Iffday wist bonuspunten uit Knappe zege De Schelde 'oede ver in jssuretijd ngs SDO'63 Foutenfestival wordt Biervliet fataal tegen koploper Clinge Terneuzen verzuimt kansen te benutten LgKouteren jjggg - Voor Terneu- L i, druiven gisteren C rood-zwarten ciomi- biiia de hele wedstrijd Uns en kregen vol- iArdian Lekaj een „U aan kansen. In de .0llrr Internos echter Inlaad om in winst: reeuws Vlaanderen anders trokken daar mee de goede lijn door en brach ten het totaal uit de laatste zes wedstrijden op dertien punten. Terneuzen zakte door de neder laag naar de zesde plaats in de eerste klasse C van het zondag voetbal. Ardian Lekaj: „Dit ver lies doet zeer, maar hoort bij het leerproces dat die jonge gasten van Terneuzen moeten doorma ken." De Zeeuws-Vlamingen waren in voetballend opzicht heer en meester, maar wisten zich geen raad met een veelheid aan kan sen. Terneuzen kende een blik- semstart en kwam door een tref fer van Sinan Coban al vroeg op 0-1. Nadat Merijn Roenhorst de thuisploeg uit eèn vrije trap op gelijke hoogte had gebracht (1-1), namen de Tood-zwarten opnieuw het initiatief. „We heb ben prima gevoetbald, maar ver zuimd om de kansen te benut ten", vond Lekaj. „Die mannen hebben in heel de wedstrijd maar één kans gehad en hebben twee keer uit een vrije trap ge scoord." Voor Terneuzen lieten Sinan Co- ban, Daryl Rawidjan, Jarno Waebeke en Dennis de Kraker mogelijkheden liggen. Internos bleef door de gemiste kansen op de been en was zelf veel effectie ver. Michael Mol tekende tien minu ten voor tijd voor de onverwach te gelijkmaker (2-2). Jorick Buyens strooide drie minuten voor tijd nog meer zout in de Terneuzense wonden. Hij dom pelde Terneuzen uit een vrije trap in diepe rouw: 3-2. Internos-Temeuzen 3-2 (1-2). 3- Si nan Coban 0-1, 6. Merijn Roenhout 1-1, 9. Joost Bijlsen (e.d.) 1-2, 81. Michael Mol 2-2, 87. Jorick Bui- jens 3-2. Terneuzen: Dennis Wondergem; Roel Alberti, Tim Faassen, Dennis de Kraker, Niels Burm; Maik de Wolf, Mario de Fouw (80. Remco van Leeuwen), Mike Bid, Jamo Waebeke; Sinan Coban, Daryl Ra widjan (60. Robbin Dekker). iht spelend Steen maakt te veel fouten tegen Steenbergen: 2-5 ïiBegiin 'ANSTEEN - In de wed den het bezoekende Afleefde Steen gis- a lotale off day. Na de im vorige week op het {klasseerde Goes moes puien van trainer Erik pen hoe de Braban- 112-5 met de zege aan de woorden tekort jtegeven dat zijn ploeg gillen gefaald had. „Na- jkuii je niet elke week maar dit was niet no- Ls van onze kant een |ieen wedstrijd. Al het i de afgelopen twee awas volledig zoek. De üie trok op niets. Er saan en we waren °Steen beleefde van- e off day. leder- donder zijn niveau." :ase kwam Steen- üt twee maal toe in sco pe maar de bezoekers iet genoeg bij de les om noeg stadium afstand te snelle uitval was het livia Sander van Remor- ong kwam. Daar- a het foutenfestival bij rógens. Michel van den ïkeek zich op een diepe i Krens was ter plekke slop te pikken en doel- sny Oppeneer kansloos tan Remortele kopte na [uur zijn ploeg weer op ng, Daarna was het de beurt aan Danny Oppeneer om in de fout te gaan. Op een schot van grote afstand van Klaas van der Spoel verkeek de goalie zich volledig. Nog twee maal zou Op peneer volledig mistasten. Die keren bleef de schade beperkt, want uit de missers werd niet ge scoord. Na de rust kreeg Steen opnieuw kansen. Dennis Buys was dicht bij de derde treffer voor zijn ploeg. De spelers hadden duide lijk hinder van de strakke wind over het veld. Daar waar opbou wend voetbal een vereiste was, hanteerde met name Steen de lange bal. De acties waren te voorspelbaar en een makkelijke prooi voor de verdedigers van de gasten. Steenbergen zocht cle combinatie op en tikte geduldig rond om beslissend