laad wil door met Schouwenaar Meer gezag, dat is het streven M Verhuizen? Dat doen we echt niet Uemeester blijft graag langer in Middelburg Auto's botsen op eikenhouten kast PZC Dik L: 0113-315649 üaclie@Pzc-nl KJ 4460 AA Goes ^exploitatie: ^Midden-Zeeland: 0113-315520; baanderen: 0113-315570; ,1020-4562500. lv,ce: 0800-0231 231 dag 29 januari 2007 Prikkelende zitting kgÜRG - De gemeente- UMiddelburg is een keer L burgemeester K. moet blijven. Vol- loopt zijn termijn van Als het aan de raad [jlat hij daarna gewoon aan Schouwenaar zelf [wrens ook. „Maar of ik Les jaar nog vol maak, niet. Dat is afhankelijk factoren, vooral van ijke omstandigheden", snaar, die nu 59 is, rijf jaar geleden naar burg. Hij was de opvol- iB.Spahr van der Hoek, lemeester die door de ge- ïaad is weggestuurd. is unaniem in de lof jouwenaar. 'Een echte reder', klinkt het bij een ije langs fractievoorzit- ftwoon een hele goede ièester' (PvdA), 'toegan- |CDA), 'een fantastisch gdeur voor Middelburg' L 'breed gewaardeerd' l makkelijk aanspreek- IroenLinks), 'Een binden- sior'(PPM), 'geen enkele bnk'(SP), 'iemand die ver- ai ivekt'(ChristenUme) en sken' (Middelburg Trans it- is er toch ook. Van de sag hij wel wat meer doen economie in de gemeente nieren. De linkse partijen i vooral commentaar op uier waarop hij omgaat penbare orde en politie, i wel een strenge burge- r", vindt S. Szarafinski. dat kan geen kwaad. Ik ielfs dat mensen dat pret- planders den bootjes en liggen van der Japt PHILIPSLAND - Inwo- iran Sint Philipsland, met tde eigenaars van de boot- I ondersteboven op de dijk liggen, zijn veront- gd over de houding van laterschap Zeeuwse Eilan- Die heeft de eigenaars van Htjes gesommeerd ze voor irt iveg te halen. Volgens ap is het slecht voor de tig vinden." Law and order, dat is Schouwenaar. zegt P. Kraan (PPM). „Nou Koos, denk ik wel eens, kan dat niet wat minder" „Soms gaat dat te ver", vindt ook J. van Nieuwenhuizen (GroenLinks). „Maar ja, hij is een marineman hè?" „Te streng?", vraagt C. Simons (WD). „Dat is nooit verkeerd. Er zijn nu eenmaal regels. Die moet je handhaven. Als je niet streng genoeg bent, word je daar ook op afgerekend." Zijn sociale vaardigheden zijn het sterke punt van Schouwe naar, vinden de fractievoorzit ters. „Hij laat op veel plaatsen zijn gezicht zien", zegt Szara finski. „Hij is makkelijk te bena deren, omdat hij zich niet ver schuilt in een ivoren toren", vindt Van Nieuwenhuizen. „Ie dereen is voor hem hetzelfde", zegt J. Kodde (CDA). „Hij staat heel dicht bij de bevolking." „Hij wekt het vertrouwen bij de burger", aldus K. Hamelink (CU). „En dat heeft Middelburg wel nodig, iemand van het colle ge die vertrouwen wekt." Schouwenaar houdt zich op de achtergrond bij zaken waar hij niet verantwoordelijk voor is, zegt Szarafinski. „Maar als hij wel verantwoordelijk is, zit hij er bovenop." „De raadsleden hebben zwaar met elkaar over hoop gelegen", vertelt P. Kraan. „Koos is een bindende factor. Bij elke moeilijkheid die in de raad ontstaat, vervult hij zijn rol. Dat is het grote verschil met zijn voorganger. Schouwenaar bindt. Spahr niet. Die spleet." al Philipsland heeft de aan- ag een protestactie ontke- Met grote borden laten de jseigenaren weten het er tcee eens te zijn. 