullen alle klassementsproeven nu wel doorgang vinden." In 2006 lukte dat niet omdat Biesheuvel kampte met een te kort aan vrijwilligers die de proeven wilden beveiligen. Hij haalde weliswaar veel mensen van buiten de provincie, maar zelfs dat aantal bleek niet toerei kend om alle proeven volwaar dig te bezetten. Wervingscampagne Onmiddellijk na de rally 2006 begon Biesheuvel, in samenwer king met de gemeente Hulst, daarom een soort van wervings campagne voor vrijwilligers. Niet zonder resultaat, gezien de 57 inschrijvers. Afgelopen zater dag werd voor die vrijwilligers in Hulst een cursus 'beveiliger' gehouden. Ze legden na afloop een examen af en deden dat alle maal - er waren er 43 aanwezig - met goed gevolg. Binnenkort krijgen ze een diploma van de Koninklijke Nederlandse Auto mobiel Federatie (KNAF). „Het is een schitterend aantal", zegt Biesheuvel. „Op dit aantal had ik vorig jaar niet durven ho pen. Deze mensen betekenen ook de redding van de rally. Aan de Rally van Hulst deden in 2006 78 auto's mee. Voor de editie van 2007 streeft de organisatie 120 deelnemers na. foto Peter Nicolai Zonder hen was het einde ver haal geweest. Een aantal is zelfs bereid om de dagen voor de wed strijd al hand- en spandiensten te verrichten." De veertien personen die zich aan hadden gemeld, maar zater dag afwezig waren op de cursus- De beide uitblinkers van de Zeeuwse l'utsalderby in duel met elkaar. Fich(l) scoorde tweemaal, Bakker driemaal. foto Willem Mieras doorTom van Gurp GOES - „Je liet je gewoon vallen, man", zei een gefrustreerde Sranang-trainer Imro de Meza na afloop van de futsal derby tegen Morres-aanvoerder Jordi Bakker. Bakker lachte en dolde wat met De Meza, maar sprak hem niet te gen. De strafschop mocht inderdaad wel dis cutabel genoemd worden. Net als de re gel die zegt dal degene die een straf schop versiert, hem niet zelf moet ne men. Bakker was dusdanig op dreef gis teravond dat hij het wel aandurfde. Het betekende zijn derde goal van de wed strijd en met dat doelpunt bepaalde hij de eindstand op 3-3. Ondanks zijn sterke optreden was Bak ker niet echt tevreden over het spel van zijn ploeg. „Het was niet onze beste par tij. De eerste helft speelden we veel te veel achteruit. We konden te weinig kansen creëren." De tegenstander was ook niet echt te spreken over de wedstrijd, hoewel de frustratie zich daar toch vooral op de ar bitrage richtte. „Die strafschop was absoluut niet te recht. We hadden de drie punten ver diend vandaag, want ons spel was pri ma", aldus een teleurgestelde De Meza. De wedstrijd in het Goese Sportpunt Zeeland begon niet bepaald spetterend. Beide ploegen tastten elkaar af. „Het was een derby. Dat speelt ook mee", ver klaart De Meza de afwachtende hou ding van beide ploegen. Het eerste doel punt liet 22 minuten op zich wachten. Sranang-uitblinker Steven Fich schoot een vrije trap van dichtbij binnen en be paalde daarmee de ruststand op 1-0. Fouten Diezelfde Fich schoot ook de 2-1 bin nen, waarna ploeggenoot Weng Trang 3-1 maakte. „Dat waren twee onnodige fouten van ons. Maar we kwamen goed terug", vond Bakker. Voor dat terugkomen zorgde hij voor een groot deel zelf. Niet alleen de straf schop, maar ook de 3-2 kwam van Bak kers voet. Beide ploegen zijn nog in de race voor een topklassering in de hoofdklasse, maar deden daarvoor gisteravond geen goede zaken „Met dit gelijkspel schie ten we allebei niet echt iets op", vond Bakker. Voor FM Sranang scoorden Steven Fich tweemaal en Weng Trang eenmaal. Voor Morres scoorde Jordi Bakker drie keer. door Arjen Vos HELMOND - Voetballer Driss El-Akchaoui moet vanwege hartproblemen met onmiddel