toe te slaan. Druk Steen kon onvoldoende wegwer ken bij een hoekschop. Dennis Uitdewilligen was ter plekke om af te ronden. De thuisploeg wilde zich echter niet verloren geven en probeerde druk te zet ten. Om de gelijkmaker te force ren kwam aanvaller Kevin Smet verdediger Peter Lernout ver vangen. Met drie man in de voor ste lijn ging Steen op zoek naar het gewenste succes. Een magnifiek schot van'Stijn Dobbelaer spatte uiteen op de lat. Maar ook Steenbergen kreeg kansen. In de slotfase wer den er hier twee van benut. Klaas van der Spoel en Tom Mulder tekenden voor de eind stand. „De punten van vorige week te gen Goes zijn vandaag geen bo nus meer", keek Brems nog maar eens tei'ug. „De hele ploeg mag zich dit aantrekken. Wij moeten honderd procent zijn om te kunnen winnen. Dat waren we vandaag dus duidelijk niet. Het leek wel alsof mijn spelers niet wisten wat ze moesten doen. Bij balbezit was er geen druk. De linies werden niet inge schakeld en er was geen aanslui ting. Mijn boodschap is voor de ze wedstrijd niet overgekomen. We hebben tegen Steenbergen drie punten te grabbel gegooid. Dat kan en mag in deze fase van de competitie niet. Het zal in de volgende wedstrijden daarom moeten gebeuren." Steen - Steenbergen: 2-5 (2-2). 8. Sander van Remortele 1-0, 20. Mitch Krens 1-1, 28. Sander van Remortele 2-1, 30. Klaas van dei- Spoel 2-2, 72. Dennis Uitdewilli gen 2-3, 88. Klaas van der Spoel 2-4, 90. Tom Mulder 2-5. Scheids rechter: P. Bogaert (Sas van Gent). Gele kaart: Dennis Uitdewilligen (Steenbergen). Aantal toeschou wers: 175 Steen: Danny Oppeneer; Eddy van den Bosch, Michel van den Bosch, Junior van Remortele, Peter Lern out (75 Kevin Smet); Jeroen van Houte, Piet van Looy, Stijn Dobbe laer, Wouter de Neijs; Dennis Buys en Sander van Remortele. Spui pechvogel tegen Wolfaartsdijk TERNEUZEN - In de vierde klasse van het zaterdagvoet bal verloor Spui nipt van Wolfaartsdijk. Cadzand-Goes werd afgelast. Spui-Woll'aartsdijk 0-1: De thuisploeg had in een gelijk- opgaande prima wedstrijd voor rust de pech dat een bal door de benen van de bezoekende doelman net niet over de lijn rolde. In de tweede helft voorkwam de paal tot twee keer toe een Spui-treffer. De bezoekers hadden meer geluk, want een kwartier voor tijd leverde het eerste balcontact van invaller Jan Kole meteen 0-1 op. Gelijkspel voor A-junioren ITULST - De A-junioren van HW'24 en Terneuzense Boys gaven elkaar zaterdagmiddag weinig toe in het duel in de hoofdklasse. Anders dan eerder dit seizoen, toen HW in Terneuzen domineerde, bleven de ploegen nu in evenwicht: 1-1. Terneuzense Boys was over het algemeen de meest aanval lende ploeg, maar de tegenstoten van de thuisclub waren niet zonder gevaar. IiW opende na een kleine tien minu ten de score. Hakan Ce tin7 benutte een strafschop. Een kwartier voor tijd kwam Terneuzense Boys verdiend op gelijke hoogte door een doelpunt van Muhammed Kilic. Terneuzen Al wachtte zaterdag vergeefs op Vlissingen Al. De Walcherse nummer vier van de ranglijst liet zon der opgaaf van redenen verstek gaan. Dikke nederlaag Terneuzen BI KLOETINGE - De B-junioren van Terneuzen hadden za- terdag geen schijn van kans tegen hun leeftijdsgenoten van Kloetinge. In Kloetinge leed de gehavende ploeg van trainer Luc de Booy een nederlaag met dubbele cijfers: 12-0. Halverwege het duel met de koploper in de hoofd klasse keek Terneuzen al tegen een 8-0-achterstand aan. HW24 deed in de onderste regionen van de ranglijst goe de zaken. De ploeg won in Middelburg van Dauwendaele BI. Voor HW scoorden Liam O'Shea, Stijn Anbeek en Manuel Delkafar. Nog steeds geen zege Terneuzen Cl TERNEUZEN - Nog steeds zitten de G-junioren van Ter neuzen zonder zege in de hoofdklasse. Op