{ewoners zoeken compromis N660 Grabbelen uit het alfabet mi ZC 20 Goes pakt misverstanden arbeidsintegratie aan Loontjens met tegenzin uit Terneuzens skihalproject MS \lAelburgers betwijfelen nut van herinrichting voor veiligheid ,11 enda Happy^Valentine! 00 dinsdag 30 januari 2007 I0J5URG - Bewoners van jdekerkseweg in Middel- adememen pogingen om jinis te vinden voor van de weg tussen Hup, en Koudekerke In tegenstelling tot veel ierkenaren die aan de- ,feg wonen, voelen de ;ers niet zo veel voor awe weg met daarnaast allelweg voor fietsers én verkeer. lachten: ■0231231 andag t/m vrijdag ge- fdede openingstijden; ■tot 12.00 uur ACTIE ICHEREN nniststraat 18 8070 EB MIDDELBURG 118-493000 118-493009 itredwalch@pzc.nl Hls Sep (chef) «Berkelder Htvanden Broek :0sman W den Hurk lie Vries (sport) REDACTIE Bpark 28 ®mgoes 10113)315500 ■10113)315669 tweb@pzc.nl Middelburgse aanwonenden van de N660 - waaronder bewo ners van kasteel Ter Hooghe - streven ook naar een veiligere weg, zegt woordvoerder J. van Trier, die zelf tegenover Ter Hooghe woont, maar zij zetten vraagtekens bij de voorgestelde maatregelen. „Ik heb de ongeval- lencijfers bestudeerd en de pro blemen los je niet op met de maatregelen die de provincie voor ogen heeft", meent Van Trier. De verkeersanalyse betreft de periode 1994 tot en met 2003, merkt hij op. „Veel ongelukken gebeurden bij de aansluiting in Koudekerke, maar daar ligt nu een rotonde. De situatie is dus al veranderd." Ook wijst Van Trier erop dat volgens zijn analyse eenvijfde van de ongelukken bestond uit aanrijdingen op het huidige fietspad tussen fietsers en bromfietsers onderling. „Onge lukken door afslaand verkeer ko men minder vaak voor. En zes tig procent van de ongevallen ge beurt op de weg zelf. Veel onge lukken hebben te maken met hardrijden, de macht over het stuur verliezen. Dat probleem blijft dus." Kop-staartbotsingen, die er ook veel gebeuren, kunnen wel wor den voorkomen als er een paral lelweg naast de hoofdrijbaan wordt gelegd, beaamt Van Trier. Maar net als enkele medestan ders vermoedt hij dat verlaging van de snelheid van tachtig naar zestig kilometer per uur daartegen ook helpt. De provin cie wil dat echter niet. Het plan voor een parallelweg stuit bij de Middelburgse groep bewoners daarentegen op weerstand om dat dat 'zo diep in het land schap ingrijpt'. Stromenwijk De groep deelt deze kritiek met de belangenvereniging Tuin van Zeeland. Ook onderhoudt de groep contacten met mensen uit de Middelburgse Stromenwijk, zegt Van Trier. Volgens hem zou het op de Poelendaeleweg druk- na diefstal ilmborden Hoofdplaat OPLAAT - Voorzitter jtens van de dorpsraad [dplaat is niet meer wel- idehervormde kerk in de iat. Zijn 'reddingsac- twee psalmborden is («(gevallen. natiearchitect P. van deelde dat gisteren mee. &aa laat de kerk momen- Bbouwen. In de kerk ko- ppartementen. schrok toen hij het re ran het sloopwerk in de g, Hij was bang dat de salmborden de slopersha- zouden overleven. He een reddingsactie op iamen met een onbeken- iw nam hij eind vorige p klaarlichte dag onder van de bouwvakkers de isalmborden mee. Nadat a Martens op zijn daad k, gaf die zijn deel van direct terug. sde psalmbord, in het be de onbekende vrouw, [dit weekeinde onvind- inTraa schakelde de po- omdat er volgens hem svan diefstal. Het twee- ïbord is het afgelopen inde bij de vrouw in be- -Jjfflomen. Tegen haar zou verbaal zijn opgemaakt, lie kon dat gisteren niet CKACTIVITEITEN Ontmoetingskerk, Ontmoetingsochtend met als I, hoe ga ik ermee om? ismiddag senioren NGEN - Iedereen vanaf wordt uitgenodigd dansen bij Ter Reede (Roudekerkseweg in Vlis- irdt op 16 februari een g gehouden voor se- frwordt niet alleen klas- ist: er zijn demonstra- ance en rolstoeldan- kunnen deelnemers of tai chi beoefe- bijeenkomst duurt van 111.00 uur. Letters kiezen voor op je T-shirt. door Elian van't Westeinde MIDDELBURG - Vmbo-leerling Janice (13) grabbelt wat letters uit een doos. Ze maakt een verf sjabloon waarmee ze een boodschap op een T-shirt zal gaan drukken. „Misti mabo, dat is Antilli- aans voor: Ik hou van jou", vertaalt ze. „Eens wat anders dan een gewone les, taal is niet alleen saai." Het handwerklokaal van scholenge meenschap Nehalennia aan de Kruis weg staat bol van de verflucht. Onder leiding van Iris de Maaker, verzint iede re leerling een korte boodschap om op een shirtje te drukken. „Het is de bedoe ling iets over te brengen