Ook 'oudjes' helpen AZVV niet Blessure Verdurmen nekt SAR'72 □p J it Michel de Koning sterk op de rollei Scheldesport laat zege na rust liggei Korfballers Luctor doen goede zaken uitslagen Vrouwen Terneuzen verzuimen drie punten te pakken Theo Hanny (49) en dertigers komen tekort tegen GPC: 0-2 SAR'57-speler Leon van Boven kende geen goede dag. De tafeltennisser verloor drie enkelwedstrijden en een dubbelpartij. foto Camile Schelstraete eb «noow li' 7fifitlWR Vlaanderenmaandag 29 januari 2007 door Wim de Vos PHILIPPINE - Er zit nog altijd kracht in de benen van Michel de Koning. De oud-coureur uit Terhole was op de individuele nummers heer en meester tij dens de derde editie van de rol- lenwedstrijden van TC Philippi- TC Philippine kon met een goed gevoel terug blikken op deze edi tie van de rollenwedstrijden. Niet alleen het sportieve aspect was van hoog niveau, ook de pu blieke belangstelling en de sfeer waren erg goed. De Koning won beide series op zowel de 250 als op de 500 me ter. Daarmee eindigde een straatlengte voort, eerste. Vooral zijnopt^ de sprintnummers rrö.h druk. Hij klopte er de3i^ deelnemers ruimschoots» De renners waren gekopt dat zestien p1 den. Die reden naast d^ düele nummers ookeeV- koers over een afstand meter. Daarin toonden dc gen Yoeri van Wijn^ Sander Dobbelaer nch ten. Omdat Van WijnsW op de sprint goed uit de kon (in het eindklassem® digde hij tweede achterD? ning) werd dit duo uiten, winnaar. door Jan Roovers TERNEUZEN - Door een 18-12-overwinning op Blauw Wit hebben de korfballers van Luctor een belangrijke stap ge zet op weg naar het kampioen schap en promotie in de vierde klasse K. Zaamslag verloor uit met 8-6 van Atlas, BKC in Schie dam van ODI'met 12-11. Luctor-Blauw Wit 18-12: Na een kwartier keek dh thuisploeg tegen een 1-4-achterstand aan. Toen ook nog Eric-Jan Dellebe- ke met een blessure uitviel, leek het'pleit beslecht. Toen stroopte Luctor de mouwen op en boog het de achterstand om in een 7-4-voorsprong. Bij rust was het 8-7. In de tweede helft miste Luctor veel kansen, maar speelde de te genstander slecht. Vooral dank zij de aanvallend scherpe Davy Jonker, Ferry de Waele en Mar jolein Durink werd de Kloeting- se ploeg naar een 18-12-neder- laag gespeeld. Scores Luctör: Davy Jonker 6, Fer ry de Waele, 4. Marjolein Durink 3, Lisanne Hamelink en Adrie de Jon ge 2, Wilco Durink 1. F'A ODI-BKC 12-11: De Breskens begon te slap wedstrijd. Daardoor L bij rust 7-4.De tweede heli beter, waarna BKC tenigl tot 9-9. Bij 11-11 gingen 1 ploegen voor de winst. DeS dammers waren wat gein); „Door het wegvallen paar basisspelers, maar ook omdat topscorer Roest maar op halve kras spelen, misten we net da; dat punten op moestic vond coach Wim Voorna? Scores BKC: Michiel Roer. landa Dees 2, Natasja Bm te Faro, David "in LmjA, de Vilder en Pieter Kousen Atlas-Zaamlag 8-6: D? maakt duidelijk dat de ra gingen baas waren over vallers. Doordat beide r) elkaar in evenwicht b werd het een spannendes trekkelijke wedstrijd, 5 6-5-ruststand kwamen d- gen op 7-6 twintig minnia niet tot scoren. De ploega them besliste de wedstrijd slotminuten. Scores Zaamslag: Marco tv,' wijk 3, Annette Schede, Jj Bree en Frans Verpootte i. Terneuzen. DOW-loop. 15,6 kilome ter. Mannen: 1. Kristof Rul (B) 53.13, 2. Bart de GroVe (B) 54.15, 3'. Dirk van We- sepoel (B) 54.15, 4. Geert Peersman (B) 56.35, 5. Mare Bosman (B) 56.51, 6. Ni co Ros (B) 58.11, 7. Frank Boerebach (Hoek) 58.17, 8. Alain de Schacht (B) 58.47, 9. Patrick Roelandt (B) 58.51, 10. Frederik van Hove (B) 58.53. Vrouwen: 1. Andrea Vermote (B) 1.07.47, 2. Monique Allefs (Hulst) 1.08.48, 3.' Renske Verbrugge (Goes) 1.09.49, 10,4 kilometer. Mannen: 1. Peter de Vet (Westdorpe) 37.10, 2. Arne Lippens (B) 37.25, 3. Peter Jansen (Sluiskil) 38.52, 4. Fons Warrens (Kloosterzande) 39.00, 5. Luc Rijckaert (B) 39.18. Vrouwen: 1. Mia Bartelen (B) 50.23, 2. Greta Raes (B) 50.24, 3. Joana Bakkers (B) 52.33. 