'Fliplands 3, hou de boten hier', ikiek, nu nog boten an d'n 'en 'Waterschap u heeft de boten gaan niet weg', dergelijke teksten laten de daders weten gesteld te cp het zicht van de bootjes, volgens hen een gewaar- idonderdeel zijn van de sky- ranSint Philipsland. weilanden vreest voor de tot van de dijk als de gras- wordt aangetast of als de bi waaraan de bootjes vast te, de kleilaag aantasten, ivinden de bootjeseigena- Lang voordat Zeeuwse Ei- la de dijk beheerde, stond ilplandse polderbestuur de ïopslag van bootjes op de tö]k al toe en voor de zomer den fungeert de dijk ook al als afmeerplek voor klei- (pen bootjes. •toners twijfelen sterk aan *ofte van het waterschap -«r ligplaatsen te maken ttone bootjes. Die ligplaat sen ook nog niet half zo fMderachtige kwaliteit 5 Krabbenkreek, vinden inlanders. (Advertentie) door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Zorgen voor een goede verstandhouding ziet hij als zijn belang rijkste doelstelling. Tussen Middelbur gers onderling, tussen politici, maar voor al tussen de gemeente en de inwoners van Middelburg. „Dan moet je overal je gezicht lafen zien." Koos Schouwenaar over zijn werk en over vijf jaar Middel burg. Rust moest hij brengen, vond de gemeen teraad vijf jaar geleden. De burgemees terscrisis was al anderhalf jaar voorbij, maar dreunde nog steeds door in Middel burg. Schouwenaar heeft van onrust wei nig last gehad, zegt hij. „Ik denk dat Don Burgers en Piet Bruinooge, de waarne mers, al een heleboel rust gebracht had den." „Rust is niet echt het streven. Het stre ven is meer gezag. Niet de autoriteit om dingen door te drukken, dat bedoel ik niet. Mensen moeten kunnen accepteren wat de gemeenteraad doet. Het is soms lastig om besluitvaardig te zijn, en niet te zeggen: dat zullen we onderzoeken, ter wijl je al weet dat het niets wordt. Het is soms ook moeilijk om duidelijk te zijn. Dat moet wel. Je moet ook openbaar zijn en je moet weten waar je het over hebt. Als dat allemaal lukt, dan kan er een be hoorlijke verstandhouding zijn tussen de gemeente en de bewoners. Mijn rol gaat niet. veel verder dan anderen daarop aan spreken en zelf het goede voorbeeld ge ven." Baas De rust was twee jaar geleden voorbij toen de bouwput instortte. Wat is zijn rol geweest in de crisis die volgde? „Een bur gemeester heeft daarin geen formele posi tie. Je bent niet de baas. Soms zeggen mensen: als ik mijn bedrijf zo zou moe ten runnen, dan was ik al lang failliet. En dan zeg ik: dat denk ik ook, maar je hoeft je bedrijf ook niet zo te runnen. Bij ons mag iedereen meepraten." „Ik vind nog steeds dat het burgeradvies een goed idee was. Natuurlijk zeggen mensen nu dat er geen duidelijke uitslag was. Het was ook makkelijker geweest als er maar twee mogelijkheden waren geweest, maar het is niet altijd zo eenvou dig. Wat ik jammer vind is dat we niet zijn doorgegaan met de twee opties die de meeste stemmen kregen. Dat doen ze in de hele wereld, bij presidentsverkiezin gen, maar in Middelburg nou net niet. Kritiek is best, maar het alternatief was dat we niets deden." „Ja, dat was natuurlijk het dieptepunt. Sinterklaas het hoogtepunt? Nee, dat was maar één dag. Het hoogtepunt is een voudig: de Roosevelt Academy. Dat is een geweldig voordeel voor de hele stad. Vooral voor de werkgelegenheid. Er zijn een kleine duizend mensen bijgekomen. Die moeten ook ergens boodschappen doen en ergens wonen. Het is een insti tuut dat van alles organiseert. Bovendien hebben we nu een goede bestemming voor het stadhuis gevonden." Begrip