met je T-shirt", legt de docente uit.Kijk naar de letters jongens, wat gebeurt er als je de buitenkant weghaalt?" De leer lingen maken niet zomaar een tekst, maar een persoonlijke boodschap. De Maaker: „Het is de bedoeling dat ze zich bewust worden van teksten. Soms hebben ze een halve roman op hun shirt jes en realiseren ze zich dat niet eens." Janice weet niet waarom ze special deze boodschap heeft gekozen, maar ze heeft wel goed de bedoeling van de les begre pen. „Taal is niet alleen saai." Dat is precies wat locatiedirecteur Peter de Kreij van scholengemeenschap Nehalen nia voor ogen heeft met het tweedaags- project Taalkr8\. „Het doel van dit pro ject is leerlingen op een andere manier leren ontdekken dat taal leuk is." Creatief Het taaievenement is ontwikkeld door de stichting Lezen en Schrijven en be staat uit verschillende workshops waar bij docenten van buitenaf jongeren uit dagen om creatief met taal om te gaan. Nehalennia heeft acht professionals van buitenaf uitgenodigd om de leerlin gen te begeleiden bij het schrijven van raps, teksten voor een krant of bij het schrijven van een gedicht. Aan het eind van de dag geven de leer lingen een presentatie van wat ze in de les hebben gedaan. „Een spannend mo ment", vindt De Kreij. „Dan zal blijken wat de leerlingen er van vinden." Zelf is de de locatiedirecteur van mening dat hij met Taalkr8! het belang van taal, le zen en schrijven op een aansprekende manier onder de aandacht kan brengen bij de scholieren. „Uit onderzoek blijkt dat veel vmbo- leerlingen moeite hebben met taal. We leren ze spellen op de geéigende manier, dus klassikaal, maar we willen ze ook taal bijbrengen in een doe-vorm. Die hebben we nu gevonden met dit project. Het programma sluit goed bij de leerlin gen en onze vorm van onderwijs aan. Het is niet de bedoeling ze alleen een leuke dag te bezorgen, maar ze ook te laten zien dat ze taal nodig hebben. Taal is overal. Ook als je automonteur wil worden, moet je kunnen lezen." Of de workshop rappen een manier is die goed aansluit op de belevingswereld van de jeugd is maar de vraag. De Kreij: „We denken dat ze het leuk vinden, maar van een aantal leerlingen van de foto Lex de Meester bovenbouw begreep ik al dat ze niet mee willen doen met deze workshop. Zij willen zich niet associëren met de rapcultuur. We moeten nog eens naden ken over hoe we dat oplossen." Geeuw Bij de dertienjarige Luca slaat het rij men op deze muziek in elk geval niet aan. Hij kan een geeuw niet onderdruk ken en zelfs de rapbeat die in het lokaal dreunt, schudt hem niet wakker. „Rap pen vind ik niks. Hardcore is beter." Dat vindt Samantha (14) ook. Met taal spelen vindt Samantha niet leuk. Toch heeft zij al een A4'tje volgeschreven met rapteksten. Ze heeft een diss ge schreven over haar moeder. „Een En gels woord dat je gebruikt als je iets ne gatiefs over iemand rapt", legt rapper Vincent Fey uit. Op het bord heeft hij de regels voor het schrijven van raps ge schreven. Drie van de vijf woorden zijn in het Engels. „Vakjargon. Rap is uit New York overgewaaid. Maar het is de bedoeling dat ze met taal bezig zijn en nadenken over woorden." Nehalennia zal na een evaluatie bepalen of het taai evenement jaarlijks zal terugkeren. door Frank Balkenende GOES - De gemeente Goes gaat bijstandsgerechtigden uitvoeri ger informeren over de overstap naar een re-integratiebaan. Ook krijgen ze voortaan betere bege leiding. Dat werklozen die een baan accepteren plotseling hun inkomen fors zien kelderen, be rust volgens de gemeente op een misverstand. PvdA-raadslid M van Heug- ten-van den Burg stelde vorige week in de commissie vragen over mogelijke misstanden bij re-integratiebedrijven. Enkele cliënten van de sociale dienst zeiden na ondertekening van een arbeidscontract een lager in komen te ontvangen dan hun bij standsuitkering. Volgens Van Heugten-van den Burg zijn werklozen die in een baan stromen, ook onvoldoende voorgelicht. Daarnaast zouden re-integratiebedrijven bijstands gerechtigden onder druk zetten direct een arbeidscontract te te kenen. Wethouder J. Adriaanse (SGP, sociale zaken) heeft gisteren overlegd met twee cliënten en de Cliëntenraad. In dat gesprek kwam naar voren dat een aantal klachten van bijstandsgerechtig den op misverstanden berust. Dat staat in een gezamenlijke verklaring die de gemeente en de Cliëntenraad van de Goese so ciale dienst vandaag uitgeven. Misverstand één, is