lijke ingang stoppen. De 23- jarige speler van Helmond Sport kreeg dat advies van zijn arts. El-Akchaoui kwam afgelopen zomer van AGOW naar Hel mond Sport, maar speelde slechts een paar wedstrijden mee, in de voorbereiding op het seizoen. Tijdens een training raakte hij buiten bewustzijn. waarna vele onderzoeken volg den. Enkele weken geleden werd het sein nog op groen ge zet en wilde hij weer gaan trai nen. Maar daar is nu op dok tersadvies alsnog een eind aan gekomen. Algemeen directeur Mario Cap- tein van Helmond Sport maakte gisteren het slechte nieuws be kend aan de spelersgroep. „Het is natuurlijk een triest verhaal. Hij is vol goede moed naar Hel mond Sport gekomen, zag het als een nieuwe stap in zijn car rière. Maar de keuze was nu voor hem niet moeilijk. De art sen weten niet honderd procent zeker wat er exact met zijn hart aan de hand is, en dan neem je dus geen enkel risico." In het verleden viel El-Ak- chaoui al vaker flauw zonder aanwijsbare reden. „Daarvan waren wij op de hoogte", aldus Captein, „maar het was al een tijd niet meer gebeurd. Vandaar dat wij Driss gewoon gecontrac teerd hebben." Tijdens de medische keuring in Helmond is ook een onregelma tigheid gezien, maar die werd toen niet als ernstig beschouwd. GPD van onze sportredactie ULAANBAATAR - De Stich ting Wintermarathon organi seert samen met Footsteps in Asia en Tiara Tours in maart een Alternatieve Elfstedentocht in Mongolië. Op het Khuvskolmeer ligt tegen die tijd naar alle waarschijnlijk heid een ijslaag van anderhalve meter. Het is voor in maart het eerst «M» ««.Ami»-* 0 van onze sportredactie GOES - Marinus Baas zit na za terdag weer dicht op de huid van Jan Huygens. De nummer twee van het topscorersklasse- ment scoorde zaterdag tegen Zaamslag twee keer voor Arne- muiden en staat nu nog maar drie punten achter op de Belg. Als Arnemuidenaar Baas dit weekeinde op gelijke hoogte wil komen, zal hij twee doelpunten moeten maken tegen Dintel- oord. Bovendien moet hij dan hopen dat Huygens niet tot sco ren komt in het duel van Hoek met Sparta Nijkerk. Robin de Pagter van GPC Vlis- singen pikte ook weer zijn goal- tje mee tegen AZW. Het bete kende dat de aanvaller, die dit seizoen regelmatig op de bank begon, voor de dertiende keer in veertien wedstrijden tenminste één treffer maakte. De Pagter deelt de derde plek met Veere-voetballer René-Mi- chel Gerritsen, die net voor de kerstdagen een enorme sprong maakte door zijn zes goals tegen Krabbendijke. Routinier Evert Eikenhout blijft ook maar scoren voor Zeelandia Middelburg. Zondag maakte hij beide treffers tegen MOC'17. Ei kenhout staat op gelijke hoogte met Frank Allaart (Seroosker- ke) en Ewout de Graaf van SVD. 1 Jan Huygens Hoek HB 15 2 30 2 Marinus Baas Arnemuiden 2E 18 1,5 27 3 Robin de Pagter GPC Vlissingen 2E 15 1,5 22,5 René-Michel Gerritsen Veere 3A 15 1.5 22 5 Frank Allaart Serooskerke 3A 14 1.5 21 Evert Eikenhout Zeelandia Middelburg 3A 14 1,5 21 Ewout de Graaf SVD 4A 21 1 21 8 Levi Waisapy Jong Ambon 5B 20 1 20 9 Dennis de Nooijer RCS 2E 13 1,5 19,5 10 Dave Bout Colijnsplaatse Boys 4A 18 1 18 Erik van Haaften Smerdiek 4B 18 18 12 Eddy van den Bosch Steen 3A 11 1,5 16,5 13 Lunven Vermeer GPC Vlissingen 2E 10 1,5 15 Dennie Ie Comte Duiveland 3A 10 1,5 15 dag, worden door Biesheuvel nog een keer benaderd. „Ik wil weten wie dat precies zijn en ga ze vragen of ze via een avondcur sus alsnog aan willen sluiten. Want ik hoop uiteindelijk op zo'n zestig Zeeuws-Vlaamse vrij willigers uit te komen." Zevende zege op rij voor Woods SAN DIEGO - Golfer Tiger Woods heeft in SanD' zijn zevende zege op rij behaald in de AnierVs PGA-Tour. De