5,2 kilometer. Mannen: 1. Frederik de Backer (B) 18.27, 2. Jos de Koek (Graauw) 18.44, 3. Paul van Hiel (B) 19.41, 4. Peter Declerck (B) 20.05, 5. Ivan Lemarinel (B) 20.54. Vrouwen: 1. Tineke Haers (B) 23.57, 2. Greta Ingels (B) 24.07, 3. Kathleen van der Reijsen (B) 24.38. Oostburg. Orevo-competïtie. Poule A: De Eenhoorn-Signtex/de Sutter 2-9, La Porte d'Or-GAOS 6-2, Telepost-Blau- we Tulp 3-14, Oranje Duivels-I sen 3-3. Stand: 1 .Signtex/dï 12-20, 2.GAOS 13-17, 3.la Po« 11-13, 4.Telepost 11-13, 5.Blau< 12-12, 6.Polderman 12-12,7.Md 11-9, 8.Security Nederland 11.) Sluis 12-9, 10.De Eenhoorn 11.Oranje Duivels 12-4. Poule B: I'Equipe-Expert Bakkei 4-7, Drie Koningen-Jopie Sluisïj dy Telecom-Avance 10-2, W RVS/Engelaar 5-6. Stand: LTrtj lecom 11-20, 2.Drie Koning» 3,RVS Engelaar 11-16, 4.Spï 11-14, 5.l'Equipe-12-14, 6.0lyr| 12-12, 7.Expert Bakker/Diangi 8.Avance 13-9, 9.Riemens 12-6,11 rie Sluis 11-5,11. Jopie Sluis IJS Philippine. RollenwedstrijlB Philippine. 250 meter: led chel de Koning (Terhole). 2essi chel de Koning. 500 meten ia Michel de Koning. 2e serie lö Koning Koppelkoers: Yoeri val berge en Sander Dobbelaer IB! i Eindstanden. Indvidueel: 1 I de Koning, 2. Yoeri van Wijnstej 3. Mare van de Bossche (Bl.Ktl 1. Yoeri van Wijnsberge/Sanfea laer (B), 2. Marc van de Bossd ner van de Walle (B), 3. Star ij Joachim Matthijs (B). door Aector Dooms TERNEUZEN - Scheldesport is na de 60-52-nederlaag tegen Pendragon 2 in het mannenbas- ketbal teruggezakt naar een plaats in de middenmoot van de overgangsklasse. De reserves van Scheldesport verrasten in de eerste klasse rayon-zuid met een 85-84-zege tegen koploper Fast Award. Scheldesport-Pendragon 2 50-62: De Terneuzenaren speel den na rust aanvallend een zwakke wedstrijd. De trefzeker heid was ver te zoeken. Slechts vijftien punten kon Schelde sport bijeen sprokkelen. Dat bleek te weinig tegen Pendra gon, dat ook al niet uitblonk in aanvallend opzicht. In de eerste helft zag het er nog goed uit voor. de ploeg van coach Peter Vaal. Verdedigend stond de pl'oeg, met Mirsad Eminov-ic als uitblinker, goed. Het duel ging gelijk op. In de tweede helft lie pen de Brabanders uit naar een verschil van tien punten. Schel desport miste ook te veel re bounds, zodat Pendragon voor de tiende keer op rij won. Ro- chardi Marduro scoorde voor Scheldesport 12 punten. Scheldesport 2-Fast 4ward 85-84 (35-33): Scheldesport, dat onderaan staat, stuntte tegen de koploper. De - ploeg te Amin la Mie voor de 'een® een coach op de bank. Da duidelijk te merken. Süj sport speelde vanuit eeng organisatie. Uitblinker Oppenwal was. topscorer a punten. Ook Alexanderj Glansbeek was sterk opj met 15 punten. Scheldesport 3-Marathon li (28-25): De Terneuzenarecj den na rust de basis vxj winst. Bij Scheldesport sj den Alexander van Glarij (31) en Peter Maat (21) de* te punten. i Van der Hooft/ Everaert leidt SAS VAN GENT - HU Adrie van der Hooft/Fr» Everaert voert na twee i strijddagen de ranglijst!® het kampioenschap bands!' op handicapbasis voortra® Groot Sas van Gent. Het'® tal won alle wedstrijden. Op de tweede dag veris? koppel de teams Dnfö Smet/Aad Tuit en Johan?