Schouwenaar maakt zich populair door overal op te duiken: bij verenigingen en bij kerken. En als de politie moet wer ken, is hij er ook. „Ik vind dat je als ge meente overal je gezicht moet laten zien. En dat niet alleen, je moet ook mensen spreken. Dan hoor je nog eens wat. En je. kunt ook eens iets zeggen, proberen be grip te kweken. Ik vind dat goed bestede tijd. Aan de andere kant kun je ook een door Nadia Berkelder MIDDELBURG - In de straat die tegenover wooncomplex het Bastion in Middelburg ligt, is maar één bewoner die graag jon geren als overburen wil. Dat blijkt uit een enquête die Quinten de Bruine, bewoner van dé Nieuwe Oostersestraat. heeft gehouden. „Twee bewoners we ten het niet, één stelt als voor waarde dat de ouderen niet ge dwongen worden te vertrekken. De rest is tegen." Tachtig pro cent van de straatbewoners heb ben de enquête ingevuld. De woningen, waar nu alleen ouderen wonen, zouden niet meer geschikt zijn voor mensen op leeftijd, vindt zorgorganisa tie Zorgstroom. Aan de Olmen laan in de Griffioen wordt een nieuw complex voor ouderen ge bouwd. De woningen in het Bas tion zouden verhuurd moeten worden aan jongeren. De huidi ge bewoners weigeren echter te verhuizen. Jo Cappon (foto) woont in het Bastion, tot zijn grote tevreden heid. „Het is hier gezellig en lek ker rustig", zegt hij. „Naar de Olmenlaan? Nee hoor, dat doen we niet. Dat is veel te ver van de stad. En ten tweede kunnen we het niet betalen. Dan houdt het inderdaad op. Ik heb gewoon AOW. En ik heb nog meer ver plichtingen dan alleen de huur." De Bruine sluit zich binnenkort aan bij de bewonerscommissie van het Bastion. „Samenwerken is handiger om een vuist te ma ken richting de gemeente." Hij wijst op het belang van het com plex voor de buurt. „Er is daar een wijkcentrum waar weke lijks tweehonderd mensen ko men. Dat zijn niet alleen Basti onbewoners, maar ook mensen die bij mij in de straat wonen." foto Lex de Meester Jongens aan de haal met kunstkoe SEROOSKERKE - Drie jongens van vijftien jaar oud heb ben in de nacht van vrijdag op zaterdag een kunstkoe uit een weiland gehaald en haar op de Vrouwenpolderseweg tussen Serooskerke en Vrouwenpolder gelegd. De eigenaar van de plastic koe werd wakker van de jon gens. Hij stapte in zijn auto, reed achter de jongens aan en belde de politie. Die heeft de jongens meegenomen naar het bureau. Ze hebben bekend. Na verhoor mochten ze weer naar huis. Dronken bromfietser onderuit VLISSINGEN - Een 32-jarige man uit Vlissingen is zater dagavond rond negen uur gewond geraakt toen hij met zijn brommer onderuit ging in de Bloemenlaan. Hij is ver moedelijk tegen een geparkeerde auto aan gereden. De man raakte lichtgewond aan zijn hoofd en handen. Hij bleek te veel gedronken te hebben. Hij kreeg een rijver bod van acht uur en een boete. Ook een 67-jarige automobilist uit Vlissingen kreeg zater dag een boete voor rijden onder invloed. Hij was op de Sloeweg te laat met remmen voor het rode licht en botste op zijn voorganger. Hij mocht drie uur niet rijden. Fietser gewond bij aanrijding MIDDELBURG - Een 28-jarige fietser is zaterdagmorgen gewond geraakt toen hij in de Kruitmolenlaan in Middel burg werd aangereden door een auto. De automobiliste, een 42-jarige vrouw uit Middelburg, werd verblind door de zon. Ze zag de fietser, die samen met een 23-jarige Ar- nemuidenaar uit de Dauwendaelsestraat kwam, over het