eigen veld kwa men de Zeeuws-Vlamingen niet verder dan 1-1 tegen FC Dauwendaele Cl. Can Keten bezorgde Terneuzen in de eerste helft een 1-0-voorsprong, maar daarna bleven enke le kansen onbenut. In de tweede helft maakte Dauwendae le via een afstandsschot van Rivan Tulung de 1-1. Terneuzen Dl laat kansen onbenut DORDRECHT - Veel succes heeft Terneuzen Dl dit sei zoen nog niet gehad, maar zaterdag waren de Zeeuws-Vla mingen dicht bij een verrassing in de uitwedstrijd tegen FC Dordrecht Dl. Uit twee stilstaande situaties nam de thuisclub voor rust een 2-0-voorsprong. Nadat Jairus Jandroep voor 2-1 zorgde, keerde het tij. De gasten waren vooral na rust de beste ploeg en waren een paar keer dicht bij de gelijkmaker. Jandroep, ITassan Basagnac en Jeffrey Geers lieten cle kansen echter onbe nut. Steen-aanvaller Dennis Buys (rechts) in duel met een verdediger van Steenbergen. Op de achtergrond kijkt Wouter de Neijs toe. foto Peter Nicolai isportredactie IZEN - Het duel Oost- sadendamme in de vijf- iïvan het zondagvoetbal Ie eigenlijk geen win- Kh ging de koploper in met de volle buit ode haal. ver in blessure- ils enkele keren eerder sn, de winst (2-1) af, Nu 01 de ploeg die met le- n vertrok. [Kwadendamme 0-1: alrekkelijk duel tussen Khnische teams. Beide gen enkele kansjes, bleven onbenut. Oost- kd een licht veldöver- aar Kwadendamme pa- die aanvallen goed door tleerd te verdedigen, [tepel had de verhoudin- weer gegeven, haten voor het einde ioch een doelpunt. Tom *rt scoorde 0-1. ihat-Philippine 2-1: Phi- het grootste deel eerste helft het beste van l Dat resulteerde in de nut in 0-1. Op ahngeven aDieleman scoorde Fre- Verhulst. Vijf minuten ram Hoofdplaat langszij em-Paul van Hoeve. Net il verzuimde Ostar Diele- Philippine opnieuw op no Don is irvoor EK wondo ■feno Don van Taekwon- Melburg is in vorm voor «mpees kampioenschap, hk dit weekeinde tijdens Brabantse kampioen en Heeze. Hij stond er Wrop het podium. sd hveede op het onder- k hij de junioren A. Op cderdeel sparren in de (Mot 60 kilogram werd in april met Zenna ^1, eveneens van Taek- Middelburg, deel aan het kampioenschap in Slo- voorsprong te brengen. In de tweede helft was Hoofdplaat wat sterker. Er was in de 82e mi nuut een strafschop van Pascal Pijcke voor nodig om cle 2-1 op het bord te brengen. Schoondijke-Graauw 1-1: Een gelijkopgaande eerste helft werd doelpuntloos afgesloten, al was Schoondijke dicht bij de openingstreffer. Claude Corne- lis zag zijn inzet door de paal ge keerd. Na had de niet complete thuisploeg een licht veldover- wicht. Toch was het Karei Steij- aert die in de 51e minuut 0-1 liet noteren. Een fraai schot van af 25 meter van Karsten de Feij- ter leverde de verdiende gelijk maker op. Volharding-Sluis 1-0: Het doel punt dat John Sommeijer in de 22e minuut scoorde, bleek beslis send. De eerste helft was even wichtig. Na rust een aanvallend Sluis dat kansen kreeg, maar die niet kon verzilveren. Volhar ding was overigens net zo ge vaarlijk via uitvallen. SDO'63-Groede 1-2: SDO'63 be gon beter aan de wedstrijd en nam verdiend de leiding door een fraai afstandsschot van Ste fan van Dam. Het duel keerde toen vaste krachten Erwin Scha kelaar en Dominque de Koning bij de thuisploeg voor rust met een blessure het veld moesten verlaten. Groede werd, naarma te de wedstrijd vorderde, steeds sterker. In de 60e minuut scoor de Ralf Kramer de gelijkmaker. Daarna moest doelman Johnny de Bakker hem met een fraaie redding opnieuw van scoren af houden. Zes minuten in blessure tijd bezorgde Freek Knetsch de bezoekers de winst. Reserve vierde klasse. Axel 2-Terhole 1-2: Tferhole kwam goed uit de winterstop. Het boekte de tweede zege van dit seizoen. Aanvankelijk liep het niet