-.i: Marcel Schelfaut. Drie 2 volgen nu op twee punteos team Robby BaUegé|ps Oosten staat op vier pnc!5! twee wedstrijden minder van onze sportredactie TERNEUZEN - Het vrouwen team van Terneuzen liet in de derde klasse de winst liggen bij Dongen. Bij rust leidde het met 2-0, waarna het legio kansen kreeg om uit te lopen. Dat ver zuimde de ploeg, waardoor Don gen langszij kon komen. Clinge verloor in de vijfde klasse met 7-2 bij FC Moerstraten. Hulster- loo versloeg WW'67 met 4-0. Dongen-Tcrneuzen 2-2: Een hardwerkend Terneuzen, met Debbie Bakker, Stephanie Ha melink en Laura Grugric in een hoofdrol, liep voor rust uit naar 2-0 door twee treffers van Re- nee van de Berg. Het kreeg kan sen om verder uit te lopen. In het eerste kwartier van de twee de helft liet het opnieuw vier kansen onbenut. Daardoor riep Terneuzen het onheil over zich af. De thuisploeg kwam in de 75e minuut langszij door doel punten van Esther Kuijpers en Marlou Broeders. In de slotmi nuut liet Debbie Elve nog een le vensgrote kans onbenut, waar door Terneuzen op een punt bleef steken. WW'67-Hulsterloo 0-4: In de eerste helft had Hulsterloo moei te met de thuisploeg. Toch kwam het na tien minuten op voorsprong door Penny de Wil de. Een kwartier later belandde een voorzet van Ines Mahus, ge dragen door de wind, in het doel van de thuisploeg. WW'67 kreeg in die eerste helft ook twee grote kansen, maar strand de op keepster Ellen Kayser. In de tweede helft kwam Hulster loo niet meer in de problemen en liep uit naar 4-0 door doel punten van Debbie Robbrecht en Tamara van Puijvelde. Moerstraten-Clinge 7-2: De teams hielden elkaar in de eerste helft in evenwicht. Clin ge nam een voorsprong van 2-0 door doelpunten van Katrien de Visser. Daarna miste de thuisploeg een dubieuze straf schop. Nog voor rust werd het 2-2 door treffers van Lieke van Dongen. Clinge raakte na rust het spoor bijster omdat het zich irriteerde aan het optreden van de scheidsrechter. Moerstraten scoorde nog vijf keer via Lieke van Dongen (3x) en Wendy Ooms (2x). Belg Kristof Rul oppermachtig in DOW-loop door Wim de Vos TERNEUZEN - Als een speer ging hij er vandoor. De overige lopers hebben Kristof Rul alleen bij de start en na afloop van de DOW-loop in Terneuzen gezien. De atleet uit het Belgische Mc- relbeke zag de Terneuzense wed strijd als niet meer dan een tus sendoortje in de aanloop naar de Zes Uur van Steenbergen die over enkele weken wordt gelo pen. door Aector Dooms AXEL - Hij debuteerde in 1973 in het eerste elftal van AZW, speelde 25 jaar onafgebroken in de hoofdmacht en deed op 41-ja- rige leeftijd vrijwillig een stap terug naar het tweede team. Maar ziedaar. Theo Hanny, 49 jaar, keerde zaterdag terug in het eerste team van AZVV. De routinier kon geen stempel drukken in het duel van de twee de klasse E tegen GPC Vlissin- gen, dat de Axelaars met 2-0 op zij zette. De rentree van Hanny zorgde voor hilariteit maar ook voor kritiek in het Axelse kamp, Is AZW niet bezig om de eigen jeugd weg te jagen? Is de armoe de werkelijk zo groot dat er te ruggegrepen moet worden op een 'bejaarde' speler? Dat vroeg de trouwe Axelse aanhang zich af. Trainer Kurt Migom zag zich in elk geval genoodzaakt om we gens de absentie van een half elf tal door blessures en schorsin gen een noodgreep toe te pas sen. „De jeugd is volgens de trai ner te licht bevonden. Ik heb het gedaan om de club te helpen. Jammer dat het resultaat tegen viel", reageerde Hanny op het verlies. Hanny was zeker niet de minste op het veld en maakte zonder problemen de negentig minuten vol als centrale middenvelder vlak voor de verdediging. Die plaats ambieert hij niet. „Ik had liever achter de spitsen geope reerd, want daar kom ik het bes te tot mijn recht. Maar ja, we hadden vandaag al zoveel aan vallend ingestelde spelers." Hanny deed zijn uiterste best, zoals ook zijn teamgenoten hard