dat een re-integratiebaan minder ople vert dan een uitkering. De ge meente hanteert het principe dat niemand die zijn uitkering verruilt voor een salaris, er fi nancieel op achteruit mag gaan. United Restart, één van de twee re-integratiebedrijven waarmee Goes zaken doet, maakt het loon normaal aan het eind van de maand over, maar had in en kele gevallen in de derde week een voorschot verstrekt: „Daar door leek het dat cliënten min der kregen. Het re-integratiebe- drijf heeft hen hierover gebeld." Na de overstap houden werkwil- door Euqène Verstraeten TERNEUZEN - De bowling baan en biljartcentrum in het te bouwen leisurecentrum in Ter- neuzen zijn niet afgehaakt, maar door de projectontwik kelaar zonder overleg ge schrapt. Het bedrijf Loontjens, initiatief nemer van de bowlingbaan en het biljartcentrum, heeft dat de gemeente laten weten. „In publi caties lijkt er nu op dat wij zijn afgehaakt, maar dat is zeker niet het geval", benadrukt direc teur A. Loontjens. „De contac ten zijn eenzijdig opgezegd door de heer Beherman van Europe an Leisure Development (ELD). Wij hebben in de krant moeten lezen dat er geen bowlingbaan en biljartcentrum zou komen. We waren enorm verrast, want we wisten van niets. Loontjens wilde met Dallinga uit Sluiskil een bowlingbaan en een biljartcentrum bij de toe komstige skihal bouwen. „Maal ais de projectontwikkelaar voor een andere formule kiest is dat natuurlijk zijn goed recht." ELD heeft laten weten dat het leisurecentrum alleen rendabel te kunnen krijgen als het naast de skihal wordt ingevuld met de tailhandel. Een werkgroep buigt zich nu over de verdere in vulling van het plan. „De brief van Loontjens zal zeker ook bij de werkzaamheden van de werk groep betrokken worden", zegt wethouder F. van Hulle, Loontjens heeft nog steeds be langstelling voor de bouw van een bowlingbaan en biljartcen trum. „Maar als de rest van het leisurecentrum wordt ingevuld met detailhandel heeft het wei nig zin. We kunnen het niet al leen. Er moeten om ons heen meer bedrijven 's avonds iets te bieden hebben." (Advertentie) ker kunnen worden als de N660 een parallelweg krijgt. Verkeer tussen Middelburg en Koudeker ke zou dan eerder gebruik gaan maken van weg door de Stro menwijk in plaats van de weg er omheen, de Stromenweg, denkt hij. Betrokkenen kunnen tot 1 fe bruari hun inspraakreactie op het plan van de provincie indie nen. Van Trier wil nog met ande re bewoners en de gemeente overleggen, voordat hij een reac tie indient. ligen gewoon de collectieve aan vullende ziektekostenverzeke ring die de gemeente voor men sen met een uitkering heeft afge sloten. Dat geldt ook voor het va kantiegeld. De gemeente verbetert wel de voorlichting aan werklozen die de overstappen naar een baan. Een consulent van de afdeling sociale zaken zal voortaan een exitgesprek voeren, later ge volgd door een evaluatiege sprek. Voor hun overstap vindt er vanaf nu ook een informatie bijeenkomst voor cliënten plaats. Daarnaast ontvangen mensen die uitstromen een duidelijke brief waarin alles wordt uitge legd. Op die manier hoopt ze misverstanden en onduidelijkhe den uit te bannen. Zowel de gemeente als de Cliën tenraad is op zich tevreden over de intakegesprekken die re-inte gratiebedrijven voeren. Daarin mogen ze echter niet cliënten on der druk zetten om meteen een arbeidscontract te tekenen. Dat is in enkele gevallen wel ge beurd. Gemeente en Cliëntenraad vin den een bepaalde bedenktijd re delijk. Daarover worden nieuwe afspraken gemaakt. Exclusief bij BelCompany nu bij een nieuw Hi-abonnement: tot 12 maanden 100 minuten gratis bellen tot 2 maanden gratis abonnement JR) Inclusief 2 tickets voor het speciale concert op 1 74 februari 2007 met -w> o,a. Ferry Corsten Ituat en Fedde Le Grandl SAMSUNG E570 PUSSY DELUXE 1.3 megapixel camera MP3-speler houd je conditie op peil met de stappenteller i.c.m. Hi 20 2 jaar (20,- p/mnd) SAMSUNG D900 3.0 megapixel camera, 4x digitale zoom en aulofocus MP3-speler en 70 MB geheuqen bluetooth verkrijgbaar in de kleuren zwart, red wine en zilver i.c.m. Hi 25 2 jaar (25,- p/mnd) SAMSUNG £900 2.0 megapixel camera met flits en 4x digitale zoom 80 MB intern geheugen bluetooth verkrijgbaar in de kleuren mart en roze SAMSUNG E500 •1.3 megapixel camera 80 MB geheugen bluetooth verkrijgbaar in de kleuren white silver en brown gold i.c.m. Hi 20 2 jaar (20,- p/mnd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 11