lekker tegen de reserves van Axel. Die waren het eerste half uur beter en namen de lei ding door Marinus Leclou. In de slotfase van de eerste helft werd Terhole sterker. Het trok die lijn door in cle tweede helft. Dat resulteerde in de gelijkmaker van Chris Mangnus. Bij die stand miste Axel 2 een straf schop. Tien minuten voor het einde liet Jurgen Maerman 1-2 noteren. foto Camile Schelstraete Schelde-verdediger Bram van de Heuvel (links) in duel met een speler van Rotterdam. Waterpoloërs van De Bruinvis pakken punt in laatste minuut door Ko Mechielsen TERNEUZEN - De mannen van De Schelde pakten zaterdag belangrijke punten in de strijd tegen degradatie door thuis Rotter dam met 6-4 te verslaan. De Schelde 2 ver loor met 5-4 bij Vennen 2. De Bruinvis ver speelde een punt bij Aquamigos 4. De vrou wen van De Schelde deden het niet goed en verloren met 4-5 van OZC'57. Mannen. De Schelde-Rotterdam 6-4: Vooraf had De Schelde geen goed gevoel, want Gees van Hou welingen, Chris Eijsebaert, Leon Wagter en Marcel Verlinde lieten ver stek gaan en zodoende was de ploeg klein. Rotterdam nam in de eerste periode een 1-2-voorsprong, maar Dé Schelde gaf ver rassend goed tegenstand. Ook de tweede pe riode was spannend en eindigde met 2-3. In de derde periode ging De Schelde beter spelen. Een arrogant spelend Rotterdam le verde regelmatig commentaar op cle scheids rechters, waardoor De Schelde nogal eens een man meer in het water kreeg en op gelij ke hoogte wist te komen. Hoewel het daarna een strafworp miste, raakte de ploeg niet van de wijs. De Terneuzenaren speelden een sterke laatste periode, waarin het lang duur de voordat er gescoord werd. De Schelde nam terecht een voorsprong. Een gefrus treerd Rotterdam kon de draad niet meer op pakken, zodat De Schelde met nog een mi nuut te spelen een beslissende 6-4-voor- sprong kon nemen en dik verdiend won. Scores De Schelde: Niek Kampman 2 en Eddy Lambert, Jelco Sweegers, Bas Wesdorp en Sven Schieman 1. Vennen 2-De Schelde 2 5-4: In de eerste pe riode waren beide ploegen aan elkaar ge waagd en werd het 1-1. Daarna was De Schelde de betere ploeg. Met goede acties nam het een 1-2-voorsprong halverwege. Ook in de derde periode was De Schelde be ter en liep uit naar 2-4. Niets leek winst in de weg te staan, maar de Zeeuws-Vlamin gen maakten teveel fouten, wat de Dongena- ren koelbloedig afstraften. Scores De Schelde 2: Jose de Pooter 2 en Jeroen Kamp en Leander Klanderman 1. Aquamigos 4-De Bruinvis 5-5: De eerste pe riode was matig en eindigde met 0-0. Daar na was De Bruinvis, dat een 0-2-voorsprong nam, beter. Toch kwam het vervolgens met 3-2 achter. In de derde periode nam de ploeg uit Vlijmen een 4-2-voorsprong, maar De Bruinvis vocht zich terug naar 4-3. Ook in de laatste periode liep de thuisploeg weer uit naar 5-3 en leek de Sasse ploeg tegen een vervelende nederlaag aan te lopen. In de laatste minuut kwam de ploeg uit alsnog ge lijk: 5-5. Scores De Bruinvis: Bart Engels en Danny Soe- ters 2 en Maarten Hemelaar 1 Vrouwen. De Schelde-OZC'57 4-5: De Schel de had een goede start en stond na een perio de met 2-0 voor. Daarna gaf de ploeg de wedstrijd weg. Er werden veel fouten ge maakt en daarvan profiteerde de ploeg uit Oisterwijk. Halverwege was het 2-2. Toen de gasten er een schepje bovenop de den, kon De Schelde niet meer mee. Na drie perioden was het 2-4. In het laatste deel kwamen de Zeeuws-Vlaamsen nog terug tot 4-5, maar cle gelijkmaker zat er niet meer in. Scores De Schelde: Maranda van Eijlc 2 en Inge Tanghe en Jessica Koster 1. doorJurgen Naeye CLINGE - Clinge herstelde zich gisteren op eigen veld van de ne derlaag van vorige week tegen Axel. In de thuiswedstrijd tegen Biervliet kende de leider weinig