werkten, maar het bleek niet vol doende. „Vroeger was het spel- technisch beter. In deze tijd ligt het accent meer op fysiek en het spel gaat ook sneller", was zijn conclusie. AZVV was gelijkwaardig aan de titelkandidaat uit Vlissingen, maar miste de scherpte in de af werking. De schaarse kansen, die beide ploegen kregen, wer den door de thuisclub niet be nut. Dat deed GPC wel. „Dat is onze kracht", vond GPC-trainer Edwin Kriens. „AZW heeft het ons moeilijk gemaakt. Ook het zware veld was niet in ons voor deel." Balbezit De Vlissingers hadden aanvan kelijk meer balbezit, maar AZVV kreeg de eerste kans. Jaap den Doelder kopte een voorzet van Angelo van Dorsse- laer maar net langs de verkeer de kant van de paal. „In dit soort wedstrijden krijg je één of twee kansen, meer niet", zei de 35-jarige spits later. Het matige duel speelde zich vooral af op het middenveld. Er was weinig gevaar in het straf schopgebied. Het doelpunt van GPC kwam dan ook uit de lucht vallen. De bal viel na een hoek schop in een scrimmage voor de voet van Ralph Wiessner die via AZW-verdediger Corné Lan- gendoen doeltreffend uithaalde: 0-1. Even later verscheen Jeroen den Doelder plotseling vrij voor het GPC^doel na een voorzet van de verdienstelijk debuteren de Belg Kenneth Speeckaert, maar de Axelse middenvelder werd afgetroefd door doelman Leon Weda. Vlak na rust hield AZW-doel- man Niels Meesen zijn ploeg in de wedstrijd door de inzet van Lunven Vermeer te keren. De ge middelde leeftijd van AZW werd verder opgeschroefd toen Antoine Thoen (38) inviel. De ij verige spits kwam bijna nog in scoringspositie. In de slotminuut schoot het 19-jarige talent Robin de Pagter GPC definitief naar de winst én de tweede periodetitel. De degradatiezorgen blijven voor AZW groot. En krijgt het op treden voor Theo Hanny nog een vervolg? „Dit is eenmalig geweest, want ik verwacht niet dat ik tegen Zaamslag zaterdag' zal spelen. Er komen een aan tal spelers terug. Ik blijf ge woon bij de tweede selectie trai nen." AZW-GPC 0-2 (0-1): 21. 0-1 Ralph Wiessner 0-1, 90. Robin de Pagter 0-2. Scheidsrechter: H. Blom (Leerdam). Gele kaart: Ken neth Speeckaert, Antoine Thoen (AZVV), Marlijn Willeen, Ronald Kloppenburg (GPC). Aantal toe schouwers: 250. AZVV: Niels Meesen; Marlijn Bot- binga (83. Jordy Verstraeten), Jo- chem Marcus, Jurgen de Reu, Cor né Langendoen; Jacco Koekkoek, Theo Hanny, Jeroen den Doelder, Angelo van Dorsselaer (70. Antoi ne Thoen); Kenneth Speeckaert, Jaap den Doelder. Een paar weken geleden liep Rul nog een marathon in het Belgische Genk. Dat was door het glooiende parkoers een ui terst zware wedstrijd. Deson danks slaagde de Vlaming in zijn opdracht. „Ik wilde een tijd lopen tussen de 2.45 en de 2.55. Het werd uiteindelijk 2.47 en daarmee kon ik dus tevreden zijn", vertelde Rul zaterdagmid dag. Opdracht Afgelopen week trainde de Me- relbekenaar zo'n honderd kilo meter en zijn trainer had hem de opdracht gegeven aan de DOW-loop deel te nemen. „Hij vond het beter om een wedstrijd te lopen dan in mijn eentje te gaan trainen", aldus Rul, die aankondigde over twee weken ook bij de Berlaereloop in Koe wacht van de partij te zullen zijn en zich daarna te gaan voor bereiden op de Zes Uur van Steenbergen. Daar loopt hij onder meer sa men met de ook in Zeeland be kende atleet Mark Papanikitas. Die wist bijvoorbeeld een paar maal de 25 kilometer van Hulst op zijn naam te schrijven. In Terneuzen kende Rul dus zo wat geen vorm van concurren tie. Het Belgische duo Bart de Grove en Dirk van Wesepoel kon het hoge tempo van Rul niet volgen en hield zich dus bezig met de strijd om de tweede plaats. In de spurt was De Gro ve