hoofd. De man vloog over cle motorkap. De Arnemuide- naar werd geraakt door zijn fiets, maar raakte niet ge wond. De Middelburger liep kneuzingen en schaafwon den op en is door personeel van de ambulance behandeld. Politie zoekt getuigen brand MIDDELBURG - De politie zoekt getuigen van de brand in een opslagruimte van een flat in de Driewegenhof in Middelburg. De brand brak vrijdagavond uit. Door de brand raakten de opslagruimte en één van cle woningen boven de opslagruimte beschadigd. De politie vraagt ge tuigen zich te melden bij het bureau of via 0900-8844. Naaimachine veroorzaakt brand BROUWERSHAVEN - In een woning in de Poortdijk- straat in Brouwershaven is zaterdag aan het einde van de ochtend brand ontstaan. De brand is vermoedelijk veroor zaakt door kortsluiting in een naaimachine. Burgemeester Schouwenaar laat graag overal zijn gezicht zien, zoals bij de nieuwjaarsreceptie van de gemeente, bij het ROC, of om lintjes uit te reiken (met de klok mee). foto's Lex de Meester keer een beroep doen op die dominee, als er eens iets is. Het is een manier van wer ken. Anderen steken tijd in allerlei be langrijke nevenfuncties, of ze hebben een portefeuille." „Representatie is een belangrijk onder deel van mijn werk. Niet in de zin van een borreltje drinken, maar in de zin van belangstelling tonen. Daar kun je het net zo druk mee hebben als je wilt. Ik vind het ook leuk. Dat is inderdaad een keuze, omdat ik denk dat je op die manier het beste kan bijdragen aan een goede ver standhouding. Daar valt niet zoveel aan te leren. Wat ik wel heb geleerd, dat je er bij moet zijn als je er mensen op uit stuurt, brandweer of politie. Dat heb ik bij de marine geleerd. Solidariteit dooi de rangen heen." „Je moet als gemeentebestuur altijd alert zijn, ook als het goed gaat. Een ongeluk zit in een klein hoekje. Kijk naar de bouwput: klein hoekje, groot ongeluk. Ik vind dat het op het ogenblik vrij goed gaat. Ik vind dat we wat betreft regels en fatsoen een voorsprong hebben op de randstad. Nee, we lopen niet achter, want iri de Randstad willen ze het graag hebben zoals het hier.is." THOLEN - Twee auto's zijn vrij dag frontaal op een eikenhouten kast gebotst op de Oesterdara bij Tholen. De automobilisten, een 48-jari- ge man en een 39-jarige vrouw uit Tholen, kwamen elkaar tege- moetrijden en konden de kast niet ontwijken. Dat maakte de politie zaterdag bekend. De kast is vermoedelijk van een auto ge vallen. Het is nog onduidelijk wie de kast is verloren. Nie mand raakte gewond, wel zijn de auto's beschadigd.AJVP (Advertentie) Advertentie Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 het alfabet van Zeeland zeeuwse almanak Een achtjarige dochter ging laatst verdrietig naar haar va der toe. „Pa", zei ze, „op school zeg gen ze dat ik dik ben. Zoonlief - nooit te beroerd om een schop na te geven - merk te gevat op: „Helemaal onge lijk hebben ze niet. De vader des huizes zei ver volgens dat ze dan maar moest antwoorden dat ze niet dik was, maar stevig ge bouwd. De tip van de vader hielp niet echt, ivant de volgende dag kwam er wederom een boze dochter uit school. „Aan jou heb ik ook niks", foe terde ze. „Waarom dan niet?", vroeg haar vader. „Nu lachte de meester me ook al uit! Door wat ik van jou moest zeggen Vader: „Oh, Wal zei je dan?" „Nou dal ik niet dik ben, maar stevig verbouwd. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 9