problemen. Het won eenvoudig met 4-0. Bij alle vier de doelpun ten ging de defensie van cle be zoekers overigens niet vrijuit. De thuisclub kreeg de zege dus wel erg gemakkelijk in de schoot geworpen. „Er is hard gewerkt,.maar tegen vier persoonlijke fouten valt niet te voetballen", verwoordde Rob van den Hemel na afloop' zijn teleurstelling. De trainer van Biervliet zag hoe zijn verde digers op kinderlijk eenvoudige wijze in de fout gingen en hoe de thuisploeg dankbaar profi teerde. Zo mocht Thomas Leegwater na een kwartier ongehinderd cle 1-0 binnentikken. Vijf minuten voor het rustsignaal dook doel man Mark van Kouteren over een houdbare schuiver van Bert Buijs. Van Kouteren, die in de voorgaande wedstrijden een be trouwbare indruk achterliet, was niet mild over zijn eigen op treden: „Een blunder van de bo venste plank", verwoordde hij met een hoop zelfkritiek. Tegenslag De bezoekers kregen voor de rust nog een tegenslag te verwer ken. Linkshalf Gert-Jan Reijn kwam bij een kopduel met zijn hoofd tegen de doelpaal. Reijn probeerde nog verder te spelen, maai' na vijf minuten verliet hij groggy het veld. Onderzoek in het ziekenhuis in Terneuzen wees uit dat de onfortuinlijke middenvelder een lichte hersen schudding had opgelopen. Met de wind in de rug ging Bier vliet na de hervatting enthou siast op zoek naar de aanslui tingstreffer. Clinge werd korte tijd op eigen speelhelft vastge zet. Tot gevaarlijke situaties voor het doel van Vincent Mar tens kwam het niet. Veel aanval len van de bezoekers strandden rond het zestienmetergebied. Biervliet kwam, net als tijdens de voorgaande drie competitie duels, niet tot scoren. „Clinge speelde het slim door ver van het doel weg te blijven. Wij heb ben amper een halve kans ge- creëerd. Dan heb je ook geen recht op een punt", aldus Van den Hemel. In de slotfase voerden Davy van Puyvelde en Thomas Leegwater de score op naar 4-0. Beiden pro fiteerden van een fout van verde diger Erik Adam. De winnende coach Honny Clae- ssens was blij dat zijn ploeg zich, na de nederlaag van vorige week tegen Axel, zo snel herstel de. „Een zakelijke overwinning. We hebben achterin weinig weg gegeven en voorin optimaal ge- profiteerd van de kansen die Biervliet weggaf. We staan nu weer acht punten voor op Axel. Ik weet dat het optisch bedrog is. Axel moet nog twee inhaal- duels spelen, maar de druk ligt daar. Ze moeten die twee wed strijden nog wel even weten te winnen. Wij hebben die punten al op zak", aldus Claessens. Clinge-Biervliet 4-0 (2-0). 15. Tho mas Leegwater 1-0, 39. Bert Buijs 2-0, 85. Davy van Puyvelde 3-0, 88. Thomas Leegwater 4-0. Gele kaarten: Davy van Puyvelde, Mi chael de Block (Clinge), Jan van Bakel (Biervliet). Scheidsrechter: L. Raats (Zundert). Aantal toe- schouwers: 125. Clinge: Vincent Martens; Dennis de Block (40. Rody Luycks), Jean Ruud de Houclc, Jurgen Ras, Mi chael de Block; Bert Buijs, Peter Dmmont, Martin Leegwater, Björn Luijcks; Davy van Puyvelde (90. Jan de Visser) en Thomas Leeg water. Biervliet: Mark van Kouteren; Tho- mas Kodde, Erik Adam, Niek van Kouteren, Edo Lucieer; Gijs van Balcel (77. Theo de Schepper), Gert-Jan Reijn (38. Erik Diele- man), Jan van Bakel, Ruben de Meijer; Michiel Moorthamer en Mustafa Yilmaz. Goede prestaties gebroeders Mesu BREDA - De broers Mesu uit Middelburg zijn aan een uitste kend schaatsseizoen op de mara thon bezig. In de zevende mara thon van het seizoen, die werd verreden in Breda, pakte Niels na veertig ronden de winst in cle C2-categorie, voor Olivier Goud uit Waarde. Twintig rondjes la- ter zag hij zijn broer Erwin twee de worden in de Cl-categorie, achter Gijsbert Nieuwkoop uit Wijk en Aalburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45