de sterkste. Middenafstand Het was overigens bijna een to taal Belgische aangelegenheid in Terneuzen. Met een zevende plaats was Frank Boerebach uit Hoek de enige niet-Belg in de toptien. De middenafstand (10,4 kilome ter) werd een prooi voor Peter de Vet uit Westdorpe, die bijna de gehele wedstrijd alleen aan de leiding liep. De bijna 50-jarige Theo Hanny (in) in actie tegen GPC Vlissingen. De routinier kon nog goed meekomen. „Vroeger was het speltechnisch beter. In deze tijd ligt het accent meer op fysiek en het spel gaat ook sneller." foto Camile Schelstraete Tafeltennissers uit Kloosterzande dicht bij degradatie na verlies tegen Slagvaardig door Peter van Kouteren KLOOSTERZANDE - Het duel tussen de tafeltennissers van SAR'72/Rabobank en Slagvaar dig was koud begonnen, toen Dennis Verdurmen een spier blessure aan zijn slagarm op liep. Verdurmen won zijn eerste partij nog wel, maar moest uit eindelijk geblesseerd afhaken. Dat deed de ploeg uit Klooster zande de das om. SAR'72/Rabobank verloor in ei gen huis kansloos met 7-3 en hoopt vooral op een spoedig her stel van Verdurmen. Zaterdag in de lastige uitwedstrijd tegen titelkandidaat Kluis kan Leon van Boven niet van de partij zijn. Mocht Dennis Verdurmen evenmin kunnen spelen, dan wacht de Zeeuws-Vlaamse twee dedivisionist op voorhand een pak slaag. Voordeel „Misschien is het een voordeel dat' we tegen Kluis moeten en niet tegen een rechtstreekse con current", praatte Pascal Neve zijn team na de nederlaag tegen Slagvaardig moed in. „Tegen Kluis gaan maar weinig ploegen punten pakken. SAR'72/Rabobank begon de competitie tegen Slagvaardig in de wetenschap dat tegen deze promovendus voor eigen pu bliek moest worden gewonnen. „We zijn in een waanzinnig ster ke poule ingedeeld", zei Wim 't Hooft vooraf. „Als we deze wed- ners. Verdurmen was kansloos in zijn tweede enkelpartij (5-11 6-11. 7-11) tegen voormalig Ne derlands jeugdkampioen Kas- per Witte en staakte na twee ver loren games tegen Erik Kruissel- brink (ook al een ex-jeugdkam pioen) de strijd. Top honderd De blessure van Dennis Verdur men (die als enige van de zes ac teurs van zaterdag in de top hon derd van de NTTB staat) brak de Zeeuws-Vlamingen op. Neve: „Dennis is onze absolute kop man. Als hij wegvalt, scheelt dat echt een paar punten." Neve won zelf twee partijen en hield daarmee de schade nog enigs zins beperkt. „Onze tegenstan der beschikte over een heel ho mogeen team. Het zal heel moei lijk worden, maar we gaan voor handhaving. Daar zullen we met zijn allen hard voor knok ken." SAR'72/Iiabobank-Slagvaardig 3-7: Leon van Boven-Kasper Witte 11-13, 7-11, 11-5, 2-11; Dennis Ver- durmen-Fedor Schuurman 11-8, 11-6.1.1-7; Pascal Neve-Erik Kruis- selbrinlc 11-7, 6-11, 5-11, 11-8, 6-11; Neve/Van Boven- Witte/ Schuurman 11-13, 7-11, 9-11; Den nis Verdunnen-Kasper Witte 5-11, 6-11, 7-11; Leon van Boven-Erik Kruisselbrink 11-7. 8-11, 10-12, 7-11; Pascal Neve-Fedor Schuur man 12-10, 11-6, 11-8; Dennis Ver- durmen-Erik Kruisselbrink 7-11, 6-11, opgave Verdurmen; Pascal Neve-Kasper Witte 11-7, 3-11, 7-1111-9, 11-9; Leon van Bo- ven-Fedor Schuurman 9-11, 11-8, 8-11,11-8, 8-11. Verdurmen in de slotfase van de derde game (3-0: 11-8, 11-6, 11-7) tegen Fedor Schuurman een spierverrekking had opgelo pen, werd het rampenplan uit de kast gehaald. Verdurmen bleef in het dubbelspel aan de kant. Pascal Neve en Leon van Boven maakten met een neder laag hun debuut als dubbelpart- strijd niet winnen, dan houd ik mijn hart vast." 't Hooft bleef zelf aan de kant en was getuige van de martelgang van zijn ploeggenoten. Nadat Dennis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 44