Amerikaan won met het Buick kit; nal alweer het 55e toernooi uit zijn loopbaan. Woods maakte in de slotronde het verschil met degj die na de derde ronde boven hem stonden. Met slotronde van 66, door niemand geëvenaard, Woods op een totaal van 273 slagen. Zijn lar.ij: Charles Howell HI finishte op 275. Met zeven PGA-zeges op rij heeft Tiger Woods oy_ cordlijst nog maar één golfer in te halen. Zijn lanih Byron Nelson slaagde er in 1945 in elf PGA-toe® op rij te winnen. „Hij is een golflegende. Mooi on; gezelschap te verkeren", vond Woods. ANP/Rtr Hockeyers verliezen weer met ij CANBERRA - De Nederlandse hockeyers hebben? ren in Canberra opnieuw met 4-5 verloren van Ansa Voor Oranje scoorden Rob Reekers en RoderickW® beiden twee keer. Zondag ging Nederland met dsj cijfers onderuit tegen Australië. De ploeg van bondscoach Roelant Oltmans vertreb daag naar Brisbane voor de laatste fase van h kamp, clat half januari in Nieuw-Zeeland b Groei hockeybond zet door NIEUWEGEIN - Het ledenbestand van de KoninV Nederlandse Hockeybond (KNHB) is in 2006 gf met bijna 3,5 procent tot 191.315 leden. Vorig jay droeg de stijging 7,2 procent. Uit onderzoek is vaslge dat een groei naar 260.000 leden rond 2015 ei tische verwachting is. Om die grote aanwas gi... vangen zijn er volgens de KNHB 244 nieuwe kunstgij den en zestig nieuwe verenigingen nodig. ANP Veendam passeert GA Eagles VEENDAM - BV Veendam is Go Ahead I op de ranglijst gepasseerd. Het elftal van traine Gall was in de thuiswedstrijd met 2-0 te sterk voord ventenaren. Niek Loohuis maakte vijf minuten vój het openingsdoelpunt. In de blessuretijd van di helft verdubbelde Kassim Bizimana de score. Veendam steeg dankzij de zege naar de zesde plast Jupiler League met 41 punten. Go Ahead Eagles zevende met veertig punten. ANP Willem II wilde Kujovic halen TILBURG - Willem II heeft tevergeefs g doelman Vladan Kujovic over te nemen van Rods.'C teren kreeg de Tilburgse club te horen dat de Licb hem niet laten vertrekken. Een paar dagen na de a strijd in Kerkrade vorige week, waarin doelraaa Sengier zich verkeek op een zwabberbal, deed WO een bod op Kujovic, die niet zeker is van een b, „We wilden wel meewerken, maar de voorwaardes we een gelijkwaardige vervanger zouden vinden va jovic. Dat zit er niet in. Daarom hebben we Wille; ten weten dat we het seizoen met Castro en Kujovitl len maken", aldus directeur Huub Narings vanRo' GPD Renesse. Dressuur RV Renesse. Paarden klasse Z2: 1. Ilona de Vrieze, Lucky Lord (Renesse) 205; 2. Santoucha van der Meij, Beer (Schouwse R.) 205; 3. Liesbelh van Oosten, Romy (Renes se) 188. Tweede proef: 1. Liesbeth van Oosten, Romy, 213; 2. Ilona de Vrieze, Lucky Lord, 206; 3. Santoucha van der Meij, Beer, 201. Z1: Raz Nitzani, Hexa gons Truman (Oranjezon) 217; 2. Diana van den Hummel, Never Know (Gouwe Reyers) 206; 3, Marjolijn van Aken, Ram- bo van Grol (Renesse) en Janinka van Klochem, Leader W (Renesse) 204. Tweede proef: 1. Raz Nitzani, Hexa gons Truman, 221; 2. Marjolijn van Aken, Rambo van Grol en Janinka van Klochem, Leader W, 208. 3. Diana van den Hummel, Never Know en Marjolijn van Aken, Rambo van Grol, 206. M2: 1. Annemiek Schouten, Mia bloem) 187; 2. Briigitte Maltha, Julano (Honter.) 178; 3. Silvia Schlink, Sharon (Schouwse R.) 175. Tweede proef: 1. Annemiek Schouten, Miami, 186; 2. Sil via Schlink, Sharon, 171; 3. Brigitte Mal ta, Julano, 164. M1: 1. Esther van de Panne, Non Stop (Renesse) 186; 2. Mi randa Poll, Rusty (Schouwse R.) 183; 3. Petra Zandijk, Orakel (Schouwse R.) 178. Tweede proef: 1. Miranda Poll, Rusty, 187; 2. Esther van de Panne, Non Stop, 185; 3. Petra Zandijk, Orakel, 178. L2: 1. Sara Meijs, Milky Way (Schouw se R.) en Marije Bakker, (Schouwse R.) 186. Tweede) Sara Meijs, Milky Way, 193;I Bakker, Tonaka, 181. L1; I Bothoff, Sequito (SchouwseS Isabel Folmer, The Men (Schouwse R.) 198; 3. Annekei Ungaro (Renesse) 190. Tweed 1. Klaas Bothoff, Sequito, 219, Folmer, The Moneymaker, 181; ke de Ruiter, Ungaro, 186. Pony's klasse Z cat. DE: I SI mer, Amethist (Schouwse R.|li de proef: 1. Shirley Romer, A 204. M2 cat. DE: 1. Michelljf Yoeri (Paardebloem) 183. proef: 1. Michelle Eversdljk.Y; L1 cat. CDE: 1. Lisa van Noortje (Schouwse R.) 181.) proef: 1. Marije Krijger. (Schouwse R.) 185. Eerste divisie. Veendam-Go Ahead Eagl (1-0). 40. Loohuis 1-0,90. Biin Scheidsrechter: Van Sictei kaart: Lip, Schaken, Afonso 3 dam), Schotman, Gilissenfi Eagles). Aantal toeschoi dat de Stichting Winter- marathon een Alternatieve Elfstedentocht in Mongolië houdt. Afgelopen vrijdag blies de Stich ting de jaarlijkse Alternatieve Elfstedentocht op de Weissen- see af. Die zou afgelopen week einde door hordes marathon schaatsers gereden worden. Er kon door de Nederlandse organi satie geen veiligheidsgarantie voor het ijs worden gegeven. ANP klasse goals factor totaal Roadhouse Blues uit bekertoernooi MIDDELBURG - De poolbiljar- ters van The Roadhouse Blues zijn in de derde ronde van het re gionale bekertoernooi uitgescha keld. Waarschijnlijk verkeerden de Middelburgers nog in hoger sfe ren na het bereiken van de eer ste plaats in de eerste klasse van de poolcompetitie. Die feest stemming zal na de koude douche in het bekertoernooi wel zijn getemperd. In een poule van vier werd met 5-0 verloren van Scooby's Part One uit Bergen op Zoom en met 3-2 van Distroj uit Roosendaal. Kleine pleister op de wonde was nog de 3-2-overwinning op Half a Dirty Dozen. Janse zesde op 5000 meter BREDA - Schaatser Maarten Janse jr. uit Wolphaartsdijk is op het gewestelijk afstandskam pioenschap zesde geworden. Janse reed de 5000 meter in een tijd van 7.34,02 en bleef hiermee 24 seconden achter de winnaar Wouter Mesker uit Noordeloos. Erwin Mesu uit Middelburg werd tiende met 7.41,91. Adriaan Provoost uit Middel burg was met 7.43,47 de beste veteraan op de twaalfde plaats. Zijn tijd was goed voor een ver betering van het baanrecord voor veteranen. Ronde van Qatar. Tweedi' Al Wakra-Doha: 1 Boonen 5 km in 3.02.50, 2. Petacchi (Itr'i (Fra), 4. Van Hummel (Nefl I (Ita), 6. Mondory (Fra), 15.fel De Jongh, 18. Vierhouten, 3? 49. Löwik. Algemeen klas» Boonen 3.08.13, 2. De Jow Steegmans (Bel) 0,08,4. Pffi 5. Cretskens (Bel) 0.10. Kruiningen. Eerste trains strijd Theo Middelkaiy.?. beloften/ amateurs A: Elenbaas (Goes), 2. Paul .n (We-meldinge),3. Jacob Wi/s kenszand). Amateurs B: der Maas (Geersdijk), 2 Stf (Wissenkerke), 3. Gerard (Woensdrecht). Vrouwen: 1 Francke (Koudekerke), 2. Si® (Hansweert), 3. Lisa Phernamj» zande). Junioren: 1. NicH'i (Yerseke), 2. Ferdinand Bood singen), 3. Alex GresnigH Nieuwelingen: 1. MicM (Bruinisse), 2. Paul Hoonden» zand), 3. George van Koevem? Ie). Vrouwen. Eerste klasse:E'/l 23-15, HVW-PSV 13-24, 0=4 21-16, HMC-GHV 35-14, HS Demons 18-14, Tachos-Ariss Derde klasse: Olympus#. Orion R-Avanti 2 11-11, Mixed Beuk 29-6, SAB-Elshout36-& Mannen. Eerste kladt 2-Meco/Delta Sport 2MI mis-EMM 27-15, Groene SW; 31-23, Jupiter'75-Tachos 2 bo'95-Taxandria 26-21, WMt 2-GHV 20-29. Derde klasse: li Ster'75 3 21-17, HMC3* 4 17-19. Vierde klasse: EP' 2 26-21. dinsdag Dammen PZDB-beker. Kwartfinale de Lammerenburcht InVliS'ï vang 19.30 uur. Voetbal Vriendschappelijk. GK gen-Clinge (20.00 uur), Y£® lo'69 (19.45 uur)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 16